Kızın olunca “Olsun” diyenler

Allah analı babalı büyütsün.
Kız mı erkek mi diye soranlara cevaben "napcan" da denebilir.
Madem zihniyet bu şekil.O zaman cevap da bu şekil olabilir.

Ayy çok heyecanlı, sağlıkla güzellikle gelsin evladınız 🤗

Kayınvalidem, kızım olacağını öğrendiğinde "olsun" demişti, halbuki kendisi çok istemiş bir de kızı olsun, iki oğlu var. Beni bile bu yaşımda süslemeye çalışır, koca kadınım, kız çocuğu muamelesi yapar. Ben sormuştum neden öyle dediğini, eskiden bebek ölümleri çok fazlaymış. Oğlan da olsa aynısını diyecektim, dedi. Hatta kendisinin ikiz kız kardeşleri daha bebekken vefat etmişler. Yani art niyetli tipleri yok sayarsak, o "olsun" kelimesini biraz da sevinmeye korktukları için söylüyorlar eskiler. Kendi anneannem de aynı açıklamayı yaptı, sağlıklı olsun da, cinsiyet önemli değil manasında. Kendinizi üzmeyin böyle şeylerle. Sağlıklı doğumlar dilerim, hayırlı olsun ❤

Bende kızım olmasını o kadar çok istiyordum ki eşimle kırk takla attık diyebilirim.Bütün metotları denedik.9 yaşında oğlum vardı.Hamile kaldım bebeğim cinsiyetini bir türlü göstermedi.Oğlumu 12 haftadan önce öğrenmiştim.Her hafta ultrasyona gidiyordum bebeğim cinsiyetini göstermedi.Gitmedigim yer kalmadı .7.ayın içindeydim annem artık doğumda öğrenirsin sen diyordu.Ultrasyona girdim ultrasyona giden doktor kız dedi.Benim gözyaşlarım akmaya ağlamaya başladım sevinçten doktor üzüldüm sandı o yüzden ağlıyorum zannetti.Ben o kadar duygulandım ki masadan kalkmaya çalışırken ben sevinçten ağlıyorum falan dedim ama doktor bana sinirlenip bi hıçımla odadan çıktı gitti.Şimdi her gününe şükür ettiğim bir kızım bir oğlum var..

Merhabalar,
Henüz çok yeni kızım olacağını öğrendim. İlk çocuğum olacak Allah izin verirse.
Belki ilk olduğu için tecrübesizim ve bu durum karşısında afalladım.
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Kız olsun çamurdan olsuncularla yarışır bu zihniyet ne denir ki... Keşke herkes iyi insan olsun gözüyle baksa sadece...

Oğlum var. Emin ol bana da dediler. Diyorlar hala hatta. Şimdi 4 yaşında kız yap, kız sigortadır, oğlan evlenene kadar evlat kız evlat öz evlat diyorlar. Bizim millette bu bir alışkanlık olmuş can sıkmak için yapıyorlar. Allah sağlıkla kucağınıza aldırsın. Sağlıkla büyüsün.
Ahahaha
Aynılarını ben de duyuyorum hatta ‘kızı olmayan evladım var demesin, kız çok başka’ bile dendi yüzüme.
Üçüncü kesin kız olur senin mutlaka yap çok yakışır sana da dendi, sanki küpe takıyorum...

Onlar oğullarını sevgiyle yoğuramadıysa ben ne yapayım, kızım olsaydı da aynı böyle olurdu sevgisi, eminim😂

Merhabalar,
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Dur daha doğduktan sonra kız olmasına karşın, bas bas pembe giydirip bebeğin saçını toplamana rağmen "Erkek değil mi?" sorusuna maruz kalacaksın. Bu arada bu soruya da hayır kız dediğinizde olsun kız erkek fark etmez diyecekler. :)

İki arkadaşım peş peşe hamile kaldı biri kız diğeri de erkek bebek sahibi olacaktı. İkisine de öyle şeyler söylediler ki şaştım kaldım. İnsanlar konuşmak için konuşuyor aslında, laf ola beri gele yani. Erkek de olsa bi sürü laf duyacaktın. 😊

Selam kızlar dün akşam üzeri iki saat tuttuğum idrarımla yaptığım teste bakar mısınız sizce var mı gebelik ???
E yok artık ama yani konu sahibinden bi icazet alsaydınız keşke önce. Çok saygısızca buldum yaptığınızı, dan diye gebelik testinizi atıyorsunuz konunun ortasına.

