klomen+iğne+aşılama+tüp bebek....bu yolda yürüyen anne adaylarını bekliyoruz....

bende çok fazla istiyorum.hamile görünce içim cız ediyor.ama allah doğru zamanı bilir.isyan etmiyorum hiç bir zaman.eğerki çocuğum olmazsa evlatlık alırım.kendi canından kanından olmasa da annelik duygusunu o da yaşatacaktır.ama bunlar uzun vadeli şeyler.allahın izniyle hepimizin kucakları dolacak inş.

kafayı takmamak lazım.benim işim çok stresli.sürekli baskı altında çalışıyorum.bu da etkiliyor beni.şimdi 1 hafta izin aldım kafam boşalıyor.birazdan kurabiye kursuna gidicem:KK56:
bende o yuzden isden cıktım canım gecen bir haber okudum etkilendim sayısını hatırlamıyorum ama aile sevkatıne muhtac o kadar cocuk veee bebek varmıskı korucu aile olun yazıyordu.yaa bu surecde korucu aile olmak istesem diyorum ama hastane gitgel birde asılamadan sonra dınlenme falan yapamam gibi geliiyor ama 2 cocugu dusunseydım kesin en azından korucu aıle olurdum evde sevgi içinde buyumesi için elimden gelenı yapardım.

Birde doktor bana yumurtalarından çok korkuyorum normal bir bünyenin iki katı kadar yumurtluyorsun hangi dozda ne tepki vereceğini bilmiyorum göbekten iğne klomenden çok daha etkili önümüzde de ki ay yumurtalıkların çok tepki verirse ilişki önermem çok riskli olur dedi doktoru bu şekilde konuşan var mı acaba :KK43:

evet bende şimdi fark ettim canım aynı yıl evlenmişiz sen hiç canını sıkma senin klomenle 18 mm olduysa bu iğnelerle hayli hayli büyür inşallah tutarda sen hiç kötü düşünme bizim bi akrabamızın bu iğnelerle yumurta takibi yaptı doktoru ikizleri oldu ikiside erkek şimdi 2 yaşını geçtiler bile bu iğneler klomene göre çok çok daha etkili ve yumurta kalitesinide arttırıyor canım[/QUOTg

günaydın canım takma kafana diğer aylar bizim için haa bu arada iğne çok iyi demişsin rabbim kısmet etmeyince ondada olmuyo benim onla büyüyo çatlatma iğnesi kullanıyom ama tutmuyo tek bi kere tutmuştu ondada işte dr dozajını artırmıştı senin dozajın buymuş dedi ama o dr bıraktık diğeride düşükten başlayalım dedim olmayınca olmuyo herşey rabbimin ol deyişine bağlı canım

DOĞRU SÖYLÜYOSUN CANIM YA İŞTE NASİP OLMADIKTAN SONRA NE YAPARSAN YAP OLMUYOR AMA ÇOK YORULDUM ARTIK GERÇEKTEN YA HER AY GÜN SAYMAKTAN İNSANLARIN SORULARINDAN

Birde doktor bana yumurtalarından çok korkuyorum normal bir bünyenin iki katı kadar yumurtluyorsun hangi dozda ne tepki vereceğini bilmiyorum göbekten iğne klomenden çok daha etkili önümüzde de ki ay yumurtalıkların çok tepki verirse ilişki önermem çok riskli olur dedi doktoru bu şekilde konuşan var mı acaba :KK43:

ne gibi risk anlamadım ama 4 uz 5 ız gibimi acaba onumu kastetti.sende pco varmıydı.

kızlar ben kacar kahvaltı etcem sonra kaynanama gitcem ınt.sorun varya ordan gircemm:KK9::KK9::KK9:onun için gidiyom:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8: soru sorarsa anlatmaya karar verdim garibim hiçbirsey bilmiyor birde ben ıstemıyom sanıyor.bugun konu gelirseki insallah gelir anlatcam artık bilsinler yanımda olsunlar tek basıma kaldıramıyorum bu yuku

neden korkuyormuş onu anlamadım bende.doktorların bu karmaşık konuşmaları da beni sinir ediyor ya.zaten karşısında sorunu olan birisi var.böyle birşey söyleyip iyice sarpa sardırıyorlar herşeyi

böyle tüp bebegi anlatınca sen tutar gibi geldi bana :26: baksana yumurta kesin buyuyor dısarda catlatıp spremle birlestiriyolar tüpe yerlestiriyolar tek care ilerleyıp rahime gitmesi kalıyr yanı neden olmasın dıyorum azcık moralım duzelmeye basladı bazen dunya basım yıkılıyor ve cok umutsuzlasıyorum.

