Kocam ,eski eşi ve hamileliğim, ağlamaktan çıldıracağım yardım edin bana!

Evet canım kadın avrupada önemli bir bankada müdür yardımcısı.Hep beraber memleketine gittik (doğu'da bir yer.)Çünkü eşimin kardeşi, çocuğun da amcası evleniyordu.Çocuk da pek ilgilenmedi zaten de, işte amcadır diye götürdük.Kadın tek başına çocuğu göndermiyor, tuvalete bile birlikte gidiyor.

Eşimin bana yardımcı olmasını beklerdim bu durumlarda, ama o da rahat.O na normalmiş gibi geliyor.Düşününce ve yazdıklarımı kendim okuyunca eşiminde yarı yarıya suçlu olduğunu hissettim şimdi.

Zaten bir daha aynı şeyleri yaşamak istemiyorum. Uygun bir zamanda tekrar konuşacağım rahatsızlığımı anlatacağım eğer yine aynı şeyler olursa (muhtemelen bebek doğduğunda gelirler gene) resti çekerim, ben acı çekmek üzülmek için evlenmedim, mesleğimde var çok şükür.

ya walla üzüldüm zor bi durum kardeşim ama bi çok arkadaşın söylediği gibi baştan sınırları çizmemişsiniz yani kimse evladından vaz geçecek değil ama adam evlenmiş karısı var bu kadar peşinde gezmenin ne mantığı var bence en kısa zamanda eşinle konuş ve oda bi çaresine baksın bu ne ya o kadar kıymetliyse niye ayrılmışlar ve anlattına göre kadının davranışlarında da rahatlık dreğil art niyet ararım ben

Merhaba;
Kadın Türklerle ilgili Avrupa'daki yanlış imaj yüzünden eşiniz çocuğu kaçırır filan diye düşünüyor olabilir. Okuduğu kitaplardan etkilenmiştir.
Ama davranışlarına gelince kadınca iç güdüyle hareket ediyor. Eğer eşinizi isteseydi bunu açıkça da söylerdi, onların hayata bakışı bizim gibi değil. Eşinizin de zerre kadar ilgisinin olduğunu düşünmüyorum.
Ama dediği gibi eşinizin de düşüncesizlik işte. Nasıl kadınca iç güdülerle sizi kıskandırmaya çalışıyorsa, sizin de kadınca içgüdülerle bundan rahatsız olmanız normal. Haksız değilsiniz ama siz de biraz fazla hassaslaşmışsınız. Hani bir insana sinir olunca herşeyi batar ya.
Ama kendinizi yiyip bitirmek yerine eşinizle konuşun. Ama onu da -tabirimi mazur görün- didiklemeden konuşun. "Böyle şeylerden ben rahatsız oluyorum, senin de tercih ettiğin bir durum olmadığını biliyorum ama bir çözüm bulalım, huzursuz oluyorum." deyin. Suçu ve yükü eşinize atmadan konuşun yani.
Bu asla boşanma nedeni filan değil. Eşinizzle sizin aranızda güven varsa gerisi boş. Biraz da o kadın olgun değil siz olun. Siz daha yukarıdan bakın. Yapsa yapsa ne olacak. Eşiniz sizin yanınızda, sizin yatağınızda, sizin kalbinizde. Gülün geçin, hani bir çocuğa gülüp geçer gibi. Delidir ne yapsa yeridir. Bu sizi üzecek birşey değil. Üzmesin.
Ve ne olur bu sitedeki güzel insanların hatırı için sigara içmeyin. Lütfen.

Herkese çok çok teşekkür ederim.İnanın beni o kadar rahatlattınız ki...Yaşadığım yerde çok yalnızım.Kimseyle paylaşamadığımdan bu durumu sürekli içime attım, ara ara da eşime patladım.Acaba bende mi sorun bile dedim.(Sanırım daha önce böyle bir durum yaşamadığım ve çevremde de yaşayan olmadığından kendimi de suçladığım oldu, bu aralar duygusal olmamın da etkisi olabilir.)Okulda da bunları öğretmiyorlar ki.Ya da insan yaşamadan anlamıyor.

