Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

mrb mınıkkedılerr aynı sehırde olmak ıyı cunku hastane doktor gıttın varsa tecrubelerını anlatırsan sevınırım..

hangı hastane gıdıyosun rahım fılmı cektırdınmı bende cektırcemde yer bulamadım

evet rahim filmi çektir mutlaka bitanem.rahim filminden sonra hamile kalanlarda var biliyorsun,hoş bende işe yaramadı ama neyse....

geçmiş olsun canım meyve ye bol bol,limon iç,imkanın varsa yat dinlen.çabuk atlatırsın inş.

evet canım bende yatıoyorum cok sukur o ımkanım var..
ama sıkıldım bı bakayım bzıım kızlar napıyo dedım cemre yok bu aralar merak ettım nerelerdesın cemreeeeeee

canım bellı olmaz ALLAHH UMMADIN ANDA VERIR bebıssıı

bızım ust kat komsum 5 yıldır olmuyodu annem olur bak hıc ummadın anda dedıgınde cok gulmustu hatta kızmıstı artık ne olucak dıye...

kadın hamıle ..

demmekı bızdede daha umut var derımm

mrb mınıkkedılerr aynı sehırde olmak ıyı cunku hastane doktor gıttın varsa tecrubelerını anlatırsan sevınırım..

hangı hastane gıdıyosun rahım fılmı cektırdınmı bende cektırcemde yer bulamadım

tobb etü hastanesine gidiyorum şu an cemil kaya ile devam ediyorum

rahim filmi henüz çektirmedim denemelerde 3. ayım klomen + çatlatma iğnesi kullanıyorum

merhaba hanımlar
biz 6 aydandır bebek istiyoruz. bu ay biraz umutlanmıştım aslında regliden 5-6 gün önce sağlı sollu kasıklarımda ağrı oldu ilk defa günümde 3 gün geçmişti ama dün regli oldum.bat tarihim ise 3 aralık.
ben bu sefer klomen hapı kullanmak istiyorum hem kendim hem eşim birlikte kullanalım diye düşünüyorum.dr önermedi o sadece stresten uzak durmam gerektiğini söyledi.
kullanım şekli nedir ve eşi ile birlikte kullanılırmı.bana biraz bilgi verirseniz sevinirim
umarım allahım herkese hepimize en kısa zamanda hayırlısıyla bebiş nasip eder

tatlım şimdi moralini bozma zamanı değil,çalışma zamanı:KK9:

bak benimde bir arkadaşımın ablası evlenmişti 4ay önce,yeni haberi gelmiş hatun hamileymiş:)

nasip kısmet bunlar tatlım...

haberlerde izlemediniz mi MR çektiremeyen 2aylık bebeler var...lütfen bozmayın moralinizi,hayırlısını isteyin..
sağ salim kucağımıza alalımda...varsın bekleyelim be fıstıklar:)

hem bekledikçe normal doğuma karşı daha bir cesaret geliyor...şahsen ben öyle hissediyorum:)çok bekledim,doğurma işinide çatır çatır yaparım kimseye bırakmam:)

Kızlar canım çok sıkkın Moralim çok bozuk nasıl olacak bu iş bilmiyorum. Çocuk diye diye psikolojim bozuldu :KK43: Sürekli ağlıyorum bu aralar. Eşim seni psikoloğa götürim diyor :KK43: Etrafımda hamile insanları görmeye tahammül edememeye başladım :KK43: Ben böyle biri değildim asla kimsenin hiçbir şeyini kıskanmadım bugüne kadar, hiç fesatlığım yoktur benim ama çevremde arkadaşlarımın hamile haberlerini aldıkça çılgıa dönmeye başladım. Dayanamıyorum artık ne yapmam lazım nolur kızlar bana yardım edin.:KK43:

2 kutu derken iki kez mi iğne olacağız?
neyse akşama bi gidiyimde doktora,iğne verirse ucuz olanından ver diye uyarıyım:)çok sağol canım:)

inşallah hepimiz hayırlı haberlerle mutluluktan ağlarız bu ay:)

bende özele gidiyorum.devlet karşılamıyor zaten iğneyi.
iğne yazacaksa eğer söyle prengly yazsın 2 kutu yazıyo zaten 20tl
diğeri 80-85 arası.

