klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

meraba arkadaşlar bir dış gebelik geçirdim ardından 2 yıl geçti bebek yok başladık tedaviye klomen 3 ay kullandım olmadı bu sefer iğneye geçtim 1 ay kullandım 4 kez aşılama oldu halen bebek yok ben umutları yitirdim ara verdim artık tatilde bir de tüp bebek deneriz dedik bu arada hep kafada bebek fikri oldumu olacakmı babam rahatsızlandı ardından 1 tatil yaptık sonra gunum geçti yok canım kist olmustur diyip bekledim baktım gelmiyor kan tahlili yaptırdım çıktı şoka girdim allah isteyen gönüllere hayırlısından nasip etsin inşallah ne yaparsan yap anladım ki vakti saati gelmeden olmuyoor keçi boynuzu sogan incir kürü hepsini deneyip bıraktım olmuyor diye beyinde bitiyor fazla takmamalı insanın elinde değil oda insanın en kötü günlerinde bile geliyor allah yardımcınız olsun

Merhaba kızlar belki defalarca umutsuzca yazdım buraya hikayemi
Bende umutla hamileyim yazacağım günler hiç gelmez sanıyordum

26 yaşında 3 senelik evliyim 5 ay bebiş denemesinden sonra olmayınca doktora gittim menopoza yakın oldupumu söyledi hemen tedaviye başladık klomenler çatlatma iğneleri derken her ay hüsran oluyordu kendi kendime incir kürleri yapıyordum eşimde her şey normaldi
Rahim filmine kadar çektirdim temiz çıktı yaklaşık bi sene hastaneler de perişan olduktan sonra doktoruma ara vermek istediğimi söylemek üzere hastaneye gittim oda bana değerlerim normal seviyeye gelmişken aşılama önerdi
Aşılama için dahiliye bölümüne gidip testler yaptırmam gerekiyordu

Ama moral olarak çökmüştüm ve tedaviye kendimce ara verdim artık o gün aşırı ilişkileri kollayan aslı gitmiş yerine hayat dolu bi kız gelmişti :)
uzun zamandır kendimi bu kadar iyi hissetmiyordum Kandildi ellerimi açıp dua ettim bi daha ki kandilde hamile kalayım Rabbim ne ilaç ne doktor sen ol dersen olur dedim ve bi kaç türbe ziyareti yaptım duamı ettim ferahlamıştım olmuyorsada kendimi bırakmıştım artık

Ovülasyon testini hiç kullanmamıştım kendi kendime dedim ki bu ay sadece onu kullanacağım kullandığım ilk gün çift çizgiydi ilişki oldu 5 gün sonra tekrar yaptım yine öyleydi ama ilişkiden bıkmıştım üstüne düşmedim

dinlendim huzurla yürüyüş yapuyor evde mekik çekiyordum her gün başka arkadaşımla buluşup aylardır kapattığım iç dünyamı huzurla dolduruyordum

Sonra nr mi oldu :)
Tam ben vazgeçmişken adetime 6 gün kala yaptığım erken gebelik testiyle hamile olduğumu öğrendim :)

Şimdi Rabbim bağışlarsa hamileyim ve hepiniz için her an dua ediyorum Rabbim hepinize tüm isteyenlere nasip etsin

Ama tek diyeceğim üstğne düşmekle olmuyormuş
bu müjdeli durumu hepiniz yaşayın inşaallah

Tebrik ederim canım, Allah tamamına erdirsin. Darısı arkadaşlarımızın başına.

Kızlar; bpa denilen teneke kutulardan, plastik şişelerden vb. yiyeceklere geçen bir madde varmış. tüp bebek yapıp da tutmayanlarda bu maddenin çok fazla olduğu görülmüş. İsterseniz bir baktırın ya da bu şekilde ambalajlanan yiyeceklerden uzak durun. Allah yardımcınız olsun.:KK31:

önceden anlamamız mümkünmü bilmiyorum ama mesla ben kızken çook fazla adet sancım olurdu kanamamda pıhtı pıhtı gelirdi. belki bu bir belirtidir bilemicem canım ben geçen sene 1 düşük yaptıktan sonra tıp fak. yaptırdım.

Anladim canim:KK43:( Çok teşekkürler yarin kontrole gidicem inş güzel haberlerle donerimm :KK43:

Merhabalar,
Ben bu konularla yeni tanıştım. Geçmişte bir nedeni belli olmayan bir düşüğüm var ayrıca prolaktinim yüksek ve yumurtalıklarım tembelmiş

. Cerrahpaşa'da doktor bir arkadaşın vasıtasıyla başlayan yolculuğum oranın fizyolojik ve psikolojik durumunu kaldıramamam nedeniyle bezmialemde devam ediyor. Şimdilik sadece dostinex içiyorum prolaktini düşürmek için. ardından yumurta geliştirici ilaçlara başlayacsğız dedi doktorum. Bu arada benden rahim filmi de istedi. Anestezili istiyorum avrupa yakasında anestezili rahim filmi çektirmiş olan arkadaşlarımızın önerilerine açığım. Ayrıca benim gibi prolaktin yüksekliği ve yumurtalık tembelliği nedeniyle bebek sahibi olamayanlar varsa bilgi alışverişi yapmak isterim.

