Kocam ,eski eşi ve hamileliğim, ağlamaktan çıldıracağım yardım edin bana!

hatalarla dolu bir evlilik bence.üzgünüm ama geçemeyeceğim.aranızdaki onca yaş farkı,heba ettiğin o kadar eğitim ve çocuklu dul bir adamla evlilik
aslında bunların yaşanacağı gün gibi belliymiş
şimdi soruna geleyim
bence abartmıyorsun,bir gram bile hemde
ama içini rahat tut.eşin seni seçmiş seninle beraber
bence bu kadar iyi niyetli olmak zorunda değilsin
çirkef ol biraz
bebeğini üzme ve sigarayıda unut
yüreğinden öpüyorum

yalan rüzgarı gibi olmuş bu olay. eşinizin çocuğuyla görüşmesi kadar dğal birşey yok ama sizin de eşinizin eski eşiyle görüşmeniz kadar saçma birşey yok.. madem anne-çocuk beraber gelmiş annesi kalsın otelde çocuk (kabul edersen) sizde kalsın.. tatil bitince de annesi alır oğlunu gider olduğu yere..

bernice benim 2. evliligim öncelikle sunu belirteyim gecen gün eşim bana seni cok seviyorum hic ayrılmayacagız dedi bende ayrılırsak sadece senin ilk eşin yüzünden ayrılırız dedim anlayacagın senin yaşadıklarının cok fazlasını bende yaşadım ve hala zaman zaman yaşıyorumseni cok ii anlıyorum o yüzden sadece sabır a ihtiyacın var ama biz evleneli bu ay 3 yıl oluyor kadın hep eynı anlatmak istedigimi anlatabildimmi bilmiyorum

Çok Değil..Çookk Çookk Zor Bi Durum..:bbo:
Ya Kocamın Eski Eşini Görmek Zorunda Kalıyorum Varmı Ötesii
Katlanan da Vardır Katlanamayanda..
Ama Ben Katlanamazdım Gerçekten..yasakkelime
Eşinizle Bu Durumu Konuşun..
Çocuğunu Bıraksın Ne Hali Varsa Görsün..!!:1closedeyes:
Aynı Şey Sizin Başınıza Gelseydi Ne Kıyametler Kopardı..Ama Erkeklerin Gözünde
Kadınlar Hep Abartır Bazı Şeyleri..Çok üzgünüm çoook

helal olsun sana,bunlara nasıl katlandın bilemiyorum ama ben bu kadar modern değilimdir.eşin tüm bunlara ses çıkarmıyosa iki nedeni olabilir,1-kıskanılmak hoşuna gidiyodur2-gerçekten kadın hiç umrunda değildir
ama her ikisinde de sonuçta sen üzülüyosun.bu duruma onun bi çözüm bulması gerekiyo.sen bulamazsın.ama seni bu kadar üzmeye hiç hakkı yok heleki hamileyken

"Çocuk kabul edersen sizde kalsın" ne demek arkadaşım:1shok: Bir çocuğun babasıyla görüşmek için kimseden izin alması gerekmiyor. Ayrıca ev babasının da evi istediği zaman gidip kalabilir. Eşler boşanır ama çocuk boşanmaz. sengözlerimebaksanab

benced çoooook ilginç bir ilişki.yani hiç kimse kocasının eski eşiyle birarada olmak istemez ve hatta bunu kaldıramaz.ben olsam delirirdim herhalde ki hamilelik gibi hassaas bir dönemde dahada zor.
bana kalırsa siz anlayışlı taraf olmayı bırakın ve karşı taraf davranmadan önce eşinizin yanında bulunun (elini tutun yanında oturun v.b)size kolay gelsin ama kesinlikle pes etmeyin...

ben sizede kızıyorum. ağlaması üzülmesi gereken sizmisiniz bi düşünün.. madem kadın sizi kıskandırmak için elinden geleni yapıyor sizde boş durmayın. ben olsam o kadını çiğ çiğ yerdim. bir kere kocanıza güvenin.. sonrada onların yanında put gibi durmayın madem kadın eşinizin masör kadınsa yaptır dediğini söyledi.. ben olsam yüzleştikleri anda söylerdim eşime masörlerin çoğu erkekti bende yaptıracaktım ama sen izin vermiyomuşsun derdim. yada canım merak etme sen öyle istedin diye bayan masör bakındıkda olabilir :) kadının yüzüne eşinizin dediği ben öyle birşey demedim umrumda değil laflarını duyurmaya çalışırdım. yanınamı oturdu tamam işte eşinin arkasına oturup arkadan sarılabilirsin :) başka yollar bul kadını çiğ çiğ ye kıskanma kıskandır.. tabi aynı ortamda bulunmamakta mantıklı ama ben direktmen kovamazdım gibi geliyor.