merhaba hanımlar
biz 6 aydandır bebek istiyoruz. bu ay biraz umutlanmıştım aslında regliden 5-6 gün önce sağlı sollu kasıklarımda ağrı oldu ilk defa günümde 3 gün geçmişti ama dün regli oldum.bat tarihim ise 3 aralık.
ben bu sefer klomen hapı kullanmak istiyorum hem kendim hem eşim birlikte kullanalım diye düşünüyorum.dr önermedi o sadece stresten uzak durmam gerektiğini söyledi.
kullanım şekli nedir ve eşi ile birlikte kullanılırmı.bana biraz bilgi verirseniz sevinirim

mrblarr bence doktordan habersız kullanma derım cunku yan etkıelrıde oluyo...

kıst yapabılıyo...

benec bı doktora gıt 1 yılı gectıı cocuk sıtıyourm de hemen klomenı dayar zaten dktorun

baska ılac yok gıbı sankı zamanını gecırmee kolay gelsınnn

merhaba hanımlar

klomen doktor kontrolü olmadan kullanılmaz.dikkat edin lütfen.erkekte kullanıyor klomeni onlardan biride benim eşim ama doktor tavsiyesiyle kullanıyor.sperm testi sonucuna göre verdi ilacı.
1 sene dolmadan doktorlar tedaviye başlamıyor zaten,çoğu vazgeçiriyor.doktorunla konuş klomen kullanmak istediğini söyle yada başka bi doktora git.
bütün testlerinide yaptır.

evet canım bende yatıoyorum cok sukur o ımkanım var..
ama sıkıldım bı bakayım bzıım kızlar napıyo dedım cemre yok bu aralar merak ettım nerelerdesın cemreeeeeee

canım bellı olmaz ALLAHH UMMADIN ANDA VERIR bebıssıı

bızım ust kat komsum 5 yıldır olmuyodu annem olur bak hıc ummadın anda dedıgınde cok gulmustu hatta kızmıstı artık ne olucak dıye...

kadın hamıle ..

demmekı bızdede daha umut var derımm

ben de benzer bir örnek vereyim. en yakın arkadaşım 6 yıllık evli. ilk 1,5 senenin sonunda korunmayı bıraktı, olmayınca bundan 4 sene önce doktora, daha doğrusu doktorlara gitti. PKO teşhisi koyan mı dersin... "ne PKO'su, senin hiç bir sorunun yok, sadece bekle" diyen mi dersin... "eşinin bir değeri sınırda" diyen mi dersin, "eşinin de senin de herşeyiniz normal, sadece stresten olmuyor, rahat ol, gidin tatile çıkın, gezin tozun, düşünmeyin, olur" diyen mi dersin... 2 aylığına günde tek doz klomen veren, sonra olmayınca "zaten sizin görünür bir probleminiz yok, bir süre daha kendi haline bırakın" diyen mi dersin... ilk gidişinde aşılama yapan, tutmayınca "siz biraz ara verin, kafa toplayın, sonra gelirsiniz" diyen mi dersin... sadece benim bildiğim 5-6 doktora gittiler, en sonuncusu, "sebebi bilinmeyen kısırlık" teşhisi koyup gönderdi. arkadaşım 6 ay filan yine ara verip, psikolojisini toplayıp, bu sefer yine baaşka bir doktora gitti. bu doktor klomen verdi, ama bu sefer günde 2 doz... ve de diğer tüm doktorlarından farklı olarak, psikolog gibi davrandı, boş laflarla değil, içi dolu sözlerle kızı gerçek anlamda çok rahatlattı. ve arkadaşım o klomeni içtiği ilk ay hamile kaldı. üstelik daha ilk ay olduğu için ve 6 yılın yorgunluğundan dolayı boşvermiş, beklentisiz bir şekilde takip bile yapmadan, tahmini yumurtlama döneminde sadece 1 kez ilişkiye girerek... hamileliğin düşüncesi bile olmadığı için, adeti geciktikten ancak 10 gün sonra "test yaptı ve öğrendi... 6 haftalık ! :) bu sabah mercimeğini gördü ultrasonda. hepimiz ağladık mutluluktan. öğrendiklerinden beri, karı koca diyorlar ki "bu muydu?"... "biz yıllardık gezdik, klomen de daha önce kullandığımız bir ilaçtı, aşılama bile yaptık, Ocak'ta tüp bebek için gitme kararındaydık.. bu muydu?" diyorlar... ve şaşkın bir sevinç içindeler...

kısaca: 1) psikoojik olarak stresten uzak, rahat ve gevşek olmak 2) allah'ın "ol" demesi... Ben bu olaydan bu sonucu çıkardım. belki yardımı, desteği olur diğye sizlerle de paylaşmak istedim.

