Kızımın söyledikleri

valla elimden geldiğince yollamıyorum da ona da ihtiyacı olduğunu görüyorum. mecbur gönderiyorum kuzum yoksa bana kalsa hiç gitmesin oraya. kuzum benim içinde neler biriktiriyor :KK43: çok duygusal zaten kim bilir anlatmadığı neler var bide bana da anlatmıyor üzülmiyim diye yakın bir arkadaşıma sohbet etti geçen gün ona söylemiş bunları.
zilli sevgilisinin tek derdi benim sanırım.
Çok üzücü 🥺 O zaman lütfen siz kızınıza bunların sizi üzmediğini ve sizin mutlu olduğunuzu ona sahip olduğunuz için çok Şansli ve mutlu olduğunuzu söyleyin ki o ufacık ruhunda bedeninde onca yükü taşımasın.
Yani gerçekten ne kadar ince ruhlu bir çocuk ama keşke bu kadar ince ruhlu olmasa çünkü bu durumu hayatta onu daha çok üzecektir. Daha bu yaşta sizi düşünüp gidip arkadaşınıza anlatmış 😒 kesinlikle lütfen bir an önce pedagoga gidin. Hayatta mutsuz olmak çok kötü bir şey o yüzden bunları bir an önce atlatsin inşallah. sizin gibi de iyi anlayışlı bilinçli bir annesi var Bir an önce atlatsın inşallah. Sevgiler 💐

Anlıyorum çok da üzüldüm. Allah kolaylıklar versin. Çocuğunuz bebek denecek yaşta bunlara şahit olmuş ve çocuklar o yaşta bile bu tarz şeylerin ne olduğunu anlayabiliyorlar bence. Bu durumda zaten kesinlikle pedagoga gitmeniz gerekiyor şimdiye kadar gitmemiş olmanız aslında hata olmuş maalesef. Ama zararı neresinden dönerseniz kârdır.
Evet haklısınız, siz de onlarla muhattap olmayın. Mademki bir de sizi o kadınla aldatmış. Körler sağlar birbirini ağırlar gibi bir durum olacaktır. Zaten eşiniz ne kadar istedi veya istemeyerek boşandı bilmiyorum ama genel olarak bunu çaktırmasalarda pişman oluyorlar ve kaybeden ben değildim gibi karşı tarafı yani sizi suçlayabiliyorlar. Işte sen kıskanıyorsun da iftira atıyorsun da vesaire vesaire gibi.
Ama doğru olmak her zaman Allah katında da, dünyada çok daha değerli ve insana geri dönüşü iyi olan bir şeydir. ıKız çocuğunuza odaklanın. Inşallah Rabbim her şeyi gönlünüze göre verir, bir an önce de pedagoglara gidin ve çözdürebilirsiniz inşallah Allah'a emanet olun, ikinizi de öpüyorum.

Not: Eğer aklınızın ucuna takılıyorsa beni aldattığı kadında mutlu mu diye, benim mantığım şunu söylüyor.... eğer o kadın eşinizin sevgisinden çok memnun, emin ve mutlu olsaydı ona güven duysaydı zaten ufacık çocuğunuzun bunu size söyleme ihtimaline ya da babasına söyleme ihtimaline karşın bu riski alıp çocuğunuzu kenara cekip sizin aranızdaki iletişim sormazdı. Demek ki mutlu değil genelde de aldatan insanlar, o ahlaktaki insanlar mutlu olmuyor. Belki biz hiç görmüyoruz ama Allah onların yanına bırakmıyor. Ama genelde de görülüyor. En azından çok şükür ben öyle deneyimledim.

