EVLİLİKTE PARA MEVZUSU

Bu üsttekiler konunuzun ilk mesajınıza ait bazı alıntılar.

Bu da sizin konuda tepkilerden sonraki mesajınız. Gerçekten de konumuzla asıl mesele sizin para isteyememeniz mi yoksa eşinizin size yeterince para vermeyip üstüne alacağınız şeylere karıştığı için artık para istemeye çekinmeniz mi? Çünkü arada dağlar var. Siz yukarıda bu konularda birkaç kere tartıştığınızı ama yinede eşinizin değişmediğini söylemişsiniz. Yani aslında bi zamanlar isteklerinizi (para veya bir eşya) belirtebilmişsiniz.
Tepkiler çok olunca siz biraz U dönüşü yaptınız bana kalırsa. Market alışverişinde bile hesap soran adam sanmıyorum ki size bu kadar bonkör ve sevgi dolu olsun. Ama umarım dediğiniz gibidir, haa öyleyse de tavsiyem KPSS'de biraz Türkçe çalışın. Paragrafta anlam vs.. Çünkü kendi anlattığınız konu bile çelişkili ve farklı anlamlara çıkan cinsten.
Eşinin sevgisini geçtim (ki bence sevgisi yok) merhametsiz ya.
İnsan kendisine çikolata alırken eşine de istediği çikolatayı almaz mı? Eşine çikolata alma der mi? Kızar mı? Markette bir hamile kadını görsek cikolataya parası yetmese bu forumda tanımadığımız o hamile kadına yardım etmeyecek, çikolata almayacak bir Allah'in kulu çıkmaz. Çok üzüldüm.Vallahi bu merhametsizlik. Merhametsiz insan kimseyi sevemez. Bence eşi ailesini de sevmiyor. İleride miras mal mülk gelecek diye onlara şirin gözükmek için baklava vs alıyor hepsi bu.

Konu sahibi, M Maxii ailesinin durumu iyi, evi, arabası var diye tahminen evlenmişsiniz. Maddi sıkıntı çekmem diye düşünmüşsünüz. Ama adam hem merhametsiz hem varyemez çıkmış. Fakat sadece size varyemez çıkmış. Bundan sonra kpss vs diye senelerinizi bir çikolataya bir bakım kremine hasret geçirmeyin.Hayırlısıyla doğumu yapın. Çocuk biraz ele avuca gelince iyi kötü bir işe girin. Maaş kartını da ASLA vermeyin ASLA. Yiyin için gezin alın. Bu yaşlar bu zaman bir daha gelmeyecek. Ve gurur yapıp sineye çekmeyin. Bana bunu bunu alacaksin, buna ihtiyacım var deyin. Ve eşinizi korumayı bırakın. Burada hepimiz anonimiz. Bize bari gerçekleri söyleyin. Hediye vs yok değil mi? Çünkü bir çikolata bile almayan merhametsiz biri size bir çam sakızını asla hediye almaz çünkü.

Yok karıştırmıyoruz, kurban olduğu kocasından ikinci çocuğu yapmaya çalışıyordu en son. 🫠
En azından ben kabullenip dile getirdim burda neler yaşayıp da burnu havada Olan kendini hemen boşarım diye kandıran bir sürü insan var belki onlardan biri de sizsiniz🥴🥴🥴. Evliliğin ilk zamanları böyle bişey yaşadım bu profilimde de var zaten saklayacak bir şey olarak da görmüyorum. Ne kadar kırıcı ne kadar kadın düşmanısınız yazık.

Ay sen de bırak şimdi, kocan seni aldatmamış mıydı yav nesine kurban oluyorsun? O kadar da değil. 🤣
Sevgi’leri karıştırmıyorum değil mi? Bu oydu. Bir tane daha var benzer profil. İkisini de görünce içimden hep ay yazıkkk diyorum. 🥹
sana yazık . Allah bilir nasıl hayat yaşıyorsunuz da buraya kendinden ödün vermeyen bir profil çiziyorsunuz🥴 ne diyeyim bacıma Allah başına vermesinnnnn

sana yazık . Allah bilir nasıl hayat yaşıyorsunuz da buraya kendinden ödün vermeyen bir profil çiziyorsunuz🥴 ne diyeyim bacıma Allah başına vermesinnnnn
İçini rahatlatmak istiyorsun ama maalesef. Hiç öyle bir hayatım yok. Gayet stabil. Aldatılma konusu bizim irademiz dışında gerçekleşen bir şey. Herkesin başına gelebilir. Ama herkesin tepkisi sizinki gibi olmaz. Affettiyseniz bile başa taç etmeye gerek yok. Pisliğin biriymiş işte, kurban olayım falan çok uç şeyler bana göre.

