Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

greenmoon oradaysanız bişey sorucam ben klomen içiyorum.grip oldum.bu ilaçla grip hapı içebilirmiyim cevap yazarsanız memnun olurum

içebilirsiniz ama gripken bitki çayları ve istirahatle geçiiştirmeye çalışın o grip haplarının çeşitli tehlikeleri var, herkeste ortaya çıkmıyor ama ben uzun süredir kullanmıyorum hamilelikten önce de içmiyordum..

canım bildiğim kadarıyla adetleri düzenlemek için yasmin gibi yumurtlamayı da kesen ilaçlardan ziyade hem adetleri düzenleyen hemde yumurtlamayı engellemeyen ilaçlar da var yani adetini düzenlemek için korunma sürecine girmek zorunda kalmıyorsun doktoruna sor istersen.pko için hiç soğan kürü denedin mi çok şifa bulan var aklına da takma ilaçlarını iç tedavini uygula günü gelince olacaktır elbet..

az önce dr gittim kıst oluşmuş ve ameliyatlık boyuta ulaşmış doğum kontrol hapı verdi eyer diğer aya küçülme olmasa galiba ameliyat olcak 6 çarpı 6 dedi

hazancım geçmiş olsun canım ama hiç üzülme çok büyük değil gözünü korkutmuşlar erir kendiliğinden sağlığın için DK hapı kullan ama soğan kürü de dene bak göreceksin 1-2 aya küçülecek ve artık klomeni de bırak bak ben sadece 3 ay kullandım o da hep aralarda 1 ay ara vererek vücuda fazla yüklenmemek lazım bu sinir bozucu ilaçla.kist tedavini ol ve sonra iğnelere geç..tekrar geçmiş olsun..

canım seni çok iyi anlıyorum biz safız söyleyiveriyoruz kimi insanlar korunmadıkları halde düşünmüyoruz diyolar sonra da olunca bu ay bırakmıştım hemen oluverdi diyolar.ama ben de salak gibi artık ama napiyım o kadar sıklıkla soruluyo ki düşünüyoruz demiştim bikere insanlar anlıyor korunmadığını o zaman aradan bikaç ay geçince de çocuğu olmuyor demeye başlıyorlar hepsine lanet olsun.sen dua et güzelim rabbim herkesin evlat hasretini dindirsin çevrene tıka kulaklarını sorana da açık yüreklilikle söyle tedavi görüyorum de utandır onları sorulmasın artık yeminim var kimseye ama kimseye sormuyorum bebek düşünüyomusunuz diye..
bana da kim görse 4 yıl oldu evleneli canım maşallah sen daha oturuyomusun diyolar kilo da aldın o rahatın yerinde niyetin yok galba falan filan.lanet olsun tedavi görüyorum.problemlerim var hormon ilaçları kullanıyorum herkes hemen hamile kalamaz kimsenin aile planlamasıyla uğraşmayın sormayın sormayın yaaaaaaaa ayıptır böyle şeyler olmuyorsa olmuyordur söylenmez de böyle şeyler sorulmaz da insan olarak anlarsın birinin çocuğu belki olmuyordur dersin ve susarsın daha çok üstüne gitmezsin...
sende bak hem de iyi biyere gitmişsin sorun yokmuş bikaç ay doğala bırkıp sadece ultrasonla yumurta takibi yaptırsan büyüyolar mı çatlıyolar mı baktırsan belki yeterlidir gülüm herşey gönlünce olsun ne diyeyim...bebek hasreti insanların ayıpları herşey ama herşey ağlamak isteyip de ağlayamayıp boğzaıma oturan bir düğüm gibi...

canım dediğin gibi rabbim ol desin sayılar değerler morfoloji yumurta çatlama herşeyyy testlerr takipler herşey biryana olur.sen öncelikle sağlığın açısından adet olmak için tedavini ol dualarım hep evlat hasreti çekenlerle.. sizlerle..

