Kızın olunca “Olsun” diyenler

Komşumuz yaşlı, 1 çocuğu olmuş başka olmamış, bana diyor ki bir tane daha yap kızın olsun, sanki ben belirliyorum cinsiyetini 3. Kız olacağı garanti sanki.... Hayır Allah sana 1 tane vermiş başka olmamış, sen yaşamışsın biliyorsun bunlar insanın elinde değil, neden öyle söylüyorsun, bir de 2 görmem de bir diyor, sanki nasılsın diye hatır soruyor, bir kere söylese takmam bile. Bazıları sırf Allah ağız verdi diye konuşuyor, oysa ki Allah beyin de vermiş, az düşünsene, az kullansana şunu... Daha neler duydum neler.

Bana bu tepkiyi doktor vermişti eşimle şaşırmıştık doktordan böyle bir şey duyunca şimdi bir de oğlum oldu ikisini veren Rabbime şükürler olsun ama her sorana şunu söylüyorum kız çocuk candır hele ilk çocuğun kız olması nimettir üçüncüye hamile kalsam kızım olsun isterim

Sanki kızların hepsi hayırlı, neler gördük biz, Allah evladın hayırlısını versin, sağlıklısını versin.

Esimin 3 erkek 1 kız kardesi var hem de kiz en son. Resmen kiz icin ugrasmislar. Buna ragmen olsun diyolar bence sirf tezatlik olsun diye
Benim annemin de uc kizi var o da olsun dedi

Ya bu memlekette amaannn olsun olsun diye bi kalip var bence.kiz oldugundan degildir o.annemle ben annemin buyudugu koye gittik.annem cokmeski bir arkadasini gorduno zaman ben de 20 falanim.bu kizin mi.ayni sen dedi anneme.bana da dönup ayni.annene benziyorsun dedi tam tesekkurnederim diyecektim kii kadin amaan olsun anne iste benzeniyo dediben dumur.bu kalip yani

Sanki kızların hepsi hayırlı, neler gördük biz, Allah evladın hayırlısını versin, sağlıklısını versin.
Kız da olsa canım oğlum da canım. Hayırlı olsun sağlıklı olsun merhametli olsun bana yeter. Ben sanmıyorum zaten baktırmak için doğuran olsun. Ondan bu kız vefalı oğlan koyar kapıya sözleri de çok cinsiyetçi. Cinsiyet ayrımı sözleri her anneyi yaralıyor ne yazık ki söyleyenler yine kadınlar.
Erkekler hep bana allah analı babalı büyütsün dedi. Kadınlar illa cinsiyet yorumu yaptı. Annesin ya evlat değeri ne biliyorsun neden illa kıyas can yakma çabası

Dogru diyorsunuz burda bazi arkadaslar benzer tepkileri erkek evlatlari oldugunda da almis yani genelde insanlar boyle tepki veriyor olabilir. Yani umarim boyledir de insanlarimiz kotu niyetli degildirler sonucta dogan her bir bebegi bir kadin dunyaya getiriyor, erkek ve kadin da eşit ve değerlidir ikisinin de gorevi kiymeti ayri ama birbirine denktir yani.. bir de bu lafi genelde kadinlar ediyor çok çektiklerinden mi ediyorlar nedir yoksa dediginiz gibi kalıp mı bilemedim

Evet özellikle kadınların böyle sözler etmesi düşündürücü. Ben çok çektim vah sana da yazık sen de çekeceksin der gibi. Teselli verir gibi. Kendi cinsini aşağı görmek nasıl bir hezeyandır çok üzücü

Bence keşke Allah herkese kız çocuk nasip etse,coook güzel bişey,kızım da var oğlum da.ama kızım bambaşka gerçekten,oyle diyenlere iyiki kızım olacak deyin,kızları yoksa kiskancliktan diyorlardır belki

Genelde kızları olanlar diyor hatta hiç oğlu olmayan annem bile dedi. Neden boyle diyorsun diye Sorduğumda ise sen erkek istiyorsun sandım dedi Ay çok garipler kız da oğlan da candan parça.