En azından ben kabullenip dile getirdim burda neler yaşayıp da burnu havada Olan kendini hemen boşarım diye kandıran bir sürü insan var belki onlardan biri de sizsiniz🥴🥴🥴. Evliliğin ilk zamanları böyle bişey yaşadım bu profilimde de var zaten saklayacak bir şey olarak da görmüyorum. Ne kadar kırıcı ne kadar kadın düşmanısınız yazık.
Size bir sey ispatlamak zorunda degilim ama en azindan başka kadınlarla konuşmuş kocam için kurban olurum falan demem ne münasebet.
Evet evet siz o kocaya kurban olurken düşman biz oluyoruz.

Adam yok yoksul değil, ailesinin de durumu iyi. Herkes özel hastanelere gidiyor masraflarını kısmıyor. Konu sahibi 4 aylık evliyken de açtı aynı konuyu. Özür dilemişmiş farketmemişmiş... Kendini kandırıyor. Herkese var bana niye yok demiyor sorgulamıyor da hediye alıyor bana diyor. Bırak hamie kadını normal kadını, çocuğun bile kişisel ihtiyaçları var, bitince gidip alıyorsun. Bebek doğacak anne sütü içrcek bir köşede yatacak sanıyor, saksı bitkisi gibi. Burun temizleme solüsyonu, pişik kremi, d vitamini... liste yapsam mutlaka eksik kalır. Her biri için bebeğin babası ikna mı edilecek?

Adam acıkınca sen de gel beraber yiyelim yapıyor. Daha yeni evliyken uyanmış farketmiş ama çözmek anlamak yerine çocuk yapmış. Bu çocuk doğar, kendi annesi babası verir masraflarını, ikinci çocukta tekrar konu açar kocam para vermiyor diye.

Eviniz gibi hissetmediğiniz yerde neden duruyorsunuz?
Başkasına baklavalar yemekler, bana gelince cebimde 20 tl param olacak vay be. Bide sadece size cimri...
Neden calismiyorsunuz? Madem bu adam cimri ve ayrılmıyorsunuz neden çalışmayıp bide üstüne çocuk yapıyorsunuz ki.
Yanınızda olsa dahi marketten istediğinizi alamıyorsunuz, cebinizde para yok, evi kendi eviniz gibi hissetmiyorsunuz. Başlarım böyle evliliğe.
Alın karşınıza, ek kart istiyorum deyin. Yok dersede sus pus olup oturmayın daha çok ses çıkarın. Ha ek kart yok mu o zaman maaşından bir miktar vereceksin, bende çocuk biraz büyüyünce çalışmaya başlayacağım yeter artık deyin bi elinizi masaya vurun ya.

