Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

canım sen yanlış anlamışsın çatlatma iğnesi yaptırdım:KK19: overlitte göbekten

bu gün 10. gün adetin 21. günü yani geçen salı progesterona baktırdım değer 0,742 çıktı:KK59: benim

doktorm şehir dışında olduğu için burdaki devlet hastnesindeki dra gösterdim dr çatlama olmamış dedi:KK59:

zaten hissetmiştim çatlamadığını hiç kasık ağrısı ,akıntı felan yoktu neyseciğme tabi hemen drumu aradım hiçbiri

çatlamamış hepsi kis olmuştur dedim:KK57: doktorum iğne olalı 8 gün geçmiş yumurta çatlamıştır dedi bu
hormon değerleri değişebiliyomuş bu pazartesi bhcg test yap dedi beni ara sonucu bildir dedi ama

açıklaması beni tatmin etmedi bu ayda boşa gitti üstüne üstelik 10 tane bonuss kis kazandım:KK1::KK1::KK1::KK1:

allah canını almasın 10 tane bonus kistmi kızzzzzzzz güldürdün beni allah senide güldürsün canım.:KK52:

kızlar ınsallah olur ya tam yumurtlama gunumde esım gıdecek yanımdan nasıl olucak bılmıyorum ama nasıp artık uzulmek ıstemıyoryum

gunaydın müjdeler olsunkı çok koyu bı şekılde reglım geldı tam sökmedı ama sökulur ınsallah çok çok sevındım vallahı.kıst olsa gelmezdı degılmı yada kıst oluşmamıştır heralde.yenı tarıhım 20 nisan ben vereyım ama esımın gıtcegı gun benım reglımın 14. gunu oluyor allahtan umıt kesılmez......

canım ya benim adet çok koyu ve kahve rengi geldi ve sanki sümük gibi 2 pet kirletmedim bile klomen kullanmıştım acaba kist mi yaptı bende yarın dr gidecem kist olsa adet olmaz heralde değil mi cevaplarsan sevinirim çok korkuyorum:18:

kızlar dr dan geldım serophone yazdı fakat eczanecı orjınelı klomen dıye onu verdı reglımın 3. gunu baslıcam bu sefer ve sabah aksam 2 tane kullancam.daha önce reglımın 5. gunu gunde 3 tane kullanmıştım.şimdi 2 tane fayda olurmu acaba.bu salı degıl bıdahakı salı gelıceksın kontrole dedı ıgneyıde duruma göre verıcem dedı.yenı drumda gayet ıyı konuşkan bastan berı herseyı soran baya ılgılı bırıydı

kızlar ınsallah olur ya tam yumurtlama gunumde esım gıdecek yanımdan nasıl olucak bılmıyorum ama nasıp artık uzulmek ıstemıyoryum

Merhaba canım. Yeni tedavin hayırlı olsn. Ama benim doktorum serophene verdiğinde özellikle o ilacı almamı, muadilini kullanmamamı söylemişti. Keşke sen de doktorunu arayıp kesin bilgi aldıktan sonra klomene karar verseydin. Adetinin 14. gününe kadar yumurtlarsın inşallah da eşin gitmeden bebişini yaparsınıız.

Merhaba canım. Yeni tedavin hayırlı olsn. Ama benim doktorum serophene verdiğinde özellikle o ilacı almamı, muadilini kullanmamamı söylemişti. Keşke sen de doktorunu arayıp kesin bilgi aldıktan sonra klomene karar verseydin. Adetinin 14. gününe kadar yumurtlarsın inşallah da eşin gitmeden bebişini yaparsınıız.

cnm aldıktan sonra aradım ben tmm dedı ama yarın baska eczaneye gıdıp seraphone alırım madem oyle onu kullanayım tskler cnm

canım ya benim adet çok koyu ve kahve rengi geldi ve sanki sümük gibi 2 pet kirletmedim bile klomen kullanmıştım acaba kist mi yaptı bende yarın dr gidecem kist olsa adet olmaz heralde değil mi cevaplarsan sevinirim çok korkuyorum:18:

cnm benım drum baktı kıst yok dedı temız dedı yanlız azcık bı ıltıhap gördu ılac verdı.ıkısınıde kullancanm.13. gun kontrole gıtcem bakalım yumoşlar nasıl olcak

arkadaslar
bende kist olmustu ya ağrıdan anlamıstım doktora gitmiştim evet demişti
kist ağrısı çatlatma iğnesinden tam bir hafta sonra geçti..
şimdi anlamadığım iğneden bi hafta sonra çatlar mı yumurta kist böle kaybolabilir mi adet bile olmadan?
bide yarın iğneden sonraki 14.günüm ben hep 12.günde hastalanıyordum
yumurtanın çatladığı günü mü sayıp 14 gün sayıcam yoksa iğneden soraki 14 günü mü
uff cok soru sordum kusura bakmayın hastalanıp hemen rahim filmi için psikolojimi hazırlamam gerekiyor:KK37:

arkadasım bence cok stres yapıosun biraz kendini rahatlat lütfen herkes bağırıyor psikoloji cok önemli die evet zor ama güçlü olmalıyız tam yumurta gününe denk geliyorsa sanslısınız iyi değerlendirir kalbini temiz içini ferah tut ok cnm:KK71:

Arkadaşlar merhabalar ben size bişe sormak istiyorum şimdi benim adetimin 16.günü ben kan versem çıkarmı gebelik acaba 26 günde bir aadet görüyorum...

