Kocam uyurken parmağını emiyor !

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar, buraya fazla yazmam ama bu duruma inanmayanlar olunca ben de buradayım demek istedim. Benim 17 yıllık eşim de ben ne söylersem söyleyeyim parmağını hep emdi. Kızdığım için gizli gizli emerdi. Benden önce uyuduğu zaman hep baş parmağını ağzında bulurdum. Daldığında emerdi. Ağzından sıvı akardı ve iğrenç kokardı hatta elini üzerinde silerdi, şimdi hatırlayınca bile midem bulandı, üzerinde başında da kokardı. Çok inat bir insandı ve benim gibi koku hassasiyeti olan bir insan için dayanmak çok zordu.

Merhaba arkadaşlar, buraya fazla yazmam ama bu duruma inanmayanlar olunca ben de buradayım demek istedim. Benim 17 yıllık eşim de ben ne söylersem söyleyeyim parmağını hep emdi. Kızdığım için gizli gizli emerdi. Benden önce uyuduğu zaman hep baş parmağını ağzında bulurdum. Daldığında emerdi. Ağzından sıvı akardı ve iğrenç kokardı hatta elini üzerinde silerdi, şimdi hatırlayınca bile midem bulandı, üzerinde başında da kokardı. Çok inat bir insandı ve benim gibi koku hassasiyeti olan bir insan için dayanmak çok zordu.
Bitti bu işkence inşallah

Seneler oncesinin konusu geldi burda aklima.Kocamin altini bezliyorum 🤦‍♀️
Linkini bulursanız atar mısınız ..seneler önce yaklaşık 12 yıldan fazla psikiyatri stajı yaparken böyle bir vaka ile karşılaşmıştım ve adamın anlattıkları psikolojimi bozmuştu o kişinin karısı mi yoksa merak ettim .

Normal değil ancak sizi etkileyen, zarar veren bir durum da değil. Herkesin farklı farklı alışkanlıkları var. Niye bu kadar taktınız?

Sizin baskınız parmak emmeyi ortadan kaldırmaz aksine rahatlamak için daha fazla emmeye başlar. Yetişkinliğe kadar uzamış parmak emme davranışı telkinle düzelmez. Bilişsel davranış terapisi alması gerekir.
Baskı yapmıyorum ki eşime bu konuyu düz bi şekilde açmadım bile, biliyorum üstüne gidersem daha fazla yapacak belki

Kızlar kiminiz dalga geçmişsiniz kiminiz inanmamışsınız ama yaşadığım olayı hiç abartmadan buraya yansıttım ben. Aynısını yaşayan ve arkadaşında görenler de varmış. Ben eşimi seviyorum ve uyurken böyle bir şeye ihtiyaç duymasını anlıyorum çünkü öyle rahatlıyor benim buraya yazma sebebim aslında yaşayan ve bu konuda fikri olanlar varsa nasıl bir çözüm yolu aramalıyım bunu öğrenmek istememdi. Henüz eşimle bu konuyu konuşmadım rahatsızlığımı belirtmedim onu kırmaktan çok korkuyorum. Eşimi uyutuyorum derken her gece ben uyutuyorum demek istemedim, karnının ellenmesinden hoşlanıyor ve benden rica ediyor ben de elleyince bu onun uykusunu getiriyor uyuyor. Bazıları dalga geçmek için yer arıyor gibi sayfada. Benimle ya da kocamla dalga geçin diye yazmadım buraya, çözüm aramak amacım. Kayınvalidemin yaptığını çekiyorum derken eşimi bebeklikten çocukluğa kadar hep daha rahat iş yapmak için karnına yastık koyarak uyutmaya alıştırmış. Bir de eşimin kendisiyle arasında bir yaş olan abisi var o yüzden ilgisiz kalmış gibi geliyor bana. Eşini paket yap kayınvalidene ver diyenlerin büyük ihtimal kocalarının kimseye demedikleri huyları vardır ya da kendilerine karşı çok ilgisiz ve sorumsuzdur. Benim eşim misafirim geleceği zaman her şeye yardım eder, bebeğime çok güzel babalık yapar, Aileme karşı çok anlayışlı ve cömerttir. Herkesin düzeltmek istediği bir sorunu vardır benim düzeltmek istediğim şey de bu, eşimden asla şikayetçi değilim ama onun bu hareketinin altında yatan şeyleri merak ediyorum. Yaşayan bilenlerden yardım istedim, bilmeyen ilk defa duyanların boş yorumlarına cevap bile vermiyorum vermeyeceğim

Arkadaşım öncelikle bu durumu bizzat yaşayan eşinizin kurtulmak istemesi gerekiyor, kendimden biliyorum ben hiçbir şey yapamadım bu konuda. Kızdığımı bildiği için gizli yapardı ama yapardı. Siz eşinizi ikna edip profesyonel destek almasını sağlayın. Forumdaki arkadaşlara konu ilginç gelmiş olabilir, takılmayın. Bu sorunu siz de dahil kimse çözemez sadece psikolog kaynağını tespit edip çözebilir. Mesela ben kaynağını kendimce tespit etmiştim eşiminkinin; anne sütü almamış hiç. Ama kaynağını bulsam ne olacak?

