klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

Kızlar merhaba Bizde 5 aydır çocuk istiyordk ama ne olur olmaz bi doktora gidelim dedik gittik eşime spermiogram testi yapıldı onun ki normal ama benim AMH değerim çok düşük 1,19 doktor 1in altına düşmemesi gerekiyor elimizi çabuk tutmalıyız dedi bu ay sonu Klomen başlayıp olmazsa hemen aşılama yapacağız dedi
Ama sorun eşimle yaşadıklarım :KK43: Aramız her zaman ki gibi bozuk ve o bana böyle olacaksak tedavi olma dedi :KK43: günlerdir düşünmekten çıldıracağım
Yani 2,5 senelik evliyiz evliliğimiz bir türlü hiç oturamadı çok fazla bebek sahibi olmak istiyorum ve şimdi olmazsa yumurta rezervim tükeniyor :KK43: ne yapıcam

canım 1.5 yıllık evliyim yani toplamda 19 ay yarısında test yaptım ve her test öncesi umutlanıp o negatifi her gördüğümde yıkıldım. o yuzden sabrediyorum testte negatifi göreceğime kırmızıları görmeyi tercih ediyorum. belki tuhaf ama test yapıp negatif olması daha çok üzüyor beni. neyse ama az kaldı en azından şurda 4 gün sonra öğrenicez :))

hadii bakalımm hayırlısıı bu saatten sonra negatifi düşünemiyorumm yanii hala adet olmadınn....ya hamilesin n yada hamilesinnn :) :) çatlama iğnesi vurulmuşmuydunn..yani nasıl oldu aşılama olmuşmuydunn..kistolma imkanı varmı yaniii...neysee cuma günü haberlerini bekliyoruzz...

selam kızlarrr
hafta sonu yoktum... bugunde mesaıden sonra uyuya kalmısım... yarın ıcın yemek falan yaptım uyanıncada bu saat olmus
ınanmayacaksınız ama sımdı yıne yatcam :)
benden sonra cok yazılmamıs sanırım gecmısı bır okuyayım cıkacam...
elıfım sanırım sen burdasın :) opüyorum senı en sulusundan :)

yok yaww..senden sonra kimseler yokk ortadaa...nasılsın canımm...senin bu uyku halleriii hala devam ediyormuu...?? şimdi eşinle ayrımı yaşıyorsunuzz?? çok mesafe varmı arada görüşebiliyormusunuzz ??

sevgili anne adayları bende anne adayı olmak için bursada bulunan PEMBE MAVİ adındaki sağlık kıliniği ne gittim DR NEDRET KOLSAL OLMAK üzere tedavimize başladı ilk etapta bana aşılamayı önerdi ve yaptık sonuc mu tabiki hüsranla sonuçlandı ikinci bir aşılamayı önerdi oda büyük bir hüsranla sonuçlandı sonrasında tüp bebeğe başlamamızın zamanı geldiğini söyledi ve rahim filmi istedi ve filmle beraber gittiğimizde bana tüplerim den sol tüpümün tıkalı olduğunu ve tüp bebek kaçınılmaz olduğunu ve bir an önce başlamamız gerektiğini söyledi ve başladık SİZCE SONUC ne olabilir tabiki tüp bebek denemeside Büyük bir Hüsranla sonuçlandı embriyoları DOKTORUMUZ NEDRET KOLSAL DEĞİLDE PEMBE MAVİNİN SAHİBİ NİLGÜN KARAYILANOĞLU NAKLİNİ YAPTI ve ogun anladımki başından beri yanlış doktora gidip dünya masrafının boşa gittiğini İki aşılama ve tüp bebek denemesinden sonra büyük bir yıkıntıyla çok AMA ÇOK kötü günler yaşadım ve birkere arayıp sormadılar doktor NEDRET KOLSAL EŞİMİN KUZENİNE SENİN KESİNLİKLE COCUĞUN OLAMAZ İMKANSIZ!!! Dediğini öğrendim ve eşimin kuzeni şuan 4 yaşında kızı olan biranne ve başka bir doktorda tedaviyle anne olabildi 3 yıl geçtikten sonra kendimizi toparlayabildik iyi bir araştırmadan sonra Prof. doktor GÜRKAN UNCU yu,bulduk gittik ilk muaynemizde teşhisi şuydu rahim içinde çatı ters gelişmiş olduğu için tüp bebek bile yapılsa çocuk olması imkansız ama küçük bir operasyonla normal yoldan annelik olması büyük bir olasıllık dedi ve daha once DOKTOR NEDRET KOLSAL, IN istediği rahim filminde senin sol tüpün kapalı ve tüp bebek kaçınılmaz dediği filme bakan Prof, GÜRKAN UNCU tüplerimin açık olduğunu dolayısıyla başından beri çok hata yaptığımızı yanlış DOKTORA gidip madden ve manen çok büyük zarara uğradığımızın farkına varmış olduk BEN &EŞİM kötü günler yaşadık DİYECEKSİNİzKİ bunları neden yazdın Yazmamın sebebi benim yaptığım hatayı sizlerde yapmayın Ben hala PEMBEMAVİ NİN önünden geçerken bakamıyorum çok KÖTÜ OLUYORUM sizlerde madden manen bizim gibi yıpranmayın büyük zarara uğramayın ALLAH C.C. HERKESİN gönlündeki evlat sevgisine kavuştursun.