mrb kızlar ben geldiimm :KK34:

Aramıza yeni gelen arkadaşlarımız var hoşgeldiniz bayanlaar inş. en kısa zamanda bebişlerimizin haberini vermeyi nasip etsin.

iadara82 paylaşımın için teşekkürler,zorlu bir süreç geçirmiş arkadaşın rabbim mükafatını vermiş inş.hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.

canım 22 yaşında annemi 3 sene öncede babamı kaybettim . allah rahmet eylesin çumlemizin ölmüşlerini anne baba kaybı çok zor başa gelmeden bilinmiyor . evet canım ortak noktamız çok ama benim yaş ta var baya sen gençsin. canım benim 2. yi hemen düşünmekle iyi edeyorsun allah arattırmadan kızına kardeşte verir inşallah . bende dıvına diye bir ilaca başladım cyclo gibi yarısı ostrojen yarısı pregesteron onunla yola devam artık çocuk falan hayal oldu . hayıt hapı var agnucaston onada başlayacagım önümüzdeki ay . bu gun menapoz bölümünde okudum biri 20 li yaşlarda erken menapoza girmiş dr lar dönör falan demişler istememiş menapoz tedavisine başlamışlar cyclo ile hayıt hapınıda kullanmış 6. ayda kendiliginden hamile kalmış allah ol dedimi oluyor işte . gülüm sevde arasıra giriyor benim gibi ama umutlum girmiyor artık siteye bende 2,3 arkadaşı takip ediyoru sen,sevde ,ecelf gibi onlarında hayırlı haberlerini alırım inşallah minimini yi hatırlarsın dogurmuştur artık herhalde haber falanda vermedi mehil de girmiyor onuda merak ediyorum .canım cokk iyi bak kendine bıdık dogunca resmini koyarsın umarım topige çok öptüm.

Canım allah kolaylık ve sabır versin kurban olduğum allahım tez zamanda bebişini göndersin dualarım hep sizinle. Canım kızım 4 aylık oldu kusmalarım geçti ama birtürlü idrar yolu enfeksyonundan kurtulamıyorum sancım oluyor ödüm kopuyor yüreğim ağzıma geliyor kızıma birşey olacak diye doğurmadan hiçbirşey garanti değil allahım hayırlısıyla kucağıma almayı nasip etsin. Eşimle öyle böyle gidiyor canım be evet o da çok heycanlı baba olacak kolay değil ::)) kendine iyi bak öpüuorum yanacıklarından..

Merhaba canımm benim isminizi görünce bile heycanlanıyor ve gözlerim doluyor babanı ne zaman kaybettin başın sağolsun seninle o kadar ortak yönümüz varkii benim babam da ben 16 yaşındayken felç geçirdi düzenli olmayan adet im tümüyle düzensizleşti ve dr stresten dedi şu an 27 yaşındayım pko luyum ve ilaç almassam 2 3 ay adet olamıyorum anlicağın bendede aynı problemler var allah yardımcımız olsun sizi çok seviyorum allaha emanet olun. SEVDE ve UMUTLUM22 den haberin varmı hiç görüşüyormusun onlarıda çok merak ediyorum..

iyiyim demoscum uğraştık bu ay baya sıkıntılı zamanlar geçirdim yumurtam çok direnç gösterdi büyümedi 3 kutu iğne vuruldum sonunda geç de olsa zorla 16 mm oldu ve çatlatma iğnemi oldum 16 kasıma kadar beklemedeyim hayırlısıyla bakalım bu ay pek ümidim yok ama yine de belli olmaz eğer olmazsa önümüzdeki ay iğne ve ilaca ayın 3. gününden başlicam bu ay önce ilaç almıştım büyümesi durunca iğneyle takviye yapmıştı doktorum ve eğer sağlıklı gelişen bir yumurtam olursa aşılamayı düşünüyoruz.sen nasılsın nasıl gidiyor hamilelik kaç aylık oldu duru kızımız sıkıntıların azaldı mı eşinle herşey düzelmiştir umarım o da senin kadar heyecanlıdır.herşey gönlünce olsun canım

