Kocam anlattigim seyleri unutuyor...

HappyMe

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2020
87
30
Merhaba Hanimlar, kesin vardir buna benzer konular, ama anlatmazsam patlicam!!!!
Kisa özet: ben 30 yasindayim bir yaşında oglum var eşimle 4.5 yıldır evliyiz.
Kocama ne söylersem soyleyim, unutuyor ve ben tekrar aynı şeyi söyleyince tepkisi, sanki ilk kez duyuyormus gibi oluyor. Misal: bugün tatil konusu açıldı. Ben hamileyim. Ve yaza kadar 30. Hafta olacağım. Eşime en az 3 kere dedimki, eger tail yapacaksak, herşey dahil otel olsun, benim icin kolay okur, ordan oraya koşuşturmak istemiyorum!! Bugün diyorki, ya şu yer olsa diyor. Tam o yeri dedimki, olmaz diye, en az 3 kere. Sana bunu anlattimya dedim. Sinirlenmeye başladım. Sonra tartışma çıktı, beyefendi benim üslubumu beyenmiyormus. Dedimki, sana birseyi 10unce kez anlatinca sen hala yeni duyuyormus gibi cvp verince sinir oluyorum dedim, bu ilk değil dedim, başka konularda da ayni dedim. Olsun diyor, yine yine anlat nazikçe diyor. Ama sen bunamadinki diyorum.....allahimmm kafayi yicem artık....hanımlar, cidden hangi konu olursa olsun, bu böyle. Adama kirk kere laf anlatıyorum, ve çoğu zaman tepki göstermemeye çalışıyorum, ama bugün patladım ve patlayınca ben suçlu oluyorum. Sonra bazen eşimin cevapları benim söylediklerimle sifir alaka...sıfır....diyorum, ne alaka, sen beni anladibmi diyorum, tekrar anlatiykrum, sonra alınıyor....lütfen biri bana desin, bunun çaresi şu diye... herşeyi denedim, sakince anlattim, sinirlenip anlattim, hic tepki vermediğim de oldu....ama n a f i l eeeeeee((

Benim eşimde öyle unutur yani dediğimi genellikle. Gerçekten unutur önemsememekle alakalı değil. Belki eşiniz unutuyor yani normal değil mi?

Benim eşim de çok unutkandır yani ultra über unutkandır ona laf ede ede ben de öyle unutkan oldum

Adamı bi doktora mı götürseniz acaba? Normal değil çünkü. Erken bunama, alzheimer başlangıcı falan olabilir.

Benim eşimde öyle unutur yani dediğimi genellikle. Gerçekten unutur önemsememekle alakalı değil. Belki eşiniz unutuyor yani normal değil mi?
Ama unutmakda bir yere kadar be ....yani hamileyim onuda unutamazya...dedim benim icin orasi zor olur şaka gibi adam ayni şeyi tekrar söylüyor

Bazen benimkide yapıyor çünkü telde uğraşıyor beni duymuyor bi anda durup en son ne dedim diyorum çocuk gibi napim

Kafası dalgindir,o an başka bir şey düşünüyordur.Dinliyormus gibi yapıyordur.Olabilir.Bu önemsemedigi anlamına gelmiyor.Ben de çoğunlukla unutuyorum eşimin söylediği şeyleri, çünkü kafam dolu oluyor,dinlerken başka bir şey düşünüyor olabiliyorum.Olabilir yani,eşim tekrar anlatıyor

Sizi dinlemiyor birde önemsemiyor ki kulak kesilsin ..Bunama anlamama falan değil umursamama.

Bir iki kere olsa tmm ama bu konuyu özellikle bastıra bastıra yavas yavaş anlattim....deli olacak...sonra bana yine diyor oraya gitsek olmazmi.... ilk değil...son anlattigim şeyi tekrar söylediklerimden bahsetmiyorum bile

Belkide gerçekten unutkanlık yasiyor olamaz mi zaman zaman hepimiz yaşıyoruz ki bende yaşıyorum. Tiroid var bende,b12 ve kansızlık sorunlarida yaşıyorum zaman zaman.Seker,Tiroid,b12 kansızlık vs olabilir.

Unutsa lafın ucu gelince devamını hatırlamaz mıydı? Beyinden silecek hali yok ya.
Yani ben bişeyi duyduysam, anladıysam unuturum belki anlık ama duyduğum an hatırlarım.
Sizinki ilk kez duyuyormuş gibiymiş, bence de dinlemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…