Ama ben de tüm kadınlar gibi sevdiğim adamı paylaşmak istemem ve kocamında beni anlamasını beklerdim ama erkeklerin hepsi bir değil malesef, adam nasıl davranacağını bilemiyor.O zaman ben anlatacağım demek ki...
Yazdığınız herşeyi kafama not ettim, zamanı gelince hepsini konuşup halletmeye çalışacağım.Kendimi ve bebeğimi üzmeyeceğim.
Allah hepinizden razı olsun.Gerçekten sağolun...

ya tatillerde çocuğu göndermek varken nie aile gibi berber oluyorsunuz anlamadim.sizdede hata var.baştan müsade etmişsiniz kadinda sirnaşiyor iyice tabe

ya tatillerde çocuğu göndermek varken nie aile gibi berber oluyorsunuz anlamadim.sizdede hata var.baştan müsade etmişsiniz kadinda sirnaşiyor iyice tabe

Kadın çocuğu yalnız göndermiyor, bırak yalnız göndermeyi buraya geldiklerinde bile yalnız bırakmıyor.Ben istemez miyim çocuk tek gelsin bizde kalsın görüşelim vs...Eşime söyledim yalnız gelsin diye ama kadın kaçırırlar oğlumu diye korkuyor.

Gerçekten de sinir harbi, ama sigara içmene üzüldüm. karnındaki minik bebeği düşün, bunu ona yapmaya hakkın yok, eşin eğer ona karşı tepkisizse sorun yok, bu defa koz sana geçiyor işte, sürekli sen ona nispet yap, çünkü o erkek şimdi senin kocan, sen onu kıskandır . bence en iyi çözüm bu...

madem çocuğu kaçırırlar diye bir derdi var senin de aklını kaçırmak gibi bir derdin var eşine söyle ya çocuk yalnız gelir ya da ben bu kadınla görüşmeni istemiyorum de madem çocukları çok kıymetli ne diye boşanmışlarda senin hayatınıda rezil etmeye çalışıyorlar

sen sessiz kaldıkça daha çok sinir olacaksın sessiz kalma sonuçta sende o adamın bebeğini taşıyorsun

canım merhaba karışık sinir bozucu bir durum yaşamışsın. Ama bence helede şuanda sinirini bozmaya hiç gerek yok. Artı sigara içmeye asla. Ne yaşarsan yaşa önce yavrun!!! içinde melek var onun, senin yaşadıklarından haberi yok o yaşama büyüme mücadelesi veriyor. Hem biliyosun sen morelini bozarsan oda hep üzgün olur herşey anne karnında başlar.
Eşinin olayına gelince ben olsam senin yerinde ki anladığım kadarıyla eşin boşandığı kadınla (bu lafı çok sevdim) adı üstünde boşanmış ve onunla ilgilenmiyor. . o paçozda sırf seni gıcıklandırmak için tabiri caizse eşine kur yapıyor. ben olsam senin yerinde onunla olduğunda herzamankinden daha fazla eşime bağlanırdım ama özellikle yapar gibi değil herzamanki haliniz gibi. hem böyle rakabet gibi görürsen eşinin hoşuna gider sende bundan rahatsız olursun diye korkuyor olabilirsin. hem çocuğun olacak herşey çok değişecek emin ol.. o paçoz hatun çıldırcak belkide. ama ne olursa olsun onun gibi yapıp hanımefenliğini bozma ama tabi çaktırmadan öle yanına karşısına oturmaya da ASLA izin verme. oturmaya kalkarsa yap bişeyler kaldır eşini ordan göz kaş yap gene kaldır.. Havuza girerse eşini çağır yanına yanında durmasını sağla.. Herşey senin elinde kanımca eşine çocuğuna sahip çık ve öyleeee saçma paçozlar için sinirini hiç bozma. He eşinin hali değişikse o zaman başka. Ama dediğim gibi erkeklerin en hoşlandığı şey kadınların onun için savaşmaları. Buna izin vermeden halledersin sen arkadaşım.

Kendine bebeğine ve yuvana iyi bakman dileğiyle..

hatayı baştan yapmış sınırlarını çizmemeişsin canım yani iplari sıkı tutmamaışsın şimdiden sonra yok istemiyorum gelemsein görüşmem desen kocan dicek ki neden görüştün bunca zaman sana aldıgı hediyeyi neden kabul ettin gibi sorular soracak..böyle saçmalık ne gördüm ne duydum genişlik dicem ama kızma kurtul bu iğrenç durumdan.su sigarayı da bırak sizin hatalarınızı bebegin çekmez zorunda mı daha karnında...benim ağzım açık kaldı ben aynısını yasayamazdım zaten bu durumun.

