Kızlar yardım edin...

Hayal12

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2008
13
0
Birlikte olduğum insandan dertliyim. Bunun diken üzerinde olan aile yaşantısı nedeniyle bir an önce kendine ait bir düzen kurmak istiyor. Annesi 2 sene oluyor ölmüş. Babası 3 ay sonra çocuklarının rızasını almadan evlenmiş. 4 kardeşler. Bu en küçüğü ve 2 ablası ve bir abisi de evli. O da bunun üzerine evden ayrıldı. Ablalarının yanına yerleşti. Ne kadar da olsa arkadaşlarını eve çağıramadığı, rahat hareket edemediği için huzursuz oluyor. Askerlik engeli de yok.

Bir arkadaş vasıtası ile tanıştırıldık. Başta ikimizde bu sorunlar ve farklı şehirlerde olmamız nedeni ile geri durduk. Bu arkadaş olduğumuz sürede de bizi tanıştıran arkadaş üstüne vazife olmadığı halde ablalarına beni anlatmış. Daha ortada fol yok, yumurta yokken. Sonra bi gün bu bana birbirimizi daha yakından tanımak için şans istedi. O sırada ben İzmirdeydim. Gezmek için gitmiştim. Çok güzel bir gün geçirdik beraber. Neyse ben geri döndüm. Sonraki bir ay birbirimizi daha yakından tanıyalım diyen insan gitti. Yerine ben hayatında var mıyım yok muyum belli olmayan biri geldi yerine. Bende buna resti çektim. Ben silah zoru ile mi bişeylere başlattım seni diye. Bu seferde kaybetmekten korktuğu için özür diledi. 2 gün sonrada ablamlar sürekli seni soruyor. Ben bir iki defa görüştükten sonra söylemek istiyordum ama onlar aileler tanışsın iş resmiyete binsin istiyorlar dedi. Bende süre istedim bunun için. 2 gün öncesine kadar ortada yoktu. Ben nasıl itimat edeyim ki ona. Her neyse böyle böyle dört ay oldu başlayalı. Geçen hafta geldi ailemle tanıştı. Annemde şehir dışına sıcak bakmıyor. Memuriyet, kadrolu iş neyse de diye. Özel sektörse burada da var iş diye. 3 gün önce bunu kendisine söyledim. Kalktı bana “ben Denizli’de daralırım, ben seni sadece akşam göreceğim, gün içerisinde yapamam ben orda. Hem şehir dışı olmaz diye söylüyorlar diye aileme söylersem onlarda senin için bu kız seni kendi tarafına çekmeye çalışıyor derler. Benim doğduğumdan beri alıştığım yer burası arkadaşlarım burada, çevrem burada. Ben başka yere gidemem, madem sende başka yerde yaşayamazdın baştan söyleseydin. Ailen seni görmek istiyorsa buraya gelir. Onlarda buraya yerleşsin. Orda tek başına sen bana yetmezsin” gibi şeyler zırvaladı. Ben bazı sözlerine hakikaten gücendim. Birde ne zaman kavga etsek hani ben buyum kabul ediyorsan, işine gelirse demeye getiren söylemleri oluyor. İşine gelmezse bitsin yani. Bir de P.tesinden beri gücenik olduğumu biliyor. Ama yinede gönlümü almak için hiçbir gayreti ve çabası yok. Birde onunla yan yanayken hiç birşey yok. Düşünceli, kibar, ceketimi giymem için tutan, dişimden yemek yemekte zorlandığım için kendi elleri ile bana yediren, hatta kolayı bile kendisi içiren biri. Ama ne zaman ki farklı şehirlere geri dönüyoruz bu şekilde dereden tepeden laflar eden biri olup çıkıyor.

Bana yardım edin ne yapacağım ben bununla???

Not. Benim İzmir’le ilgili derdim ailevi sorunları nedeniyle sürekli birilerini idare etmeye çalışacak orda. Babası ile abisi konuşmuyorlar mesela. Bende Denizli’yi annemde hiper tansiyon, kolestrol olduğu ve artık yaşı ilerlediği içinde evin işlerini yaparken başkasına minnet etmesini istemediğim için istiyorum.

