Kocama yemek beğendiremiyorum

Ya basıma iş açan benım zaten
Kayınvalıdeme nişanlanırken karalahana yı Cok severım dedım
Haydaaa kadıncagız benım ıcın ekmiş mi hemen. Büyüdükçe veriyo
Kaçsam kaçamıyorum atsam atamıyorum 😅
Bı yolladığında sarıyorum oteki yolladığında atıyorum. Vicdanen dengeliyorum kendımce🤭
Kara lahana da pek sevimli bir şey değil yahu.
Lorlu dolmasını severim ben, denedin mi hiç bilmiyorum ama tavsiye ederim.
İçine bulgur yerine buğday kullanılan türü de var ama çok hafif ve lezzetli oluyor.
İstersen denemelik bir yaparsın, beğenirsen buzluğa misafir için tam stoklama ürünü.
Üçgen üçgen çok da şık görünüyor tabaklarda.

Kara lahana corbasi bildigimiz kara lahanadan yapilmiyor mu yahu? Pancar miymis o da? Hani su toprak kokan patates rengi kabugu olupta ici kirmizi olan pancar?
Google'ladim dogru mu yorumluyorum emin degilim, pancar kokune, kara lahana da yapraklarina mi deniyor?
biz kara lahanaya da pancar diyoruz:)
Ay brokoli pizzaya cok yakisiyor ya. Biz ailecek cok seviyoruz brokoliyi. 5 yasindaki oglumun en sevdigi sey buharda pismis brokoli yemek. Cocuklar brokoli sevmez diyenlere sasiyorum. Gerci benim oglum genel olarak sebzeci. Et yemiyor - ki annesi de babasi da sulalesi de etci. (Adana). Bir gun eve kebap soyleyince buzdolabinda 3 gundur duran taze fasulyeyi yemek icin aglamisti.
sem senin ogluna japon versiyonunu izlet 😅🥦

Kusmuyorlarmı yahu bu ne uyumsuzluk arkadaş :olamaz:baklava çorbaa ne alakaaa
Ben de bilemiyorum.
Bazı insanlar ki genel olarak benim gördüğüm erkek çoğunluk tatlıya aşırı düşkün.
Hani pilavı ekmek arası yapan, et soteye limon sıkan, tavuğa bal döken falan gördüm de aynı anda bayağı tatlı yiyeni var.
Ana yemekte ‘şeker’ tadına ben alışık değilim arkadaş, ara soğuğa yakışıyor tamam ama özellikle soğuk memleketlerde böyle bir tatlının yemek aralarına girişleri, tulumbaların ağızlara atılışları var.

Eki Görüntüle 3489257 Ben kuyruk yağı vs kullanmadan yapıyorum ağır olmuyor. Galerime başka bişey için bakarken tesadüfen gördüm atayım dedim. Bu yemeğin kötü olduğuna kimse beni inandıramaz :) Seveni sevmeyeni vardır tabi ama lezzetli yani. Burda eti pişmiş olarak ortasına koydum sebzeler çiğ bu şekilde fırında tamamlıyorum pişmesini.
Patatesler önceden kızartılıyor mu acaba? 😊

Ben de bilemiyorum.
Bazı insanlar ki genel olarak benim gördüğüm erkek çoğunluk tatlıya aşırı düşkün.
Hani pilavı ekmek arası yapan, et soteye limon sıkan, tavuğa bal döken falan gördüm de aynı anda bayağı tatlı yiyeni var.
Ana yemekte ‘şeker’ tadına ben alışık değilim arkadaş, ara soğuğa yakışıyor tamam ama özellikle soğuk memleketlerde böyle bir tatlının yemek aralarına girişleri, tulumbaların ağızlara atılışları var.
Ben kusardım nett yemekle tatliyi bir arada yesem ne bileyim bana iğrenç gelir tadi düşününce ama çok garip damak tatlardi var işte pek sağlıkli degil ama böyle yemek.

İçli köfteyi nasıl yaparsıniz. Büyük, dışı etsiz içi kıymali olan mı yoksa küçük dışı etli içi iç yağ ile olandan mı?. Ben her ikisini de yapıyorum. Küçük içi iç yağlı olanı kardesimin sözünde menüye eklemiştik. Bazıları çok sevdi bazılari midesini bozdu 🙈
Ben bu içi yağlı dışı etli olanı hiç sevmemiştim ilk yediğimde, şimdi kayınvalideme gittiğimde mutlaka bizim için yapar:) Hatta o kadar özümsedim ki üstüne çayda içiyorum ağzımda yağ kalmasın diye 😊 Ben bir Egeli olarak doğulu olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.
Kızım iki tarafın yemeklerine de bayılır. Ekşili sulu köfteyi pilavla bayılarak gömerken. Balığın yanına brokoli salatası sever...