Ayrıca maalesef gebelik yok. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

Kizima hamileyken doktorum bana cinsiyetini ilk soylediginde mutluluktan aglamistim. Daha once filmlerde falan mutluluktan aglayan insanlari gorunce insan mutluluktan neden aglarki derdim. Ilk kez orda anladim nasil birsey oldugunu. Hayatimin en guzel aniydi. Bu yuzden bana benzer cumleler sarfeden (misal kv) insanlari zerre kadar ciddiye almadim. Kiz evladi bambaska. Cevremdeki insanlara hep soylerim bir insanin basina gelebilecek en guzel sey bir kiz cocugunun olmasidir. Bunu ayni zamanda bir oglu olan biri olarak soyluyorum. Oglumuda canimdan cok seviyorum o ayri bir mevzu tabi :)) Birakin cahiller konussun dursun. Siz bu mutlulugun tadini cikarmaya bakin.

Yok bizim toplumumuzda hiçbir şey eskide kalmadı. Hala 200 yıl öncesinin kafasıyla yaşayan milyon tane yirmilik var memlekette. Siz takılmayın. Allah sağlıkla kavuştursun evladınıza.

Merhabalar,
Bana bunu erkek bir profesör olan hocam söyledi kız olacak dediğimde olsun falan dedi. Çok komik bulmuştum o sırada çünkü eşim ve ben sabah akşam kız olsun diye dualar ediyoduk :) ataerkil bakış açısıyla yetişenler genelde böyle oluyor. Şimdi anneannem söyleyip duruyor bir de oğlan olsun ilerde sana o bakar işlerine koşar falan diyor. Ben çocuğu bana baksın diye getirmedim bu dünyaya, öyle bir görevi yok ki. Üstelik yapılacak herhangi bir iş varsa bir kadının yapamayıp erkeğin yapabildiği çok fazla şey olduğunu sanmıyorum.

Allah bağışlasın, siz mutluluğunuzu yaşayın takılmayın onların sözlerine. Bilerek erkek tutturmaya çalışanlar bile var, erkek olunca genelde övünülüyor gibi geliyor. Bizim de kız oldu şükür. Kız erkek farketmez, sağlıklı olsunlar yeter.

Benim iki oğlum var inan keşke kızın olsaydı kız çocuğu çok farklı diyenlerden gına geldi ağızlarına iki tane çarpasim geliyor.

Bende artık kız çocuk revaçta diye biliyorum hiç erkek olmayana olsun denildigini duymuyorum gercekten. Kızın olmazsa bir bardak su verenin olmaz tarzı sacmalamalar, erkek büyüyünce gider kız kalir. Gelin oğlunu alır ayırır senden vs neler neler

Benim iki oğlum var inan keşke kızın olsaydı kız çocuğu çok farklı diyenlerden gına geldi ağızlarına iki tane çarpasim geliyor.

Bende artık kız çocuk revaçta diye biliyorum hiç erkek olmayana olsun denildigini duymuyorum gercekten. Kızın olmazsa bir bardak su verenin olmaz tarzı sacmalamalar, erkek büyüyünce gider kız kalir. Gelin oğlunu alır ayırır senden vs neler neler
Hangi cinsten evladın yoksa oradan yükleniyorlar anladigim kadariyla 🤦🏼‍♀️

Merhabalar,
Banada hep öyle dediler çok şükür sağlıklı evlatlarım var boşver takılma kimseye

Merhabalar,
benımkıde kız bana da aynı tepkıyı verenler oldu sanırım.Ama inan hıc takmadım kı saglıklı olsun da hıc muhım degıl.Elalem konusur erkek olsaydı da şanslı annenın ilk cocugu kız olurmus keşke kız olsaydı dıye yorum yapanı duyardın.2.çocuk nezaman dıye soracaklar bu doğsun da😂millet konuşmak ıcın konusur takılma derim boşver

Daha dur, doğumda özelde mi doğurmuş doğurduysa ne kadara doğurmuş çok mu parası varmış...
Niye sezeryan niye normal sütü geldi mi emiyor mu ay aynı babası çocuğu dışarı çıkarma fotoğrafını yolla ağzın boş kalmasın ye sürekli ye emzir mama verme daha neler neler diyecek o insanlar 😁

Benim kızlarım ikiz.Hamileyken sorana cinsiyetleri kiz dediğimde aman olsun olsun derlerdi.Mal bunlar be olsun ne demek derdim😂Oglum da oldu şimdi de iki meyveyi de yemiş oluyormusum.Evlat bu bee kizi erkeği mi var...Ne kiz diye üzüldüm sevindim ne erkek diye.Benim kafam saglikli olmalarindaydi.
Ayrica bir yorum yapilacaksa kiz evlat anneye şans,arkadaş😍Rabbim.saglikla kucağınıza almaya nasip etsin.
Benim de oğlum var şimdi de kzıım olacak inş. Duyan iyi olsun çeşit iyidir diyolar sibirim oynuyor. Nr lan bu kuruyemiş mi çeşit iyidir ne demek?

X