bütün arkadaşlar o kadar güzel dile getirmişki yazacak bence bişey kalmamışş..sinir oldum sinir bu ne biçim kadınmıs yaaa hiç gururda yokmuss bence artık gözünü açmanın kocanla konusmanın zamanı gelmiş , o kadına gününü göster herkes yerini bilecek yabancı die sende onun gibi rahat olma bence sağlam bi atağa geç göster kendini.kararlı ol güçlü ol bebişini düşün sigarayı bırak..

canım bu bayan seni kıskanıyor açıkçada belli ediyor tü kaka diye attığı eski eşinin sana olan sevgisini çekemiyor bence bu işte eşinin bir suçu yok onun için sen eşinin eski çocuğunuda kollayarak eşinle mutluluğuna devam et kendinide hiç üzme eşin onu sevmiş olsaydı ondan ayrılmazdı seninle hiç evlenmezdi sadece çocuğunun annesi diye ona saygı gösteriyor buda eşinin çok erdemli bir insan olduğunun göstergesi içini rahat tut ve bu yüzden huzurunu kaçırma

kusura bakmayın ama sizde ondan daha az geniş değilsiniz böyle birşeyleri okuyunca delircek gibi oluyorum ya ne demek eşinizin yanına oturmus koparamadınızmı kıyametı hem ne demek birlikte gezmek tozmak bu ne yaa ay cok sınırlendım

bencede biraz mesafeli davranın
eğer siz önce bir evlilik yasasıydınız ve cocuğunuz olsaydı ve aynı seyleri siz esinize yapsaydınız esiniz ne tepki verirdi
kadın veya erkek hic farketmez bence herkes yerini bilecek adı üstünde eski es bosanmıs sizin görüsmeniz bile hata değil ön koltukta otaracak sırnasacak
bence esinizde hatalı böyle seylerin bir kadının asırı derecede sinirini bozacağını bilmeli ve herkesin yerini ayır etmeli ne olursa olsun bence uyğun bir dille anlatın ayrıca cocuk kücük değil bırakın annesi ile yalnız kalsın artık tercihini yapacak etki altında kalmayacak yasa ğirmis sayılır bence siz ipleri bastan ellerine vermisiniz bence radikal kararlar vermek zorundasınız yoksa daha cok basınız agrır

tamamen sanakatılıyorum karıya bak ne pişkinmiş yaa sende altta kalma derim ben.. ve asla boşanma kadının amacı bu olabilir..

canım bak yılda bir iştee öle yapar çirşefliğini gider öyle bi kadın için ne aileni nede mutluluğunu bozmana deymez zeki olmalısın söylediği şeylere cevapsız kalmamalısın bu seni yer bitirir işte böyle yani geldiğine pişman et o nasıl eşin yokken diyosa kadınsa yapsın falan filan ya harbi salkmış sanki kumaymışsın gibi ya çok afadersiniz canım salk filan bende kıskanç olarak düşünemedim bi an o durumda seni bak dediğim gibi kebnarda KÖŞEDE HAKLA kocanın gönlünü alk canım gülüm azınızdan eksik olmasın genç aşıklar gibi .... (öfkeni içinde tutma çıkışı sana zarar verir toplama ) öpüldün güsel anne :)

yaaaaaaaaa sana tek kelimeyle bişey sölicem kendine yazık etmişin ablacıım belki aşk evliligi yaptın ama çok yanlış bi evlilik olmuş ne güzel yüksek lisans yapmışsın nie evlendinki veya başkasımı yoktu bula bula onu buldun afedersin ama çoçugunu dogurduktan sonra eger yapabiliceksennnn ayrıl çünkü bunun ardı arkası keslmz gibi gelio

Başka problem derken neyi kastediyorsun anlamadım canım. Ama bu sorun dışında hiç bir sorunumuz yok çok şükür. Hatta 2,5 yıldır başka hiç birşey için darılmadık bile birbirimize.Cinsel demek istediysen yok sorunumuz, gayet iyiyiz.Eğitim dersen O da yüksek lisans mezunu. Bir tek fark O kuşaklardır doğulu ben kuşaklardır İzmir'liyim.

