Kızın olunca “Olsun” diyenler

Onu diyenler evlat sahibi olmak için senelerce uğraşmamış, kolayca ulaşabilmiş olanlar, Evlat adı, kızı erkeği yok.Rabbim dileyen herkese sağlıklı evlat nasip etsin, milletin ağzını kapatamazsınız duymazdan gelin

İnan erkek olunca da öyle diyorlar
Hatta kız olsaydı yoldaş olurdu vs diyenler oldu.
Erkek bebek gazlı olur, nazlı olur, büyütmesi zor olur diyenler cabası. Sanki bebekler cinsiyete göre büyüyor (kızsa uslu erkek yaramaz gibi)
Her iki türlüsüne de karşıyım.
Şimdi oğluma bakıyorum diyorum ki kukusu olsaydı ne değişecekti ki? Yine aynı şekilde sevecektim yine aynı şekilde elimden gelen en iyi anneliği yapacaktım.
Milleti memnun etmek çok zor, boşver. Bebek düşünürsem 3. Olacak o da erkek olursa millet konuşacak Ama inan üzülmem ve ekstra sevinmemde, milleti de takmam. sağlıklı olsunlar yeter.

Sıkma canını, ben ikinci oğluma hamileyim ayyy keşke kız olsaydı ama olsun oda evlat deniyor, ve en yakınlarım diyor bunuinsanları memnun etmiyoruz Rabbimin bize verdiğine şükrediyoruz diyorum bende yani kız da olsa erkek te olsa aynı şeyi söylüyorlar o yüzden çokta önemli değil ne söyledikleri..

Benim de iki oğlum var, bana neler dediklerini bilseniz... Kimisine hakkımı helal etmiyorum, çok incindim, bir de diyorlar ki ben öyle demek istemedim sen içimi biliyorsun...en güzel kıvırma yöntemi. Boşverin gebeliğinizin tadını çıkarın. Hayırlı evlatlarınız olsun, kız erkek fark etmez.

Benim kayınvalidem 11 sene sonra hamile kalmışım,ilk dileğim erkek olması sonra sağlıklı olması dedi, erkekti ama sağlıklı bir gebelik değildi, sorsan şimdi sağlıklı olsaydıda cinsiyeti farketmezdi diyor. Cahillikten başka bişey değil, bitmiyorlar ne yazıkki

Hiç takmayın kafanıza insanları memnun edemezsiniz. Çocuk yapmasan çocuk nezaman diye darlarar, hamile olsan sizin yaşadığınız gibi cinsiyet konusunda arsızca konuşurlar, birde şu teselli var "olsun ikinci erkek olur belki, ikinciyide yaparsın kardeş olur ona" gibi gibi...

Etrafin ne dedigini hic onemseme. Ben de kizim olacagini ogrenince cok sevindim , icim pir pir oldu gecen beni de bir akraba aradi, tebrik etti,sonra cinsiyetini sordu kiz dedim. Olsun kiz erkek farketmez saglikli olsun dedi. Tamam oyle olsun da yani tonlamasi falan ne bileyim, komigime gitti

Etraftan böyle diyenler oluyo da bi de kızı olacak diye üzülen anneler de var. Ben şahsen dehşete düşüyorum onları görünce. İşyerinden bi arkadaşım vardı kızı olacağını öğrenince resmen üzülmüştü üstelik ilk çocuğuydu.

Biz de İstanbul’dayız. Ama bu sözlerin geneli Karadeniz’li aile akrabalardan geliyor. Diğer memleketli insanlar da kız olduğunu duyunca ekstra sevinç göstermedi hiç. Yani memleket ile ilgili değil bence. Ben de sizin çevrenizi merak ettim doğrusu veya insanlar hangi cinsiyet olacaksa diğerini istiyor

Evet işte sanki olsun fark etmez derken teselli ediyor.
Erkek olacak denilse olsun fark etmez diyeceklerini hiç sanmıyorum

Üzülme sebebi eminim erkek çocuk verme baskısındandır bizim psikolojimizle bu kadar oynamalarına izin vermesek keşke
Kiz cocuklarini gömen eski toplumlardan ne farkimiz kalir..
Sadece bir bebeği olsun diye senelerce bekleyenler var bin sükür evlat sahibi oldugumuza

Ayy guler gecerim yaa. Onlar mi sevecek onlar mi buyutecek cocugu? Bosver allaskina. Dis kapinin dis mandallari.

Bir kadinin bunlari soylemesi cok tuhaf. Demek ki kendini eksik goruyor.

Emin ol derlerdi. Şimdi de kız çocuk güzellemesi yaparken oğlan analarını kırma dönemindeyiz.
Oğlum var diyince beni huzur evine peşin atıyorlar
Oğlan bakmaz.
Oğlan evlenene kadar evlat.
Ay sen toruna da hasret kalırsın.
Kız annesine yoldaş ama oğlanlar öyle mi?
Oooo neler dend bana.
Gülüp geçiyorum ben.
Hatta artıl bana bu sözleri söyleyenlere, ya evet ben yazlıkta keyif çatarken anneanneler torun bakacak haklısın napalım fln diyorum sesleri öyle kesiliyor.
Hamilesin hassasın ondan etkilenme hiç

Sağlıkla kucağınıza alın