klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Çok geçmiş olsun..benimde. hamileliğim zor geçti..benim küçük prensesim 4 aylık oldu...insallah sende sağ salim kucağına alırsın.
Maşallah Can'ım kocaman olmuş. Allah bağışlasın. Çok sağol.
Anlıyorumkİ bebeklerinize kavuşunca başlığı terk etmişsiniz :) bizim gibi bu sürece yeni başlayanlar ne yapsın :) sizin tecrübelerinizden yararlanmak isteriz :))
Sadece bebek olduğu için değil tabi ki.
Benim Zaten Yen'i oldu. Ama yıllar önce bıraktım eskisi gibi takibi. Arada bakıyorum sadece.
Ama bebekler olunca tabi ki ilgi alanı başka noktalara kayıyor. Birçok kişi tedavi sürecinde bilgi sahibi olmak için üye olup takibi bırakıyor. Ki bu başlık en uzun süre devam eden başlıklardan biri. İyi dostluklar kazandı insanlar. Dolayısıyla özelden görüşüyorlar artık ve girmelerine gerek kalmıyor.
Emin ol senin de bebişin olunca aynı şey olacak :)
Benim daha olmadı ama bebek gelince bugünkü gibi uğrayacabileceğimi sanmıyorum.
Sormak istediğin seyler varsa tabi ki yardımcı oluruz. Zira en iyi biz anlarız :)

Çok sağolun ilginizden dolayı :))

Selamlar cici anneler :) bir zamanlar benim şuan içinde bulunduğum durumu yaşayıp şuan hamile olan yada anne olan arkadaşlar :) başlığa uğrarsınız belki diye birşeyler sormak istiyorum :))
Ben ilk defa
-27 aralık-31 aralık arası 5 gün klomen kullandım , (çikolata kistim varmış) 5 günden sonra yumurtalarıma baktı doktor ,klomene cevap aldık dedi, 20 mm, 18 mm, 8 mm olmak üzere 3 yumurtam olmuş.
-4 ocakta ilk defa çatlatma iğnesi vuruldum 1 kere( ovitrelle mi ne )
- 6 ocakta ilk aşılama deneyimini ( inşallah son olacak) yaşadım. Aşılamadan sonra kullanmam için 1 ilaç verdi estrofem diye sabah akşam alıyorum, 1 de jel verdi sabah akşam uyguluyorum. Bunlar tutunmayı yardımcı olacakmış.

Aşılama gününden bu güne kadar 7 gün geçti, bu süre içinde yaşadıklarım,
Aşılama günü, yani ilk gün; 1. Gün bi ağrım yoktu evde dinlendim.
2. Gün hafif kasık ağrılarım oldu,
3. Gün kasık ağrım devam etti, hafif akıntım oluyordu.
4. Gün bel ağrısı da oldu ama kasık ağrım hafifledi.
5. Gün Pek ağrım yoktu ama hafif akıntı devam
6. Gün kasık ağrım bel ağrım kesildi, göğüslerim hassaslştı
7.gün , yani bugün ; göğüs hassasiyetim arttı, dokununca acıyor.

Benim merak ettiğim
A- aşılamayı yaptıran herkes bu belirtileri yşıyormu yani aşılama tutsa da tutmasa da yukardaki şeyler aşılamanın yan etkileri mi ilaç iğne vs lerin etkileri mi. Aşılamadan sonra hamile kalanların ortak yaşadıkları belirtiler var mı hamileliği işaret eden. Mesela aşılaması tutmayanlar da yukardaki belirtileri yaşıyor mu?
B- 1 hafta içinde sperm yerleşecekse yerleşmiş midir artık, yoksa daha yerleşmeye devam eder mi süreç, ve ben şimdi test yapmak için 1 hafta daha bekleyecem bu 1 haftada yukardakilerden farklı belirtiler ortay çıkacak mı,
ÇOK UZUN yazdım kusura bakmayın ilk deneyimim şırı heyecanlı ve sabırsızım. Fırsat buşurda okursanız lütfen deneyimlerinizi paylaşır mısınız

Bence belirtilere takılma. Çünkü belirtilerle hiç ilgisi Yok. Hem psikolojik hem de ilaçların etkisiyle birçok belirti yaşıyor vücut. İlk hamileliğimde erken dönemde göğüslerime dokunamadım öyle anladım hamile olduğumu.
Şimdiki hamileliğim tüp bebek. Ama en ufak bir belirtim bile olmadı. Hatta tutmadı diye düşündüm. Göğüs ağrım bile olmadı. 6. Ay bitecek nerdeyse hala göğüs ağrım Yok.
Göğüs hassasiyeti jelin etkisi. Progestan içerdiği için.
Yazdığın belirtilerin hamilelikle ilgisi Yok kısacası. Normal zamanda bile yaşayabileceğin seyler. Şuan kendini dinliyorsun sadece. Kafanı rahatlat belirti arama. Benim aşılama sonrası 9. Gün pembe lekelenmem olmuştu. Ve birçok yerde hamilelik belirtisi yazıyordu. Çok umutlanmıştım. Ama jelden kaynaklanıyormuş meğer. Umutlanmışım için hayalkırıklığı da daha ağır oldu.