Bir de tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak regl döngümün 10. Günü doktor 16 mm çapında yumurta tespit etti sadece bir tane. Sizce çok mu kötü bu?

Merhaba kızlar belki defalarca umutsuzca yazdım buraya hikayemi
Bende umutla hamileyim yazacağım günler hiç gelmez sanıyordum

26 yaşında 3 senelik evliyim 5 ay bebiş denemesinden sonra olmayınca doktora gittim menopoza yakın oldupumu söyledi hemen tedaviye başladık klomenler çatlatma iğneleri derken her ay hüsran oluyordu kendi kendime incir kürleri yapıyordum eşimde her şey normaldi
Rahim filmine kadar çektirdim temiz çıktı yaklaşık bi sene hastaneler de perişan olduktan sonra doktoruma ara vermek istediğimi söylemek üzere hastaneye gittim oda bana değerlerim normal seviyeye gelmişken aşılama önerdi
Aşılama için dahiliye bölümüne gidip testler yaptırmam gerekiyordu

Ama moral olarak çökmüştüm ve tedaviye kendimce ara verdim artık o gün aşırı ilişkileri kollayan aslı gitmiş yerine hayat dolu bi kız gelmişti :)
uzun zamandır kendimi bu kadar iyi hissetmiyordum Kandildi ellerimi açıp dua ettim bi daha ki kandilde hamile kalayım Rabbim ne ilaç ne doktor sen ol dersen olur dedim ve bi kaç türbe ziyareti yaptım duamı ettim ferahlamıştım olmuyorsada kendimi bırakmıştım artık

Ovülasyon testini hiç kullanmamıştım kendi kendime dedim ki bu ay sadece onu kullanacağım kullandığım ilk gün çift çizgiydi ilişki oldu 5 gün sonra tekrar yaptım yine öyleydi ama ilişkiden bıkmıştım üstüne düşmedim

dinlendim huzurla yürüyüş yapuyor evde mekik çekiyordum her gün başka arkadaşımla buluşup aylardır kapattığım iç dünyamı huzurla dolduruyordum

Sonra nr mi oldu :)
Tam ben vazgeçmişken adetime 6 gün kala yaptığım erken gebelik testiyle hamile olduğumu öğrendim :)

Şimdi Rabbim bağışlarsa hamileyim ve hepiniz için her an dua ediyorum Rabbim hepinize tüm isteyenlere nasip etsin

Ama tek diyeceğim üstğne düşmekle olmuyormuş
bu müjdeli durumu hepiniz yaşayın inşaallah

canım çook sevindim senin adına Allahım sağlıklı kucağına almayıda nasip etsin..canım benimde sorunum aynı erken yumurta rezervi azlığı 32 yaşında öğrendim bu durmumu 3 kere tüp bebek yaptırdım tutmadı çook üzüldüm çook ağladım ama ağlayarak üzülerek olmuyormuş bende boşverdim artık Allahım ol derse olur olmuyorsada vardır bir bildiği...ama bazen annelik duygusunu bastıramıyor mallesef aklıma gelince çok üzülüyorum..bende bu kadir gecesinde çook dua etim canım Allahım dualarımızı kabul etsin..sana sorularım olucak canım senin fsh hiç bakılmışmıydı ve amh değerlerine...

Merhabalar,
Ben bu konularla yeni tanıştım. Geçmişte bir nedeni belli olmayan bir düşüğüm var ayrıca prolaktinim yüksek ve yumurtalıklarım tembelmiş

. Cerrahpaşa'da doktor bir arkadaşın vasıtasıyla başlayan yolculuğum oranın fizyolojik ve psikolojik durumunu kaldıramamam nedeniyle bezmialemde devam ediyor. Şimdilik sadece dostinex içiyorum prolaktini düşürmek için. ardından yumurta geliştirici ilaçlara başlayacsğız dedi doktorum. Bu arada benden rahim filmi de istedi. Anestezili istiyorum avrupa yakasında anestezili rahim filmi çektirmiş olan arkadaşlarımızın önerilerine açığım. Ayrıca benim gibi prolaktin yüksekliği ve yumurtalık tembelliği nedeniyle bebek sahibi olamayanlar varsa bilgi alışverişi yapmak isterim.

