Kocam oyun bagimlisi ve bana cok ilgisiz

Beniuzme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2019
42
27
35
Merhaba. Yazim biraz uzun oldu ama eminim ki benim gibi bir suru kadin yasiyodur bu durumu.Esim cok ilgisiz surekli oyun oynuyor telefonda hatta oyun arkadaslariyla sesli sohbet bile yapiyordu. Bu durum cok yipratici beni cok uzuyor. Benimle sohbet etmek istemiyor azarliyor cogu zaman bagriyor bana konusurken, ona soru sordugumda bazen 3-4 defa tekrarlamak zorunda kaliyorum cunku oyuna konsantre hep, kiziyorum kusuyorum umrunda degil beni farketmiyor bile. Ben cildircak gibi oluyorum artik hep ikinci plana atiyor beni. Ilgi dilenmekten biktim. 1,5 yasinda kizimizda var ona sinirlenmekten cocukla dogru duzgun ilgilenemiyorum olan kizima bide bana oluyor esimin keyfi yerinde oyun oynadigi surece. Birseyler yapmak icin surekli yalvarmam gerekiyor. Kendiliginden gel disari cikalim gezelim hava alalim cocugada iyi gelir demiyor. Baskalarini goruyorum cocuklarini eslerini surekli biyerlere goturuyorlar egleniyolar bende ozenuyorum. Hic bir ozel gunumde bana supriz yapmiyor ben ondan pahali hediyeler beklemiyorum bir cicek bile alsa yeter. Ailemle telefonda goruntulu konusuyoruz kacacak yer ariyor yada yapmacik bi sekilde nasilsiniz diye selam veriyor okadar belli oluyor ki zorlama yaptigi bazen hatta hic bisi demeyecek ben yuzune tuhaf bisekilde bakmasam. O oyle yapinca bende onun ailesine karsi ilgili olmak istemiyorum ki zaten onlarda ayri bi tuhaf o ayri konu( bunun icinde uzun uzun yazi yazardimda esimle aramdaki sorunlar daha onemli benim icin). Aile arkadaslariyla bi araya geldigimizde yada disari ciktigimizda (eskiden artik cikmiyoruz hic biryere) onlar esleriyle cok ilgili ornek vereyim sokakta yuruyoruz esim arkadasiyla sohbet edebilmek icin yaninda yuruyor diger arkadasi karisini elinden tutuyor felan ben kenarda yuruyorum geride mi kaldim nerdeyim umrunda degil. O oyle yapinca ben kendimi cok kotu hissediyorum en kotusude arkadasinin karisi bu tur davranislarini farkediyor ezik, degersiz, tuhaf hissediyorsun kendini o an. Suan yazarken bile gozlerim doluyor bogazim dugumleniyor. Daha cok yazacak seyim var ama kimseyi sikmak istemiyorum. Bu durumu paylasacak hic birkimsemde yok patlayacak gibi oluyorum psikolojim bozuluyor. Siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz?

Ayyy o oyunun adi Papçi :) savas yapiolar.saklaniorlar birbirlerini vuruyorlar oyunda :)
Bir ara benm eşimde oynuyordu onu kaptiriordu kendini :KK11:en sonunda bir daha bu oyunu oynarsan seninle.asla konusmucam dedim O oldu :KK39:Bir daha oynamadi.
Hatta haberde cikmis o oyun yuzunden kac kisi bosanmis yasakladim..
Digerlerine gelince belki esinizin yapisi budur size karsi :/

Bu rahatsızlığınızı kendisiyle konuştunuzmu

Soyluyorum ona hep tartisiyoruz sacmaliyorsun feln diyor hep:KK43: yada dinlemek istemiyor sanki duvara konusuyormusum gibi hissediyorum bende odama cekilip watsappina yazmaya basliyorum derdimi bazen ne yazdigima bakmiyor oyun oynarken gorsede pek orali olmuyor sacmaliyorsun ne alaka gibi standart cevaplar aliyorum ona hore hava hep hos hep mutlu ama ben tam tersi :KK43:

PUBG diyorsunuz. Benim eşim de oynuyordu. Oynama dedim küstüm. Sonra bıraktı oynamayı sonra tekrar başladı Konuşmak işe yaramadı. Bakalım var mı bu oyunda bir iş dedim ben de ögrendim. Şimdi ikimiz oynuyoruz. Ben de bagımlısı oldum. Nöbetlerde takip etmiş oluyorum böylelikle sesli konuşarak:KK70: bir süre sonra çok oynamaktan sıkılır. Sen de aynısını yap o zaman azaltır bu davranışlarını

Sizde yapin aynisini hatta yemek bile koymayin onune duymayin yokmus gibi davranin bakalim nolcak isiniz zor görünüyor ilgisizlik tavan yapmis aslinda gecerli bir bosanma sebebi...

Eşinizle olan sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi bilmiyorum ama eşinizin sizde sebep olduğu hezeyanlar yüzünden çocuğunuzdan ilgi ve sevginizi eksik etmeyin.Hatta bence eşinizi biraz umursayıp çocuğunuza odaklansanız daha iyi bile olabilir.

