Kızlar bana da yol gosterin

birsen322

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2024
10
-23
39
Kızlar ben ailemden uzakta yaşıyorum eşimde öyle burda sadece onun kardeşi var ve onunla da ben konuşmuyorum fakat eşim görüşüyor kayınvalidem de onlarla çok samimi değil her buraya geldiginde 3 ay kaliyorsa hep benim yanimdafir ve diğer çocuğuna misafir gibi gider akşama yakın gider ertesi gün oglede gelir sorsan bizi hiç ayirmaz biz bütün eksigimizi kendimiz gördük onun herşeyini kendileri yaptılar sonra konu açılınca biz onun evinde durdurdugikuz için bizim hiçbir söz hakkimiz yok kafasina göre herkesi çağırır ebana da sadece bilgi veriyor tartistigimizfa da ben sana herşeyi sorarak yapıyorum diyor eşimle kavga ettiğimizde bir bakıyorum yanımızda ve ben kendimi ona dert anlatırken buluyorum işine gelmezse beni her fırsatta kovuyor en son yine eşimle kendi ailen yüzünden tartıştım bu sefer yine kovdu bende babamı aradım baba evine döndüm fazla uzatmayayım peşimden beni iknaya geldiler sonra ikna oldum ev bulucak tasinicaz annesi bizimle kalmamak sartiyla ama o hala eşimi sıkıştırıyor kışın gelmek istiyor ama ben istemiyorum eşinin yardıma ihtiyacı var diye zorluyor bugarada ikizlerim var 1 başlayacak ve 2 ve 1 yaşında da küçük çocuklarım var tek başına onlara bakarım okula götürürüm diyorum küçükler evde kalir diyorum bakamazsin yapamazsın diyorlar ne yapmalıyım kendi ailem
kesinlikle kayinvalidemi de istemiyor

İkizleri okula götürürken 2 ve 1 yaşında iki çocuğu nasıl evde tek bırakacaksınız merak ettim. Kızım 9 yaşında onu bile mecburi durumlar hariç evde tek bırakmam.

KV aynı evde yaşamak istememekte çok haklısınız. Yanlış anlamadiysam onun evinde kalıyorsunuz.

KV bir konuda haklı. Tek başına 4 çocuk zor. İkizler birinci sınıf olacaksa onların ödevi, dersi, beslenmesi, etkinliği sizi zorlayacaktır. Anne olarak sizinde desteğinize ihtiyacı olacak.

Benim ikizlerim de birinci sınıf olacak. Benim şimdiden gözüm korkuyor. komşum sağolsun zorlanırsan bende destek olurum dedi 😆 onun oğlu üniveristeside, kızı lisede. Siz iki küçük çocukla çok zorlanırsınız ödev konusunda.

Ben sadece evde yalniz bırakma konusunda tereddüt ediyorum okula gidiş saatleri uyku saatine denk gelirse sıkıntı yok ama ama uyanık olursa problem şu an yaz okuluna götürüyorum küçükler evde uyuyor yada birini alıyorum ama ilerde ne olur kestiremiyorum birde yazıları yazıyorlar sayma işlemini biliyorlar sikistigim yerde komşularım bana destek veriyor biraz da onlara güvenerek istemiyorum ama kaynanam gelirse evimde huzur kalmiyor sürekli tartisiyiriz çocuklarımı kendi cocuklari istediği her yere goturuyor kışın gep hastayiz ondan artık doldum kaç yılın birikimi birde yüzünü bile görmek istemiyorum

Ben sadece evde yalniz bırakma konusunda tereddüt ediyorum okula gidiş saatleri uyku saatine denk gelirse sıkıntı yok ama ama uyanık olursa problem şu an yaz okuluna götürüyorum küçükler evde uyuyor yada birini alıyorum ama ilerde ne olur kestiremiyorum
1 ve 2 yaşında bebekleri evde yalnız nasıl bırakıyorsunuz yahu, şaka mısınız siz? Bir de birini yanınızda götürüyormuşsunuz, diğeri yine evde yalnız. Uyanınca ne oluyor? Ağlayıp ağlayıp susuyorlardır herhalde. Bakamayacağınız çocuğu ne diye yaparsınız anlamam.

Ben sadece evde yalniz bırakma konusunda tereddüt ediyorum okula gidiş saatleri uyku saatine denk gelirse sıkıntı yok ama ama uyanık olursa problem şu an yaz okuluna götürüyorum küçükler evde uyuyor yada birini alıyorum ama ilerde ne olur kestiremiyorum birde yazıları yazıyorlar sayma işlemini biliyorlar sikistigim yerde komşularım bana destek veriyor biraz da onlara güvenerek istemiyorum ama kaynanam gelirse evimde huzur kalmiyor sürekli tartisiyiriz çocuklarımı kendi cocuklari istediği her yere goturuyor kışın gep hastayiz ondan artık doldum kaç yılın birikimi birde yüzünü bile görmek istemiyorum
Yahu uyku saatine guvenilir mi cocuk bu uyanir aglaya aglaya ici cikar Allah korusun dunyanin binbir turlu hali var birakmayin evde konu komsuya guvenip 😑

Dünyanın bin bir türlü hali var. Küçük çocukları evde bırakıyorsunuz, Allah korusun ya eve biri girse, siz gelemeseniz ne olacak?
2 yaşında bir tane oğlum var evde bırakmayı hayal bile edemem tek başına...

zaten yapmanız gerekeni yapıp rest çekmişsiniz, geri adım atmayın.