canım gözün aydın.şimdi ben hsg çekildikten sonra sadece o akşam ilişki olmasın sonra serbest dediler duş da alabilirsin dediler ayakta yıkandım ben oturarak mikrop kapmiyım diye.hatta hsg sırasında verilen ilaç içeriyi temizliyor kolay hamile kalınır dediler ki hsg sonrası yada hsg çekildiği ay hamile kalan arkadaşlarımız da var. bence sen duşunu al çok vajinal yıkama yapmadan.1-2 gün sonra da kanamanın durumuna göre işinize bakın:))tüpler de açıkmış bol çocuklu günler dilerim

kızlar çok canım sıkkın ya içim kararıyor böyle bunalıyorum daralıyorum moralim çok bozuk eşim herşeyi bu kadar kafama taktığımın farkında değil çok hassaslaştım onun da farkında değil malesef. aslında çok iyi ve anlayışlıdır üzerine düşen herşeyi yapıyor beraber doktorlara gidiyoruz destek oluyor ama işte ben çok eşeliyorum aslında hiç iyi değil az önce telefonda konuştuk reglimde hala sökülmedi normalde akşam işaret gelirdi ertesi gün gelmezdi ama 2. gün mutlaka gelirdi bugün 2. gün hala lekelenme kahverengi ağrım sızım hassasiyetim de kalmadı acaba öyle mi acaba böylemi test de yapmadım varsa bişey pişman olucam falan deyince kızdı bana bunalmış gibi cevaplar veriyor çok canım sıkıldı son kontrolümde de orda beklemekten sıkılıyor aşağıya kafeye falan iniyor dur burda diyorum belki bişey lazım olur falan diye burda beklemek istemiyorum diyor kaçıyor gibi geliyor sanki sıkılmaya başladı bu durumdan streslendi o da zaten yumurtam zor gelişti zar zor oldu birlikteliklerimizde inanın zorla zevk almadan istemeyerek çok soğuduk birbirimizden çok üzülüyorum lanet olsun.bu ay aşılama dedi doktor ama ben bi hastalanabilsem eşimle sırf o stresli birlikteliklerden kaçmak için aşılama yaptıracağım.biraz ayrılık iyi gelir dedim bayramda anneme geldim hem arkadaşımın nişanı vardı bıraktı beni burda kalıcam biraz dedim ama yarın gelip alıcak çünkü doktora gitmek zorundayım salı günü 3. günüm olucak tabi benim adetim yarın güç bela sökülürse.açsam camı kendimi atsam kaç kişi üzülür acaba.bi annem ağlar heralde gerisi yalan ağlar...

Yumurta takibide yaptırdım yaptırmaz mıyım. Klomen kullandım 2 ay boyunca ikisinde de 5 yumurtam oldu doktor şaşırdı. Hemde kendileri çatladılar, hergün gittim hastaneye doktora yumurta takibine, Doktorun dedigi günlerde ilişkiye de girdik ama olmadı. 10. ayım bitti yine kalamadım Bu ay inadıma yapmadım bişi ovulasyon günüm geldi geçti o 6 gün hiçbişi yapmadık eşimle. Ben istemedim çünkü psikolojim bozuldu. Eşimide istemiyorum artık yanımda, bana dokunmasını dahi istemiyorum. Nefret ettim artık herşeyden. Ciddi anlamda çok yıprandım.

CImcimex ve ercelf kizlar biliyorum cok yiprandiniz ne olur eslerinizle huzurunuzu bozmayin olacak zamamini bekliyor bebeler moralleri bozmayin canlar huzurunuzuda bozmayin isterseniz bir muddet ara verin dinlenin iyi gelecektir....

seninle aynı durumdayız eşimi çok seviyorum ama artık beni öpmesini bırak dediğin gibi dokunması bile beni etkilemiyor hissizleştim ruh gibi oldum beraber olmak istemiyorum o da istemiyor belli ki aşkla birlikte olmayalı çoooook uzun zaman oldu bir müddet - uzunnnca bir müddet- özlem girmeli araya eğer gebe kalırsam zaten 9 ay inan büyük konuşmiyım yapmicam hiçbişey zaten erken doğum riskim olucak doktor vermez.. ama zamana ihtiyacımız var sen iyi yapmışsın bu ay eşin de iyi yapmış dinlenin zaman tanıyın birbirinize aylar çuvala girmedi ya stresten stres doğuyor bebeler de ondan gelmiyor adetini ol temizlen muhtemel ovulasyon günlerinde de 2-3 kez birlikte olun yeter..biz 3 günde biz düzenli ilişki olsun derken yumurtam daha tam gelişmeden bitiriyoruz özlemimizi sonra kalakalıyoruz.eğer nasip olurda yumurtam gelişirse bu ay aşılama yaptırıcam zaten ondan sonra da 1-2 kez birlikte oluruz tamam.koca ayı böyle geçiricem.doğala bıraksak bile çatlatma iğnesi olmadan ilişkiye girip kendimi yıpratmicam.bizim ilacımız zaman.psikolojisi bozuk insan zaten anne adayı olamaz..