Elimden geldigince kizima iyi bakmaya calisiyorum ama cok uzuluyorum daraliyorum buda cok buyuk etki yapiyor

Hayat devam ediyor al kuzucugunu cik dışarı hergün gezin dolaşın karninizida doyurup eve gelin yada sadece size göre yemek yapin o gelmeden yiyip kaldirin oyun arkadaşları yapsin yemeğini, camasir bulasik hic umursamayin salın gitsin... Elbet anlar anlamazsa kendi kaybeder....:KK69:

Şu başlığı okuyunca aklıma direkt eski erkek arkadaşım geldi. Kendisi tam bir oyun bağımlısıydı. Bıraksan saatlerce oyundan bahsederdi. Saatlerce de oyun oynardı. Bu yüzden beni hep ihmal ederdi. Biraz da beni sevmediğindendi galiba ama çok kötü günlerdi. Ne diyeceğimi inanın bilemiyorum ama sizi çok iyi anlıyorum. Bu bir bağımlılık. Önce eşiniz bunu kabullenmeli ve ardından da tedavi olmalı. Yoksa çok zor.

Elimden geldigince kizima iyi bakmaya calisiyorum ama cok uzuluyorum daraliyorum buda cok buyuk etki yapiyor
Kendinize eşiniz dışında meşgaleler bulun.Ona kafayı taktıkça sizden daha da uzaklaşır beni daraltma vs der.

Ha bir de sizin elinizin falan tutmadan yürüyormuş sizi umursamıyormuş ya buna üzülmeniz normal ama aldırmamaya çalışın.Anlattıklarınıza göre eşiniz sizi pek umursamıyor.Siz de onu umursamayın belki aklı başına gelir.

Ayyy o oyunun adi Papçi :) savas yapiolar.saklaniorlar birbirlerini vuruyorlar oyunda :)
Bir ara benm eşimde oynuyordu onu kaptiriordu kendini :KK11:en sonunda bir daha bu oyunu oynarsan seninle.asla konusmucam dedim O oldu :KK39:Bir daha oynamadi.
Hatta haberde cikmis o oyun yuzunden kac kisi bosanmis yasakladim..
Digerlerine gelince belki esinizin yapisi budur size karsi :/

Sanki dunyayi kurariyorlarmis gibi bi havaya giriyolar ama kendi aileleri gun gune ziyan yok oluyor

Sanki dunyayi kurtatiuolatmis gibi bi havaya giriyolar ama kendi aileleri gun gune ziyan yok oluyor
Benimki 2 kere oynadi canim, ilkinde bisi sordum cewap vermedi seslendim efendim hayatim dedi, bende sordum cewap verdi. Ama o an kuruldum. 2. Kez seslenmem beni rahatsiz etti ama oyunda konusuyorlar falan.
2.cisinde gene aynisi oldu bnde bir daha oynarsan asla seninle konusmam dedm net ve kizgin bir sekilde ve gittim mutfaga, baya kaptiriyor ama yani kendini napim. Baktim kapadi oyunu yanima geldi ozur diledi, oo yani bidaha yanimda acmadi oyunu.

Sizde yapin aynisini hatta yemek bile koymayin onune duymayin yokmus gibi davranin bakalim nolcak isiniz zor görünüyor ilgisizlik tavan yapmis aslinda gecerli bir bosanma sebebi...

Yemek yapmayinca kendisi yapiyor hic birsey olmamis gibi hic umrunda degil

Benimki 2 kere oynadi canim, ilkinde bisi sordum cewap vermedi seslendim efendim hayatim dedi, bende sordum cewap verdi. Ama o an kuruldum. 2. Kez seslenmem beni rahatsiz etti ama oyunda konusuyorlar falan.
2.cisinde gene aynisi oldu bnde bir daha oynarsan asla seninle konusmam dedm net ve kizgin bir sekilde ve gittim mutfaga, baya kaptiriyor ama yani kendini napim. Baktim kapadi oyunu yanima geldi ozur diledi, oo yani bidaha yanimda acmadi oyunu.

Siz yine sanslisiniz pesinizden gelip ozur dilemis ama o kilini kipirdatmiyor ben diger oadada agliyorum gordugu halde bisey yapmiyor anlamiyorum ona beni ne kadar yipratigini

Kendinize eşiniz dışında meşgaleler bulun.Ona kafayı taktıkça sizden daha da uzaklaşır beni daraltma vs der.

Ha bir de sizin elinizin falan tutmadan yürüyormuş sizi umursamıyormuş ya buna üzülmeniz normal ama aldırmamaya çalışın.Anlattıklarınıza göre eşiniz sizi pek umursamıyor.Siz de onu umursamayın belki aklı başına gelir.

Baska biseylerle ugrasmaya calisiyorum temizlik haber okuyorum orgu oruyorum ama yani yinede zor bu sefer sanki evde iki yabanci yasiyormus gibi birbirinden habersiz. Bide ben yurt disinda yasiyorum hickimsem yok yanimda esimden haric. Yalnizligin ilgisizligin dibine vurdum. ikinci cocuk dusunuyorduk guya cocugum yalniz kalmasin diye bu gibi ortamda ikinci cocuk ne kadar dogru bilmiyorum...

X