Arkadaşlar daha önce buna benzer konu açmıştım ne yapacağımı bilmiyorum 1 yıllık evliyim 3 aylık hamileyim eşimle birbirimizi seviyoruz beni çok sevdiğini biliyorum evine düşkün bana değer verir düşünür mutlu etmeye çalışır ailesi de öyle severler el üstünde tutarlar ama eşimle evlendiğimizden beri anlaşamadığımız konu para meselesi ben evlenmeden önce çalışıyordum kendim özgürce harcayan bir insandım ailem de aynı şekilde kısıtlamadı beni fakat şuan da çalışmıyorum kpss çalışıp atanmaya çalışıyorum eşim memur kira ödemiyoruz arabamız da var borcumuz da yok fakat ben hiç para harcamıyorum en başından beri kendi isteğimle bana şunu alırmısın bile diyemedim kişisel ihtiyaçlarım dahil bir yerden para gelir annem verir babam gönderir o şekilde idare etmeye çalışıyorum bi kaç kere ufak tefek ihtiyacım oldu çok küçük şeyler onlara bile borcu olmadığı halde bu ay harcama yaptık alma bir şey dedi istediğim şey sadece 70tl lik bir şey bunu asla unutamadım buna benzer bi kaç şey daha yaşadıktan sonra ben hepten kendimi geri çektim artık asla istemiyorum bir şey özgürce beğendiğimi alan bir insandım yani her şeyi alıyordum demiyorum ama hesabımı yapar beğendiğim şeyleri alırdım şimdi ise kendimi misafir gibi hissediyorum markete gittiğimizde arabaya kişisel tek bir şey atmıyorum aburcubur çikolata her şey dahil buna kendisi alırsa alır benim canım istese bile almıyorum, tartıştık bir iki kere özrü diledi anlamadan yaptım asla böyle bir şey yapmam dedi ama değişen bir şey yok bazen annemlere gidiyorum ya da çarşıya çıkıyorum cebimde 20 30 tl den başka para olmuyor 2024 yılında yaşıyoruz ekmek 10tl su 10 tl olmuş memleketine gidince ailesine gelince hiç hesap yapmaz 1000tl baklavaya verir dışarı da yemek masraflarını hep öder 1000tl 1500tl eve alır getirir arabaların yakıtını doldurur ben şimdi hamileyim ilk çocuğun heyecanlıyım hevesliyim ama daha tek bir çöp almadan başladı o pahalı bu pahalı kaliteli alma ne gerek ucuzu olsun kendi kardeşleri hep özel hastaneye gidiyor ben ağzımı bile açamıyorum söz konusu olamaz bebek arabası bakıyoruz ucuzu olsun hiç bir şeye heves bırakmadı hiç bir şey almak gelmiyor içimden daha hiç bir şey almadan bu kadar söylenen insan almaya kalksam ne yapar çatlak kremleri lohusa pijamaları görüyorum bakmakla kalırım sadece söylesem ne tepki vereceğini bilmiyorum ama geçmişte örnekleri olduğu için söyleyip kötü bir şey duymaya gücüm kalmadı. Yanımda mutlu değilsin yemek yemek bile istemiyorsun benimle diyor ailenin arkadaşlarının yanında yüzünde ki o mutluluğu görebiliyorum aynı mutluğu benimleyken yaşamıyorsun diyor ama rahat değilim beni rahat hissettirmiyor evimi yuvamı çocuğumu benimseyemiyorum bile çok üzgünüm bu durumdan evet bana değer verir sevdiğim bir şeyi alır getirir yemeğe götürüyüm seni der ama ben kendimi misafir gibi hissediyorum hadi yemeğe gidelim diyemiyorum mesela başkasına sorsan kocan sana karşı ilgili düşünceli seni seviyor evine bağlı hep seninle vakit geçirmek istiyor kötü alışkanlığı yok der tamam çoğu konularda haklılar ama bazı konuları da ben görmezden gelemiyorum artık ne yapacağımı bilmiyorum bana akıl verin lütfen
Ekonomik özgürlüğünü elde etmeden evlenip bir de alel ecele hamile kalırsan olacağı bu , bir de eşim beni çok seviyor diye kendinizi teselli etmeniz yok mu , sevmiyor kardeşim sevgi böyle bisey değil, ayrıca kpss çalışmak için herkes hamile kalmayı bekliyor bu forumda , bu hayat tarzınız ve seçimlerinizle çokta bişey beklemeyin eşinizden ve de evliliginizden...

Son düzenleme:
Bir kadının kesinlikle ekonomik özgürlüğü olması lazım kimseye tavsiye etmiyorum beni çok sevdiğini biliyorum ama gerçekten çok soğuyorum inşallah en yakın zaman da atanır paramı kazanırım o zaman istediğim gibi konuşurum söz hakkına sahip olurum diye düşünüyorum
Maalesef sizi çok sevmiyor, kendinizi kandırmayın, hiç sevilmediniz galiba bu hayatta ...

3 sene boyunca 2 lira icin bile kavga ettiginiz adama sevgi besleyebilip, aşik kaldiysaniz tebrik ediyorum cidden. Bosan diyenler halâ sevgi kalabilecegini dusunemiyordur haliyle.
Yapilan şey ekonomik şiddet zaten 🙄
Sence anlayacak kafa var mı , NATO mermer NATO kafa , ekonomik şiddet , psikolojik şiddet bunlar şiddet değil onlara göre...