çokk geçmişş olsunn canımm...çokk şükür kii doğru dr u bulabilmişsinn..bende çok çektim bu dr lardann...ve hepsinden soğudumm...aslında gidip dava açacaksınn o pembe maviyee...valla kazanırsın maddi manevi tazminat davasıı..yanlış teşhis ve tedavi diyee...insanlarla oynuyorlar resmenn....

rabbim hayırlısını versinn inşallahh kavuşursun bebeğinee...

Kızlar merhaba Bizde 5 aydır çocuk istiyordk ama ne olur olmaz bi doktora gidelim dedik gittik eşime spermiogram testi yapıldı onun ki normal ama benim AMH değerim çok düşük 1,19 doktor 1in altına düşmemesi gerekiyor elimizi çabuk tutmalıyız dedi bu ay sonu Klomen başlayıp olmazsa hemen aşılama yapacağız dedi
Ama sorun eşimle yaşadıklarım :KK43: Aramız her zaman ki gibi bozuk ve o bana böyle olacaksak tedavi olma dedi :KK43: günlerdir düşünmekten çıldıracağım
Yani 2,5 senelik evliyiz evliliğimiz bir türlü hiç oturamadı çok fazla bebek sahibi olmak istiyorum ve şimdi olmazsa yumurta rezervim tükeniyor :KK43: ne yapıcam

gerçekten zor bi durum allah yardımcın olsunn...değerin düşükse hemen tedaviye başla diyecektimm amaa..

bence sen eşinle otur konuşş..sakinn sakinn konuşunn..haniii çocuk yapmak kolayyy o cocugu hakkıyla ve layıkıyla büyütmek zorr...ben istiyorum diye çocuk yaparsak doğduktan sonra zorlukları çocukda çekerr...senin isteğini çok iyi anlıyorumm anne olmak istiyorsun..aynı hasretle yanıyoruzz..ama bunu eşininde istemesi lazımm...kendini ikinizin çocugu olarak düşün...güzel bi hayatsa hemen tedaviye başlaa..ama zoorsa o zaman biraz daha düşünn..

hemde çok zor bi hayat bende anne babası sorunlu bi alede büyüydüm tek isteğim çocuğumun öyle olmamasıydı ama olacak gibi :KK43:
Ama bi bebeğim olsun o kadar çok isityorum ki yani bunu kelimelere dökemem günlerdir uyuyamıyorum ya kendim için bi bebebk sahibi olucam ya da bi daha hiç olamıycam :KK43:

hemde çok zor bi hayat bende anne babası sorunlu bi alede büyüydüm tek isteğim çocuğumun öyle olmamasıydı ama olacak gibi :KK43:
Ama bi bebeğim olsun o kadar çok isityorum ki yani bunu kelimelere dökemem günlerdir uyuyamıyorum ya kendim için bi bebebk sahibi olucam ya da bi daha hiç olamıycam :KK43:

Böyle düşünmemelisin tatlım. Allah hepimizin hakkından hayırlısını versin. Öncelikli olan yuvan. Yuvanı sağlamlaştırman lazım. Yoksa cocuğada sizede yazık olur...

kızlar bi kaç gün öncede yazdım ama topigimize nazar degdi gelen giden yok diye bende çok ugramıyorum
size bi sorum olcak lütfen görenler bilgisi olanlar cevaplasın
hayıt suyu aldım aktardan iki gün içtim ama yumurtlama zamanıma denk gelince bıraktım kullanımı hakkında bir bilgim yok bir ay boyunc hep kullancazmı yoksa sogan kürü yada başka kürler gibi 21 günmü kullancazki :44:

Hayıt suyunu bilmiyorum ama Saraçoğlu'nun sitesinden öğrendiğim kadarıyla soğan kürü ilk 15 gün, sonraları 10 gün kullanılıyor. Bence iyice öğren. Ne olur ne olmaz. Bir ay fazla gibi...:KK31:

Evliliğini rayına oturtmadan bence bebek fikrini ertele. Hamilelik, doğum sonrası derken daha hassas olursun. Daha fazla sorun çıkabilir. Bol bol dua et evliliğin için. Allah yardımcın olsun. Çok zor...:KK31:

Ne yaptınız kızlar?
Ben çok fazla giremiyorum. Kayınvalidemler geldi. Ev, iş derken zaman olmuyor.
Duphastona başladım. Adetime 12-13 gün var. Soğanın ikinci etabını tamamladım. Yalnız okul çok soğuk, çok üşüyorum. Böyleyken çocuğun olacağı varsa da olmaz.:KK50::KK53:
Dahası üşütmüşüm.:2:
Öff, zaman yavaş geçiyor.
Duayla...:KK31:

Evliliğini rayına oturtmadan bence bebek fikrini ertele. Hamilelik, doğum sonrası derken daha hassas olursun. Daha fazla sorun çıkabilir. Bol bol dua et evliliğin için. Allah yardımcın olsun. Çok zor...:KK31:

Keşke beklemeye ertelemeye vaktim olsa :KK43: Doktor hemen tedavi olmam gerektiğini bi an önce hızlı bir şekilde olması gerektiğini söyledi değerin düştükçe şansın azalır dedi zaten fazlasıyla düşükmüş :KK43:

arkadaslar bu ay puregona baslamıstık ve guzel sonuclar aldık sukur yarın yumurta catlatma ıgnesı vurulacak ve cuma gunude asılama yapılacak cok mutluyum ama cok dusuncelı ve cokta uzgunum duygularım karmakarısık bır boslukta gıbıyım kendımı bulamıyorum sureklı aglamak gelıyor ıcımden

Kızlar merhaba Bizde
5 aydır çocuk istiyordk ama ne olur olmaz bi doktora gidelim dedik
gittik eşime spermiogram testi yapıldı onun ki normal ama benim AMH
değerim çok düşük 1,19 doktor 1in altına düşmemesi gerekiyor elimizi
çabuk tutmalıyız dedi bu ay sonu Klomen başlayıp olmazsa hemen aşılama
yapacağız dedi
Ama sorun eşimle yaşadıklarım :KK43: Aramız her zaman ki gibi bozuk ve o
bana böyle olacaksak tedavi olma dedi :KK43: günlerdir düşünmekten
çıldıracağım
Yani 2,5 senelik evliyiz evliliğimiz bir türlü hiç oturamadı çok fazla
bebek sahibi olmak istiyorum ve şimdi olmazsa yumurta rezervim tükeniyor
:KK43: ne yapıcam

canım bende senınle aynı durumdayım 2.5yıllık evlıyım ve esımle bugun baya tarıstık ve aklımı bulandırdı ıyıce cok caresızım ne yapacagımı bılemıyorum esım bende bır sorun yok ben bunları yasamak zorunda mıyım dıye bagırdı cagırdı kendımı cok asıgılanmıs hıssettım ve o kadar cok acıya dayandımkı bır bebegımız olsun dıye sımdı sonuca geldık beyfendıye bır haller oldu yarın catlatma ıgnesı yapılacak cuma gunude asılama bende hıc moral ıstek falan kalmadı bılmıyorum ne yapmalıyım allah hakkımızda hayırlısını versın

