Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

slm kızlar ben de bu ay klomen kullanıcam ikinci kez.birincisinde boş gebelik olmuştu size şey soracaktım doktorum adetin 16.günü progestana başla dedi günde 3 tane acaba benim gibi bu ilacı kullanan var mı?bir sorum da şu: yumurta 16.güne kadar çatlamadıysa ben progestana başladıktan sonra çatlamaz mı yoksa 17.gün falan da çatlayabilir mi? cevaplarınızı bekliorum inşallah isteyen herkes bebeğini kucağına alırrr

umutlu22 benide listeye alırmısın kasımda anne olucammmmm hamileyimmmmmm

canım cok sevindim...evt aynı zamanlarda bekliyordk sen kalbimin sevosevo ve ben...malesef ki sevosevo ile ben bi sonuç alamadk bu ay..ben hala kendimi toparlayamadım...senden güzel haber gelmesi umut verdi yeniden...tebrikler..tadını cıkar gülüm.............hayırlısı ile al kcağına...saglıkla ve sıhhate................

kalbimin....................hadi canım senden de güzel haber bekliyormmmmmmmmmmmm

ayyy canım arkadaşım benim güzel yürekli arkadaşım inan kendim kadar üzüldüm senin için ama yılmak yokki sağlıklıyız,gelecek günler bizi bekliyor ve bende seni 1 ay sonra listede görmek istiyorum belkide yine birlikte bekleriz ne bileyim gülüm umut bile edemiyorum inşaallah gelmiştir bebişim teyzesi.çok şanslı olacak gelsin sizin kadar çok seven teyzeleri olacak bebişimin benim kız kardeşim yok ama aratmadınız inan.valla ben geç haber vercek gibiyim benim eşim umutlanmayayım diye olmazsan battan 5 gün sünra kan testine gideriz diyor.ben kendimi çok yıpratıyorumda.inşaallah bende pnr arkadaşım gibi sizi sevindirebilirim olmazsada allahtan hayırlısı be gülüm.

sen igne vrulmamıştın dimi canım..

umutlu22 benide listeye alırmısın kasımda anne olucammmmm hamileyimmmmmm

canım çoooooooook sevindim allah tamamına erdirsin tatlım hadi kız anne olucan. sevde1 ve bebu ay kırmızı kartı gördük ama sizin güzel haberlerinizle moral buluyoruz kalbimiiiiiiiiiiiiin sıra sende gülüm.

akadaşlar bu ay ara verecegimi sölemiştim bu arada rahim filmi çektireyim diyorum 2009 yılında gelişmeyen bi gebelik olmuştu kürtaj olmuştum böle mudaheleler sonrası tüplerde tıkanıklık olabiliyormuş rahim filmi çektiren arkadaşlar varmı nasıl oluyor çok acıtıyormuş?

selam azra bende şubatta 19 da başladım tedaviye klomen + ovirella çatlama iğnesi oldum 4 gün sonra doktora gittim kontrol yapıldı yumurtama bakıldı rahim arkasında sanki sıvılaşma vargibi demişti yumurtada düzensiz olduğunu söyledi düzensiz olması çatlamış olabilir anlamına geliyor dedi ve o gün progestan verdi banada günde 3 defa içilmesini söyledi aynı şeklide ama bana vermesinin nedenini şöyle açıkladı doktor eğer olası bir gebelik olursa yumurta çatlamış varsayarak bebişin rahime tutunabilmesini sağlamak içindir dedi + gebelik kesin sonuç verirse tahlil sonucunda tekrardan bu ilacı verebilirim dedi aynı zamanda düşük tehlikesi olmaması için vercekmiş. benimde 17 sinde progestan hapım bitiyorum eğer hastalanmazsam 19 unda kan testi yaptırcam.. bakalım artık AALH inşallah o günleri bana ve isteyen herkese nasip eder inşallah... iyi akşamlar cnm..

