kızlar sağlıklı, aklıllı ve mantıklı bir yola ihtiyacım var

Bence boşandıktan sonraki hayatınızı nasıl yaşayacaksınız, günlük rutininiz nasıl olacak, eksikliğini hissettiğiniz konular olacak mı şuana göre, varsa bunları ne ile dolduracaksınız hepsini belirleyin. Boşanacaksanız da kafanızda her şey netken boşanın. Böylece boşanma sonrası sürece daha kolay adapte olabilirsiniz. Yeni birisi hayatınıza girebilir/girmeyebilir. 38 yaşında 2 çocuğu ile boşanıp 1,5 yıl sonra harika bir evlilik yapan tanıdığım var bu hiç belli olmuyor. Evlenirken çok severek mi evlendiniz o süreciniz nasıldı ve ne kadar süre tanıdınız evlilik öncesi

Boşanınca hayatınız neden daha kötü olsun? Ne sebeple daha kötü olabilir?

Sadece maaş konusunda eşinizin yapacağı bir şey yok. Daha iyi olacağını söyledi demişsiniz ama belli bir yaşa gelmiş daha iyisi olmamışsa kimse eşinize fazladan maaş vermeyecekti sonuçta. Çocuğum olsa eşim tek başına bize bakamaz demişsiniz bu da yeni bir şey değil. Belki başta bunları tolere ederim diye düşündünüz ama diğer olumsuzluklara birleşince çekilmez olmuş olabilir. Haklısınız da, boşanın geniş ailesiyle kocanızı ne yapıyorsa yapsın. Ben pişman olacağınızı hiç sanmıyorum.

Maddi manevi yanınızda olsa düşünmezsiniz gibi geliyor. Kocanızın ne gibi artıları var.

Misal ben adet dönemim yaklaşınca kocamın tüm eksiklerini görüyorum, artıları yokmuş gibi oluyor. Sizde o dönemde misiniz.

Bence;
Artılarını eksilerini yazın. Uzun uzun mektup gibi değil kısa kısa. Sonra dönüp okuyun. 50 yaşınızı hayal edin. 2 çocuk olmuş, şimdiki yaşınıza dönüş yok. Değdi mi diye sorun.

evet yine bu durum dışında herşey çekilebilir olsa bunu aşarız , ben yorulmam çalışırım , ek iş yaparım gerekirse , para gelir gider , ama buna değer mi ?

cümle kurmakta bile zorlanıyorum o kadar gönlüm yorgun ki o kadar çıkmazdayım

yani diyorum ki eşim olmadan da ben yaşayabilirim , sırtımdan maddi manevi yükü alamıyıor , neden evliyim diyorum
sonra diyorum ki herkes mi böyle bize mi özel ne düşüneceğimi bile bilmiyorum

yani diyorum ki eşim olmadan da ben yaşayabilirim , sırtımdan maddi manevi yükü alamıyıor , neden evliyim diyorum
sonra diyorum ki herkes mi böyle bize mi özel ne düşüneceğimi bile bilmiyorum
Herkes öyle değil... Eşiniz biraz çabalasa düzelir ama isteği de yok galiba. Konuşmayı deneyin.

Haftada 3-4 gün değil kocamın akrabalarını, kendi ailemi bile çekemem açıkçası. Sürekli onlarla aynı ortamda olmak zorunda değilsiniz.
Eşinize gelecek olursak, öyle erkeklerden hiç hoşlanmam. Hani tamam kadın kendi ayaklarının üstünde durucak, bir şey olduğunda kendi çözebilecek ama kadın bunları yaparken erkeğin pasif durması, hiç bir işe yaramaması beni deli eder. Katlanılacak şey değil çünkü.
Boşan demek dile kolay, uygulaması zor belki ama yazdıklarınızdan mutlu olmadığınız belli. Mutlu olmadığınız bir ilişkide kalmakta ancak sizi yıpratır. Karar sizin. Umarım alacağınız karar karşısında mutlu olursunuz.