Hayıt suyunu bilmiyorum ama Saraçoğlu'nun sitesinden öğrendiğim kadarıyla soğan kürü ilk 15 gün, sonraları 10 gün kullanılıyor. Bence iyice öğren. Ne olur ne olmaz. Bir ay fazla gibi...:KK31:

ya ne bileyim nette bakıyorum süre ile ilgili bişey yazmıyo en az üç ay kullanılmalı yazıyo ama ne aralıklarla bende kendi kendime diyorumki adet olunca başlıyim yumurtlama gününe kadar sonra içmiyim ne dersin

Bu akşam barışın ozaman canım konu herneyse uzatmayın gitsin bugünleri değerlendir bence...

konu 8 senedir aynı canım benim koca kendini kullandırıyo hep abilerine arkadaşlarına bende kızıyorum yaptıgın işin karşılıgını iste (herzaman degil tabi) haklı olarak. oda allah rızası için yaptım diyo herseferinde bi telefonla koşa koşa gidiyo milletin işine evdeki işi yarım bırakıp ben kızıyom diyede yalan söylüyo bana doktor diyorum para yok diyo babası isteyince bulup buluştuyo. daha genciz gözümüz bişeye takılıyo alamıyoruz hep idare idare ama yaranamıyorum bi türlü.bıktım dedim en son çıkgit dedi bana benim yerimde kim olsa çoktan çekip giderdi bu lafın üstüne ya eşşek gibi özür dilersin yada yol parası bul dedim ikisinide yapmadı henüz içimde kıyamet kopuyo gitmek uzaklaşmak istiyorum birazda olsa :KK14:

Ne yaptınız kızlar?
Ben çok fazla giremiyorum. Kayınvalidemler geldi. Ev, iş derken zaman olmuyor.
Duphastona başladım. Adetime 12-13 gün var. Soğanın ikinci etabını tamamladım. Yalnız okul çok soğuk, çok üşüyorum. Böyleyken çocuğun olacağı varsa da olmaz.:KK50::KK53:
Dahası üşütmüşüm.:2:
Öff, zaman yavaş geçiyor.
Duayla...:KK31:

canımm bzler bildiğinn gibiii..ikimizde takıldık kaldık şu 2 aydaa..ocak ayı iyi gelir inşallahh..hesaplarıma göre aynı dönemlerde adet olucazz yine birlikte çıkacagız yolaaa :) :) ilaca başlamıssın hayırlısıyla gelsinde kırmızılarr başlayalımm tedavileree..

arkadaslar bu ay puregona baslamıstık ve guzel sonuclar aldık sukur yarın yumurta catlatma ıgnesı vurulacak ve cuma gunude asılama yapılacak cok mutluyum ama cok dusuncelı ve cokta uzgunum duygularım karmakarısık bır boslukta gıbıyım kendımı bulamıyorum sureklı aglamak gelıyor ıcımden

canım hakkında hayırlısı olsunn..iğnelerden önce klomen kullanmışmıydın...puregonla kaç yumoşun olduu ??ağlamak geliyorsa içinde ağlaa ama çok yıpratma kendinii allaha bırak herşeyii..hakkımızda ne hayırlı biz bilemmiyoruzz....