bu arada ikizleri okula götürüp getirirken küçükleri evde bırakmayın lütfen, bir bebek arabasına koyun öyle gidin gelin.
Bende atmak istemiyorum çünkü o zaman daha fazlası gelecek biliyorum arkadaşları ile konudurken bile benim yanımda ben liderim benim dediğim okur gibi kendini ovmeler beni hiç ciddiye almiyor şu an bile kendisinin dedigi olsun uğraşıyor yazın ben cocuklarla okula giderken kışın gidemiyorum hesabı yapıyorlar çok sinir oluyorum çünkü şuan kendi işi var ondan gelmiyor kısa iş güç bitiyor o zamanda ben çocuk bakamiyor oluyorum

Hanımefendi el kadar bebekler evde yalnız bırakılır mı kafayı mı yediniz siz? Sosyal hizmetleri aramalık konu tam ya çıldırdım. Uyansalar ağlamaktan çatlasalar gitseler kesici alet bulsalar ya da yangın çıkarsalar bi de ağlarsınız peşlerinden utanmadan. Kayınvalide sorunundan daha büyük bir sorun var, sizsiniz. Niye yaptınız peş peşe bakamayacaksanız? Sinirlerimi bozdunuz sabah sabah

1 ve 2 yaşında bebekleri evde yalnız nasıl bırakıyorsunuz yahu, şaka mısınız siz? Bir de birini yanınızda götürüyormuşsunuz, diğeri yine evde yalnız. Uyanınca ne oluyor? Ağlayıp ağlayıp susuyorlardır herhalde. Bakamayacağınız çocuğu ne diye yaparsınız anlamam.
Çıldırdım okuyunca. O bebekler ağlamaktan ne hale gelip geri uyuyorlar belki de. Elimde fırsat olsa da şikayet etsem cidden

Çıldırdım okuyunca. O bebekler ağlamaktan ne hale gelip geri uyuyorlar belki de. Elimde fırsat olsa da şikayet etsem cidden
Kaynana konusuna odaklanamadım bile. Rahat rahat da yazıyor bunu burada. Allah akıl fikir versin.

Küçük çoçukları evde bırakmanıza takıldım öyle şeyler yapmayın okul çok mu uzak at bebek arabasına götür zaten ikisi de küçük ikisi de sığar hem çocuklarında hoşuna gider vakit de geçer
Has diğer konuya gelince ger atman artık asla kabul ettirememen hiç bir şeyi demek geri adım atma bet ve keskin ol kararsız olma

Kayinvalideniz 1 ve 2 yasinda 2 bebegi evde birakacak kadar rahat oldugunuzu biliyorsa sizi yalniz birakmak istememesi cok normal.

Bu çocukları eve kendi hallerine birakacak kadar rahatiniza duskundunuz madem niye anne oldunuz yahu? BU ne rahatlik, bir de kâle alip cevap dahi vermiyorsunuz, saka gibi.

Kızlar ben ailemden uzakta yaşıyorum eşimde öyle burda sadece onun kardeşi var ve onunla da ben konuşmuyorum fakat eşim görüşüyor kayınvalidem de onlarla çok samimi değil her buraya geldiginde 3 ay kaliyorsa hep benim yanimdafir ve diğer çocuğuna misafir gibi gider akşama yakın gider ertesi gün oglede gelir sorsan bizi hiç ayirmaz biz bütün eksigimizi kendimiz gördük onun herşeyini kendileri yaptılar sonra konu açılınca biz onun evinde durdurdugikuz için bizim hiçbir söz hakkimiz yok kafasina göre herkesi çağırır ebana da sadece bilgi veriyor tartistigimizfa da ben sana herşeyi sorarak yapıyorum diyor eşimle kavga ettiğimizde bir bakıyorum yanımızda ve ben kendimi ona dert anlatırken buluyorum işine gelmezse beni her fırsatta kovuyor en son yine eşimle kendi ailen yüzünden tartıştım bu sefer yine kovdu bende babamı aradım baba evine döndüm fazla uzatmayayım peşimden beni iknaya geldiler sonra ikna oldum ev bulucak tasinicaz annesi bizimle kalmamak sartiyla ama o hala eşimi sıkıştırıyor kışın gelmek istiyor ama ben istemiyorum eşinin yardıma ihtiyacı var diye zorluyor bugarada ikizlerim var 1 başlayacak ve 2 ve 1 yaşında da küçük çocuklarım var tek başına onlara bakarım okula götürürüm diyorum küçükler evde kalir diyorum bakamazsin yapamazsın diyorlar ne yapmalıyım kendi ailem
kesinlikle kayinvalidemi de istemiyor
1 ve 2 yaşındaki çocukları evde bırakırım mı dediniz? Kayınvalideniz yanınızda kalsın, o çocuklara aklı başında bir yetişkin bakmalı.

Kaynana konusuna odaklanamadım bile. Rahat rahat da yazıyor bunu burada. Allah akıl fikir versin.
Ben bebeğimi ana kucağında bırakıp tuvalete giderken peşime ağlayınca tuvalete girmeyip geri dönüyorum ya. Bu ne aymazlık ne biçim annelik delirdim vallahi sinirimden

Dünyanın bin bir türlü hali var. Küçük çocukları evde bırakıyorsunuz, Allah korusun ya eve biri girse, siz gelemeseniz ne olacak?
2 yaşında bir tane oğlum var evde bırakmayı hayal bile edemem tek başı

Ben gezmeye gitmiyorum gittiğim yolda beş dk birşey yardım istedim yargilayin demedim kimseyle konuşmuyorum bile mecbur olduğum için birakiyorum

X