Kendi ayakları üstünde duran bir bireysinve kimseye bir minnet etme durumun yok .Lütfen şu ayrılığı kafamızda çok çok büyütmeyelim.Ben demiyorum ki çok basit bir durum.Ama kendi tecrübelerimden yola çıkarak konuşuyorum.Ben ayrıldığımda derin bir ohhh çekmiştim.Benzer durumları yaşamıştım ve biraz daha ağırları vardı .Ama inan insan kamburundan kurtulmuş gibi oluyor :)

ben de anlamıyorum bu aileci profilleri
insan bekar ve ailesiyle beraber yaşıyor olsa bile anasına babasına kardeşine bu kadar yapışmamalı
sadece erkekler değil ailesine aşırı yapışan kadınlar da var. onlar da yanlış yapıyor

Kesinlikle, ben geçmişte görüştüğüm ama geleceğe dair sürekli aileli planlar yapqn birisine 30 yaşına kadar ailene doymadın mı demiştim. Gercekten doymuyorlar mı? Sevmek başka bir şey ama bağımsız hayat düşünememek bambaşka bir boyut

14 yıl sonra eşinin ailesi ile tüm bağları koparmış, onlarla artık görüşmeyen biri olarak söylüyorum kendinizi tanıttıktan sonraki paragraf bile tek başına boşanmak için çok geçerli bir neden. Kabile halinde yaşamak isteseydim kendi akrabalarımla yaşardım, en azından kendi halam amcam dayım teyzem. Tabi ki akrabalarla görüşeceğiz ama dozunda. Haftanın 3-4 günü hayatıma sonradan sırf evlendiğim için dahil olmuş insanlarla neden görüşeyim?

İnanılır gibi değil bence de, bakıyorsun 30luk 40lık koca adam 5 yaşında çocuk gibi

işte işin püf noktası yani hatanın özü bu işaretlediğim yer
siz iyi niyetli davranıp kesemiz bir demişsiniz ama o öyle yapmamış

şunu bunu alalım dediğinde eee maaşın yetecek mi vs demeliydiniz mesela hiç utanmadan
çocuk adam alışmış eşim alır eder diye bir höt demelisiniz demeliydiniz

aileyle bu kadar sık görüşmek istediğinde hiç karşı çıkmadınız mı gönlü olsun diye?

Evet tam olarak hissetmek istediğim hayatımda bir erkeğin varlığı ve ona her anlamda güvenebilecek olmak

Babam kızım güzel gönlünü yorma , eşyalarını topla gel diyor sen nasıl istersen diyor
ilk baş ta onlarla yaşama fikride çok korkunç geliyordu ama şuan ne karar verirsem vereyim arkamda maddi ve manevi olduklarını bilmek bana inanılmaz özgüven veriyor , kendimi güvende hissettiriyor

evli bi kadınım başım sıkıştığında kocam aklıma gelmiyor babam geliyor , biliyorum ki kocam halledemez ama babam ne olursa olsun halledebilir

tabiki aile konusunda çok kez karşı çıktım , ailem sana ne kötülük yaptı diye her defasında günlerce süren kavgalar takip etti
ailesinin mükemmel olduğunu düşünüyor , ama bence iyi niyetli olsalar dahi çokça zayıf kültürleri var , aşağılamak için söylemiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın

yani at gözlüklü gibiler , garip gelenekler garip adetler ve kimse neden deyip sorgulamıyor Doğru mu yanlış mı kimse sorgulamıyor

ben mi abartıyorum diyorum bilmiyorum

gerçekten ben baskın bir karakterim , idareyi yönetmeyi severim

işte de yönetici pozisyonunda çalışıyorum , işim sürekli kontrol ,iletişim , problemleri çözmek , karar vermek vs.

İş hayatımda çok başarılı olduğumu düşünüyorum

ama evlilikte neden diyemeden duramıyor insan

para gerçekten sorun değil , kazanılır harcanır

sadece erkek gibi erkek görmek istemiştim , çok daha fazlası değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…