sevosevo...demos...ercelf...
[/B]
canlarım...nasılsınız..sizi görünce öyle cok duyğulandımki..inanın ağlamak üzereyim...ercelfle görüşüyoruz ama sevo ve demosu uzun zamandır görmemiştim..iyimisimisiniz..cok özledim sizlerle muhabbet etmeyi...demoscum lütfen bırakma burayı..sana ihtiyacımız var..moral oluyor bizlere yazdıkların..ah sevocum nereledesin..ltüfen sende ihmal etme..ara ara da olsa gir olmaz mı...evet kaderimiz bir bizlerin ...olmuyor bir türlü amma sabredeceğiz elimizden gelen başka bişe yok..ercelf canım..5-6 gün kaldı dimi..nasıl gidiyor..varmı belirtiler..haber ver mutlaka...ben bu ay biliyorsun klomene başlamıştım 6 ay aradan sonra...tek dozla başlamıştık...klomenin 3.günü yani adetimin 7.günü gittiğimde daha büyümemişler dedi doktor..ikiye cıkaralım dedi doktor..tamam dedim..cumartesi günü yani arife günü nöbetciydi gel dedi bakalım büyümüş olacaklarmı? tamam dedim bende...ama gitmedim biliyormusunuz..cünki eşimle tartıştık...beni cok üzdü...doktora gidince strese giriyorum gitme doktora falan dedi..zaten olacağı yok...dedi...ben catlatma iğnesi felan dedikçe anlamsız bir şekilde geriliyor..ve ilişki istemiyor..iğne baskısı yüzünden konsantre olamıyor..belli bir dönem ilişki şartı var ya...cok fena tartıştık..bende bundan sonra cocuk lafını bile unut bitmiştir dedim...cok sinirlendim..gitmeyeceğim dedim..sonra neyse sakinleşince özür felan diledi..ama ben gitmediğimle kaldım..ve hala da gitmeye niyetim yok...bugün 14.günüm..ve son 3 gündür inanılmaz kasık ağrılarım var..oturamıyorum bile..sanırım bişeler oluyor..umarım kiste cevirmemiştir...ha calışma derseniz evet bugüne kadar yaklaşık 36 saatte bir olmak üzere calışmaya calıştık...ama şu bir gerçekki böyle olmayacak canlarım...bu moral ve stressle cocuk mocuk olmaz..inanın içim hep burug hep sıkıntılı..Allah yardımcımız olsun..

Son düzenleme:
iyiyim demoscum uğraştık bu ay baya sıkıntılı zamanlar geçirdim yumurtam çok direnç gösterdi büyümedi 3 kutu iğne vuruldum sonunda geç de olsa zorla 16 mm oldu ve çatlatma iğnemi oldum 16 kasıma kadar beklemedeyim hayırlısıyla bakalım bu ay pek ümidim yok ama yine de belli olmaz eğer olmazsa önümüzdeki ay iğne ve ilaca ayın 3. gününden başlicam bu ay önce ilaç almıştım büyümesi durunca iğneyle takviye yapmıştı doktorum ve eğer sağlıklı gelişen bir yumurtam olursa aşılamayı düşünüyoruz.sen nasılsın nasıl gidiyor hamilelik kaç aylık oldu duru kızımız sıkıntıların azaldı mı eşinle herşey düzelmiştir umarım o da senin kadar heyecanlıdır.herşey gönlünce olsun canım

[/B]
canlarım...nasılsınız..sizi görünce öyle cok duyğulandımki..inanın ağlamak üzereyim...ercelfle görüşüyoruz ama sevo ve demosu uzun zamandır görmemiştim..iyimisimisiniz..cok özledim sizlerle muhabbet etmeyi...demoscum lütfen bırakma burayı..sana ihtiyacımız var..moral oluyor bizlere yazdıkların..ah sevocum nereledesin..ltüfen sende ihmal etme..ara ara da olsa gir olmaz mı...evet kaderimiz bir bizlerin ...olmuyor bir türlü amma sabredeceğiz elimizden gelen başka bişe yok..ercelf canım..5-6 gün kaldı dimi..nasıl gidiyor..varmı belirtiler..haber ver mutlaka...ben bu ay biliyorsun klomene başlamıştım 6 ay aradan sonra...tek dozla başlamıştık...klomenin 3.günü yani adetimin 7.günü gittiğimde daha büyümemişler dedi doktor..ikiye cıkaralım dedi doktor..tamam dedim..cumartesi günü yani arife günü nöbetciydi gel dedi bakalım büyümüş olacaklarmı? tamam dedim bende...ama gitmedim biliyormusunuz..cünki eşimle tartıştık...beni cok üzdü...doktora gidince strese giriyorum gitme doktora falan dedi..zaten olacağı yok...dedi...ben catlatma iğnesi felan dedikçe anlamsız bir şekilde geriliyor..ve ilişki istemiyor..iğne baskısı yüzünden konsantre olamıyor..belli bir dönem ilişki şartı var ya...cok fena tartıştık..bende bundan sonra cocuk lafını bile unut bitmiştir dedim...cok sinirlendim..gitmeyeceğim dedim..sonra neyse sakinleşince özür felan diledi..ama ben gitmediğimle kaldım..ve hala da gitmeye niyetim yok...bugün 14.günüm..ve son 3 gündür inanılmaz kasık ağrılarım var..oturamıyorum bile..sanırım bişeler oluyor..umarım kiste cevirmemiştir...ha calışma derseniz evet bugüne kadar yaklaşık 36 saatte bir olmak üzere calışmaya calıştık...ama şu bir gerçekki böyle olmayacak canlarım...bu moral ve stressle cocuk mocuk olmaz..inanın içim hep burug hep sıkıntılı..Allah yardımcımız olsun..

