Klomen-ovitrelle prolaktin yüksekliği yumurta takibi ve mutlu son

Ekinyaprak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2016
26
13
40
Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım ama sayfayı uzun süredir takip ediyorum.Biliyorum benim durumumda olan çok anne adayı var bu yüzden aylardır süren anne olabilme serüvenimi sizlerle paylaşmak istedim biz eşimle yaklaşık iki yıldır korunmuyorduk ve gebelik olmadı ilk çocuğuma sorunsuz gebe kaldığım için üstünde durmadım ama zaman ve yaş geçiyordu o yüzden doktoruma gittim ilk tahlilimde sonuçlar şu şekildeydi
Fsh:3.54
Lh:6.22
E2:29.11
Prolaktin:44.49
TSH:4.95
Doğal olarak prolaktin yüksekliği sebebiyle yumurtanın gelişmediği baskılandığı anlaşıldı TSH da sınırdaydı ve ilk ayımda dostinex+klomen başladık o ay doktorum % 10 luk bir ihtimal verdi çünkü sadece 1 tanecik yumurta gelişmişti 18 mmde pregnyl vuruldum ama o ay progesteron değerim 27 çıkmasına rağmen tutmadı bir sonraki ay klomene ara verdim bu arada 8lik dostinexim bitti ve prolaktinin düştüğünü hissetmeye başladım adetime 15 gün kala başlayan göğüslerde aşırı şişkinlik el ve ayaklarda ateş basmaları şikayetlerim tamamen geçmişti 3. Ayımda yani Nisan da tekrar klomene başladım 9 Nisan adetimin ilk günü 12.gün 17-18 mm iki tane yumurta oluşmuş aynı gün ovitrelle koldan vuruldum 21 gün progesteron tahlilime gittim ama sonucu doktora gösteremedim adet döngüm 28 gün 6 mayıs adet günümdü 7 mayısta doktordaydım yumurtalarımdan biri çatlamış diğeri kiste dönüşmüştü progesteron değerimin 34.29 olduğunu görünce bhch yapalım değerin çok güzel dedi 7 mayıs bhcg sonucum 219.70 tek yumurtam döllenmiş değerin 48 saatte 2 ye katlanması gerektiği için şuan takipteyiz 9 mayıs bhcg sonucum 544 bugün yine kan verdim sonucu yarın paylaşıcam yani ikinci klomen kullanışımda ki zaten klomen tedavisi maksimum 3 kere uygulanıyor tek çatlayan yumurta ile gebelik elde edildi ama şuan çok yeni ve devamının gelmesi tek temennim umarım yazdıklarımın birilerine faydalı olur şimdilik benden bu kadar

buda klomenle gelişen iki yumurtamın (17-18mm) vajinal ultrason görüntüsü ovitrelleden sonra biri çatladı ve döllendi diğeri kiste dönüştü

Merhaba benim kadinlar klubundeki ilk yazimocak ayinda kimyasal gebelik gecirdim ve 1 ay korunduktan sonra 2 ay denedim ancak gebelik olusmayinca doktorum klomen verdi.glukopaje i da 4 aydir kullaniyorum.90 kilo oldugum icin pko var haliyle.kistleri cok belirgin gormek mumkun.bugun klomenin son gunu cumartesi sabah doktora tekrar gidecegim yumurtalarima bakacak umarim catlatma ignesine gerek kalmaz ama aklima takilan su doktor cumartesi gel dedi peki o günden once catlama olasiligi var mi

Kist oluşturan sebep nedir? Bende yumurtlama adetimin 17 ci gunu oldu. Doktorum yumurtlama biraz gec olmuş söyledi. Bi sonraki ay da yumurtalari izleyecekmiş dokror. Yine gec olursa iğne yapacaklarmış. Ama yumurtlama oluyorsa neden ilaç vurulsun. Bide yumurtlama iğnesinin kist yapabileceğini soyledi doktor. O yuzden istemiyorum siz bu konuda ne önerirsiniz canlar? İğneyi yaptirayimmi

Doktorun çatlama gününden önce çağırmıştır muhtemelen genelde adetin 10. Günde takip başlar ama yeterli büyüklükte olduğunda mutlaka çatlama iğnesini olmalısın çünkü fazla büyüyüp kiste dönüşme ihtimali de var yumurtalarının

Kist oluşturan şey yumurtanın çatlamaması eğer çatlamazsa büyümeye devam ediyor kist denilen şey bu ve bu kistler adetle atılır klomenle tedavisinde böyle bi risk her zaman vardır

Benim üc yumurtam vardı klomen kullandm sonra buyuynce igne yaptirdim catlamismidr acaba bir hafta oldu 14 mayis bat

İğneyi mutlaka yaptır çatlamasına yardımcı olur zaten çatlama iğnesi az miktarda bhch hormonudur ve zararlı bişey değildir

Cumartesi gunu gidecegim umarim catlatka ignesine gerek kalmaz cumartesi yazarim ama cumartesiye kadar riske atmama adina gun asiri iliskiye girmeye calisacagim

Çarşamba günü ölçümümde bhcg 1000 çıktıktan sonra bir daha ölçüm yaptırmaya gerek duymadım bugün doktorum artışın düzenli olduğunu söyledi ve bugün ultrasonda keseyi gördük henüz çok küçük haftaya cumartesi tekrar gidicem muhtemelen o gün bebeği de görücez

Merhaba arkadaşlar 1. ay klomen kullanımım sonunda yumurtlama takibi yapmaya başladım benim gibi takip yapıp olumlu sonuç alanlar varmı allahım her isteyene evlat kokusunu duymayı nasip etsin fikirlerinizi bekliyorum.

Bende bir ay kullandm cat ignesi oldum o ay tutmadi tekrar adet olunca gidemedim 19 mayisti bu ay adet olunca gidecektm doktora gecen pazar adet gunumdu cuma test yaptm pozitif cikti klomen kullandigm ay adete yakin hamile kaldim.herhalde diye dusunuyorm sonra 5 gun adet oldm ama az az geldi gunde bir ped anca kirlendi ya da vakti geldi bilmiyorum artik :) iki yil sonra rabbim nasip etti insallah sizinde olur en kisa zamanda

Amin ,hayırlı olsun öncelikle allahım bana ve tüm isteyenlere nasip etsin 22 aylık evliyim çok istiyoruz inş olumlu sonuç alırım bende.:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…