Kızlar gelin burada dertleşelim bir sürü forum açmayalım

Geçmiş olsun üzme kendini.
Rapor için neler gerekiyor bilmiyorum.Tüm tetkiklerden eksikler istenir heralde.Hemen başlanmasında bi sakınca olmaz bildiğim kadarıyla.Çünkü daha önce aşılama yaptırmışsın.Tüp bebek negatifse ondansonra 3 adet bekletiyorlar.Arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla böyle.
Muayenelerini olursun yine hatta bence daha sıklaşır.
Rapor aldıktan sonra gidersin neden gidemeyesin.Bende 3. aşılama olmazsa rapor alıp başka şehirde yaptırcam tüpü.
Gerçi biraz uzaklaştım bebek işinden ya kısmet.
Bol şanslar..

teşekkürler
Galiba bu yol bizi yoruyor.sonra soğuyorsun. İsteklerinden vazgeçiyorsun. Ne olacak bakalım yaşayıp göreceğiz. Hep diyorlar kafanızdan silin rahat olun. Elbette güzel bu öneriler. biliyorum pskoloji çok ömenli. Ama doğru olanı uygulamak düşünmek çok zor. İnsan işte üzülmeden düşünmeden yapamıyor. Gelmeden geleceği düşünüyorsun. Kısaca yaşlandığım zaman etrafımda çocuklarım olsun istiyorum. Yanlızlıktan korkuyorum. Çok mu fazla şey istiyorum. Ya da bencillik mi yapıyorum. Ne dersiniz?????

herkese merhaba..Ben rapor çıkarttırdım hastane kabl etti ama ssk ilaçları vermedi daha önce 3 kez aşılama yaptırıp gebe kalamadığım ibaresi yokmuş..Oyüzden çok dikkatliolun hiçbir eksik olmadığndan emin olana kadar sorun..Rapor çıkartmak çok zor 1,5 ay sürdü bizimki yok o eksikyok bu eksik bi imza için 3 gün bekledik Allah kolaylık versin zor iş yani ama yılmadık ve çıkardık.Rapor tüp bebek masrafının 1200 ytl sini karşılıyo artı ilaçlar ben istanbul international hospital de yaptırdım 3400 artı ilaç masrafları idi ama şimdi zamlandı 3900 oldu sanıyorum.Ben yakında 2.denememe başlıcam..herkese Allah kolaylık versin sabırlar versin tüm bunlara dayanma gücü versin..mutlu haberler dileklerimle

bi tanem tesekkur ederım ilk tedavımde normal bı gun gıtmıştım hemen ultrasyona bakmıştı sonra adetlıyken gelde hormon testı yapalım dedı
bu ıkıncı tedavım olacak bencede adetlıyken gıtmekte fayda var saol bebegimm

HİŞTTTTTTTTTTTT TEŞEKKÜR BUTONUNU KULLAN :roflol::roflol::roflol:CANM NE DEMEK HAYATIM BEN HEP BURDAYIM

herkese merhaba..Ben rapor çıkarttırdım hastane kabl etti ama ssk ilaçları vermedi daha önce 3 kez aşılama yaptırıp gebe kalamadığım ibaresi yokmuş..Oyüzden çok dikkatliolun hiçbir eksik olmadığndan emin olana kadar sorun..Rapor çıkartmak çok zor 1,5 ay sürdü bizimki yok o eksikyok bu eksik bi imza için 3 gün bekledik Allah kolaylık versin zor iş yani ama yılmadık ve çıkardık.Rapor tüp bebek masrafının 1200 ytl sini karşılıyo artı ilaçlar ben istanbul international hospital de yaptırdım 3400 artı ilaç masrafları idi ama şimdi zamlandı 3900 oldu sanıyorum.Ben yakında 2.denememe başlıcam..herkese Allah kolaylık versin sabırlar versin tüm bunlara dayanma gücü versin..mutlu haberler dileklerimle
Selam. Kusura bakama . Ama ben bu maliyeti çok anlamdım. 3900 ytl nin yaklaşık 1500 ytl sinimi devlet karşılıyor. Bu çok komik bir rakam. Özelde olduğu için mi masraf bu kadar yoksa. oooooofffffff. Allahım ne yapacaz bakalım. Kusura bakmayın. Daha yolun başında olduğum için çok meraklıyım.3. aşılamadan sonra bende tüp bebeğe başlayacam.Üniversite hastaneseindeyim. Burdada personelim. Raporum çıkcak bu ay. Bana ne kadara mal olacak bu iş bilmiyorum. Manevi sıkıntımız yok gibi bide bunların hesabini yapıyoruz. allahım sen yetiş hepimizide.

kimse yokmu lütfen biri cevap yazsın
bu 2. ayım bu yöntemle hamiş kalan varmı

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar

Ben üniversite personeliyim. Çalıştığım üniversiteden raporumu aldıktan sonra özelde kullanabilirmiyim bu raporu o zaman devlet karşılıyormu. Burdada yapılıyor tüp bebek.Lütfen bu konuda bilgisi olan varsa cevap versin.Burdaki merkezden aldığım raporla özel hastaneye gidersem yine devlet karşılayacakmııı
?????

