Kocamı nasıl düzeltebilirim bu konuda nolur yardım edin

Ozgess_

Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2022
200
-12
30
Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık

Düzelmez,çocuk olmamasına çok dikkat edin ve boşanın.İnsanlarin karakterini duzeltemezsiniz,evli kaldığınız sürece bu huzursuzluklar katlanarak artacak malesef.

Onun babası aldı düğün masraflarına verdi benim babam da aldı işsizim diye bana gönderdi ama kuruşuna kadar gönderdi asla tenezzül etmez benim babam ama o ve ailesi hala anlamıyor hesap hareketlerimden bile gösterdim salak gibi yok bu para bu kadar değil daha fazla diyor

Bir de babanız parayı size gönderdi ise, siz niye eş ailesinden takıları almadınız ki? Siz de muhtemelen parayı alıp çeyiz ve düğün masrafları için kullandınız. Esas babanız takılar gençlerindir diyip siz ve eşinize verseydi keşke. Onları da görseydiniz…Onların yaptığı masraf da sizinki değil mi?

Düzeltemezsiniz hanımefendi. Kocanızın memeden kesilmesi ve birey olduğunu fark etmesi gerekiyor. Siz de kimsenin sorunlu oğlunun rehabilitasyon merkezi değilsiniz.

Oooo kuruşuna kadar bakıyorlar bir de… Anlattığınız gibiyse olay boşanmalısınız huzur bulamazsınız.

Hayır nişanlıyken bambaşkaydı ama balayı uçağına güderken oldu her şey eniştesi ve arkadaşları demiş kına da gelen parayı kızın babası cebine doldurdu diye o gün bugündür sürekli benim babamı maddiyatla vuruyor bana karşı bana böyle baban şöyle

Olmuyor boşanamıyorum ailem kahrolur yapmıyorum

Canım lütfen saçmalama çok rica ediyorum boşanmak istemiyor olmana daha mantıklı bir bahane bul. Ailen zaten kocanı da kocanın ailesini de sevmiyordur. Niye kahrolsunlar.

1.5 yıl böyle kavga gürültülü hayat mı geçer? Yazık günah gençliğinize ya.

Oooo kuruşuna kadar bakıyorlar bir de… Anlattığınız gibiyse olay boşanmalısınız huzur bulamazsınız.
Evet mide bulandırıcı bir durum ama boşanamıyorum ailem onun gözünde bi canavar gibi halbuki mükemmel insanlar severler sayarlar onu yedirirler içirirler ama benim eşim arsızın teki

Anlamıyorsunuz öyle değil işte aileler anlaşıyor sorun yok ama eşim rahat durmuyor hala ortalığı karıştırıyor aileler susmuş kendi hallerinde ama eşim beni sürekli ailemle vuruyor

Yazık gerçekten böyle insanlardan nefret ediyorum. Oturup dedikodu yapmışlar resmen. Eşiniz için ne yapılabilir bilmiyorum takmış bir kere kafaya. Sabit fikirli. Çocuk olursa daha da çok zorlanırsınız. Bir süre çocuk düşünmeyin bari.

Anlamıyorlar kına da gelen para 10 bin ama 80 bin gibi görüyor eşim sürekli kalan parayı baban cebe attı siyor

Anlamıyorsunuz öyle değil işte aileler anlaşıyor sorun yok ama eşim rahat durmuyor hala ortalığı karıştırıyor aileler susmuş kendi hallerinde ama eşim beni sürekli ailemle vuruyor

Yav bacım, eşin koca olamayacak bir adam. Bu adamla hayat mı geçer, geçmez. Kocanın dediklerini ailen bilse zaten boşan derler.

Anlıyorum boşanmak istemiyorsun o zaman kocanı böyle kabul edeceksin. Başka şansın yok. Kocanın dediklerine cevap vermeyeceksin, bir kulağından girecek diğerinden çıkacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…