Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

merhaba arkadaşlar 4 yıllık evliyim ve hiç korunmadık hala çocuğum olmadı:KK43:( bu sene karar verdim doktora gidip tedavimi yapıcam diye ve başladım. ilk etapta hsg rahim filmi çekildi ve tüplerim açıkmış. kisler varmış yumurtalarım tembelleşmiş (PCOS)sun demişti. glukofaj ilacı ve folik asit ilacı verdi adetin 2. günü gelmemi söyledi. gittiğimde yumurtalar gelişmiyor diye klomen ilaç verdi 5 günlük bir ilaç onunda bitiminde tekrar gittim ve 1 yumurtam oluşmuş 13 mm olmuştu pazartesi günüydü perşembeye kadar büyür dedi ve ovitrella çatlama iğnesi verdi göbekten vurulması daha etkili olur dedi ve vuruldum 36 saat sonrası ilişki istedi 3 gün. ve pazartesi tekrar gittik ultrasonda yumurtalarım dengesi duruyormuş bu iyi bişey dedi rahim arkasında hafif sıvı görünüyor dedi ve bana progesatan hapını verdi bu hap tutumasına sağlıyormuş ve ayrıca düşük tehlikesi yaşayanlar içinde veririliyomuş ve bitince kan testini yaptır öyle gel dedi. eğer pozitif çıkarsa tekrarda progestan hapını verebilirim dedi. ayrıca negatif çıksada geliyosun tedavimiz devam edicek demişti.acaba sonrasında nasıl bir tedavi görücem ve ne gibi ilaçlar kullanmaya başlıcam bilmiyorum. yardımcı olmak adına yapılan işlemleri sizlerle bilgi amaçlı paylaşıcam arkadaşlar. şimdi ise geçen ay 19 şubatta hastalandım ve şuan martın 11 i acaba 19 una kadar hastalanmazsam kanda gebelik testi yaptırcam ve çok heyecanlıyım sanki içimde bir heyecanlı olumlu birşey varmıdır umuduyla bekliyorum..:nazar:

bende senin gibiyim nalancım,benim göreceğim tedaviyi sırasıyla anlatmışsın,benimde bi fikrim oldu sayende.sen kasık ağrılarını bi sebebe yorabilirsin artık.benden bi basamak daha üsttesin şu an.umarım tutmuştur,umarım bebeğin seninledir.ayrıca doktorunda bi bildiği varki,tedbirini almış sana düşük tehlikesi yaşama diye ilaç bile vermiş..neden olmasınki??

slm cnm ayyy sanki kendimde pozitiff çıkmış kadar sevindim valla yalan yok inanki.. senin tedavi aşaman neydi?
sonunda canımmmmm hep aklımdasın inanki.
ben hamileyim damla dün test yaptım pozitif bugün doktor ultrasonda baktı çok minik dedi

canım hiç canını sıkma pko lu ollup bebişi olan yok mu moralini hep yüksek tut.daha geçen ay mini hamileydi oda pkoluydu.allah hayırlısını versin inşallah seninde göbişin kocaman olacak

o günleri görecek miyim acaba??doktorum ultrasonda bana keseyi gösterse adamın boynuna atlarım orda heralde:KK9: pkolu olup bebişi olan varda,bu lanet kistler yüzünden düşük yapanda çok var..doktora bi daha gittiğimde onu da sorucam.bu kadar bebek beklerken,bi de kaybedip acısına katlanamam heralde.hayırlı olsun tatlım bebeğinnn:nazar::nazar:inşallah dilediğin gibi olur da pembiş pembiş bi kızışın olur!!

inşallahh damlasu22 şimdi düşünüyorum meraktan ölücem neredeyse:KK43:( nezaman test yapsam sanki günler geçmiyor gibi...
bende senin gibiyim nalancım,benim göreceğim tedaviyi sırasıyla anlatmışsın,benimde bi fikrim oldu sayende.sen kasık ağrılarını bi sebebe yorabilirsin artık.benden bi basamak daha üsttesin şu an.umarım tutmuştur,umarım bebeğin seninledir.ayrıca doktorunda bi bildiği varki,tedbirini almış sana düşük tehlikesi yaşama diye ilaç bile vermiş..neden olmasınki??

slm cnm ayyy sanki kendimde pozitiff çıkmış kadar sevindim valla yalan yok inanki.. senin tedavi aşaman neydi?