Arkadaşım öncelikle bu durumu bizzat yaşayan eşinizin kurtulmak istemesi gerekiyor, kendimden biliyorum ben hiçbir şey yapamadım bu konuda. Kızdığımı bildiği için gizli yapardı ama yapardı. Siz eşinizi ikna edip profesyonel destek almasını sağlayın. Forumdaki arkadaşlara konu ilginç gelmiş olabilir, takılmayın. Bu sorunu siz de dahil kimse çözemez sadece psikolog kaynağını tespit edip çözebilir. Mesela ben kaynağını kendimce tespit etmiştim eşiminkinin; anne sütü almamış hiç. Ama kaynağını bulsam ne olacak?
Ben onu kırmaktan çok korkuyorum, yani psikoloğa gitmek de şu zamanda insanlara kolay gelen bi durum değil deli gözüyle bakıyorlar o bu duruma ne der kabul eder mi bilmiyorum. Ben de iki yıldır bir şey demediğim için büyük ihtimal o da sorun olarak görmüyor bunu

Merhaba kızlar, evet başlıktan da anlayacağınız üzere kocam uyurken baş parmağını bir bebek gibi emiyor. İlk evlendiğimizde bu özelliğini bana göstermemişti bir kaç ay geçtikten sonra onu gece uyurken parmağını emer bir şekilde gördüm ve seslenince utanıp hemen ağzından çekti. Sonraları artık sanırım nasıl olsa biliyorum diye gittikçe artırmaya başladı ve şuan iki yıllık evliyiz. Bebeğimiz oldu ve bebekten sonra daha çok emmeye başladı sanki. Artık sadece geceleri değil gündüzleri de uyurken emiyor yaptığından kendisi de utanıp yastıkla yüzünü örtüyor ama yine de emiyor. İki aydır çok yakınlaşmamız da olmadı acaba bu yüzden kendini böyle mi rahatlatıyor diyorum. Kocamı çok seviyorum ama uyku halinde böyle yapması bana çok çocuksu geliyor. Hatta elini de karnına koyuyor bazen, annesi küçükken hep öyle uyuturmuş karnının üstüne yastık koyarmış veya elini koyarmış ordan alışmış galiba. Bazen benden de istiyor ben de onu uyutmak için elimi karnına koyup aşağı yukarı yapıyorum öyle uyuyor. Kayınvalidemin yaptığı hataları şimdi ben çekiyorum. Eşime bu huylarını bırakmasını söylemeye çalıştım ama başarılı olamadım sizce ne yapmalıyım ? Bunlardan rahatsız olmam sizce anormal mi ?
Kocaman adam kendisi uyusun, bence acil psikolojik desteğe ihtiyacı var kocanızın vakit kaybetmeyin

Eşinizin bir psikiyatriste gidip terapi/ hipnoza alması ve aynı zamanda parmak emmeyi engellemesi için de bir diş hekiminin ona damaklık yapması ve onu gece yatarken takması gerekiyor.Ancak böyle kurtulur

Siz tepki vermediğiniz için normal olduğunu düşünmeye başlamış olabilir ama değil. En başta sağlığı için sorun, diş sağlığı için. Ayrıca belki de bir travması var. Bebek geldikten sonra arttı dediniz. Bence onunla konuşup çözüm arayın. Sağlığı için endişelendiğinizi dile getirin.

Cinsel hayatınızın da etkilendiğini yazdınız. Bu belki de daha başlangıçtır.

Bu şekilde rahatlıyor ve uykuya geçiyor olabilir ama karnını okşamanız falan bana sağlıklı gelmedi. Sizi annesi gibi görme durumu olursa diye düşündüm. Bu konuda hiçbir fikrim yok ama bence onunla güzel bir dille konuşun ve endişelerinizi söyleyin. Altta yatan bir problem var bence.

Annesine de bilenmeyin canım. Bizi de annelerimiz ayağında sallayarak uyuttu, eşime beni ayağında salla demiyorum. Annesi de yastık koymuş, elinden geldiği kadar ilgilenmiştir. Siz de evlat büyütüyorsunuz. Bunu suç gibi görüp anneye yüklenmek bence doğru değil.

Ben onu kırmaktan çok korkuyorum, yani psikoloğa gitmek de şu zamanda insanlara kolay gelen bi durum değil deli gözüyle bakıyorlar o bu duruma ne der kabul eder mi bilmiyorum. Ben de iki yıldır bir şey demediğim için büyük ihtimal o da sorun olarak görmüyor bunu
2024 yılındayız psikoloğa gitmek gayet de normal bir durum oldu artık . Kimse deli gözüyle falan bakmıyor. O dediğiniz eskidendi asıl

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X