aynen cnm aynen bende bunları yaşıyorum ama bazende düşünüyorum psikolojik olabilirmi diorum kendi kendime benimde 19 mart beklediğim tarih test yapmamak için zor tutuyorum kendimi:)) bekliycem ben tavsiyem sende bekle hayal kırıklığı olsa bile erkenden öğrenmiş olmayalım cnm.. iyi akşamlar..
arkadaşlar bende aşırı uyku hali var ben uykuyu çok sevmem kasıklarım batıyor bu ay klomen kullanmıştım acaba hamilemiyim benim bat 16 mart ama erken belirti olabilirmi ya çoook merak ediyorum yoruldum artık

umutlu canım beni 10 nisan olarak yazabilirsin listeye inşallah yine sebepsiz gecikmelerim olmaz bu arada ben tedaviye ara verdim sadece adet gecikmesi olmasın cyclo progynova kullanıyorum bide ada çayına başladım inşallah aşılamaya falan gerek kalmadan hamiş olabiliriz.

ben adanada yaşıyorum canım evlendiğimden beri,eşimin görev yeri burası.istanbulluyum normalde,ailem orda.avcıları da biliyorum,üniversitedeyken gitmiştim bikaç defa orda oturan arkadaşlarım vardı.biz üsküdar tarafında oturuyoruz.istanbulda da olsam en son ihtimal aklıma annemin kadın doğum doktoru vardı senelerdir gittiği,adam işinin gerçekten ehliydi.kardeşimin doğumundan beri hep ona giderdi annem.tabii o doktor çoktan emekliye ayrılmıştır ama,bi şekilde bi telefon numarasını bulup onun tavsiye edeceği bi jinekoloğa giderdim.dediğin gibi o kadar çok işini baştan savma yapan doktorla karşılaştımki,sanki kuaföre fön çektirmeye gitmişsin gibi davranıp 5 dakikada sormadan etmeden ilaç yazıyolar.sütten ağzı yanınca insan yoğurdu üfleyerek yiyor.doktorum iyi ama seninde dediğin gibi ben bişeyler söyleyip yinede 'ben araştırdım,şöyle şöyleymiş ' diye durumu ne kadar ciddiye aldığımı göstermeye çalışıyorum.yoksa bebek saldım çayıra mevlam kayıra dedikten sonra 5 sene sonrada gelir 15 sene sonrada,belkide hiç...Hakkımızda hayırlısı olsun tatlım

mavıyaz cnm sen bı ara gebelık testı yaptım sılık cıktı demıstın tekrarladınmı bıdaha

hayır canım korkumdan tekrarlayamadım ama allah izin verirse yarın kanda baktıracam inşallah bebişim gelmiştir allahım kimsenin gözünü yolda koymasın biran önce bebişlerimizi göndersin bize

damlasu adananın neresinde oturuyorsun canım bende adanalıyım

aynen canım hakkımızda hayırlısı olsun.. bu arada bende karşıda üniversiteyi bitirdim.. baya uzak yere gelin gitmişsin :)) huzurun yerinde olsunda heryerde yaşar insan.. öpüyorum cnm kendine iyi bak gelişmelerini bekliyorum..

ben çektirtim canım 1 ay oldu çektireli. bayıltılar narkos verdiler işlem bitiminde normal odaya aldılar sonra kendime geldiğimde eve dönmüştük. zaten işlem 5-10 dakika falan sürüyomuş hiç bişey anlamadım bile :) nezaman oldu naptılar:) çalıştığım için cumartesi günü çektirmiştim yatarım dinlenirim ağrım falan olur diye ama hiç bi ağrı hiç bişey hissetmedim... ama şunu duymuştum bende tedaviye başalamadan önce doktorum istedi tıkanıklık varmı diye çekilmesi lazım dedi çok araştırdım bazı yerler uygun çekende var ama canlı canlı çekiyolarmış ozaman çok canın yandığını söylemişlerdi korktum ve anestezili olsun dedim hiç bişey hissetmemek için ve sonrasında 5 gün cinsel ilişki yasağı veriyor. yaşadığım bu cnm :)

canım çoooooooook sevindim allah tamamına erdirsin tatlım hadi kız anne olucan. sevde1 ve bebu ay kırmızı kartı gördük ama sizin güzel haberlerinizle moral buluyoruz kalbimiiiiiiiiiiiiin sıra sende gülüm.