çok sağol canım darısı tüm isteyenlerin başına.ben daha yeni deneme yapıyordum geçen ay kimyasal gebelik geçirdim rabbim bu aya kızmet etti.
rabbim sizede tattırsın inşallah

buarada nedemek cnm faydalı olduysam ne mutlu bana :).. allah hepimiz tedavilerine tez zamanda cevap versin.. ben çıkıyorum iyi akşamlar kızlarrr... işteydim eve geçiyorum şimdi :))

buarada nedemek cnm faydalı olduysam ne mutlu bana :).. allah hepimiz tedavilerine tez zamanda cevap versin.. ben çıkıyorum iyi akşamlar kızlarrr... işteydim eve geçiyorum şimdi :))

iyi akşamlar canım rabbim en kısa zamanda güzel haberi almayı nasip etsin

kimyasal gebelik nedir?:) pek bi bilgim yok bukonulardada bilgi verebilirmisin? aminnnn inciduru kendine dikkat et:))
çok sağol canım darısı tüm isteyenlerin başına.ben daha yeni deneme yapıyordum geçen ay kimyasal gebelik geçirdim rabbim bu aya kızmet etti.
rabbim sizede tattırsın inşallah

kimyasal gebelik nedir?:) pek bi bilgim yok bukonulardada bilgi verebilirmisin? aminnnn inciduru kendine dikkat et:))

canım döllenme olmuş fakat tutunamamış bebiş.yani düşüğün daha hafifi dedi doktor bide hemen ertesi ay hamile kalabilirsin demişti öylede oldu

bu ay ikinci kez klomen ve ovitral kullandım yine olmadı.şimdide doktor polipten şüpelendi bu ay klomene ara verildi yani.tez zamanda gelse artık bebişlerde bizi yıpratmasalar.

kızlar bu ay tedaviye ara verdim dinlencem.. cyclo-progynova diye bi ilaç kullancam doktorum öyle söyledi pkolu olduğum için adet geçikmesi olmasın diye.Yalnız ben doktora sormayı unuttum bu ilaca ne zaman başlıycam geçen yıl 3 ay kullanmıştım aslında ama hatırlamıyorum doktorumda yurt dışına çıktı adetin kaçıncı günü başlanıyor bu ilaca bilgisi olan varmı?

kızlar bu benım ıcın en buyuk belırtı olabılırmı.reglıme 6 gun var ve ben oturdugum yerde uyuyup duruyorum engel olamıyorum(gece 3 te yatıp sabah 9 da cın gıbı olurdum normalde)
Bırde ıdrara gunde 2 kere cıkardım 4 gundur 10 u buluyor tutamıyorum bırden gelıyor.en onemlısı ayva sevmeyen ben delı gıbı ayva ıstedı cnm bugun o kokusu burnumda tadı agzımda anlatamam okadar cok ıstıyorumkı

damlaaaa napıyorsunnnn

ben acil çıkmak zorunda kaldım tatlım,eşim işten gelmişti 'yemekkkk' diye daldı içeriye:KK1:adam hergün böyle açlıktan ölür gibi geliyoda.ona yemek hazırladım,haberleri seyrediyodum koltukta,uyumuşum:76:beni uyku sineği ısırıyo bazen böyle:KK9:ayy benim facebookum yok malesef canımın içi yaa.alamadık vakti zamanında.eşim sevgiliykene yasak koymuştu,çok hayranım varya,facabookum olursa mazallah eklemek için sıraya girerler diye korktu heralde.face'i olanlar dışlıyolar beni biraz:KK9:faceim yok ama kkya senelerdir üyeyimmmm canıma deysinnnn kocamda çatlasınnnn:KK9::KK9: ama hakikaten zaten huylu,kıskanç bide onla uğraşamazdım,ta ortaokuldan çocukları eklerdim fln,onlara bile kulp takardı,kavga ederdik,kalsın o yüzden..