Çok teşk ederim cevabınız için, acaba bu belirtiler ilaçtan mı şundan mı bundan mı deyip duruyordum.size yukardaki mesajı yazdıktan ilacın ve jelin prospektüsünü okudum :))) canım sıkıldı, o belirtiler orda yazıyor , sonra bıraktım belirti aramaya :) şuan sadece 15 gün dolsun test yapayım diye bekliyorum :))) vücuduma bakarsam olağanüstü bi değişiklik yok o yüzden umudum da azaldı ama allah bilcek belki süpriz olur

Aslında ben de onu demeye çalışıyorum ki umudun azalmasın. Şuan hamileyim ve hiçbir belirti yaşamadım inanki.
En ufak bir belirti bile. Progestan iğne vurulmama rağmen göğüs hassasiyeti bile olmadı. Her vücudun farklı hamileliklerde bile tepkisi çok farklı emin ol.
İnş 15. Gün olumlu sonuç alırsın da ne demek istediğimi anlarsın :)

İnşalllahhh allahım amin. Aşılamadan sonra ilk 4-5 gün kasık ağrısı bel ağrısı gibi şeyler oldu ,
son 5 gündür herhangi bir bel kasık sırt ağrısı yoktu. Bugün 10. Gün aşılamadan sonra; bugün gene kasık ağrım başladı, kasık ağrısını ilaçlar yapıyorsa 5 gündür niye ağrımıyordu bilmemki. Bugünkü başlayan ağrım da adet ağrısı gibi allahım çıldırcam

Masallah buyutmussun kız karnını cinsiyettı bellimi

Burda asılamayla
Hamile kalan bır arkadasımız oldu dıye hatırlıyorum ben klomen 2 asılama 3 tup bebek sonra kendılıgınden olan 2 dıs gebelık ve gene kendılıgınden olan hamılelıkle bebegımı kucagıma aldım yanii önemli olan bence kafa rahatlıgı beynın stresli olmıcak ve Allah vaktı zamanı gelınce verıyor zaten
Biz ne yaparsak yapalım buarada kızımı kucagıma aldıgım gebelıgımın 20 haftasında sertaj (rahme dıkış) atıldı ve 34+5 de dogurdum 15 hafta yattım wc bıle gıdemedım yanii rabbım ol dedıkden sonra olur sen beynını dusuncelerını rahat tut duayı bırakma belirtılerlede yıpratma kendını

Özge agrılardan bahsetmıssın ya rahim acıklıgınıda kont ettır her doktor bakmıyor bak ben 20 haftalık dogurcakken dikişle yatmayla uzattık

merhaba kızlar
p.tesi için tüp bebek bölümünden randevu aldım devletten ilk defa gidicem izmitte giden var mı aranızda işlemler hakkında bilgisi olan ?

Ay canım benim dış gebeliklerinden haberim olmadı. Çok geçmiş olsun. Geçmiş gitmiş Zaten tabi ama zor süreçler atlatmışsın. Çok şükür sonunda yavrun yanında.
Özge agrılardan bahsetmıssın ya rahim acıklıgınıda kont ettır her doktor bakmıyor bak ben 20 haftalık dogurcakken dikişle yatmayla uzattık
Can'ım vajinal muayene etmedi hiç dr. Ama normal ultrasonda bakıyor sürekli söylüyor. Rahim ağzı iyi diye. Ama söylerim tekrar gittiğimde. Bazıları çatı dar olabilir genişleme yapıyor ağrılar ondandır diyor.

Karından bakılıyo onada benım ayrıntılı usg ortaya cıktı
Bebek ii buyumeye calışıyor

Karından bakılıyo onada benım ayrıntılı usg ortaya cıktı
Bebek ii buyumeye calışıyor
Evet canım her kontrolde bakıyor dr. Söylediği için ordan biliyorum. Ayrıntılıyı da iyi bir Perinatolog yaptı. O da olumsuz bir şey demedi. İnş yoktur öyle bir şey.

Merhaba kizlar ben klomen kullandim 5 gun, daha sonra 3tane yumurtam olustu 18mm bu ayin 18inde catlatma ignesi oldum ama rahmimin ustunde agri var idrar yaparken bile hissediyorum oturup kalkarken falan. Kabizlikta var baya acaba ondan mi bilemiyorum. Var mi bu tarz bidurum yasayan?

Selam.kizlarrr
Çok uzun zaman oldu... Şöyle bir bakım dedim.. ikinci kez hamile olduğumu öğrendim... Eskilerden kim var bilmiyorum ama yinede yazmak istedim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…