Tekrar mutlu bir hayat diliyorum.
mutlaka götürücem eğer kendisi bunu yapmak istemezse bile ben erkek arkadaşımdan borç alırım yine götürürüm. kızımın psikolojisi benim için çok önemli küçükken de anlattım durumu. benim bir arkadaşımın kızı var o hep ağlıyordu annemle babam barışsın diye ama kızımda hiç böyle birşey görmedim. babası için bir kez bile ağladığını görmedim belki de içinde yaşıyor bebeğim. o yüzden götürmedim genelde okulda ki pedagogla konuşturuyordum okulda ki pedagogu da herhangi bir sorun olmadığını gayet iyi bir psikolojiye sahip olduğunu söyledi bende üstelemedim durumu. ama bu sefer büyüdü ve içinde böyle birşeyle büyümesini istemiyorum. o eksikliği tamamlamak ve boşluğunu doldurmak istiyorum.

onların ilişkisine gelince, benim eski eşimle mutlu olabilecek tek bir kadın bile tanımıyorum, kafamı da onların ilişkisine hiç yormuyorum.
bana yaptıklarından sonra sadece Allahından bulsun istiyorum. kadın her ne kadar çok mutluyuz pozları verip inatla wp durumlarında paylaşsa da ben mutlu olduğunu düşünmüyorum.
mutlu olan beni kızıma sormaz yada benim nasıl giyindiğim ne yaptığımla ilgilenmez. belli ki beni bir tehlike olarak görüyor. görsün de huzursuz olsun mutlu olmasın.

Çok üzücü 🥺 O zaman lütfen siz kızınıza bunların sizi üzmediğini ve sizin mutlu olduğunuzu ona sahip olduğunuz için çok Şansli ve mutlu olduğunuzu söyleyin ki o ufacık ruhunda bedeninde onca yükü taşımasın.
Yani gerçekten ne kadar ince ruhlu bir çocuk ama keşke bu kadar ince ruhlu olmasa çünkü bu durumu hayatta onu daha çok üzecektir. Daha bu yaşta sizi düşünüp gidip arkadaşınıza anlatmış 😒 kesinlikle lütfen bir an önce pedagoga gidin. Hayatta mutsuz olmak çok kötü bir şey o yüzden bunları bir an önce atlatsin inşallah. sizin gibi de iyi anlayışlı bilinçli bir annesi var Bir an önce atlatsın inşallah. Sevgiler 💐
evet bu durumun beni üzmediğini, ben onunla çok mutlu olduğumu anlattım. ama tabiki pedagog desteği şart bu durumda. babası umarım bu durumu ciddiye alır ve birlikte bir pedagog desteği almaya gideriz. ben o destek olmasa bile kendim bir şekilde götürücem.

Babasını boşverin siz kendiniz götürün pedagog a. Onu beklerseniz ohooo

Boşanıp da çocuğu birlikte götüren yoktur zaten. O medeniyet yok çoğu çiftte.

Merhaba kızlar, benim 6,5 yaşında bir kızım var eylülde ilkokula başlayacak.
babasına gitti 1 ay kaldı, orada babasının kız arkadaşıyla yan yana görünce kıskandı sanırım, geldiğinde sürekli babamla barışmanı istiyorum. babamla annemin aşık olmasını istiyorum diyor. bu durum bu yaşta normal mı? daha önce de birkaç kez söyledi ben biz babanla arkadaşız babanla küs değiliz biz ayrıldık annecim diyorum ama son zamanlarda bunu daha sık dile getirmeye başladı.
kızım zaten aşırı duygusal bir çocuk. birde arkadaşıma da eski eşimin kız arkadaşıyla ilgili birşeyler anlatmış, benimle ilgili sorular soruyormuş, nasıl giyiniyor annen, annen güzel mı, annenle baban nasıl konuşuyor güzel mı kötü mü. sakın annene bizim konuştuklarımızı anlatma üzülür babana söyler kavga ederler gibi şeyler söylemiş ve ben bunu gidip babasına söylesem benim uydurduğumu düşünüp saçma sapan tavızrlara girecek o yüzden tek kelime etmedim. ama pedagoga götürmemiz gerektiğini bizim barışmamızı istiyor geldiğinden beri bunu söylüyor ve bir çözüm bulmak sadece benim sorumluluğum değil ikimizin de sorumluluğu dedim ama asla cevap dahi vermiyor.
kızımla nasıl konuşmam lazım, babasıyla ayrıldığımızı ben 2 yaşından beri güzel güzel anlatıyorum ama içinde büyüttüğü şeyler çok farklı ve üzülüyorum. benim güzel giden bir ilişkim var,babasının da başka bir ilişkisi var, bunu nasıl kabullenecek?

