Kızın olunca “Olsun” diyenler

Bende bir oğlan annesiyim söylemek istedim
Kız veya erkek evlat değil de hayırlı evlat olsunlar...

Oğlunuz olsaydı da aynı şeyi duyacaktınız.
keşke ilki kız olsaydı.
hıııı erkek mi, çok da hareketli olurlar.
Kız olsaydı iyiydi, hayat boyu anneye arkadaş..
Biz milletçe biri adına veya biri ile sevinmeyi ve tebrik etmeyi bilmiyoruz
Size yada kızınıza özel değil :)
Allah tamamına erdirsin, sağlıkla alın kucağınıza

Hayırlı olsun sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Kızınızı da bu tür cahil insanlarla muhatap etmeden açık bir zihinle yetiştirmeye çalışın, bizim nesil bile hala bunlarla muhatap oluyorsa bari kızınız olmasın.

Benim bir oğlum bir kızım var. Cinsiyetle ilgili kafayı sıyırmış bi tanıdık nasıl yaptınız bişeye dikkat ettiniz mi dedi gel de cevap ver. Halbuki kızı erkeği mi olur evlat evlattır. Duymayın hiç boş konuşanları. İkinci çocugum için insallah kız olsun diyen çok oldu nitekimde kız ama erkek oldaydıda benim için bişey değişmiycekti. Evlat evlattır yani..

Ikiz ogullarim olacagini soyledigimde de olsun yaa napalim saglikli olsunlar da dedi hemen herkes.Takilmayin.Erkek olucak olsaydi da olsun derlerdi.

Bir kadinin bunlari soylemesi cok tuhaf. Demek ki kendini eksik goruyor.
mutsuzluk sebebı ya da kendısını eksık hıssettıgı konu neyse bı an once o sebepten kurtulup eksıklıgı tamamlansın dılerım
cunku cekılecek gıbı degıl

2 oğlum var. Her ikisine hamileyken de aynı tepkiyi bana hemen herkes vermiştir. Evladın hayırlısı, sağlıklısı nasip olsun herkese..

Abim var, anne babama hastalarken gül gibi baktı. Onlar için evlenmedi. Şimdi böyle evlada erkek hayırsız olur denir mi?

Amcam yengem hastalandı beş kızları vardı, gelinler baktı, şimdi böyle evlatlara sırf kizlar diye peşinen hayirlidir denebilir mi? Yabancı gibi gelip ah annecim diyip, gezmeye tozmaya giderlerdi hepsi. Benim annem yani eltisi yapardı yengemin yemeğini, yani neler neler var da . Hayırlı evlat olsun.

Millet garip. Benim iki oglum var. Bana illaha daha bir kiz yap diyenler oluyor. Sanki Mc Donalds da menü söylüyoruz. Tövbe estagfurullah. Allah saglik versin ilk önce.

Bence de, eşlerinden kıymet görmeyince bir umut oğullarına bel bağlıyorlar. Sonra da gelinleriyle rekabete girişip hayatı dar ediyorlar.
Aynen. Erkek evlat takıntısı olan kadin kesinlikle eşinden gormediklerini gormek icin erkek istiyor ve bu tipler mutlaka evliliğe nifak sokuyor

Evlat evlattir kız erkek ne farkeder. Ha kızı olan oğlu oğlu olanda kiz istiyor. İkisini de tatmak istiyor insan. Biz 5 kiziz. Annem tek çocuk olduğu için çok çocuğu olsun istemiş, ha kızı vardı oğlu da olsun istedi neden istemesin ki. Bazen millet oğlun olsun diye ni doğurdun diyorlar annem kızıyor ama diyorum niye kızıyorsun evet de geç. Çünkü 4 oğlun olsaydi kızın olsun diye 5.ciyi doğuracaktın yalan mı evet diyor. En küçüğumle aramda 18 19 yaş var. Elbebek gül bebek büyüdü. Çok çok sevdik. Simdi bı kızım var, ikinciye hamileyim erkek cinsiyeti. Yalan yok bir kızım daha olsun istedim kız kardeşi olsun diye. Ama Rabbim neyi verirse amenna. Kardeşimin oğlu var ona çok dua ettim inşallah kızı olur diye o da hamile kiz. Neyse ki kizim tek kalmamış oldu. Rabbim sağlık versin de evlat evlattir. Kolay bulmuşlar da ne diceklerini şaşırıyor millet m 6 sene üstüne rabbim verdi simdi nasıl kız erkek diye ayirayim.
Milletin ağzına bakarsak ooo. Üzülmeye değmez. Sağlıkla gelsin kucağınıza alın inşallah.

Kiz arkadaşım kizi olmadigi icin agladi yıllarca pes etti boyle giderse kiz aricam diye ordu kuracak hayatim boswer ya insanlarin ne dedigini sen mutlumusun ona bak bebeğini al kucagi cok sukur de kiz cocugu nimettir

Benim de iki oğlum var ikisinde de aynı tepkileri aldım bende.İnsanlar düşünmeden konuşuyor kızınız yada oğlunuz oluo die değil bu kadar takmayın yani

3 oğlum var. Aman bu da kız olsun düşüncesiyle adım atmadım. Birbirlerine dost olsunlar sağlıklı olsunlar dedim. Her duyan olsun demekten bir hal oldu. Sen simdiden 3 oğlanla ne yapacağını düşün diyen diyene. Aynı açıdan bakmıyoruz, benden uzak olabildikleri kadar olsunlar. Sanki oğullarım bana evlat değilmiş gibi bi tane daha yap da kız olsun o zaman gör diyenler bile var. Ben duymaktan bıktım elalem söylemekten yorulmadı. Ilkine de böyle yorum yapanlara da şaşırdım herhalde konuşmak için konuşanlardan. Elin ağzı torba değil ki büzesin. Boş veeeer.

Hiç takıkmayın böyle insanlar var elbette ki sağlıklı olsun da evlat kız da olsa erkek de olsa evlatdır benim de dünya tatlısı bi kızım var inanın bana yeri çok başka dünyaları verseler değişmem kuzumu iyikide kız olmuş derim hep o kadar farklıki kız annesi olmak oğlumda var onunda çok seviyorum ama kız çocuk büyütmesi farkli rabbim hayırlı evlat versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…