kızlar bu benım ıcın en buyuk belırtı olabılırmı.reglıme 6 gun var ve ben oturdugum yerde uyuyup duruyorum engel olamıyorum(gece 3 te yatıp sabah 9 da cın gıbı olurdum normalde)
Bırde ıdrara gunde 2 kere cıkardım 4 gundur 10 u buluyor tutamıyorum bırden gelıyor.en onemlısı ayva sevmeyen ben delı gıbı ayva ıstedı cnm bugun o kokusu burnumda tadı agzımda anlatamam okadar cok ıstıyorumkı

hic hamile olmadim belirtilerini bilmiyorum ama benim yengem bana diyodu idrara sik cikiyodum ondan dolayi supheleniyodum hamileyim mi diye ve hamileydii uykuda bi belirti cnm sanirim sen hamilesin tatlim yaaa insallah guzel bi haber verirsin bize.....:KK49:

inşallahh damlasu22 şimdi düşünüyorum meraktan ölücem neredeyse:KK43:( nezaman test yapsam sanki günler geçmiyor gibi...

aman nolur adet günün geçmeden yapma nalan,adet günün geçsin istediğin testi yap,yaptır..pozitif çıksınnn bi ohh de rahatla bi sevin!beklemek çok zor biliyorum ama beklemeyip çizgi var mı yok mu diye düşünmektense,çift çizgiyi bekleyip görmek çok daha iyidir diye düşünüyorum.
ben sana başka bişey sorucam,ben klomen kullandıkan sonra doktoruma çatlatma iğnesi yaptırtmak istediğimi,işimi şansa bırakmak istemediğimi söylersem,adam 'delirdin mi sen?' der mi bana acaba??bi kara bahtım kör talihim durumu varda bende,ilacıda kullanıp 6 ay boyunca doktorcuğumun dediği gibi köskös beklemek istemiyorum.ben zaten ilaçlara karşıyım,ben kaçtıkça ilaç beni buluyo:KK59:

mrb arkadaşlar..ben "km" nickli arkadaşınızım..yaklaşık 2 aydır internetimiz yoktu taşındık falan filan..yeni bağlandı..o nickimi kapatmak zorunda kaldım özele mesaj atan arkadaşların mesajlarını cvp layamıycam ayıp olcak diye..bu yeni nickim..
topikte bayağı yeni arkadaş var ve bayağı hamile var..hamile arkadaşları tebrik ederim:KK64:
beni yeni arkadaşlar değil de eski arkadaşlar hatırlar..en son konuştuğumuzda düşük tehlikem vardı..Allah a şükür 12 haftalık oldu bebeğim..3 aydır sürekli yatıyorum,düşük önleyici iğne oluyorum her hafta,ve hergün ilaç alıyorum sabah akşam..çok kötü günler geçirdim..hamileliğimi öğrendikten sonra 3 defa grip geçirdim..2.geçirdiğim grip çok ağırdı.ateşim 3 gün 38,5 dan inmedi..hastaneye yatırcaklardı beni..bende astım var astımı tetikledi nefes alamadım astım krizine girdim falan filan..
zaten polikistik overden dolayı düşük tedavisi görceğim kesindi daha hamile kalmadan..üstüne kronik rahatsızlıklarım eklenince kötü günler geçirdim..şuan iyiyim..yarın dr a gidicem tekrar..15 günde 1 gidiyorum ben dr a her ihtimale karşı..öyle işte..bende son durum bu..:KK61:

X