3 günlük gebelik kan testinde gözükür canım.
allah gönlüne göre versin.

kızlar selam ben klomen kullanacam diye düşünürken doktor bana iğne kullanmamı soyledi gonal f diye bi iğne bu iğneyi kullanan veya duyan var mı?neden ilaç vermedi bilmiyorum.HEPİMİZİN HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN.gonalf ile ilgili bu yıla ait pek bi yorum bulamadım klupte.

canım sen yanlış anlamışsın çatlatma iğnesi yaptırdım:KK19: overlitte göbekten

bu gün 10. gün adetin 21. günü yani geçen salı progesterona baktırdım değer 0,742 çıktı:KK59: benim

doktorm şehir dışında olduğu için burdaki devlet hastnesindeki dra gösterdim dr çatlama olmamış dedi:KK59:

zaten hissetmiştim çatlamadığını hiç kasık ağrısı ,akıntı felan yoktu neyseciğme tabi hemen drumu aradım hiçbiri

çatlamamış hepsi kis olmuştur dedim:KK57: doktorum iğne olalı 8 gün geçmiş yumurta çatlamıştır dedi bu
hormon değerleri değişebiliyomuş bu pazartesi bhcg test yap dedi beni ara sonucu bildir dedi ama

açıklaması beni tatmin etmedi bu ayda boşa gitti üstüne üstelik 10 tane bonuss kis kazandım:KK1::KK1::KK1::KK1:

çatlatma iğnesi vurulduğun halde 10 bonus kistin olduysa eyvah eyvah :KK9: bide çatlatma iğnesi olmasan kaç olcaktı acaba :KK61: şakası bi tarafa Allah hepinizin gönlüne göre versin inş..zor süreçler bunlar hepimiz yaşadık çoğunuz hala yaşıyorsunuz..dua edip içinizi ferah tutun bu ay olmazsa bidahaki aya diye düşünün hep :21:

Son düzenleme:
evet ben kafama cok takıyorum ama elde degıl etrafım haıle dolu suan kıskanıyormuyum hayır sadece cocuk ıstedıgımı bılıyolar her ay soruyolar en son arkadasım hamıle kaldı tek korunma olmadan bana ılk defada oldu benımkı senınkı olmayınca benımkıde olmaz dıye duşundum dedı.esıde asktutkunu ısterken bızım oldu demış çok uzuldum bak yıne gozyaslarımı tutamıyorum esımde nöbetçı yanımda yok çok duygusalım bu aralar.keske ınternetım olmasada gırmesem dıyorum ama gırmedende yapamıyorum haftaya sınavım var oturup bakmadım bıle hıç bebek ne kadar degerlıymış

kızlar klomene dün başladım.günde 2 tane almam gerekiyor fakat ben dün 1 tane içtim.
dünkü eksiğimi nasıl kapatacağım,yani dün içmemiş olduğum ilacı ne zaman içmeliyim ?

çatlatma iğnesi vurulduğun halde 10 bonus kistin olduysa eyvah eyvah :KK9: bide çatlatma iğnesi olmasan kaç olcaktı acaba :KK61: şakası bi tarafa Allah hepinizin gönlüne göre versin inş..zor süreçler bunlar hepimiz yaşadık çoğunuz hala yaşıyorsunuz..dua edip içinizi ferah tutun bu ay olmazsa bidahaki aya diye düşünün hep :21:

minimini benim soruma bi bak cnm ya sen bilgilisin engin değerli tecrübelerinden yararlanalım :KK16:

Son düzenleme:
kızlar selam ben klomen kullanacam diye düşünürken doktor bana iğne kullanmamı soyledi gonal f diye bi iğne bu iğneyi kullanan veya duyan var mı?neden ilaç vermedi bilmiyorum.HEPİMİZİN HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN.gonalf ile ilgili bu yıla ait pek bi yorum bulamadım klupte.

mrb iğne klomenden bi ileride kullanan bi tedavi yöntemi önce klomen deniyor doktorlar olmassa iğneye geçiyorlar yumurtlamada sorun mu vardı acaba senin endişelenmene gerek yok iğne kullanan bi arkadas cvp yazar geçmiş olsun ve hayırlı olsun tedavin

kızlar klomene dün başladım.günde 2 tane almam gerekiyor fakat ben dün 1 tane içtim.
dünkü eksiğimi nasıl kapatacağım,yani dün içmemiş olduğum ilacı ne zaman içmeliyim ?