Canımm Canımmm Canımm nasılsın diye soracam ama anlatmışsın herşeyi seni o kadar iyi anlıyorumkii ahh bu eşler ahhh canım senin lafını sana söylemek zorundayım sen hep demezmiydin ağlaa üzül ama fazla uzun sürdürme diye bunlar geçici dönemler umarım herşey yoluna girer ve bebişin biran önce gelirr sana. Bende sizleri gerçekten çok özledim hep aklımda ve dualarımdasınız sizleri biran olsun aklımdan çıkaramıyorum siteye arada bir giriyorum ama sizlerden birini göremeyince üzülüyorum ve uzun süre girmiyorum umarımkii bu kasık ağrıların iyi birşeylerin başlangıcıdır en kısa zamanda bize güzel haberler verirsin canım enkısa zamanda tekrar görüşmek üzere öpüyorum lütfen kendini çok üzme..

cnm ben vurunmadim cat ignesi sadce klomen kullandim ve ayin 11. gunu kasik agrisi cektim bende ayin 23-26 ve 04 lerinde denem yaptim
bak simdi derler ya hamile isen rahim yukari cikar saga yattim afedersin parmagimi iceri soktum ve koca bir boyluk vardi rahim yukaridaydi
akintim sapsari belim ve kasiklarim da igne gibi batmalar var gogusler asagi cekiyor sanki bu sekilde benim bacakalrim agriri asiri dercede basim agrir adet olmadan iki gun once falan henuz yok ole birsey bekliycem cuma iki gun gecmis olacak bide su var adetten iki gun once iliski gerceklesirse adeti one ceker bebk yoksa adet olursun yok varsa gelmez bu gece bu yontemi deniycemmmm:)))))

aynı belirtiler bende de var akıntım sarı belim ağrıyor kalçam batıyor kasıklarıma ara sıra iğneler batıyor benim test yapmama daha 5 gün var ama:) erken hayatta yapmam...

Eki Görüntüle 285931
bu sabah ilk idrarla yaptim birinci testi
ikinci test pazartesi yapilan test
26 gunde oluyorsam adet tarihim dündü ve aksam pembe cok az leke geldi
kafam karisti sabir sabir zaman herseyin ilaci beklemek zorundayim
hamileysem leke neyin nesi (gecen gebeligim de yerlesme kanamasi oldu 3 gun pembe sekilde buda ole olabilirmiki)hamile degilsem cizgi neyin nesi iki test de bozuk cikma ihtimali olabulurmu fikir danisicam sizlere kizlarrr

testinde silik de olsa ikinci çizgi var sen hamilesin ama düşük riskin var sanırım lekelenmen olduğuna göre hemen doktora git kanda baktır ve düşük için ilaç versin biraz yat istirahat et artık doktor gibi olduk:)