Bir de tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak regl döngümün 10. Günü doktor 16 mm çapında yumurta tespit etti sadece bir tane. Sizce çok mu kötü bu?
Hah Korkulacak birşey değil ben normal yaptırdım sadece adet sancısı gibi oldu.. Panik bir insansınız anastezi yaptırın.. Bu Arada Hsg yi iyi bir yerde yaptırın Kasap dolu ortalık.

Hah Korkulacak birşey değil ben normal yaptırdım sadece adet sancısı gibi oldu.. Panik bir insansınız anastezi yaptırın.. Bu Arada Hsg yi iyi bir yerde yaptırın Kasap dolu ortalık.

Çok paniğimdir sinşr krizi bile geçirebilirim o kadar canım tatlıdır :/ nerde yaptırayım mesela? Neye göre belirlemeliyim iyi ya da kötü olduğunu? Çok cahilim :/ off

Kızçelerim Klomen kullandım 4 kutu hiç yumurtam büyümedi 2 Senede 5 dr değiştirdim.. Şimdiki drum iyiye benziyor.Ağustos ayında dr.gidicem Bakalım nolcak
2 kutu premolut n verdi Günde Üç kez6 günden beri kullanıyorum bitince Dr ye gidicem... Bi ümitleniyorum bi üzülüyorum çok tuhaf duygular içindeyim

Çok paniğimdir sinşr krizi bile geçirebilirim o kadar canım tatlıdır :/ nerde yaptırayım mesela? Neye göre belirlemeliyim iyi ya da kötü olduğunu? Çok cahilim :/ off
Tecrübeli Dr olması çok önemli. Hergün sürekli Yapan Hsg yapan yerler var... İncirli de iyi dr lar var

Tecrübeli Dr olması çok önemli. Hergün sürekli Yapan Hsg yapan yerler var... İncirli de iyi dr lar var

İncirli bana yakın hem orda özel hastane de çok vardı yanılmıyorsam, sizin tavsiye edebileceğinşz bi yer var mı? Bana da çapada bi yeri söylemişlerdi istanbula dönünce ilk işim hsg çektirmek olacak hakkımızda hayırlısı artık

İncirli bana yakın hem orda özel hastane de çok vardı yanılmıyorsam, sizin tavsiye edebileceğinşz bi yer var mı? Bana da çapada bi yeri söylemişlerdi istanbula dönünce ilk işim hsg çektirmek olacak hakkımızda hayırlısı artık
Ben betatom Mr a yaptırdım çok memnun kaldım.Dr unuzmu Tavsiye etti çapadakini?

Doktorun hemşiresi tavsiye etti. Yalnız bi kaç doktor arkadaş da mr merkezinde değil hastanede yaptır dediler bilemiyorum nedir ne değildir. Bu bilinmezlik öldürüyo zaten insanı
Sen İstanbula dönünce Yaptır bir yere.. Sökülmen gerekiyor ama Onuda söyledimi dr?

Adet.Görüceksin Gördükten 4 veya 5 günü Hsg Yaptırıcan... Zaten randevu için aradığın zaman söylerler

Haa tamam söylemişti doktor :KK31:
Siz anestezisiz mi yaptırdınız? Anestezi ile bayağı fiyat farkediyormuş bi yerde 800 lirs gibibir rakam söylemişlerdi şok oldum fiyatlar hangi aralıkta acaba biliyor musunuz

Haa tamam söylemişti doktor :KK31:
Siz anestezisiz mi yaptırdınız? Anestezi ile bayağı fiyat farkediyormuş bi yerde 800 lirs gibibir rakam söylemişlerdi şok oldum fiyatlar hangi aralıkta acaba biliyor musunuz
.Serbest Piyasa 350 den.Başlar 2000 e kadar gider her yer farklı çapada Medi Life sorun arkadaşım Medi.life anestezi 350 yaptırmıştı. Ben Normal yaptırdım Anestezi olduğunu bilmiyordum ama.öyle çok.canım yanmadı sancım oldu bi tek okadar oda adet sancısı gibi. Ama sakın yalnız gitme eşin veya ailenden biri yanında.olsun

.Serbest Piyasa 350 den.Başlar 2000 e kadar gider her yer farklı çapada Medi Life sorun arkadaşım Medi.life anestezi 350 yaptırmıştı. Ben Normal yaptırdım Anestezi olduğunu bilmiyordum ama.öyle çok.canım yanmadı sancım oldu bi tek okadar oda adet sancısı gibi. Ama sakın yalnız gitme eşin veya ailenden biri yanında.olsun

Yok yslnız gidemem zaten dediğiniz iki yeri de arıcam mutlaka çok teşekkürler

X