inşaallah birtanem öyle istiyorumki buraya kocaman bir HAMİLEYİMyazayım.ateşimide ölçüyorum kızlar umutlanmak istemiyorum ama bugün baya yüksekti 36.7 benim ateşimin en yüksek olduğu gün oldu bugün.allahım nasip et inşaallah sağlıklı sıhhatli bir bebiş hepimize.buarada rahim filmi çektir güüm bence kafanda soru işareti kalmamış olur enazından.ama ben kime sorduysam bayıltarak yaptır diyorlar.sakın ayık ayık yaptırma gülüm.çok ağrısı oluyormuş çünkü öbür türlü anlamıyorsun.

merhaba arkadaşım..ben çektirdim rahim filmi..burda yazılanlardan kötü yorumlardan o kadar korkmuştum ki çok acılı bi işlem diye beynime yer etmişti..günlerce anestezili mi çektireyim anestezisiz mi diye düşündüm..sonra şöyle düşündüm kazalarda binlerce eli ayağı kopan insanlar var,hergün kendine iğne vuran,binlerce çeşit acı yaşayan insanlar var..bi 5 dk lık acıya dayanırsın ölmezsin ya herhalde dedim kendimi böyle motive ettim işlemden sonra boşa korktuğum için üzüldüm doğrusu..hiçççççççbi acı hissetmedim..işlem sırasında dr işlemi yaparken ben kılımı bile kıpırdatmayınca dr bana baktı hatta sen iyi misin dedi bayıldım sandı herhalde çok iyiyim dedim dr güldü..inan hiçbirşey hissetmedim..zaten doğum sancısı o bu çekicek kadınlar olarak bazı acılardan korkmamalıyız diye düşünüyorum..benim de ağrı eşiğim düşüktür,minyon tipliyim,rahmim dar,rahim ağzımda yaram var (yaradan dolayı acı çekerim diye düşünüyodum)..fakat bunlara rağmen hiçbi acı hissetmedim..yalnız sana önerim işlemden 1 gün önce akşam saatlerinde ve işleme gitmeden 1 saat önce bir kas gevşetici iç,1 de ağrı kesici iç..işlem sırasında kendini kasma..inan hiçbişey hissetmezsin..şöyle düşün avucunu sık karşında birine avucunu açmasını söyle,sen avucunu ne kadar sıkarsan karşındaki o kadar zor açar dimi..bu işlemde böyle rahim kaslarla dolu sen ne kadar kasarsan o kadar ağrı duyarsın..rahat ol..işlem anında başka şeyler düşün..ben bebek düşünmüştüm..nitekim şuan hamileyim Allah'a şükür ve bunun nedenlerinden biri de çektirdiğim rahim filmi..kendi isteğim ve ısrarımla hamile kalamadığım 5.aylarda çektirdim ve işlem sırasında tek tüpüm tıkalı imiş açıldı..çektirmesem tek tıkalı tüple yarı yarıya belki çok çok az şansla klomen tedavisine başlıycaktım..
ben çok dr a gittim,çok araştırdım..şöyle hareket etmek en doğrusu : eşinizin sperm tahlili + eşinizde sorun yoksa sizin rahim filminiz + klomen tedavisi + çatlatma iğnesi = BEBEK..bende aynen böyle oldu Allah'ın izniyle tabii ki..
bu arada hamile kaldıysanız hamileliğinizi 4-5 gün önceden öğrenmenin avantajları ve dezavantajları var..avantaj kısmını şöyle yazayım..ben 5 gün kala öğrendim..adete 3 gün kala kanamam oldu..eğer erkenden hamile olduğumu öğrenmeseydim o kanamayı adet kanaması sancaktım..o günlerde bana müdahale edildi düşük riskim varmış iğne vuruldum..o iğneler sayesinde şuan bebeğim 3 aylık..eğer hamile olduğumu öğrenmeseydim onu adet kanaması saycaktım bebek çoktan gitcekti Allah korusun..
dezavantajı kimyasal gebelikse canınız sıkılır..yani adete 5 gün kala değeriniz 10 çıkıp yükselmezse vb kimyasal gebelik yani bebek tutunamamıştır..bu dezavantajı..ben her ay 5 gün kala gittim tahlil yaptırdım..şimdiye kadar hiç adetimi beklemedim..sonuçta varsa vardır o tarihte de yoksa yok zaten..yapım bu valla duramıyorum tez canlıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…