[/B]

sevdecim canım ya hep böyle ters zamanlara denk gelir zaten bu eşlerle olan tartışmalar yarın bari git doktora ama tedbiri elden bırakma çalış bu akşamda 14. gün önemli bir gün :) ki sen erken yumurtluyosunda.hem belki çatladıysa söyler.stes çok kötü evet acaba eşin strese girmesin diye söylemesen mi sadece takip yaptırıyorum yumurtalarım çok güzel büyüyo falan desen gün aşırı ilişki dedi doktor desen ona söylemeden çatlatma iğnesi vurdursan :))) stres oluyomuş madem ama eğer büyüyosa yumurtaların öncelikle senin gidip kendiliğinden çatlıyomu onu öğrenmen çk daha güzel olur önündeki tedavi ayları açısından da bence sen git çatlamışsa belki görür.gülüm ben de durumlar belirsiz şuan beklemek çok sıkıcı 30 ekim de çatlatma iğnesini vuruldum ona göre 14 gün sonra yani 13 kasım da iğnenin etkisi geçmiş olucak ama doktor 2 gün daha geçsin diye kafadan koydu 15 kasım gebelik testi tarihin dedi daha çok var her halukarda:)bugün 10 kasım pazartesi iğnenin 15. günü oluyo pazartesi yaparım test diyorum kendi kendime ama bilmiyorum bakalım.belirtiler karışık.akıntım var sarı renkte göğüslerimin ucu hassas dokunamıyorum acıyor belim ağrıyor kalçama vuruyor bazen de adet olacakmışım gibi sancı giriyor rahmime geçen gebeliğimde de aynıydı ama sanki daha yoğundu bilemiyorum kıyaslama yapmaktan bıktım beklicez ve görcez.ama iğnedenmidir bilmem normalde adetime 10 gün kala başlamazdı bu belirtiler.ama iğne vurulduğum için iğnenin içinde de hcg hormonu olduğu için hamile gibi belirtilerin olması da normal yani şuan herşey belirsiz:) bu zorla büyüyen yumurtayla eğer ben bu ay hamile kalırsam pess dicem ama olur mu olur.çünkü iğneyi vurulduğumda taş çatlasın 16.5 mm di.çok konuştum.herşeyin hayırlısı olsun ne diyelim....

bu arada az önce diğer forumda benim gibi yarım rahimli olan bir arkadaşımın hamile haberini aldım hem de kendiliğinden hemde koskoca ayda tek gecelik bir birliktelikten Allahım ol deyince oluyor işte.onun da 2 düşüğü var malesef şuanda lekelenmesi varmış bizim gibilerin düşük ihtimali daha da çok oluyor.ama gurbetgüzelinin de lekelenmesi var bu günümüzün bebekleri düşmeyi pek bi moda haline getirdiler anlicağın:))

Son düzenleme:
ben de benzer bir örnek vereyim. en yakın arkadaşım 6 yıllık evli. ilk 1,5 senenin sonunda korunmayı bıraktı, olmayınca bundan 4 sene önce doktora, daha doğrusu doktorlara gitti. PKO teşhisi koyan mı dersin... "ne PKO'su, senin hiç bir sorunun yok, sadece bekle" diyen mi dersin... "eşinin bir değeri sınırda" diyen mi dersin, "eşinin de senin de herşeyiniz normal, sadece stresten olmuyor, rahat ol, gidin tatile çıkın, gezin tozun, düşünmeyin, olur" diyen mi dersin... 2 aylığına günde tek doz klomen veren, sonra olmayınca "zaten sizin görünür bir probleminiz yok, bir süre daha kendi haline bırakın" diyen mi dersin... ilk gidişinde aşılama yapan, tutmayınca "siz biraz ara verin, kafa toplayın, sonra gelirsiniz" diyen mi dersin... sadece benim bildiğim 5-6 doktora gittiler, en sonuncusu, "sebebi bilinmeyen kısırlık" teşhisi koyup gönderdi. arkadaşım 6 ay filan yine ara verip, psikolojisini toplayıp, bu sefer yine baaşka bir doktora gitti. bu doktor klomen verdi, ama bu sefer günde 2 doz... ve de diğer tüm doktorlarından farklı olarak, psikolog gibi davrandı, boş laflarla değil, içi dolu sözlerle kızı gerçek anlamda çok rahatlattı. ve arkadaşım o klomeni içtiği ilk ay hamile kaldı. üstelik daha ilk ay olduğu için ve 6 yılın yorgunluğundan dolayı boşvermiş, beklentisiz bir şekilde takip bile yapmadan, tahmini yumurtlama döneminde sadece 1 kez ilişkiye girerek... hamileliğin düşüncesi bile olmadığı için, adeti geciktikten ancak 10 gün sonra "test yaptı ve öğrendi... 6 haftalık ! :) bu sabah mercimeğini gördü ultrasonda. hepimiz ağladık mutluluktan. öğrendiklerinden beri, karı koca diyorlar ki "bu muydu?"... "biz yıllardık gezdik, klomen de daha önce kullandığımız bir ilaçtı, aşılama bile yaptık, Ocak'ta tüp bebek için gitme kararındaydık.. bu muydu?" diyorlar... ve şaşkın bir sevinç içindeler...