CImcimex ve ercelf kizlar biliyorum cok yiprandiniz ne olur eslerinizle huzurunuzu bozmayin olacak zamamini bekliyor bebeler moralleri bozmayin canlar huzurunuzuda bozmayin isterseniz bir muddet ara verin dinlenin iyi gelecektir....

nasıl dinlenicez çevre baskısı nolucak yazık değil mi bize kendime mi yanayım insanlara olmuyor dedirtmek gücüme gidiyor ona mı..1 tane bebeğim olsa bu kadar kasmazdım zaten artık uyanıklık edicem birinci olursa hani klasik kardeş niye yapmıyosun yapıcan mı diyenlere ben tek çocuk istiyodum başka düşünmüyoruz dicem.olursa da kaza kurşunu dicem çok içimde kalır yoksa yada bize nispet yapanlar gibi bu ay bıraktık hemen oluverdi dicem:)

canım gerçekten baya takmışsın ben 13.ayıma girdım olmadı hiç korunmadık bi sıkıntıda yok olmadı napalım hepimiz aynı durumdayız böyle düşünme mevlanın gücüne gider dahada zor olur ondan gelene sabredıcez vardır bı hikmeti sadece sen değilki hepimiz etrafımızda hamile görüyoruz eltım 2.ye hamıle ben napim herkes yan yanayız sonuçta sen ne beklıyon bırı benım gelının ıkı sene olmadı sorsan tesellı ama daha beter yapıoyo farkında diil ben kımseye sölemedım düşünmüyoeuz dedım sadece eltım bılıyo oda 5 ay korunduk bılıyo yanı isyan yok sabr et erkekler zayıf kadınları sevmez onlarda haklı napsınlar üzülsünlermi tesellımı etsınler onlarda yoruluyo ortak noktamız hepimizin sıkıntısı aynı ben bu ay artık bıraktım nezaman olursa olsun yıpratna kendını eşinede destek ol önemsemiyorum de olmasın napalım de oda kasarsa kötü olur ve canın istediği zaman yap bi müddet ilşkindeki soğukluğu kurtar çocuk sonra de rahatla olucak emin ol ben inanıyorum olucana sende inan bikez geldık dünyaya evliliğinin tadını çıkar aklını dağıt baya takmışsın çünkü daaha çok erken sen en az uğraşansın biz napalım 5 sene olmayanlar napsın dimi hadi topa kendını hayatın tadına çıkar kader arkadaşım

saol canım inşallah senınde temiz çıkar hepsi hayırlısını versın mevla takmıyorrum artık nezaman olucaksa olsun böyle daha güzel ben baktımkı bu ay hiçbişeyi önemsemiyince önceden herşeyi önemsediğimi anladım akıntım varmı göğsüm şiştimi oram noldu buram noldu artık kendimi dinlemekten milleti dinlemeyi aksatmışım çok rahat kafam tedbirlerimi aldım gerisi nezaman hayırlıysa ozaman olsun senınde gönlüne göre olsun inşallah canım

cansuu melteeeeem seddaaaa kız bayram bitti nerdesiniz sülale çok kalabalık bitiremediniz galiba çabuk buraya gelin özlettiniz kımseye belirtide soramaz oldum belirtiler birikti hele bi bakın

cnm bn o cevrenin icine tukurem kimseye hesap vermek zorunda degilsin anlatma sizene de cevabi ni kondur stres yaptikca olmuyor iste bu sefer tutacakmi tutmayacakmi diye olesine oldu iliski tutmadi oysaki nisanda salladim gitti dusunmedim bile hamile kaldim oda elimden kaydi gitti Raabim hersexin hayirlisini versin olacak i sAllah yeterki sakin ol esinizle morallerinizi bozmayin onada yansitma cunku erkekler iclerinde yasarlar disariya vurmazlar biz kadinlarin diline vurur yuksek sesle konusur dusunur ve stres atarizzzz

canım, zaten yasmini kestiğimden beri çok rahatsızım, devamlı bel ağrısı, devamlı ödem ve sinir stres.. patlamaya hazır bomba gibiyim bu yüzden bu aralar doktora gitmeyi düşünüyorum. bu arada bugün 31. gün adetten ses seda yok. bakalım.. doktora gidince dediğin şeyi sorucam, teşekkürler hatırlatman için. ama sanırım vücudum önce 6 yılın yasmin etkisinden kurtulsun diye 3-5 ay boş bırakmak istedi beni.. ama olmaz böyle.. ilk ay bile zor dayanıyorum, nerde kaldı 3-5 ay..