Yorumların çoğunu okumaya çalıştım da maşallah herkes Karadeniz mutfağına giydirmiş 😂 giydirenlerin çoğu da doğulu, iç anadolu, güneydoğulu 😂😂 hiç ege’li akdenizli giydireni görmedim dahaca okuduğum kadarıyla, yakın çünkü bitkisel balıksal 😂😂

Öncelikle her yöreden yüzlerce insan tanımış biri olarak, hiçbir bölge Karadeniz bölgesinin kullandığı kadar tereyağ kullanmıyor buna bir hemfikir olalım. Ve genellikle bu tereyağlar da kuzudan değil, inekten olur ve ayrıca sütten değil mis gibi temiz ayrandan yapılır kullanılır. 🤍
akabinde yemekleri yarıştırmak da ve herhangi bir bölgelerin mutfağına ıyy iğrenç ya da hafife almak çok da etik bir şey değil. Herkes bulunduğu toprak dışında başka bölgede doğup o bölgenin damak zevkine alışabilirdi. 😊

Konunun kendisine gelirsek de gamzeligunler gamzeligunler ‘in yaşadığı durum gerçekten çok kötü bir his. Hiçbir kadın eşinin yemeğine burun kıvırmasını istemez.
Bir Karadenizli olarak şunu söyleyebilirim ki; genellemek gerekirse Karadenizli Erkekler ne yazık ki yemek seçiyorlar. bunu bölgesel düşünmeyin kendi karadenizli ailesi içerisinde dahi seçiyorlar.
ve evet baharatlardan genellikle çok hoşlanmazlar, baharattan kastım acı değil tam tersi acıyı severler, ama mesela kişniş gibi doğuda da kullanılan baharat tarzındaki şeyleri hiç sevmezler(örneğin). Salça olarak da genellikle güney doğu bölgelerinde olan ve sevilen ekşimsi kokulu salçaları sevmezler. Alışık olunmayan lezzetler bunlar çünkü.

Benim eşim de güneydoğulu araplar. Çok şükür bu konuda ne ben ne eşim yemek seçiyor. Ama mesela benim yiyemediğim, yerken zorlandığım bir şey var ki; o da kuyruk yağı. o deli gibi çılgın gibi severken ben yutkunmakta zorlanıyorum. Ve mideme ağır geliyor reflümü azdırıyor. Ne zaman kayınvalidem gelip yemek yapsa(kendisi 1 kg ete neredeyse 1 kg yağ koymak istiyo) binbir yalvarıyorum az koy yiyemem bak diye az koyduğunu dahil ayıp olmasın diye yiyorum tabi, ki ben kendim buz dolabımda bile tutmuyorum kullanmam da 😂
Eşim de acı hiç yiyemez ağzına süremezdi, şimdi bayılarak yiyor. ben zeytinyağlı fasülye yapsam içine bunun et yakışmaz mıydı deyip gülüyor, sus diyorum sürekli et et olmaz almayacaktın o zaman karadenizli kız, azcık bitkisel beslenmek lazım bağırsaklar rahatlasın diyorum. Gülüyor yiyor.
Ben de tabi ki birçok arap yemeği öğrendim eşim için yapıyorum, kendim de severek yiyorum. Ama tereyağ ile :))))

Burada eşinizin tutumu çok yanlış. Belki yeni evlisiniz yeni evlilik başlarında genellikle hükmetmek gibi taraflar farkında olmadan davranabiliyor. Karşısındaki üzerinde hakimiyet kurmak isteyebiliyo hepimiz yaşamışızdır bunu. Siz eşinize şaka yollu yaklaşmaya çalışın, bi de zaman tanıyın. Haftanın bikaç günü onun istediği gibi yemek yapmaya çalışın, diğer günleri kendi mutfağınızdan yapın. Sakince konuşarak şakalaşarak çözmeye çalışın. Orta yolu bulmaya çalışın. 🌸
Ha ona rağmen olmuyo yine bile tutumu bu şekilde sizi incitici şekilde değiştirmiyosa,
“Ula pok yiyenin uşaa fışkı ye o zaman ağzına davun çıkasıca” diyin kendi haline salın ne hali varsa yesin. 😂😂
Hatta Siz de gidin onunla dürüm yiyin her gün dışarda yiyin 2-3 hafta aralıksız dışarda yiyin bakalım maaşlar suyunu çekmeye başlayınca sonrasında ipe ipe nasıl ağzını şaplata şaplata senin yemeklerini yiyo😂😂 taktik maktik yok bam bam bam 😂😂😂

sevgiler 😁🌸

Doğu mutfağında bazı yemekler herkesçe sevilir ama doğulu komşularım ve arkadaşlarımı düşününce eşinize hak veriyorum doğrusu. Ben iç anadoluluyum ve doğu yemekleri bana da aşırı yağlı ve baharatlı geliyor. Kusura bakmayın da o yüzden vücutta da tuhaf bir koku oluyor geçmeyen. Benim eşim de hiç et sevmez, sebze ağırlıklı beslenir. Ben de ikimizin de seveceği türde yemekler yapıyorum ona eti dayatmak yerine. Bence inatlaşmak, karadeniz mutfağını eşinizin damak zevkini yermek yerine orta nokta bulmaya çalışın.

