Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Kızlar gerçekten çok kötüyüm dışkı

Probiyotik ve fermente gıdalar tüketin bir süre. Ev yoğurdu,kefir, ayran hatta acı olmayan turşu. Acı,baharat fazla tüketmeyin,haşlanmış patates,pirinc lapası hatta seviyorsanız yulaf lapası yapın,meyve ve şekerden uzak durun toparlayana kadar.
Demir eksikliginiz varsa o ilacı kullanmayın ama doktorunuz başka marka önerir. Bende aynı ilacı kullanıyorum bu arada,ishal yada kabiz yapabilir yazıyordu prospektüsünde,bende de biraz gaz ve midemde doluluk yaptığı için gece uyumadan içmeye başladım ben onu daha az rahatsız etti beni. Doktorum zaten verirken demişti mide problemin varsa gece kullan diye.
Gecmis olsun

Demir ilaclari ya ishal yapar ya da kabızlık bende kabızlık yapiyo o da çekilmez doktora gidip ilaçlarla geçirmeye çalışsanız ishalinizi bağırsak temizleyici ilaçlar veriliyor birazda beslenmenize dikkat edin yağlı acı şeyler yemeyin bir şekilde biter geçmiş olsun

Kızlar selam kısaca özet geçeceğim.
Temmuz ayından beri inanılmaz kötüyüm. 2 sene önce güzel bir markanın meyve suyu gibi bir kollajenini kullanmıştım. Temmuzda yine içtim 10 gün(toplam 60 gün içmek gerekiyordu) ama sıcaktan bozuldu mu bilmiyorum bağırsaklarımı mahvetti full ishal oldum. Bıraktım onu. Geceleri sıcaktan hep uyanıyordum cam açık yatıyordum sabaha belim üşümüş şekilde büyük tuvalete koşarak gidiyodum. Kan ter içinde. Sonra kan değerlerime baktırdım. Demirim referans aralıklarında olsa da doktor düşük olduğunu söyledi. Ferrosanol duodenal isimli Demir ilacına başlattı. 40 gün günde 1 tane içmem gerekiyordu. 12 gün içebildim böyle bir karın ağrısı kramp ishal görmedim hayatımda. Sanırım ölüyorum diyodum artık kizlar size anlatamam. 12 gün dayandım sonra bırakmak zorunda kaldım. Dışkıma bakıldı virüs kan va hiçbir şey çıkmadı. Gastroenterolog doktora gittim sıcaklardan ve stresten olabilir dedi. Probiyotik verdi Reflor. Kutu bitene kdar onu içtim tamam ishali kesti ama o da feci bi gaz yaptı ama kızlar böyle tuvalete gidince pat diye bi gaz. Neyse o da bitti şuan hiçbir ilaç vs içmiyorum ama her gece 4 te kan ter içinde büyük tuvalete uyanıyorum. Dışkım tam ishal değil ama çok yumuşak ve sulu. Hatta kizlar böyle sanki kapı gıcırtısı gibi gazla başlıyor dışkım ve bugun yemek yedikten sonra gazla sıvı dışkı kaçırdım. Çok kötüyüm. Yardımcı olur musunuz?
doktor onerisi disinda hicbirsey kullanmayin.kollajen felan hepsi sahte hikaye.insaniz ve dogal yaslanma sureci gecirecegiz.doktor takibinde olmani oneririm