soğan kürünü ben bekarken bir kere denedim. yasmin'e 1 ay ara vermiştim, adet olmamı sağlayacak mı diye denemiştim. 15 gün içmiştim. ama bana mısın dememişti.. yine 40 günleri görünce o strese dayanamayıp farlutal'le adet olmuştum.. burda faydasını görenleri okuyorum ama ben inançsızım :S

Son düzenleme:

anladığım kadarıyla pkolusun bende oyleyım ama bende garıp olan sık yanı erken olması ve azaz olması evlenmeden evvel hıııcc ılgılenmedım dr ada gıtmedım çocuk dusuncesıyle beraber dr gıttıgımde ogrendım bır muddet duzenlemesı ve hormonları baskılaması ıcın duphaston kullandım bır ayda yıne baskılaması ıcın jasmın kullandım ama duzene gırecegı yoktu çok ılerı sevıye olmus pkolarım cocuk tedavısıne basladık ıkısını beraber yurutebılıyordu dr um yanı klomen artı yumurta gelısmesı olmayınca duphaston boyle devam ettık ama bu ay yumurtam gelıstı dıye dr normal dongude olabılır yada hamıle kalabılırsın dedı bu ay hıcbırsey vermedı bakalım adetımden berı 20 gun oldu ayın 22 sıne kadar beklemedeyım umarım adet olmam bi 9 ay kadar
soğan kuru bendede ıse yaramadı soğan yemekde aynı ısı goruyor dıyorlar mıdende rahatsızlık yok ıse aksamları 1 tane soğan yemeyı deneyebılırsın ebnım mıdede ulser var kaldırmıyor mıdem :S jasmın ağrısız adet olmayı ve duzenlemeyı sağlıyormus evet bende kullandığım ay yasadım ncak duphaston kullandım her ay 2-3 gun sancıdan yerlere yapışıyorum kendı halındeykende sancım hııcc olmazdı garip hallerr... ama moralını bozma derım mutlaka olacağına varacak drunla bır cozum bulabılırsınız umarım...

mrb nıhal bende bu hafta hsg cektırdım benım tuplerımden bırı tıkalı cıktı senın adına sevındım senınkı acık benım drum bu ay radyasyon aldıgım ıcın bu ay gebelık olmaması daha ıyı dedı eltımın dru aynı gun ılıskı demıs drların goruslerı degısıyor galıba bu konuda ama bırz arastırdım hsg sonrası hamıle kalan cok kısı var ben onumuzdekı aya bıraktım artık bastan baslıcam senın ıcınde hayırlısı olsun ıns ama bence drun ne dedyse dınle derım

slm arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum ilk defa bu ay serophene kullanıyorum klomenin muadili diye biliyorum acaba aralarında bir fark varmı klomen mi kullansam bir daha ki ay bilemedim bir fark var mı sizce?

bı fark yok canım bende serophene kullandım ve mrk edıp arastırdım ıkısıde klomıfen sıtrat ıcerıo aynı yanı

cnm ben kendi doktorumla görüştüm bugün tekrar, kanaman yoksa cinsel ilişki olabilir dedi banyo içinde ayakta duş alabilirsin zaten antibiyotik verdi enfeksyon riski için onuda 3 gün kullanıcam.filmi çeken doktora ben geç yumurtladığım için sormuştum hamile kalırsam nolur diye oda bi zararı olmaz aldığınız radyasyon çok çok az bu işlem esnasında dedi,ki kaldıkı zaten hamile kalsam bile en erken 10 gün sonra olurki onun zararının olacağını sanmıyorum.kendi doktorumun dediğine uycam bende zaten bi çok arkadaşa doktoru ne duş nede ilişkiyi yasaklamıyormuş.neyse inşallah hepimizin bebişleri biran önce gelirde emeklerimiz boşa çıkmaz cnm:)

bı fark yok canım bende serophene kullandım ve mrk edıp arastırdım ıkısıde klomıfen sıtrat ıcerıo aynı yanı

cevap verdiğin için teşekkürler... :) aslında bende aynısını düşündüm ama daha tecrübelilere bi sorayım dedim.. teşkkürler.. inşallah işe yarar

kızlar merabalarrrr nihayet gelebildik::))tatil bitti artık evimdeyim çok şükürben baya bi konulardan uzak kaldım yeni hamile haberleri varmı yeni yeni gelişmeler duymadığımız bilmediğimiz yeni yeni öğrenicemiz bilgiler varmı???valla sizleri ve burayıı çokk özledim bıurda olmak bana iyi geliyooooo

Kızlar durup durup çocuk krizine giriyorum Ve şuan yine girdim kabullenemiyorum bu durumu Neden olmuyor bu bebek? Neden gelmiyor? Dayanamıyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…