Kara lahana corbasi bildigimiz kara lahanadan yapilmiyor mu yahu? Pancar miymis o da? Hani su toprak kokan patates rengi kabugu olupta ici kirmizi olan pancar?

Google'ladim dogru mu yorumluyorum emin degilim, pancar kokune, kara lahana da yapraklarina mi deniyor?
Yok askim o pancar farkli🤣 bizde pancar deniliyor ama kirmizi olanla alakasi yok🥲 kara lahana corbasi bildigimiz kara lahanadan yapiliyor ama biz pancar corbasi diyoruz🙄

biz kara lahanaya da pancar diyoruz:)

sem senin ogluna japon versiyonunu izlet 😅🥦

Yesil bibere de bayilir. Kirmizisina da. Sabahlari biberli omlet ister. Pizzaya ekstra mantar ve misir ekletiriz onun icin. Sevmedigi sebze yok cok sukur. Biz et ve et urunleriyle sinaniyoruz. Et, tavuk, balik yemez. Yogurt, sut, ayran ve hatta beyaz oldugu icin sutlac yemez. Zaten genel olarak tatli da yemez. Ekmek de yemez yemekle. Resmen saglikli beslenme gurusu dogurmusum.

Google’daki tariflerin birinde kuyruk yağı koyulmuş diye herkes bir kuyruk yağı örneklendirmesi yapıyor ama bence böyle bir adam için çok standart yapıyordur yemekleri. Yapmıyorsa da adamın tavrı haksız değilsjdkkd
Evet Hatay'in belen tavasıda öyle normalde tarifte kuyruk deniyor ama zeytinyağı ile yaparım ben mesela
Herkes bir iyy moduna girmis.

Asıl cidden Karadeniz yemeklerini çoğu kisinin damak tadını uymuyor.
Aksama yarım saat vaktim var doldur kat suyun içine gibi bir çoğu

Evet Hatay'in belen tavasıda öyle normalde tarifte kuyruk deniyor ama zeytinyağı ile yaparım ben mesela
Herkes bir iyy moduna girmis.

Asıl cidden Karadeniz yemeklerini çoğu kisinin damak tadını uymuyor.
Aksama yarım saat vaktim var doldur kat suyun içine gibi bir çoğu
Belen tava gibi bilumum tava yemeklerini yaparım sürekli, hiç kuyruk yağı kullanmadım şimdiye kadar. Kuzu, koyun eti olsa yeterli lezzetli olması için. Ayrıca kuyruk yağlı bile olsa benim için kara lahana çorbasından daha yenilesi bir şey olurdu. 😂

Belen tava gibi bilumum tava yemeklerini yaparım sürekli, hiç kuyruk yağı kullanmadım şimdiye kadar. Kuzu, koyun eti olsa yeterli lezzetli olması için. Ayrıca kuyruk yağlı bile olsa benim için kara lahana çorbasından daha yenilesi bir şey olurdu. 😂
Kesinlikle
Şu en kötü çorbalar listesine girmeden önce bana arkadaşım çok güzel diye zorla icirmisti.
İki kaşık zor
görüntü kötü en başta
Şimdi bunu içen adama yeşil mercimek çorbasını beğenmeyebilir falan yazıyorlar şok oluyorum.

Ya bir de niye sevdiğini yap deniyor. Kadının yemeğini beğenmiyorsa girsin mutfağa yapsın Karadeniz mutfağının seçkin yemeklerini. Niye illa kadın ayak uydurmak zorunda? Her olayda niyeyse kadın kendini değiştirmek zorunda bu sitede.
Geçen güzel bir pizza yaptım, sevgilime attım, mantar var yemem dedi. Ben de b*k ye dedim. Mantara alerjisi falan yok. Sebze olarak sadece marulu yiyor. Yediği üç tane şey var zaten, kusura bakmasın erkek çocuğu istesem doğururum.
Bu yorumun üstüne yok

Eski eş Karadenizliydi . Ben iç Anadolu.
O kadar kendimi okudum ki . O kadar özenle yaptığım hiç bir yemeği beğenmedi . Bu nasıl çorba ben kıvamlı çorba içmem . Bu nasıl sarma etli sarma istemem , ben mantı yemem . Pilava tereyağ koyma . Salatayı böyle yapma . Annem gibi ol , annemin yemekleri çok güzel. 😃 Sofra kurarım neden bu kadar özendin ? Ne gerek var ben sevmiyorum bile derdi .
Şöyle bir geçmişe gittim geldim . Bizim çok büyük sorunlarımız vardı tabi .
Allah size selamet versin bunlar aşılır şeyler ☺️

X