Çünkü erkek adamın erkek evladı olur

Yani bu öyle büyük bi yanlışlık ve öyle de köklü ki elden pek bir şey de gelmiyor, olsun derken ne demek istedin desen karşıdakine kem küm edecek, değmez yani. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, hiç ama hiç canınızı sıkmayın

Esimin 3 erkek 1 kız kardesi var hem de kiz en son. Resmen kiz icin ugrasmislar. Buna ragmen olsun diyolar bence sirf tezatlik olsun diye
Benim annemin de uc kizi var o da olsun dedi

Bosverin, hiç takmayın. Kiziniza sağlıkla kavuşursunuz inşallah. Ben ikinciye hamileyim inşallah kızım olur ama olmazsa da oğluma arkadaş olur o da iyi. Allah isteyen herkese her ikisinden de tattirsin, uğraştırmasin. Tabi herşeyden önemlisi sağlık. Sağlık olsun da gerisi boş.

İki kızım var Allah bağışlasın

Pipisi olunca evlattan sayıyorlar bu zihniyet ahalisi..
Acıyorum , erkekler tarafından ezilerek ,sindirilerek yetistirilmisler. O yüzden bu duskunlukleri, elleri ,ayaklari ,totolari tutmayınca ah kızım koş kızım derler ama..

Ben de hamileyim erkek bebek bekliyoruz. Kimse erkek bebek diye coşkulu bir tepki vermedi ki zaten kafa olarak da bunu tuhaf karşılarız eşimle.
Çevremizde kimi kişiler "kız başka, kız olsaydı, kız evlat farklıdır" dediler. Hatta eşimin babaannesi cinsiyeti erkek deyince, ben kız bebek istiyordum dedi

Insallah benim de kızım olur. Kız kız diyerek yasiyorum resmen. Ortada bebek bile yok. Rüyalarda hep erkek bebek oluyor. Yüreğimde hep kız var. Kiz bebeklere bakiyorum, kiz bebek kıyafetleri kaydediyorum. Hayalim hep o. Allah saglikla kucagina almayi nasip etsin. Bana da dua et kiz bebegim olsun.

Amin canim insallah saglikli gönlüne göre bebeğin olur

İnsanlar daima der, der ve der... Hic takılmayın Allah anali babali büyütsün. Geçmişten gelen ataerkil iğrenc düşünce sadece Allah akıl fikir versin öyle tiplere

Bu 40 iq lu toplumun ne dediğini takmamayı öğrenmemiz lazım. Ortalama zeka belli, kalite belli, çap belli.

Kız evladı olanın sırtı yere gelmez. Kendimden biliyorum. Siz de öylesinizdir eminim

Benim ilk bebekte cinisyet sordular belli değil dedim. Kız mı olsun hayırlı olsun dediler. Erkekti bebeğim. Ama çok sinir oldum. İki oğlum var. Ama cocuklugumdan beri hayalimdi kız annesi olmak. Bilmem nasip olur mu. Biz bebek isterken hiç kız olsun erkek olsun demedik . Rabbim saglikli hayırlı evlat ver dedik. Allah bize anneliği layık görmüş. Bide cinsiyet ayırmak. Kimin haddine. Evlat candır. Kızdır erkektir. Ama evlattir. İkinci bebeği sordular. Erkek dedigimde inşallah kızdır dediler. Hayır erkek bebek dedim. Aaa bu yine erkek istiyo dediler. Cinlerim tepeme çıktı. Dedim ki ben kız yada erkek olsun demiyorum. Karnımdaki bebeğimi istiyorum. Kız diye yada erkek diye değil. İnsanlığın cahilligiyle baş edemezsin. Tadını çıkar. Güzel ciciler al kızına. Sağlıklı doğumlar dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…