Sanki evlilik kararı vermek için çok erkenmiş gibi geldi. Bence biraz daha tanımaya çalış zamanla huyunu ortaya çıkarır. 4 ay çok kısa bir süre ve zaten birsürü sorun çıkmış.. Üstüne basa basa söylüyorum sen adamı iyice tanımaya bak.

ohoo senin ilişkin bayağı karşıkmış bir kaç kere okudm ancak anladım :))
sen seviyorsan ve güveniyorsan sevdiğinin işi vs. neredeyse oraya gidersin bunda sorun yok ama.pek ilgili değil sanırım izmire gidince,değişiyor demişsin ya,onu anlayamadım neden yaptığını.evlilik ciddi bir karar,biraz daha tanıyıp,güvenip böyle bir şeye adım atman gerekiyor.annenin yanında gider gelirsin cnm o çok sorun değil bence.önemli olan senin ne düşündüğün.

bence de siz evlilik için yeterince birbirinizi tanımıyorsunuz.
ayrıca başka şehirde yaşamamak için öne sürdüğü gerekçeler de mantık dışı.
ne demek "orda tek başına bana yetmezsin."
sen bana nasıl yeteceksin deseydin.
onunki aile de senin ki ne? mantar gibi ağaç kovuğunda bitmedin herhalde sen.

sevgi fedakarlıktır, nerde kaldı arkadaşınızın sizin için yapacağı fedakarlık??

Arkadaşın biraz emri vaki yapmış ablasına anlatarak
onun dediklerinin aynıları sizin içinde geçerli.
sende onu geceden geceye göreceksin, seninde kendi çevren var yaşadığın şehirde
yani bu söyldikleri geçerli bir sebep değil
hem ne kadar haklı olursa olsun uslubu ve değişen davranışları çok düşündürücü
zaten ayrı şehirlerdesiniz ve sık görüşmüyorsunuz
birlikte vakit geçirincede en iyi şekilde davranıyor size ama bu gerçeği yansıttığını göstermez
bence acele etmeyin
Önemli bir karar sonuçta. Evliliği gündemden bence şimdilik kaldırın

çok kısa bir sürede tam tanımadan olacak bi evlilikmiş gibi geldi bana da

evlilik için acele etme...biraz zamana bırak herşeyi...
onu daha iyi tanımaya çalış..

bencede erken bir karar verme
cünki dengesiz insanin teki gibi geldi bana
iste yakindayken sana iyi davranan ama uzak oluncada lafini esirgemeyen biri
seni düsünecegine iste
arkadas cevresi felan diye zirvalamis durmus
hangimiz sevdigimiz icin mekan sehir yada ülke degistirmedik ????
bir düsün ve ondan sonra kararini ver derim
hakkinda hayirlisi

merhaba güzel yazdıkları okudum ve nacizade bir yorum yapmak istiyorum izninle :1hug: tabii en ince ayrıntılarına kadar anlatmamışsın ama yazdıklarına göre yorumlamak istiyorum güzelim evli değilsin nişanlı değilsin bu şahızla tanıma dönemindesin ve şöyle bir gözlerini kapat ve geleceğini düşün yaşını belirtmemişsin sanırım yazdıklarında peki ortada bir resmiyet yokken bir düşün NEDEN bunlara katlanıyorsun kendini yönlendirtiyorsun senin için fedakarlık yapmayan yanındayken iyi davranıpda senden uzakdayken sana bu şekilde davranan biri sana ne kadar değer veriyor seni ne kadar düşünüyor ne kadar mutlu edebilir:nazar:

güzel arkadaşım hepimiz dünyaya bir kere geliyoruz bu senin hayatın önce BEN de ve kendini düşün seni hakediyormu seni mutlu edebilirmi yoksa boşluğa düşmüş ve senin bu sorunlardan kurtulmak için bir kaçış bileti olarak mı görüyor senimi seçiyor yoksa geleceğinin özgürlüğünün planlarınımı yapıyor bunları düşün bir mantığınla haraket et yazdıklarına onu sevdiğini onunla bir gelecek hayali kurduğunu pek hissetmedim daha çok bu sorundan kurtulmak için cesaret aradığın kanatına vardım bence sen önce bir ne istediğine karar ver nasıl mutlu olursun '' beyaz atlı prens'' dediğimiz mecazi anlamdaki kişi senin için o mu bunları bir düşün :kahve:

al eline bir kağıt kalem artıları ve eksikleri yaz onunla olursan ne kazanırsın ne kaybedersin ondan ayrılırsan ne kazanır veya ne kaybedersin bunların farkına var umarım herşey hakkında hayırlı olur ve gönlünce olur :1hug:

sevgiler saygılar kaydirigubbakcemile5

benim fikrim evlenmek için kriterleri yeterli olucak bir erkek değil
4/4lük erkek bulmak zor ama bu adamın sadece 4 te biri var evlilik için
insan bir kere evlenmek istiyor hayatta biraz daha dikkatli ol canım eğer olursa
riskli bir evlilik olur benim bildiğim
evlendiğin erkek senin için sende evlendiğin erkek için canını göze alabilicek kadar sevmelisin
eğer aranızda böyle bir sevgi yoksa dön arkadaşım yoluna

ben burdayim, evlenmek istiyorsan gelirsin diyor yani...
sevmek bu mudur arkadasim ya
4 ayda o sana baglanmamis ki daha ne evliligi yapacaksiniz, mantiksal dusunuyor sadece
bence bu evlilik konusunu bi sure kapatin, daha anlasip anlasamadiginiz bile belli degil sanirim cunku

Bende böyle bir adama aşık oldum evlendim o da benim için çok fedakarlık yaptı ama benden fazla değil. Inan şimdi karşımda problemli olan ailesine ne laf söyleten ne hakkımı savundurtan ne de beni savunan bir erkek var. Evlilik bu eryvallah deyip çekip gidemiyorsun "seve seve" katlanıyorsun yaptıklarına ve ben hala ona aşığım. Aklın varsa evliliği çoookkkk uzağa at iyice tanı.ben 1,5 seneye yakın çıktım eşimle önceleri annemi sana seni anneme ezdirmem diyen adam şimdi sadece annemi ezdirmem diyor. Elinde çokkkk güzel bir hayat var kaçırma berbat etme. Benden yaşayan biri olarak tek tavsiye budur. önce kendi kıymetini bil ve kesinlikle ezdirme. Ne demek sen bana yetmezsin. Böyle diyorsa yarın evlilikte yanına da gitsen onun olduğu yere de gitsen yetmezsin. şimdi ben eşime yetmiyorum onca yaptığıma rağmen.ben de kötü kadın kötü gelin oldum hepsini vurdum yüzlerine resti de çektim ailemle birlikte kıymete geldim azıcık. Sen yolun başındasın tavrını koy. şimdi eşim hem annesiyle hem benimle uğraşıyor onun olduğu durum benimkinden daha zor ama bunu o istemeycekti. üvey evlat yerine koymayacaktı yetmiyorsun demeyecekti. Yetmiyordum madem verdiklerimi de çektim temizlesin şimdi ortalığı. Her neyse kendi derdime çok girdim. Sen baştan tavrını koy bir de şunu gördüm ben gerçekten sevecek erkek için başka şehire gidilir aşk için ama bunu o isterse işin içinde çıkarcılık ve kayırma vardır kendini kayırıyorsa da aşk azdır. Ayrıca evlenen kadar sana okey de diyebilir sonra bu konuda baskı da yapabilir ne olur çok iyi düşün ve çok iyi tanı. Aşk acısı geçiyor ama enayi yerine konmamnın acısı daha ağırdır unutma.....

X