Arkadaşlar daha önce buna benzer konu açmıştım ne yapacağımı bilmiyorum 1 yıllık evliyim 3 aylık hamileyim eşimle birbirimizi seviyoruz beni çok sevdiğini biliyorum evine düşkün bana değer verir düşünür mutlu etmeye çalışır ailesi de öyle severler el üstünde tutarlar ama eşimle evlendiğimizden beri anlaşamadığımız konu para meselesi ben evlenmeden önce çalışıyordum kendim özgürce harcayan bir insandım ailem de aynı şekilde kısıtlamadı beni fakat şuan da çalışmıyorum kpss çalışıp atanmaya çalışıyorum eşim memur kira ödemiyoruz arabamız da var borcumuz da yok fakat ben hiç para harcamıyorum en başından beri kendi isteğimle bana şunu alırmısın bile diyemedim kişisel ihtiyaçlarım dahil bir yerden para gelir annem verir babam gönderir o şekilde idare etmeye çalışıyorum bi kaç kere ufak tefek ihtiyacım oldu çok küçük şeyler onlara bile borcu olmadığı halde bu ay harcama yaptık alma bir şey dedi istediğim şey sadece 70tl lik bir şey bunu asla unutamadım buna benzer bi kaç şey daha yaşadıktan sonra ben hepten kendimi geri çektim artık asla istemiyorum bir şey özgürce beğendiğimi alan bir insandım yani her şeyi alıyordum demiyorum ama hesabımı yapar beğendiğim şeyleri alırdım şimdi ise kendimi misafir gibi hissediyorum markete gittiğimizde arabaya kişisel tek bir şey atmıyorum aburcubur çikolata her şey dahil buna kendisi alırsa alır benim canım istese bile almıyorum, tartıştık bir iki kere özrü diledi anlamadan yaptım asla böyle bir şey yapmam dedi ama değişen bir şey yok bazen annemlere gidiyorum ya da çarşıya çıkıyorum cebimde 20 30 tl den başka para olmuyor 2024 yılında yaşıyoruz ekmek 10tl su 10 tl olmuş memleketine gidince ailesine gelince hiç hesap yapmaz 1000tl baklavaya verir dışarı da yemek masraflarını hep öder 1000tl 1500tl eve alır getirir arabaların yakıtını doldurur ben şimdi hamileyim ilk çocuğun heyecanlıyım hevesliyim ama daha tek bir çöp almadan başladı o pahalı bu pahalı kaliteli alma ne gerek ucuzu olsun kendi kardeşleri hep özel hastaneye gidiyor ben ağzımı bile açamıyorum söz konusu olamaz bebek arabası bakıyoruz ucuzu olsun hiç bir şeye heves bırakmadı hiç bir şey almak gelmiyor içimden daha hiç bir şey almadan bu kadar söylenen insan almaya kalksam ne yapar çatlak kremleri lohusa pijamaları görüyorum bakmakla kalırım sadece söylesem ne tepki vereceğini bilmiyorum ama geçmişte örnekleri olduğu için söyleyip kötü bir şey duymaya gücüm kalmadı. Yanımda mutlu değilsin yemek yemek bile istemiyorsun benimle diyor ailenin arkadaşlarının yanında yüzünde ki o mutluluğu görebiliyorum aynı mutluğu benimleyken yaşamıyorsun diyor ama rahat değilim beni rahat hissettirmiyor evimi yuvamı çocuğumu benimseyemiyorum bile çok üzgünüm bu durumdan evet bana değer verir sevdiğim bir şeyi alır getirir yemeğe götürüyüm seni der ama ben kendimi misafir gibi hissediyorum hadi yemeğe gidelim diyemiyorum mesela başkasına sorsan kocan sana karşı ilgili düşünceli seni seviyor evine bağlı hep seninle vakit geçirmek istiyor kötü alışkanlığı yok der tamam çoğu konularda haklılar ama bazı konuları da ben görmezden gelemiyorum artık ne yapacağımı bilmiyorum bana akıl verin lütfen
Bumu ilgili değer veren koca çok şükür bende çalışan biri değilim ama eşim daha bi kere bana şunu alma bunu alma demedi ki ben çok para harcayan biriyim. hele markete uzattığıma laf edecek He hamile halimle.