Son düzenleme:
Aldığım eğitimden sonra benden 15 yaş büyük çocuklu adamla evlendiğim için suçlayanlara:

Evet aslında haklsıınız, ben bu konuda hep çok büyük konuştum. 35 den önce evlenmem, dul -çocuklu adamla asla, asla ev hanımı olmam falan dedim çok. Ama kader işte , hayır diyemedim. Hatta ailem karşı çıkar diye de çok korktum baştan, aynı nedenlerden dolayı...Nasip arkadaşlar ne diyeyim. kocamı seviyordum (um) evlendim.Böyle olacağını bilemezdim ki...Zaten çocuk olmasa bu sorunlar da olmazdı.O zaman kadını görmezdik.

Fakat bir karar verdim. Zararın neresinden dönülse kar. ..Seneye bebek olsun inşallah, ingilizce öğretmenliği ve mütercim tercümanlık için başvuru yapacağım, Burası ilçe olduğundan fazla bir alternatif yok.Ama boş durmayacağım.

Benim amacım da aslında sizin yazdıklarınızı duymaktı.Haklı olduğumu biliyordum ama insan her zaman sağlıklı düşünemiyor işte, bazen destek almaya ve tarafsız gözlere de ihtiyaç duyuyor...Hepinize minettrarım canlarım...

Eşimle geçen gece konuştuk.Ona tüm yaşadıklarımı ve hissettiklerimi söyledim.gerçi şu anda ne kadar anlatsam boş biraz çünkü seneye tekrar görüştüğümüzde belli olacak herşey.Eşimin gözüyle olaya bakınca, Ona göre pek sorun yok, yani adi kadına karşı birşey hissetmiyor yalnızca çocuk için görüyor.Kadının bana söylediklerini, uçakta ya da restauranttaki oturma planından , beni rahatsız eden herşeyden bahsettim.(oturmanın beni rahatsız etmeyeceğini düşünmüş, demek ki sessiz kalınca sorun yok gibi duruyor, üstelik ben tepkimi hemen dile getirmediğim için suçlu oluyorum.)
Masaj ile ilgili öyle birşeyi söylemediğini söyledi ki ben Kocama inanıyorum.Seni sinir etmek için söylemiş bu yalanı, keşke yüzleştirseydin o anda dedi...Ailem bana insanlara saygılı ve terbiyeli olmamı öğretti ama gerektiğinde en kötü de olabileceğimi hatta bir daha böyle şeyler yaşarsam cidden çok kırıcı olacağımı söyledim.Ki bilir beni, yaparsam en kötüsünü de yaparım.Ama 2 arada bir derede kaldım işte, çenem mi tutuldu anlamadım. Şimdi gözüm açıldı.Seneye oğlunu tek göndersin dedim. Eğer tek gelmezse ki gelmez biliyorum,o zaman da aynı şeyleri yaşarsam artık cidden biter aramızdakiler de dedim.Ben acı çekip üzülmeye gelmedim bu dünyaya.Kadının bana yaptıklarını tek tek not ettim, hepsinin mislisini Ona yapıp söyleyeceğim, kocamın elini tutup öpeceğim yanında.Ancak bu şekilde affedebilirim herşeyi. Yoksa sineye çekersem aklıma hep gelip duracak bunlar biliyorum.Yoksa ezilen taraf ben olacağım...

Bu arada gizli gizli fransızca öğrenmeye başıyorum. Zaten çok iyi derecede ingilizce biliyorum, başka bir dil zor olmaz.Yanımda eskisi gibi konuşmalarına izin vermeyeceğim.Evdeki kadına ait tüm resimleri bulduğumda yırtıyorum.Çünkü hiç birşey yapmadan içime atarsam sorun daha da büyüyeek biliyorum, üstelik kocamdan da soğuyacağım.

Şimdilik böyle, umarım kocam beni iyice anlamıştır.Anlamadıysa kendi kaybeder...

ne hayatlar var diye şaşırarak okudum herşeyi,

Bence eşin o kadını çocuğunun annesi olarak görüyor sadece, tuhaf bir saygı içinde sanırım

Eğer çalışır eşinin seni kıskanmasını sağlarsan bu sorunlar bitecek gibi

Şu arabada çocukla arkada oturman konusunda sanki o evin annesi siz ikiniz iki küçük çocukmuşsunuz gibi geldi bana

Bence tavrını koyup sorun çıkartmak istemiyorsun, kadının yüksek mevkide olması belki eşinin işine yarıyordur
her yönden düşün ona niye bu kadar müsamaha gösterdiğini
Şu anda hamile ve duygusalsın psikolojine güvenme çünkü değişken günler geçiriyorsun, kendine acımayı bırak kurduğun hayatı elinden almalarına izin verme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…