Kocama yemek beğendiremiyorum

İlk mesaja istinaden benim eşim böyle bir iki kere mırın kırın etti hep eline sağlık ama ile başlayan cümleler duydum ben de 2-3 ay yemek yapmadım. Çok ciddi bir şekilde evde çorba dahi kaynamadı, annesine gitmesine de onun yemek getirmesine de müsade etmedim. Sonra paşa paşa yaptığım tüm yemekleri silip süpürdü. Ne yüz veriyoruz ki bunlara yemezse yemesin sanki milletin oğluna aşçı olmaya evlenmişiz

Ay konunuzu okurken ben sinir oldum. Gözümün önünde canlandı. Peki sorunca ne diyor? Mesela bu gün kızınca ne dedi? Lezzetini mi beğenmiyor başka şeyi mi acaba
Ya sinir oldum yerkenki hareketlerine ama allah var hakkını yiyemem saygısızlık etmiyor, aşkım bir dahakine şunu şöyle yap bunu böyle yap diyor, alışacağız zamanla ikimiz de ortak müşterekte buluşacağız

Sutlac Cok guzel ama cok kırıldım Suan sutlacın yerıne
Ya sütlaç tatlı pilav gibi geliyor
Ben pirinç pilavını da pek sevmem

Kayınvalidem sütlacı aşureyi tuzlu yapıyor
Kabak tatlısını şekersiz

Bir de kiraz tuzlaması var onlarınben onu yiyorum ama
Eltim de egeli Allah affetsin bu ne diyor sürekli
Bak zorla yediriyolarsa 3 kere göz kırp anlarım diyor

Balıklı pilavı güzeldir çok kalorili severim mantarını severim mısır unlu ekmegini severim ay canımı çektirdiniz ben galiba Afyon bükmesi Muş'un o canim peyniri Kayseri'nin mantısı oburmuyum neyim .Benim damak zevki çok çeşitli.Bencr karı koca beraber bı ondan bı bundan yiyin gitsin.Ben çocuklukta alıştığım damak tadını bıraktım herşeyi deniyorum seversem yerim sevmezsem kötülemem bir daha yemem hepsi bu.Ben lazanya yaptım merakımdan bizim pide makarna tarzı birşey güzel ama çok ugrastirici .Balık çorbası yaptım merakımdan.Yani ne bileyim herşeye böyle bakıyorum ay ne kötü ay nasıl yiyorsunuz demeden .Ben kokoreç de seviyorum napayım ayipmi Yani bir çok yerde sakatat yasaklandı biliyorum çokda dikkat edilmeli vs vs lakin kimyonla kırmızı biberle...

Turşu kavur ona, sana bir kez daha aşık olsun

Bayılırım turşu kavurmasına :)

Benim eşimde Karadenizli. İlk zamanlar yemeklerini yiyemiyordum. Biz hangi yemek olursa olsun ağır ağır pişiririz, kendi özüyle pişsin diye. Eğer pişmezse azar azar su ilave ederiz. Taze fasulyeyi domatesli yaparız örneğin salçalı değil. Salça konan yemeklerde de çok az salça kullanırız. Onlar ise taze fasulyeyi örneğin direkt salçayla harlı ateşte bol su ile pişirirler. Bana aşırı yavan tatsız geliyor özellikle sebze yemekleri..

Doğu mutfağını da ağır buluyorum etli, salçalı bol baharatlı yemekler oluyor genelde, eşi de anlıyorum yani.

Patates kızartması üstüne küp doğranmış pişirilmiş tavukları ekleyip yer bizimkilerde kahvaltıda. Yanında mutlaka sahanda yumurta ya da domatesli biber kızartması. İlk gördüğümde afallamıştım.

Ya ne koyacağım ki pizzaya? Hiç sebze yemiyor ki. Sosis de yemiyor. Sucuk pastırma da ben koyamam, insan içine çıkıyoruz kokar.
Margarita mı yapayım bomboş?
beterin beteri var. benim sevgilim pizzaya brokoli koyuyor
hatta bir cizgifilm vardi, kiz kabusunda brokolili pizza görüyordu. kaydedip ona atmistim

Ayy o güzel yapamamıştır.
Dible güzeldir lapa olmaz çünkü.

Güneydoğuluyum ama sulu yemeklere dolmaya,sarmaya koyulan kuyruk yağından nefret ederim. Sadece ciğerde efso . Karadenizli adam ne anlasın kuyruk yağından. Koyun önüne tavuk pilav onu da yemezse bidaha yemek falan yapmayın zurnalarla idare etsin. Genzini tuta tuta yemesi de hiç hoş değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…