bence bugün içinde içmelisin bende unutmustum doktorum öle demişti

günaydın kızlar dün eşim raporu getirdi aynen yazıyorum. retrograd yoldan verilen kontrast sonrasında elde olunan grafilerin degerlendirmesinde; endimetrium kavitesi normal izlenmektedir.uterin anomali ile uyumlu olabilecek bulgu saptanmamıştır. sağ tuba distal bölümünde fokal hidrosalpinks mevcuttur.her iki tuba distalinden kontrast maddenin batın içerisine geçişi gerçekleşmiştir.kemik yapı ve yumuşak doku dansiteleri normaldir. arkadaşlar film çekildikten sonra kadına sordugumda ikiside açık dedi dün akşam netten baktım şu hidrosalpinks tüpün ucunda yapışıklıkmış her iki tubadan madde batın içerisine geçişi oldu diyor sanırım benim sağ tüp ucu kapalıydı ve film sırasında açıldı. kızarrrrrrr bu ay doktorumu bıraktım biliyorsunuz yakın zamanda dr. gidecek olan varsa şu raporu yorumlatabilirmi koçiş igleşmeden dr. gidemiyecegim çünki tşk.çektirmeyene en kısa zamanda çektirmelerini tavsiye ederim :emir_bebek:

merhaba cnm ya kusura bakma o gün sorunlar çıktı ve ben doktora gidemedim bu ay doktora ara vermek zorunda kaldım önümüzdeki ay rahim filmi çektircem o zamana kadar gidemiyorum doktora valla sanada söz verdim lütfen kusura bakma özür dilerim

arkadaslar
bende kist olmustu ya ağrıdan anlamıstım doktora gitmiştim evet demişti
kist ağrısı çatlatma iğnesinden tam bir hafta sonra geçti..
şimdi anlamadığım iğneden bi hafta sonra çatlar mı yumurta kist böle kaybolabilir mi adet bile olmadan?
bide yarın iğneden sonraki 14.günüm ben hep 12.günde hastalanıyordum
yumurtanın çatladığı günü mü sayıp 14 gün sayıcam yoksa iğneden soraki 14 günü mü
uff cok soru sordum kusura bakmayın hastalanıp hemen rahim filmi için psikolojimi hazırlamam gerekiyor:KK37:

sorunu şimdi gördüm canım ya..bilgilisin cümlen için tşk ederim estafurullah diyim yardımcı olmaya çalışayım :21: ben iğneden 1 hafta sonra yumurtanın çatladığını hiç duymadım canım ya varsa da inan bilmiyorum..internette bile 36 saat civarında yumurta çatlar yazıyor hep..çünkü iğneyle hormon yükleniyor vücuda..o hormon tavan yapıyor kanda iğne sayesinde ve o an çatlama oluyor (olursa tabi kist oluşmazsa)..
yumurta çatladıktan sonra sarı cisim denen bi yapı oluşuyor..döllenme olmazsa 14 gün sonra o yapı adete çeviriyor kadında..o yüzden mesela atıyorum yarın adet oldun ya yarından önceki 14.günde yumurtan çatlamış demek..yani yumurta çatladıktan sonra adete çevirme süresi 14 gün..

Yumurtlama sonrası yumurtalıkta oluşan Sarı Cismin ömrü 14 gündür. Sarı Cisim "yaşlandıkça" salgıladığı progesteron hormonu azalır. Kandaki progesteron hormonu belli bir seviyenin altına indiğinde rahim iç tabakası desteğini kaybederek "yıkılmaya" başlar. İşte bu "yıkılma" kanamayla birlikte olduğundan adet kanaması adını alır.

Sarı Cismin ömrünün sabit olarak 14 gün olmasının özel bir anlamı vardır: 28 günde bir adet kanaması gören bir kadında yumurtlama 14. günde olmaktadır, halbuki 30 günde bir adet kanaması gören bir kadında yumurtlama günü 30-14=16. gündür. Aksine 26 günde bir adet kanaması gören bir kadında ise yumurtlama günü 26-14=12. gündür.

Hemen yumurtlama öncesinde LH hormonunun ne kadar keskin bir yükselme gösterdiğine dikkat ediniz. Bu ani yükselmeye LH piki (pik, ingilizcede doruk anlamına gelen peak kelimesinden dilimize uyarlanmıştır) adı verilmektedir. LH pikinin oluşamadığı durumlarda folikül olgunlaşsa dahi, yumurtlama gerçekleşemez. Halk arasında "çatlatıcı iğne" olarak bilinen ilaçlar LH hormonu içerirler.

ALINTIDIR..

TOOBE bak senin için internetten de buldum soruna cvb ı..ekledim bakarsın canım..

X