Aklı başında bir insansınız hem iyi hem kötü yönleri görebildiğimiz gerçekten çok sevindim, kötü yönleri düzeltmek için güzelce konuşmayı deneyin baktınız olmuyor gerekirse bir kavga çıkarın gözü korksun sonra inşallah düzelir, benim yazdıklarıma hiç alakasız yorum yapanlar var yok kocası çanta almış yok kendine taki almış sizin konunuz onların mükemmel kocaları değil hiç birini takmayın hâlâ da hava atma derdindeler... evlilik kutsaldir oyle bir sorunda hemen, kestirip atmayın, düzeltmeye çalışın, inşallah her şey istediğiniz gibi olur 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Evlilik kutsal falan değildir, bana ekonomik şiddet uygulayan bir ayıyı eğitmek için çabalamam, hele ki çocuğunuza emzik almak için bile kavga ettiğiniz bu evlilik asla kutsal değil , lütfen kendinizi kandırmayın, evlilik böyle bisey değil, hiçbir kadın bu denli aşağılanmamalı bizler bunu söylüyoruz, amaç kocalarımızla hava atmak mı çok güldüm buna 😅 bu şekilde düşünmeniz bile içinde büyüdünüz kültürün bir parçası, çok yazık sizin gibi kadınlara, hiçbir zaman gerçekten değer göremeden sürekli pawlovun köpeğini eğittiği gibi çeşitli yöntemlerle eşinizi eğitmeye çalışarak geçecek ömrünüz , bir öğretmen olarak karakter yapısı oluşmuş bir yetişkinin öyle kolayca eğitileceğine asla inanamam, çok büyük bir efor ve özveri gerekir , psikoteknik yaklaşımlardan faydalanmak ve sürekli terapi aldırmak gerekir ve bu kadar çabaya değer mi ? Çocuğuna emzik dahi almak istemeyen bu adama DEĞMEZ, ama siz zoru seçmişsiniz tükenen bir mum gibi ...

Meslek sahibi olma, kpss ya da başka sınavlara girme, paranı kazanma işleri evlenmeden önce yapılır, işi gücü olmayan adam nasıl uygun bir koca adayı olarak görülmüyorsa kadın da öyle olmalı. Hayatınızın temelini atmadan evlendiğiniz için sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu arada forumda okuduklarıma göre kpss resmen tembel bahanesi artık. Sınav kazanacaksınız, atanacaksınız yeni hayata adapte olurken çocuk öyle mi :)))) kendinizi kandırmayın, kandırmayın ki böyle üçün beşin hesabını yapan adamlara paspas olmayın.

Vallahi insanın kendine yaptığı kötülüğü başkası yapmıyor. Ezile ezile üç kuruş için kavga ede ede adamı yola getirmiş bide ders veriyor. Türk aile yapısı demiş bide şaka gibi. Yahu Türk erkeği dediğin eli bol olur karısını çoluğunu çocuğunu muhtaç etmez evine harcar, bu yüzden sen çalışma ben size bakarım kafasını aşamayan ataerkil bi toplumuz biz. Dedelerimiz bile günün günü olur ben yokken başkasının kapısını para için çalmayın der eve para bırakmadan çıkmazmış. Hangi Türk aile yapısını koruyor bunlar anlamadım ben😄 bide çocuk yetiştirecekler aynı kafada sonra toplumda bir sürü saçma insan türü
Cimri öyle kolay kolay yola gelmez , yola gelse benim kayınbabam gelirdi , kayinbabam gençken de cimriymiş hala da cimri , kadının yola getirdiğini iddia ettiği şey de alışmış olması artık, cimri insan çok zordur kayinvidemin ahı gitmiş vahı kalmış cimri kocasının elinde, o da yıllarca savaşmış ama olduramamış işte, şimdi de psikolojik rahatsızlıkları ile cebelleşiyor, böyle kadınlar en büyük kötülüğü kendine ediyor , yıl olmuş 2024 kafalar eski ninelerden hallice 😅

Ana konu içeriğinde yazmış. Bebek arabasının en ucuzunu alalım diyormuş.
Çatlak kremi vs. gibi hamile bakım ürünlerini vs. almamış. Hiç hamile kalmadım ama bir sürü şeye ihtiyacı oluyordur kadınların yani. Hiçbiri alınmamış demek ki.
Hamileyken yaptığım alışverişin haddi hesabı yoktu , o kadar çok ihtiyaç vardı ki , eşim bana alma dese veya ima dahi etse çocuğumun poposunu bile göstermezdim galiba ki eşimle mutlu mutlu aldık herseyi , sadece bir zıbını saatlerce izlediğimiz olurdu , bakip bakıp gözlerimiz dolardı , yani bebeği olacak bir çiftin paradan önce yaşaması gereken muhteşem bir duygu var , böyle adamlara çocuk yapıyorlar bir de ...

X