paylaşımın ıcın teşekkurler...

gec ama saglıklı bı bbebkl olur ınsallhh

bılmıyroum burdakı arkadaşlar neder ama ben sunu cok ı bılıyorum yok su doktor yok bu tedavı ıgneydı ahptı falandı fılandı gereklı ama bı yerde bana artık harbıden boş gelıyo.

yuce mevlam dedgın gıbı ''OL'' emrını vermedıgı surece veya o zaman dılımı gelmedıgı muddetce ne yaparsak yapalım olmuyo yanıı....

o yzuden bol bol dua edelıma rkadaslar ALLAHIM LUTFEN EN YAKIN ZAMANDAHAYIRLI BI BEBEK VER BANA TUM ISTEYEN ARKADASLARAA AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

kızlar iyi akşamlar bugün çatlatma iğnesinden sonraki 11. günümdü az önce tuvaletteyken peçeteye çok azcık nokta kadar pembemsi bi kan geldi çok silik bi şekilde adet mi oluyorum yoksa anlamadım şimdi.doktorum iğneden 14 gün sonra belli olur demişti iğnenin etkisi illa 14 gün sonra mı atılıyor da beklenen adet kanı o zaman geliyor benden erken atılmış olamaz mı yada yerleşme kanaması mı hiç sevmediğim bir diğer soru:KK43:(
normalde tedaviye başladığımdan beri yani geçtiğimiz aylarda da böyle işaret geliyor anca 2 güne sökülüyor o zaman normal zamanımda adet olmuş oluyorum ama yine de içime kurt düştü yarın doktorumu arayıp sorucam ama aranızda hesaplayan var mı çat. iğnesinden kaç gün sonra adet oldunuzzz??? acil kızlar benim gibi erken olan var mı bu neye işarettt...

Hayirli cumalar cnlarim bu sabah test yaptim ve tek cizgi cikti tasinayimda insAllah rahat rahat ise koyulayim bn

günaydın arkadaşlar.klomende 3.günüm.ben günde 2 tane içiyorum.10 yaşında bi kızım var.o normal olmuştu.ikinciyi becermedik.kanallarımada bakıldı da.
biri açıldı biraz.ilaç etki edermi dersiniz.benim gibi olan biri varsa bana yazarsa sevinirim.

kızlar iyi akşamlar bugün çatlatma iğnesinden sonraki 11. günümdü az önce tuvaletteyken peçeteye çok azcık nokta kadar pembemsi bi kan geldi çok silik bi şekilde adet mi oluyorum yoksa anlamadım şimdi.doktorum iğneden 14 gün sonra belli olur demişti iğnenin etkisi illa 14 gün sonra mı atılıyor da beklenen adet kanı o zaman geliyor benden erken atılmış olamaz mı yada yerleşme kanaması mı hiç sevmediğim bir diğer soru:KK43:(
normalde tedaviye başladığımdan beri yani geçtiğimiz aylarda da böyle işaret geliyor anca 2 güne sökülüyor o zaman normal zamanımda adet olmuş oluyorum ama yine de içime kurt düştü yarın doktorumu arayıp sorucam ama aranızda hesaplayan var mı çat. iğnesinden kaç gün sonra adet oldunuzzz??? acil kızlar benim gibi erken olan var mı bu neye işarettt...

ben de ıgneden sonra 12.gunde adet oldum. hatta 11.gunde pembelık başlamıştı.Doktorumu aradım,normal oldugunu soyledı.Endişelenme normal senınkı de :KK19:

