Kocam anlattigim seyleri unutuyor...

Benim esimde unutur ben dalga gecerim isi beyni baya yoran bir is hatta is arkadaslari ve esleriyle toplanmıştık butun kadinlar eslerimiz soylediklerimizi unutuyor diye konusup baya gulmustuk yani belki sizin esinizde yogundur kalmiyodur aklinda zaten erkekler detay seylere bukadaronem vermezki bu konudan hic kavga etmek aklima gelmedi sadece dalga gecerim guleriz yani

Tam olarak bu şekilde bir iş arkadaşım var. Bazen ben bir şey anlatırım onunla hiç alakası olmayan bir cevap verir.. ben konuyu bağlamaya çalışırım yine anlatırım baştan, yine aynı cevabı tekrarlar. Ben artık beyninde bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım. Herkesin mental kapasitesi aynı degil tamam ama bu normalde kafası çalışan bir insan Esnek düşünme kabiliyeti sıfır, bazen ne konuşulduğunu anlamadan konuya girip yorum yapıyor. Bu ne dedi böyle oluyoruz.

Bir an önce bu şikayetlerinizi anlayacak bir doktora gidin. Belki yapılacak bir şey yok denilecek ama en azından sebebini anlarsınız uzun vadede karşınıza çıkabilecek durumları degerlendirirsiniz.

Ne is yapyor misal..
Finansciysa normal..
Surekli telefon bilgisayar,sayilar..
Komplike bir isi var ise,surekli telefon aliyorsa olabiliyor..
Boyle bir durum yoksa bir rahatsizligi da olabilir..
Eger o da yok diyorsaniz,dinlemiyor sizi..
Dinler gibi gorunuyor..Hii hii diyor ve gecistiriyor.
Belki de kasti yapiyordur..Sizi sinirlendirmek hosuna gidiyordur :)

O sirada sizi dinlemeyip baska seylerle ilgileniyorsa ondan olabilir. Ama oyle bi durum yok da , gercekten anlayip dinledigi seyi unutuyorsa sizinle dalga gecmek icin unuttum diyecek hali yok, niye unuttun diye bagirmaniz da kaba bi davranış

Kafa da bin tane tilki dolaşıyorsa bazen dinliyor gozukup , dinlenmeyebiliyor.mesala ben bir anda bir sürü şey düşünüp yapmaya çalışırım.sonra hiçbir şey hatırlamam

Ben de oyumu en baştan dinlemiyor'a veriyorum. Unutkanlık sorunu olsa başka şeyleri de unutur, fatura ödemeleri, işle ilgili şeyler, anahtar, telefon, eşyaların yerleri vs vs. Diğer her şey normalse sizi hiç dinlemiyor

Ya salak yada seni sallamıyor. Tanımadığımız için ona sen karar vereceksin. İkiside senin açından üzücü.

Bazı konularda ise önemsemiyordur. Ancak hemen her konuda böyleyse bir uzmana danışmak gerekiyor, normal değil çünkü.

Eşiniz rol yapacak değil ya. Ben eşinizi tutuyorum adama kızıp bağırmanıza gerek yok. Sürekli oluyorsa bir doktora gitsin ama belki bir hastalığı vardır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…