Kocam uyurken parmağını emiyor !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba kızlar, evet başlıktan da anlayacağınız üzere kocam uyurken baş parmağını bir bebek gibi emiyor. İlk evlendiğimizde bu özelliğini bana göstermemişti bir kaç ay geçtikten sonra onu gece uyurken parmağını emer bir şekilde gördüm ve seslenince utanıp hemen ağzından çekti. Sonraları artık sanırım nasıl olsa biliyorum diye gittikçe artırmaya başladı ve şuan iki yıllık evliyiz. Bebeğimiz oldu ve bebekten sonra daha çok emmeye başladı sanki. Artık sadece geceleri değil gündüzleri de uyurken emiyor yaptığından kendisi de utanıp yastıkla yüzünü örtüyor ama yine de emiyor. İki aydır çok yakınlaşmamız da olmadı acaba bu yüzden kendini böyle mi rahatlatıyor diyorum. Kocamı çok seviyorum ama uyku halinde böyle yapması bana çok çocuksu geliyor. Hatta elini de karnına koyuyor bazen, annesi küçükken hep öyle uyuturmuş karnının üstüne yastı
koyarmış veya elini koyarmış ordan alışmış galiba. Bazen benden de istiyor ben de onu uyutmak için elimi karnına koyup aşağı yukarı yapıyorum öyle uyuyor. Kayınvalidemin yaptığı hataları şimdi ben çekiyorum. Eşime bu huylarını bırakmasını söylemeye çalıştım ama başarılı olamadım sizce ne yapmalıyım ? Bunlardan rahatsız olmam sizce anormal mi ?
Güvende ehissetmek isteyen ve ihtiyaçlarından karşılanmamış bir çocuk davranışı bu bence. Terapi
Almasında fayda var.stres anlarında artıyordur

Tabi ki normal değil. Bunu kafaya takmanız da gayet doğal. Parmağını emen bir kocayı kimse ciddiye almaz. Profesyonel destek alması gerekiyor.

Oral dönemde fiksasyon gibi, mesela sigara bağımlılığı, yemekle olan sağlıksız ilişki, bunların hepsi oral dönemde yaşadığımız takılmalardan etkilenir, tetikleniriz.
Profesyonel destek alması şart, tek başınıza süreci yönetemezsiniz.

Kusura bakmayın ama çok güldüm hayatımda ill defa duyuyorum böyle birşey 😀
Allah size sabır versin terapi falan alsa belki düzelir ama bu yaşa kadar düzelmeyen adam nasıl olcak bilemedim ya 😞

Siz niye kocanizi uyutmaya calisiyorsunuz? Bi de bezleyin tam olsun. Agiz yapisi ya da parmak yapisi bozuk değil mi bu adamin bu yasina kadar parmak emiyor. Psikologa vs git hallet derdim. Cork cork parmak emdigini gordugum adamla koca diye nasil sevisilir bilemiyorum.
Kahkaha attım betimlemeye 🤣 suan bebisimi enziriyorum cork cork diye 🤣

Bunun psikolojik bir sorun oldugunun ikinizde farkinda degilmisiniz gercekten? Bir psikeatriste gorunsun ve bu sacma problemi cozsun nasil birlikte olabiliyorsunuz bebeklikte kalmis adamla anlamadim igrenc bence

Normal değil ancak sizi etkileyen, zarar veren bir durum da değil. Herkesin farklı farklı alışkanlıkları var. Niye bu kadar taktınız?

Sizin baskınız parmak emmeyi ortadan kaldırmaz aksine rahatlamak için daha fazla emmeye başlar. Yetişkinliğe kadar uzamış parmak emme davranışı telkinle düzelmez. Bilişsel davranış terapisi alması gerekir.
:KK70:

Eşinizi buldum:

1715511025386.jpeg

İşte bebekleri bir şeylere bağımlı yapmak bazı sorunlara neden oluyor. Benim çocuklar dümdüz direk yataklarına girip uyurlar. Çok uğraştım bunun için ama asla bir şeye bağlamak istemedim. Bir de onları bıraktırmakla uğraşacaktım yoksa.
Ben istemezdim kocamın parmak emmesini falan. Acaba travması mı var çok tuhaf geldi!

Ne diyeceğimi bilemedim, gerçekten bir yorumun yok; ama normal değil tabii ki. Bir psikiyatristle görüşmenizde fayda var.

Belki de siz onu da emzirin diye yapıyordur :KK53:

Ahahaha ya siz niye kocanızı uyutmaya çalışıyorsunuz daha neler🤣🤣 Ayağınızda da sallayın karnını ovmak yetmezse

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X