Canımm Canımmm Canımm nasılsın diye soracam ama anlatmışsın herşeyi seni o kadar iyi anlıyorumkii ahh bu eşler ahhh canım senin lafını sana söylemek zorundayım sen hep demezmiydin ağlaa üzül ama fazla uzun sürdürme diye bunlar geçici dönemler umarım herşey yoluna girer ve bebişin biran önce gelirr sana. Bende sizleri gerçekten çok özledim hep aklımda ve dualarımdasınız sizleri biran olsun aklımdan çıkaramıyorum siteye arada bir giriyorum ama sizlerden birini göremeyince üzülüyorum ve uzun süre girmiyorum umarımkii bu kasık ağrıların iyi birşeylerin başlangıcıdır en kısa zamanda bize güzel haberler verirsin canım enkısa zamanda tekrar görüşmek üzere öpüyorum lütfen kendini çok üzme..
saol canım benim..ne güzel moral vermişsin..evet hep söylerim..üzüleceğiz ama yine ayağa kalkacağız ve yola devam edeceğiz..ama gel görki yoruldum be gülüm...daha ne kadar saberedebilirim bilmiyorum..umarım güzel haberler vermek nasip olur...sen nasılsın..4 aylık oldu dimi...kızımız ve seni öpüyorum...cimcimecağla neler yapıyor acaba??arada bir girerdi ama şimdilerde hiç görmüyorum..ya umutlum 22..ya mehil...keşke yine bizimle beraber olsalar...

sevdecim canım ya hep böyle ters zamanlara denk gelir zaten bu eşlerle olan tartışmalar yarın bari git doktora ama tedbiri elden bırakma çalış bu akşamda 14. gün önemli bir gün :) ki sen erken yumurtluyosunda.hem belki çatladıysa söyler.stes çok kötü evet acaba eşin strese girmesin diye söylemesen mi sadece takip yaptırıyorum yumurtalarım çok güzel büyüyo falan desen gün aşırı ilişki dedi doktor desen ona söylemeden çatlatma iğnesi vurdursan :))) stres oluyomuş madem ama eğer büyüyosa yumurtaların öncelikle senin gidip kendiliğinden çatlıyomu onu öğrenmen çk daha güzel olur önündeki tedavi ayları açısından da bence sen git çatlamışsa belki görür.gülüm ben de durumlar belirsiz şuan beklemek çok sıkıcı 30 ekim de çatlatma iğnesini vuruldum ona göre 14 gün sonra yani 13 kasım da iğnenin etkisi geçmiş olucak ama doktor 2 gün daha geçsin diye kafadan koydu 15 kasım gebelik testi tarihin dedi daha çok var her halukarda:)bugün 10 kasım pazartesi iğnenin 15. günü oluyo pazartesi yaparım test diyorum kendi kendime ama bilmiyorum bakalım.belirtiler karışık.akıntım var sarı renkte göğüslerimin ucu hassas dokunamıyorum acıyor belim ağrıyor kalçama vuruyor bazen de adet olacakmışım gibi sancı giriyor rahmime geçen gebeliğimde de aynıydı ama sanki daha yoğundu bilemiyorum kıyaslama yapmaktan bıktım beklicez ve görcez.ama iğnedenmidir bilmem normalde adetime 10 gün kala başlamazdı bu belirtiler.ama iğne vurulduğum için iğnenin içinde de hcg hormonu olduğu için hamile gibi belirtilerin olması da normal yani şuan herşey belirsiz:) bu zorla büyüyen yumurtayla eğer ben bu ay hamile kalırsam pess dicem ama olur mu olur.çünkü iğneyi vurulduğumda taş çatlasın 16.5 mm di.çok konuştum.herşeyin hayırlısı olsun ne diyelim....

bu arada az önce diğer forumda benim gibi yarım rahimli olan bir arkadaşımın hamile haberini aldım hem de kendiliğinden hemde koskoca ayda tek gecelik bir birliktelikten Allahım ol deyince oluyor işte.onun da 2 düşüğü var malesef şuanda lekelenmesi varmış bizim gibilerin düşük ihtimali daha da çok oluyor.ama gurbetgüzelinin de lekelenmesi var bu günümüzün bebekleri düşmeyi pek bi moda haline getirdiler anlicağın:))

canım..üzme kendini ve sakin ol olur mu???muhtemelen adet başlama belirtiliri...evet dediğin gibi 2 günde sökülür..ama moralini bozmadan yola devam edeceksin..bu sefer iğne ile başlayıp inşallah aşılama deneyeceksin...rabbim yardımcın olsun..ben inanıyorum olacak yine..yine olacak..sağlıkla sihhatle....ben gitmeyeceğim doktora canım...en azından bu ay...zaten olan olmuştur..igneye geç kaldım..ben daha önceki tedavilerimde her ay iğne kullanmadım..kendiliğinden catladı ..o yüzden endişem yok..catlamadıysa da salladım gitti..içimden gelmiyor doktora gitmek..eğer olmaz ise bende senin gibi aşılama düşünüyorum...artık bu klomen le uğraşmak boş yere gidip gelmek istemiyorum...bıktım artık...hayırlısı ..

X