Ya tabi boşan da o gavurun istediği olsun!kötükedihüsoklava: Saçmalama Allah aşkına! Sen eşini seviyorsun eşin seni seviyor hamilesin ve daha çocuğunu doğurmadın bile! O kadının istediği bariz bir şekilde seni kıskadırmak ve eşini senden geri almak. Bunun için fırsat kolladığı apaçık! Kedine gel ve boşanmak yerine yuvana sahip çık!kötükedihüso Eğer boşanırsan onun istediğini yapacaksın ve o galibiyetini kutlayacak! Kim ne dersin aldırma! O çocuğunu düşünmüyorsa onun çocuğunu sen mi düşüneceksin? Ne demek ya sanki eşki eşi senmişsin gibi arkaya oturmuşsun! Ayağı burkulan ön koltuğa oturacak diye bir kural mı var? Arkaya otursun hasbam!klava: Hemen sigarayı da bırak!kötükedihüso Ve eşinin dibinde dolan, kadın sana ne derse desin aldırma ve gül geç belli ki yalan söylüyor seni kızdırmak için. Elini tut sarıl. Kimseye de aldırma! AAAA çok kızdım yakötükedihüso Masaj yaptıracakmış erkekse yaptırsın demişmiş senin eşin, sen de ona şöyle deseydin bana bırak erkeği bir bayanın dokunmasına bile tahammül edemediğinden masajı kendi yapar masaj salonuna asla göndermez:jeyyar: Kendi savaşını başlatma zamanın gelmiş artık! Haydi bre göreyim seni! :içelim:

iki üniversite bitirip mastır yapıyorsun,31 yaşındasın ...:1no2:
yani bu niteliklerine rağmen 45 yaşında (senden bayaa büyük) boşanmış çocuklu bir adamla evlenip şehirden ilçeye göç edip ev hanımı olmak..:1shok:. valla çok garip kusura bakma ama senin gibi hemcinslerim için çok üzülüyorum hayatınızla ilgili bu kumarı nasıl oynuyorsunuz aklım ermiyor hassas bir dönemdesin anlıyorum bende iki çocuk annesiyim ama ben buna takıldım maalesef ...
tmm hayatının hatasını yapmışsın peki eski eşle görüşmek ne demek buna baştan tavır almalıydın ha olmadı bundan sonra koy tavrını sen güçsüz bir kadın değilsinki ağlamayı bırakıp silkelen kocanı seviyorsan mücadele et ,sigaranın bebişine verdiği zararları benden ii biliyorsundur doğduktan sonra onun sıkıntılsrını sen çekeceksin...:sm_confused:
acaip kızdım ya nasıl kendini bırakırsın bu kadar senin gibi kültürlü bir kadına bunu yakıştıramadım lütfen kendine gel allah yardımcın olsun ...:1hug:
öptm seniŞeniz

ben tüm yazıda sadece birşeye takıldım sigara içmenize üstelik tüp bebek ne zorluklarla ona sahip olucaksınız ama o da ne dünyanın en iğrenç şeyini kullanıyorsunuz nedeninizde hazır stres asla katılmıyorum karnınızdaki bebeğin o iğrenç şeye katlanması gerekmiyor vicdanen rahat olduğunuzu sanmıyorum her ne olursa olsun öncelikle onu düşünüceksiniz diğer şeyler gelir geçer ama karnınızdaki bebeğin sigara içmesi size geri döner

Birincisi şunu söyleyeyim bir anne olarak çocuğunu korumaya alması çok doğal , çünkü yaşanmış bir sürü olay var, çocuğunu bir daha göremeyen kadınlar var.
Zamanında ayrıldıktan sonra çocuğunu babannesinin ve babasının yanına tatile gönderen ve bir daha göremeyen bir kadının çocuğu, şuanda annesinden nefret ediyor . Kardeşimin arkadaşı. Üstelik annesinin hiç suçu yok, ama çocuğun beyni o kadar yıkanmış ki onu annesiz bırakan babasından ve babannesinden değil, annesinden nefret ediyor.