Klomen , göbekten iğne kullananlar için dozlar yükselirse yumurtalar çoğlacak çoğul gebelik düşünsene 10 tane döllenen yumurta ama tüp bebekte iğnenin dozları çoook yüksek günlük 400 falan yumurtaların çok olması sorun teşkil etmiyo ÖNEMLİ OLAN : rahmine yerleştirilen yumurtanın tutunması ve gelişmesi onun içinde jel kullanıyorsun

neden korkuyormuş onu anlamadım bende.doktorların bu karmaşık konuşmaları da beni sinir ediyor ya.zaten karşısında sorunu olan birisi var.böyle birşey söyleyip iyice sarpa sardırıyorlar herşeyi

evet bende katılıyorum doktorda napıcağını bilmeyip korkuyorsa biz hepten ölelim yani feraye sen hiç takılma canım onun dediklerine
dozu yavaş yavaş verip kontrollü şekilde büyüttüklerinde hiç bişey olmuyo bence o doktor kendisi acemi bu konuda

evet bende katılıyorum doktorda napıcağını bilmeyip korkuyorsa biz hepten ölelim yani feraye sen hiç takılma canım onun dediklerine
dozu yavaş yavaş verip kontrollü şekilde büyüttüklerinde hiç bişey olmuyo bence o doktor kendisi acemi bu konuda[/QUOTE

Aşılama ve tüp bebek konusunda uzman yurtdışında özel araştırmalarda görev almış amaaaaaaa benim güvenim yavaş yavaş azalmaya başladı yarın son kez yumurtalıklarıma bakıcak ve iğneye başlıcaz eğer iğnede de uuntsuz olursa İzmir de İrenbe diye bir merkez var oraya gidicem duyan bilen giden var mı acaba

dozu yavaş yavaş verip kontrollü şekilde büyüttüklerinde hiç bişey olmuyo bence o doktor kendisi acemi bu konuda[/QUOTE

Aşılama ve tüp bebek konusunda uzman yurtdışında özel araştırmalarda görev almış amaaaaaaa benim güvenim yavaş yavaş azalmaya başladı yarın son kez yumurtalıklarıma bakıcak ve iğneye başlıcaz eğer iğnede de uuntsuz olursa İzmir de İrenbe diye bir merkez var oraya gidicem duyan bilen giden var mı acaba

bi kere ben şuna çok inanıyorum bu yumurtaların büyüyüp büyümemesi psikoloji ile de çok alakalı stresli olunca büyümüyor yumurta bende öyle olmuştu en azından bu yüzden doktor hastasını strese sokup içine kuşku düşürüceğine motive edip rahatlatmalı bence

yaaaa bu ne kızlaaar yaaa:KK19:
sabah sabah ne bu herkeste karamsarlık..içim şişti yazdıklarınızı okurken. özellikle deniz sennn... aaaaaaaaaaa olmaz ama böylee.görümcem geliyor bugün. o da hamile. üstelik 3. çocuğuna. üstelik hiç istemiyordu düşürmek için elinden geleni yaptı :KK5::KK5: ben napayım şimdi. yazdıklarınınızı okudum iyice bunalıma girdim aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK52::KK52:

bu arada eşimin arkadaşı var.16 sene sonra bebekleri oldu. çok kez tüp bebek denediler. ya ölü doğdu, ya düşük yaptı. kadın rahim kanserini atlatmış. çikolata kisti falan.. oo bir sürü seyy. ama bakın şimdi oldu bebişlerii...bayağı ünlü bir doktora gitmişler. tedavi sürecinde doktor "kesinlikle yaz sebzesini kışın; kış sebzesini yazın eve sokmayacaksınız. tavuk yemeyeceksiniz mümkün olduğunca hormonlu gıdalara dikkat edeceksiniz" demiş.

gamze bunu okumuştuk biz de. hatta geçen denizle bahsettik. ben de gidip hayıt tohumu aldım. bugün de arı sürü polen bal karışımı. ama ne kadar etkili olur bilmiyorum. hayıt çayını yapmak zor geliyor bana sabah akşam. orada yazan mecit efendi hayıt suyunu almayı düşünüyorum:KK9:
günaydın tatlım denemekte fayda var aslında :KK8:banada aktarcı önermişti ama ben başka bir karışım deneyim dedim tozdu o kaynamış suda demliyordun ama o bana ağır geldi tansiyon yerlerde gezdi o gece depresan kullanmışım gibi:KK9::KK9:ama bunu deniycem önümüzdeki ay bacım:KK6:

neyazım sen nasılsın canım nasıl oldun

iyi olmaya çalışıyom canım bee topik ilk girdiğimde nasıl neşeli idi iki gündür herkes karamsar haklılık paylarıda var ama genede rabbimden ümit kesilmez
ilaçları kullanıyom işte bakalım bitince dr gidecem sonrada çocuk yapacam olcak inanıyom olcak allahın izniyle tabiki
sen ne yapıyon nasılsın senide karamsar gördüm dün üzüldüm stressiz hayat neşeli yaşam ardından çocuk biliyon çok etkiliyo çünkü

günaydın tatlım denemekte fayda var aslında :KK8:banada aktarcı önermişti ama ben başka bir karışım deneyim dedim tozdu o kaynamış suda demliyordun ama o bana ağır geldi tansiyon yerlerde gezdi o gece depresan kullanmışım gibi:KK9::KK9:ama bunu deniycem önümüzdeki ay bacım:KK6:

günaydın canım.:KK16:ben arı sütü polen bal yiyorum dünden beri. ama hayıt çayını her zaman yapamıyorum yaaa.. bana zor geliyor böyle seyler. 3 gün yapıyorum 2 gün yapmıyorum.. buna 3 ay devam etmek gerekiyormuş malesef.:KK52::KK52:

X