Kızlar selam kısaca özet geçeceğim.
Temmuz ayından beri inanılmaz kötüyüm. 2 sene önce güzel bir markanın meyve suyu gibi bir kollajenini kullanmıştım. Temmuzda yine içtim 10 gün(toplam 60 gün içmek gerekiyordu) ama sıcaktan bozuldu mu bilmiyorum bağırsaklarımı mahvetti full ishal oldum. Bıraktım onu. Geceleri sıcaktan hep uyanıyordum cam açık yatıyordum sabaha belim üşümüş şekilde büyük tuvalete koşarak gidiyodum. Kan ter içinde. Sonra kan değerlerime baktırdım. Demirim referans aralıklarında olsa da doktor düşük olduğunu söyledi. Ferrosanol duodenal isimli Demir ilacına başlattı. 40 gün günde 1 tane içmem gerekiyordu. 12 gün içebildim böyle bir karın ağrısı kramp ishal görmedim hayatımda. Sanırım ölüyorum diyodum artık kizlar size anlatamam. 12 gün dayandım sonra bırakmak zorunda kaldım. Dışkıma bakıldı virüs kan va hiçbir şey çıkmadı. Gastroenterolog doktora gittim sıcaklardan ve stresten olabilir dedi. Probiyotik verdi Reflor. Kutu bitene kdar onu içtim tamam ishali kesti ama o da feci bi gaz yaptı ama kızlar böyle tuvalete gidince pat diye bi gaz. Neyse o da bitti şuan hiçbir ilaç vs içmiyorum ama her gece 4 te kan ter içinde büyük tuvalete uyanıyorum. Dışkım tam ishal değil ama çok yumuşak ve sulu. Hatta kizlar böyle sanki kapı gıcırtısı gibi gazla başlıyor dışkım ve bugun yemek yedikten sonra gazla sıvı dışkı kaçırdım. Çok kötüyüm. Yardımcı olur musunuz?
Epeyce kilo vermissindir

Verilen demir ilacının kapsülünü açıp ağzınıza dökün üzerine bol su için. Hem kana daha hızlı geçer, hemde mide kapsülü eritmek için uğraşmaz. Bende anemi olduğu için yıllardır ilaçlarla haşır neşirim. Geçmiş olsun

Malesef ishal probleminizle ilgili bir bilgim yok o yüzden demir ilacı hakkında bir iki bir şey diyeceğim size. Ferrosanol duodenal isimli ilacı ben de kullandım 2 kutu olarak, doktor takviyeyi yazarken sabah aç karna al diyor ama o şekilde kullanıldığında çok kötü mide ağrısı, karın ağrısı ve ishal yapıyor. Ben de gece yatmadan önce alıp o şekilde kullanıyordum eğer denemediyseniz bu şekilde deneyin bir de.

Çok. 172 cm yim 51 kilo kaldım :KK43: Çok halsizim ve iştahım da yök yesem de wc ye koşuyorum. Napıcam bilmiyorum tüm gün yatakta yatıyorum
Enfeksiyon yok neden böyle anlamadım kan da verdiniz mi patates haşlaması muz veya nane limon gibi bağırsak düzenleyici şeyler tuketebilirsin bide dulcosoft diye bir şurup var ilaç değil muhteşem bir ürün tavsiye ederm bağırsak düzenleyici

Yapıyor gerçekten. Prospektusunda da yazıyor. İnternette forumda da okudum birisi 2 aydır ishalim Demir ilacını içtiğimden beri yazmış.
Kan ve dışkı değerlerime göre bir sorun yok gözüküyor ama vücudumun sıcaklık merkezi o kadar bozuldu ki dışkı yaparken böyle başımdan aşağı kadar terliyorum. Geceleri ter içinde uyanıp dışkı için wc ye koşuyorum :KK43:
İbs ya da bağırsak geçirgenliği gibi bişey oldunuz muhtemelen

Enfeksiyon yok neden böyle anlamadım kan da verdiniz mi patates haşlaması muz veya nane limon gibi bağırsak düzenleyici şeyler tuketebilirsin bide dulcosoft diye bir şurup var ilaç değil muhteşem bir ürün tavsiye ederm bağırsak düzenleyici
Çok teşekkürler bakacağım. Evet kan verdim normaldi her şey

Kafaniza gore takviye kullanmasaydiniz keske. Ferro Sanol kankam gibi bir sey.
Bende kabizlik yapıyor ve diski rengini koyu yapıyor. Bir de kasik agrisi yapabiliyor.

X