Kızın olunca “Olsun” diyenler

Merhabalar,
Henüz çok yeni kızım olacağını öğrendim. İlk çocuğum olacak Allah izin verirse.
Belki ilk olduğu için tecrübesizim ve bu durum karşısında afalladım.
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Onu diyenler evlat sahibi olmak için senelerce uğraşmamış, kolayca ulaşabilmiş olanlar, Evlat adı, kızı erkeği yok.Rabbim dileyen herkese sağlıklı evlat nasip etsin, milletin ağzını kapatamazsınız duymazdan gelin

İnan erkek olunca da öyle diyorlar
Hatta kız olsaydı yoldaş olurdu vs diyenler oldu.
Erkek bebek gazlı olur, nazlı olur, büyütmesi zor olur diyenler cabası. Sanki bebekler cinsiyete göre büyüyor (kızsa uslu erkek yaramaz gibi) 🤐
Her iki türlüsüne de karşıyım.
Şimdi oğluma bakıyorum diyorum ki kukusu olsaydı ne değişecekti ki? Yine aynı şekilde sevecektim yine aynı şekilde elimden gelen en iyi anneliği yapacaktım.
Milleti memnun etmek çok zor, boşver. Bebek düşünürsem 3. Olacak o da erkek olursa millet konuşacak 😅 Ama inan üzülmem ve ekstra sevinmemde, milleti de takmam. sağlıklı olsunlar yeter.

Sıkma canını, ben ikinci oğluma hamileyim ayyy keşke kız olsaydı ama olsun oda evlat deniyor, ve en yakınlarım diyor bunuinsanları memnun etmiyoruz Rabbimin bize verdiğine şükrediyoruz diyorum bende yani kız da olsa erkek te olsa aynı şeyi söylüyorlar o yüzden çokta önemli değil ne söyledikleri.. 😁

Benim de iki oğlum var, bana neler dediklerini bilseniz... Kimisine hakkımı helal etmiyorum, çok incindim, bir de diyorlar ki ben öyle demek istemedim sen içimi biliyorsun...en güzel kıvırma yöntemi. Boşverin gebeliğinizin tadını çıkarın. Hayırlı evlatlarınız olsun, kız erkek fark etmez.

Benim kayınvalidem 11 sene sonra hamile kalmışım,ilk dileğim erkek olması sonra sağlıklı olması dedi, erkekti ama sağlıklı bir gebelik değildi, sorsan şimdi sağlıklı olsaydıda cinsiyeti farketmezdi diyor. Cahillikten başka bişey değil, bitmiyorlar ne yazıkki

Merhabalar,
Henüz çok yeni kızım olacağını öğrendim. İlk çocuğum olacak Allah izin verirse.
Belki ilk olduğu için tecrübesizim ve bu durum karşısında afalladım.
Sorduklarında kime kızım olacakmış desem, cevap genelde “olsun”, “kız erkek fark etmez” ve bunun gibi cevaplar ayarında oluyor. Sanki fark etmez derken bile bir teselli var.
Sanki kız olması kötü bir şeymiş gibi hissettiriyor bu cevaplar. Ki ben çok mutlu oldum kızım olacak diye. En önemlisi evladım olacak diye.
insanların bu tutumuna anlam veremiyorum. Bu tutum çok eskide kaldı sanırdım. Evladın kızı erkeği mi olur verene bin şükür. Ama can sıkıyor işte insanlar..
Hiç takmayın kafanıza insanları memnun edemezsiniz. Çocuk yapmasan çocuk nezaman diye darlarar, hamile olsan sizin yaşadığınız gibi cinsiyet konusunda arsızca konuşurlar, birde şu teselli var "olsun ikinci erkek olur belki, ikinciyide yaparsın kardeş olur ona" gibi gibi...

Etrafin ne dedigini hic onemseme. Ben de kizim olacagini ogrenince cok sevindim , icim pir pir oldu😍😍 gecen beni de bir akraba aradi, tebrik etti,sonra cinsiyetini sordu kiz dedim. Olsun kiz erkek farketmez saglikli olsun dedi. Tamam oyle olsun da yani tonlamasi falan ne bileyim, komigime gitti😃

Etraftan böyle diyenler oluyo da bi de kızı olacak diye üzülen anneler de var. Ben şahsen dehşete düşüyorum onları görünce. İşyerinden bi arkadaşım vardı kızı olacağını öğrenince resmen üzülmüştü üstelik ilk çocuğuydu.

Burada kızı olanları duyunca, olsun diyenleri ben nedense gerçek hayatta hiç göremiyorum. İstanbul'dayım. Eşimin ailesi oğlum olacağını duyunca o kadar saçma tepkiler verdiler ki, kız delisi hepsi. Çevrem de öyle. Bütün kadınlar kız delisi. Siz nerede yaşıyorsunuz? :)

Ben de aynı tepkilere maruz kaldım, merak etmeyin. İnsanlar herşeye burnunu sokmayı marifet sanıyor maalesef! Oğlumu dunyalara değişmem, kim ne derse dersin, ha ama şu var, şimdi deli oluyorlar oğluma ama neye yarar? Hamilelikte o kadar ofkelendirdiler ki beni!
Biz de İstanbul’dayız. Ama bu sözlerin geneli Karadeniz’li aile akrabalardan geliyor. Diğer memleketli insanlar da kız olduğunu duyunca ekstra sevinç göstermedi hiç. Yani memleket ile ilgili değil bence. Ben de sizin çevrenizi merak ettim doğrusu🙈 veya insanlar hangi cinsiyet olacaksa diğerini istiyor