Selam. Kusura bakama . Ama ben bu maliyeti çok anlamdım. 3900 ytl nin yaklaşık 1500 ytl sinimi devlet karşılıyor. Bu çok komik bir rakam. Özelde olduğu için mi masraf bu kadar yoksa. oooooofffffff. Allahım ne yapacaz bakalım. Kusura bakmayın. Daha yolun başında olduğum için çok meraklıyım.3. aşılamadan sonra bende tüp bebeğe başlayacam.Üniversite hastaneseindeyim. Burdada personelim. Raporum çıkcak bu ay. Bana ne kadara mal olacak bu iş bilmiyorum. Manevi sıkıntımız yok gibi bide bunların hesabini yapıyoruz. allahım sen yetiş hepimizide.

malasef öyle tamamını karşılamıyor yani.Diğer hastenelerin fiyatlarını bilmiyorum ama hiçbirisinin tamamını karşılayacağını sanmıyorum.Konuştuğum herkes bu şekilde olduğunu söyledi.Bizide biraz zorladı biz bide yakında 2.denemeye başlıcaz.Allah yardımcımız olsun..

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar

Ben üniversite personeliyim. Çalıştığım üniversiteden raporumu aldıktan sonra özelde kullanabilirmiyim bu raporu o zaman devlet karşılıyormu. Burdada yapılıyor tüp bebek.Lütfen bu konuda bilgisi olan varsa cevap versin.Burdaki merkezden aldığım raporla özel hastaneye gidersem yine devlet karşılayacakmııı
?????

sigortayla tüp bebek anlaşması olan hastanelerde kullanabilirsin.Onları araştırıp öğrenmen lazım gülsencim.Allah kolaylıklar versin..

evet kızlar ben fatoş bende 5 yıllık evliyim çok istiyoprum inşallha allha hepimizin gönlüne göer versin inşallah..

nergiscim dogru söylüyor bende 4 sen dogum kontrol hapı kullandım şimdide geçen sen hamile kaldım ama 3 gün sürdü yani sevincimiz kursagımızda kaldı düştü şimdi deli gibi istiyoruz artık tüp bebek tapacagım RABBİM herkse bana da versin..

merhaba ne kadar süredir tedavi görüyorsunuz benimde sorunum bu kendimi nasıl avutacagımı nasıl sabredecegimi bilmiyorum bilen arkadaşlar varsa yardım edin yada epey tedavi görmüs sonu iyi olanlar avutacak bir söz yokmu

Merhaba arkadaşlar

Brüksel kadın sağlığı ve üreme merkezi hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazsın??????

sigortayla tüp bebek anlaşması olan hastanelerde kullanabilirsin.Onları araştırıp öğrenmen lazım gülsencim.Allah kolaylıklar versin..

Merhaba

Haftasonu doktorumla konuştum. Burdamı veya farklı bir yerdemi yaptıracağım tüp bebeği, kararı bana bıraktı. İstanbulda bir hastaneye gönderiyormuş. bende birtürlü karar veremiyorum .Burdaki merkez 3 yıllık falan. Bu konuda çok yeni olduğum için sıkıştım kaldım.Eşimde topu bana attı. Lütfen bildiğiniz iyi merkezler varsa yardımcı olu. Eminim beni anlıyorsunuzdur. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba

Haftasonu doktorumla konuştum. Burdamı veya farklı bir yerdemi yaptıracağım tüp bebeği, kararı bana bıraktı. İstanbulda bir hastaneye gönderiyormuş. bende birtürlü karar veremiyorum .Burdaki merkez 3 yıllık falan. Bu konuda çok yeni olduğum için sıkıştım kaldım.Eşimde topu bana attı. Lütfen bildiğiniz iyi merkezler varsa yardımcı olu. Eminim beni anlıyorsunuzdur. Şimdiden teşekkürler.

merhaba gülşen benim doktorum beni international hospital e yönlendirdi prof.dr.engin oral yönetimindeki ekiple çalışıyorlar sıcacık biyer hemşireler muhteşem sıcak ve ilgili ve kesinlikle çok bilgililer nezaman ararsanızarayın herdaim ulaşabiliyorsunuz ssk ilede anlaşmalı ilaçlar hariç 3900 ytl ssk yaklaşk 1500 ytlsini karşılıyor ayrıca ilaçları karşılıyor.benim sonucum negatif çıktı ama hastaneden çok memnun kaldım olağanüstü temiz hijyene çok veriyorlar ben 2.denememide orda yapıcam inşallah 2.yide nisan mayıs gibi denicez..herkes içn herşeyin hayırlısı olsun..

artık benimde bir sorunum var bende destek ve bilgi istiyorum arkadaşlar..bizde açıklanamayan kısırlık var 4 aşılama 1 tüpbebek sonuçlar negatif..tüp bebek denememde toplam 12 yumurta aldılar 10 tanesi döllendi ailece ve hastenece çok sevindik fakat oluşan embriyoların kalitesi düşüktü oyüzden 4 tane yerleştirdiler ama tutmadı.bunların hepsinden geçtim bidahaki denemedede embriyo kalitesi düşük olursa genetik test yapçaklar .Yani yumurtalarımda genetik problem olabilirmiş buda ciddi bi sorunmuş...sorunumuz yok diyoduk ama sanırım artık bi sorunumuz var..bu konuda çok geniş bi bilgimde yok bilgisi olanlar paylaşsın lütfen..genetik sorun demek aynı zamanda olacak çocuklarımdada sorun olabilir demekmi yoksa hiç alakası yokmu yada çocuğum olması söz konusu bile değilmi.....YARDIIIIIIIIIIIIIMMM

Merhaba

gülşen cim zaten ankarada yaşıyorsun sanırım .orada zaten çok iyi bir prof.var timur gürgan ben kendisiylede görüştüm benim gittiğim doktorlarda hepsi onun bütün tüpbebek doktorlarının hocası olduğunu söylemişti. kendisi gerçekten çok iyi bir doktor başka yere gitmene ne gerek var.

X