canım bende senınle aynı durumdayım 2.5yıllık evlıyım ve esımle bugun baya tarıstık ve aklımı bulandırdı ıyıce cok caresızım ne yapacagımı bılemıyorum esım bende bır sorun yok ben bunları yasamak zorunda mıyım dıye bagırdı cagırdı kendımı cok asıgılanmıs hıssettım ve o kadar cok acıya dayandımkı bır bebegımız olsun dıye sımdı sonuca geldık beyfendıye bır haller oldu yarın catlatma ıgnesı yapılacak cuma gunude asılama bende hıc moral ıstek falan kalmadı bılmıyorum ne yapmalıyım allah hakkımızda hayırlısını versın

canımm üzmee kendiniii..inan bana eşinn gönüldenn söylememiştirr onlarıı...onlarr içindee hiç kolay bişi değill..bi çok erkekçekiniyorr bu aşılama olayındann...çekindiklerini söyleyemiyorlar ve aşırı stres oluyorlarr...eminimm oda senin kadar istiyordur bebeğii...senn moralini yüksek tutt..ne güzel gün gelmiş çatmışş belkide kuzuna kavusucannn..o yüzden eşini takma ve alttan all...

bende aşılamayı düşünmeye başladıgımdan berii eşimin stresi beni sardı bana bi tepki verir diyee ben ona oyunlar oynuyorumm..ay yaptırmasakmıı...ayy çift yumoş olursa aşılama yaptırmam gibi naz niyazlar yapıyorumm...ben böle oluncaa bu seferr o başlıyorr beni motive etmeyee...ama bir bilsee içimde kopann fırtınalarıı...oyy oyy....rabbim gönlümüze göre verir inşallah birgünn...

konu 8 senedir aynı canım benim koca kendini kullandırıyo hep abilerine arkadaşlarına bende kızıyorum yaptıgın işin karşılıgını iste (herzaman degil tabi) haklı olarak. oda allah rızası için yaptım diyo herseferinde bi telefonla koşa koşa gidiyo milletin işine evdeki işi yarım bırakıp ben kızıyom diyede yalan söylüyo bana doktor diyorum para yok diyo babası isteyince bulup buluştuyo. daha genciz gözümüz bişeye takılıyo alamıyoruz hep idare idare ama yaranamıyorum bi türlü.bıktım dedim en son çıkgit dedi bana benim yerimde kim olsa çoktan çekip giderdi bu lafın üstüne ya eşşek gibi özür dilersin yada yol parası bul dedim ikisinide yapmadı henüz içimde kıyamet kopuyo gitmek uzaklaşmak istiyorum birazda olsa :KK14:

amannn bee hepsii aynıııı...boşu boşuna kavga etmişsinn kuzumm..bendede var aynı durumlarr vee evliliğimin ilk yıllarını bu kavgalar yüzünden ziyan ettim...kaynım keyfini sürdü çilesini ben çektimm...şimdi hiçç tınlamıyorumm...

bakk bunun püf noktası sen onları eleştirmeyi bırakk..çünkü biz eleştirdikce onlar savunmaya geçiyorlarrr..bırak o kendi görsün herşeyii...ben çözümü onda buldum..yoksa hepp bana kötü niyetlisinn...kötü düşünüyorsun muamelesinde bulunduu..şimdi tam bi meleğimm..

ben dua ediyorum elimden gelen başka bişi yok..işleri birlikteee allahım sen bize başka rızık kapısı aç diyee..

sende hiç takma bırakk sen ne desen boşş..onlar onun ailesi sen ne desende görmek istemediklerini görmezz..o yüzden hiç evinin huzurunu bozmaa...doğru her zaman yolunu bulur yanlışda sonunda son bulurr..sabırla bekleee..eşinlede geç karşılıklı konuşş bu konularbir daha açılmayacak diyee..ben öyle demiştim..kendi haklarımdan feragat ettim..amaçocugun oldugunda bunun 2 katı konuşurum hakkını yedirmem demiştim...hee yok ben savunurum seninde çocugumunda hakkını dersenn..senin arkanda duran karın olurum demiştim..anlıcgın acık laf sontumm acıkk çoşku verdimmm:KK9::KK9::KK9: anam evllilikk böle bişi bi nevi tiyatroo..yeri geliyor yazıp oynuyorumm..

X