Etrafin ne dedigini hic onemseme. Ben de kizim olacagini ogrenince cok sevindim , icim pir pir oldu😍😍 gecen beni de bir akraba aradi, tebrik etti,sonra cinsiyetini sordu kiz dedim. Olsun kiz erkek farketmez saglikli olsun dedi. Tamam oyle olsun da yani tonlamasi falan ne bileyim, komigime gitti😃
Evet işte sanki olsun fark etmez derken teselli ediyor.
Erkek olacak denilse olsun fark etmez diyeceklerini hiç sanmıyorum😞

Etraftan böyle diyenler oluyo da bi de kızı olacak diye üzülen anneler de var. Ben şahsen dehşete düşüyorum onları görünce. İşyerinden bi arkadaşım vardı kızı olacağını öğrenince resmen üzülmüştü üstelik ilk çocuğuydu.
Üzülme sebebi eminim erkek çocuk verme baskısındandır bizim psikolojimizle bu kadar oynamalarına izin vermesek keşke
Kiz cocuklarini gömen eski toplumlardan ne farkimiz kalir..
Sadece bir bebeği olsun diye senelerce bekleyenler var bin sükür evlat sahibi oldugumuza

Ayy guler gecerim yaa. Onlar mi sevecek onlar mi buyutecek cocugu? Bosver allaskina. Dis kapinin dis mandallari.

masallah kızınız olacakmıs ne guzel allah saglık sıhhat versın omru bahtı guzel olsun
cahıl ınsanlar var onları oyle kabul etmek gerek,
sıze soyle anlatayım esım tarafında kız torun kız yegen hıc yok hepsı erkek o kadar cok erkek var kı tek kız doguran benım eltılerımde erkek dogurdu

yanı benım aıleye erkek cocuk kazandırma gıbı bır hırsım hıc yok hatta ıkıncı cocugu bıle dusunmuyorum bır kızım var saglıkla yasasın allah ısteyene nasıp etsın evlat bu bana yeter dıyorum bu kesın dusuncemdır

eltımın annesı gectıgımız haftalarda kazayla benı aramıs baskasını arayacagına, neyse bende onu tebrık ettım gelınınız hamıleymıs dedım eveeett errkekkk ! dedı :KK70: ıyı gonlunuze gore olduysa ne ala dedım
ınsallah senınde oglun olur ıkıncıyı dogur mutlaka erkegın yerı baska dedı
benı her gordugunde soyluyor zaten bunu ısrarla ama bu sefer canımı cok sıktı
ornekler verıyor bana
bak kuafore gıdecektım bır oglumun ısı vardı dıgerı geldı aldı goturdu benı sagolsun lazım oluyorlar dıyor
e taksıye bınseydınız keske dedım :KK70:
erkegın yerı baska dıyor ısrarla :KK70:

oyle mıdem bulanıyor kı kendısınden anlatamam

aynı haftalar ıcınde sunu da yasadım cunku ust uste geldı
eltımle telefonda goruntulu konusuyorduk kızımda mutfakta yemek yıyordu yemegını bıtırdı yanıma geldı kızım 5 yasında
annecım harıka annesın super ascısın ellerıne saglık bayıldım tarıfını soyler mısın gıbı sozler sarfettı
eltıme döndüm suna bak ya nasıl da buyudu su laflara bak dedım
sen bır de bunu erkek cocuktan duydugunu dusun dedı (onunda 11 yasında bır oglu var )
oglundan duyunca daha baska oluyor dedı
ıstemsız yuzumun seklı degıstı modum dustu
sapık mı bunlar ? evladın cınsıyetı mı olur erkek olunca ne oluyor kocandan duyamadıgını oglundan duyunca egon mı tavan yaptı nedır dıyesım gelıyor ama taş yerınde agırdır dıye susuyorum

sacma sapan salak kara cahıl ınsanlarla yasamak zorundayız onlara tahammul etmeyı bızım ogrenmemız gerek maalesef
sıkmayın canınızı
ınanın ılk cocugunuz erkek olsa bu kez de ıkıncıyı dogur kız olur ınsallah derlerdı sonu yok hepsı geveze
Bir kadinin bunlari soylemesi cok tuhaf. Demek ki kendini eksik goruyor.

Emin ol derlerdi. Şimdi de kız çocuk güzellemesi yaparken oğlan analarını kırma dönemindeyiz.
Oğlum var diyince beni huzur evine peşin atıyorlar 😁
Oğlan bakmaz.
Oğlan evlenene kadar evlat.
Ay sen toruna da hasret kalırsın.
Kız annesine yoldaş ama oğlanlar öyle mi?
Oooo neler dend bana.
Gülüp geçiyorum ben.
Hatta artıl bana bu sözleri söyleyenlere, ya evet ben yazlıkta keyif çatarken anneanneler torun bakacak haklısın napalım fln diyorum 😁sesleri öyle kesiliyor.
Hamilesin hassasın ondan etkilenme hiç

Sağlıkla kucağınıza alın