Yani kusura bakmayın, çocuğunu yalnız göndermek istememesi doğal geliyor bana. Asıl sorun çocuğunun babasıyla olan ilişkileinde bir ölçü koyamaması. Bunu da eşin anlatmalı ve senin üzülmeni istemediği için hareketlerine dikkat etmesi gerektiğini söylemeli. Eğer bu uyarıdan sonra kadının tavırlarında bir değişiklik göremezsen o zaman sen konuş , çocuğunun huzuru için davranışlarına dikkat etmesi gerektiğini söyle. Geleneklerinize göre tuhaf bir durum olduğunu söyle. Bence kötü bir niyeti yok, bir savaş açmak isteseydi sanırım burada sana verilen taktiklerin hepsini o sana yapmaya çalışırdı. :1rolleyes:

Soğukkanlı ol ve eşinle aranızı bozmadan, haklıyken haksız duruma düşmeden konuş. Kadını kötüleme bu ters tepebilir, ama bunun uygun olmadığını söyle. Kırmadan da uyarabilir.
Bu arada sanırım annesinin 18 yaşına kadar çocuğun yanında olmasına katlanmak zorunda kalacaksınız, eğer yeterince güven vermezseniz. Savaşarak hele de niyetini tam olarak anlayamadığınız bir kadınla savaşarak bence hem eşini , hem kendini hem bebeğini hem çocuğu üzersin.
Soğukkanlı ol. Kadının niyeti kötü değilse, basitleşmiş olursun ve bu da senin için pek iyi olmaz. Mahcup olacağın bir duruma düşürme kendini. Unutma eşin seni seviyor , onların evliliği geçmişte kalmış. Kadın senin eşini sevseydi bu zamana kadar bekler miydi , geri almak için yerimseniben Sahi ayrılma nedenleri neymiş?
Son bir söz "tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır".

Çocuğun kaçırılma durumu olsa ben de yalnız göndermem kusura bakmayın. Sadece davranışlarına dikkat etmesi sağlanmalı . Bana göre kadıncağız Türk misafirperverliğinin nimetlerinden yararlandığını sanıyor kaydirigubbakcemile3 Eğer çocuk yalnız gelsin diye ısrar edilirse, annesi çocuğun kaçırılacağından korktuğu için çocuğu hiç göndermez, olan çocukla babaya olur.
Oysa çocuğun büyüklerin hatalarından dolayı cezalandırılması çok yanlış. a.s

Yukarıda özgürce iyi anlatmış durumu, ben de benzer şeyler yazmaya çalıştım daha yukarıda. Siz olgun, hanımefendi ve vakur olun.
Gerisi kolay, hem eşiniz bu halinizle size daha da çok saygı duyacaktır.

Ama bizim çocuğu kaçırma gibi bir derdimiz hiç olmadı ve asla da olamaz.Zaten çocuk bildiğime göre annenin üstüneymiş.
Evlenme nedenleri aşk değilmiş, eşim öyle dedi.Bilmiyorum.Herne kadar evde 90 lı yıllara ait aralarındaki aşk mektuplarını ve resimlerini bulup daha da sinirlensem ve akşam eşim geline gecen hafta bunlar nedir diye sorsam da , eşim bana onların geçmişte kaldığını ve hata yapabileeğini söyledi. Ama bu mektupları saklaması da saçma geldi.Atmısım kenarda kalmış dedi.Neyse.Boşanma nedenmleri de kadın zaten kilolumuş eskiden, şimdi daha da kilo almış ve doğumdan sonra cinsel sorunları olmuş, eşimde zaten çapkın olduğundan sürekli aldatmış.
Bu arada evlilikleri de sürekli beraber geçmemiş, ortak evleri hiç olmamış.Senede 3-4 ay benimki oaray gidiyor geri kalan zamanda kadın tek yaşıyormuş.
Ben de anlamadım böyle saçma sapan bir ilişki işte.

Canım senin niyetin kaçırmak olmaz da kadın niyetinizi nasıl bilsin ya kandırıyorsanız yerimseniben Zaten bir sürü çocuk tatile diye gelip, Türkiyede kalmıyor mu :1no2:
Eşinden başka suçlu yok ama olsun sen yine de iyi anlaşıyorsan geçmişi de hiç karıştırma. Yazdıklarımı bir düşün saygınlığını hiç kaybetme. :1rolleyes:

Anlamaması çok normal canım benim çünkü karşısındakinin hissettiklerinin farkında değil kendine göre bitti geçti sadece çocuk için bir arada bulunuyorlar ya senin bundan ne anlam çıkaracağın yanlış anlarmısın üzülürmüsün anlamaz sanırım eşin kalbini bozmuyor tamamıyla doğal davranıyor sorun o bayanda bak arkadaşlar ne güzel fikirlerde bulunmuş aynen bu şekilde davran canım niye sen mutsuz ve sinir olasın ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…