Kocam oyun bagimlisi ve bana cok ilgisiz

Selam

Yazdiklarin benim suan yasadiklarimin aynilari. Benimde bi kızım var 10 aylık ve eşim tüm gün oyun oynuyor beni hic dinlemiyor üstelik 200 euronun üzerinde para yatirdi oyuna. Senin durum ne oldu hersey düzeldi mi? Yoksa hala oynuyor mu?

Merhaba. Yazim biraz uzun oldu ama eminim ki benim gibi bir suru kadin yasiyodur bu durumu.Esim cok ilgisiz surekli oyun oynuyor telefonda hatta oyun arkadaslariyla sesli sohbet bile yapiyordu. Bu durum cok yipratici beni cok uzuyor. Benimle sohbet etmek istemiyor azarliyor cogu zaman bagriyor bana konusurken, ona soru sordugumda bazen 3-4 defa tekrarlamak zorunda kaliyorum cunku oyuna konsantre hep, kiziyorum kusuyorum umrunda degil beni farketmiyor bile. Ben cildircak gibi oluyorum artik hep ikinci plana atiyor beni. Ilgi dilenmekten biktim. 1,5 yasinda kizimizda var ona sinirlenmekten cocukla dogru duzgun ilgilenemiyorum olan kizima bide bana oluyor esimin keyfi yerinde oyun oynadigi surece. Birseyler yapmak icin surekli yalvarmam gerekiyor. Kendiliginden gel disari cikalim gezelim hava alalim cocugada iyi gelir demiyor. Baskalarini goruyorum cocuklarini eslerini surekli biyerlere goturuyorlar egleniyolar bende ozenuyorum. Hic bir ozel gunumde bana supriz yapmiyor ben ondan pahali hediyeler beklemiyorum bir cicek bile alsa yeter. Ailemle telefonda goruntulu konusuyoruz kacacak yer ariyor yada yapmacik bi sekilde nasilsiniz diye selam veriyor okadar belli oluyor ki zorlama yaptigi bazen hatta hic bisi demeyecek ben yuzune tuhaf bisekilde bakmasam. O oyle yapinca bende onun ailesine karsi ilgili olmak istemiyorum ki zaten onlarda ayri bi tuhaf o ayri konu( bunun icinde uzun uzun yazi yazardimda esimle aramdaki sorunlar daha onemli benim icin). Aile arkadaslariyla bi araya geldigimizde yada disari ciktigimizda (eskiden artik cikmiyoruz hic biryere) onlar esleriyle cok ilgili ornek vereyim sokakta yuruyoruz esim arkadasiyla sohbet edebilmek icin yaninda yuruyor diger arkadasi karisini elinden tutuyor felan ben kenarda yuruyorum geride mi kaldim nerdeyim umrunda degil. O oyle yapinca ben kendimi cok kotu hissediyorum en kotusude arkadasinin karisi bu tur davranislarini farkediyor ezik, degersiz, tuhaf hissediyorsun kendini o an. Suan yazarken bile gozlerim doluyor bogazim dugumleniyor. Daha cok yazacak seyim var ama kimseyi sikmak istemiyorum. Bu durumu paylasacak hic birkimsemde yok patlayacak gibi oluyorum psikolojim bozuluyor. Siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?
Yerinizde olsam bu adamdan çocuk yapmazdım mesela oyun bağımlılığı birden başlamaz ki özellikle şimdiki online oyunların çoğu pc versiyonu önceden olan oyunlar yani az çok önceden ya oyunu bilmek yada herhangi bir online oyun deneyimi gerekiyor yoksa birden bağımlı olmaz kimse en baştan neden evliliği sürdürdünüz merak ediyorum

Bendede var bir tane ama telefonda degil bilgisayarda oynuyor ve sabaha kadar gelmiyo oyun oynamak icin ve kavga ettim anlamadi kustum konusmadim anlamadi bende artik kendi haline biraktim baktim alf dinlemiyo ne hali varsa gorsun...

Arkadaşının eşi insansa sizi ezecek bir dabranis yapmaz destek olmaya calisir 2. Si esinizle ilgilenmeyin üstüne düşmeyin iletisimi kesin 1 kelime güzel soz dahi söylemeyin yemek hazir diyin gelmezse tekrar etmeyin yiyin sofrayı kaldırın, çocuğun yası gelir gelmez kreşe ana sınıfına falan yazdırin hayatınızı yasayın gezin sinemaya gidin zaten o sizle vakit geçirmediği için size kızmaya da yüzü olmaz hiç bir şey icin

Merhaba cnm benim saniyordumki bunu yaşayan sadece benim yazdiklarin kelimesi kelimesine aynisini yaşiyorum birde benimki iki cocuk evin herseyiyle ben ilgileniyorum birakip gitmek istiyorum bazen ama olmuyor hatta sorun onda degil bendeymis gibi davraniyor konusmadim yemegini yapmadim uykudan bile uyandirmadim yinede bos ayni ayni degismicem ben buyum diyor .

Oynamaya devam ettiğini müddetçe muhatap olmayın. Konuşmayın, yemek yapmayın, yaparsanız bir tabak ona koymayın. Kim yaman görsün.

X