Eşim 39 yaşında
Hala annesiyle babasının barışmasını içten içe istiyor yani onları beraber görme isteği imkansız olmasına rağmen var. Her çocuk ister diye düşünüyorum
bence yakında kabullenir, normal bir istek olarak gördüm ben, çevresindeki anne babası evli arkadaşlarından da etkileniyordur. Yakında kabullenir, biz babanla iki arkadaşız ama her zaman senin annen ve babanız vs işte böyle açıklamalarla devam ederseniz kafasında oturtur artık

Neredeyse 30 yaşıma geldim, hala annemle babam bir arada olsaydı keşke derim. Yani normal, her çocuk ister. Zamanla kabullenecek, hem başından beri bu şekilde büyümesi avantaj. Hiçbir etkisi olmaması imkansız ama en aza indirgemek için pedagog desteği iyi olur fikrimce

Merhaba kızlar, benim 6,5 yaşında bir kızım var eylülde ilkokula başlayacak.
babasına gitti 1 ay kaldı, orada babasının kız arkadaşıyla yan yana görünce kıskandı sanırım, geldiğinde sürekli babamla barışmanı istiyorum. babamla annemin aşık olmasını istiyorum diyor. bu durum bu yaşta normal mı? daha önce de birkaç kez söyledi ben biz babanla arkadaşız babanla küs değiliz biz ayrıldık annecim diyorum ama son zamanlarda bunu daha sık dile getirmeye başladı.
kızım zaten aşırı duygusal bir çocuk. birde arkadaşıma da eski eşimin kız arkadaşıyla ilgili birşeyler anlatmış, benimle ilgili sorular soruyormuş, nasıl giyiniyor annen, annen güzel mı, annenle baban nasıl konuşuyor güzel mı kötü mü. sakın annene bizim konuştuklarımızı anlatma üzülür babana söyler kavga ederler gibi şeyler söylemiş ve ben bunu gidip babasına söylesem benim uydurduğumu düşünüp saçma sapan tavızrlara girecek o yüzden tek kelime etmedim. ama pedagoga götürmemiz gerektiğini bizim barışmamızı istiyor geldiğinden beri bunu söylüyor ve bir çözüm bulmak sadece benim sorumluluğum değil ikimizin de sorumluluğu dedim ama asla cevap dahi vermiyor.
kızımla nasıl konuşmam lazım, babasıyla ayrıldığımızı ben 2 yaşından beri güzel güzel anlatıyorum ama içinde büyüttüğü şeyler çok farklı ve üzülüyorum. benim güzel giden bir ilişkim var,babasının da başka bir ilişkisi var, bunu nasıl kabullenecek?
Dönem dönem bu soruları soracak gayet güzel yaklasmissiniz. Baba da aynen böyle konusmali

Neredeyse 30 yaşıma geldim, hala annemle babam bir arada olsaydı keşke derim. Yani normal, her çocuk ister. Zamanla kabullenecek, hem başından beri bu şekilde büyümesi avantaj. Hiçbir etkisi olmaması imkansız ama en aza indirgemek için pedagog desteği iyi olur fikrimce
küçükken ben de istiyordum annemle babamın birlikte olmasını ama içerlediğimi hatırlamıyorum. zamanla unuttum şimdi iyi ki ayrılardı diyorum. belki kızım da biraz daha büyüdüğünde iyi ki ayrılmışsınız diyecek. götürücem pedagoga.

Dönem dönem bu soruları soracak gayet güzel yaklasmissiniz. Baba da aynen böyle konusmali
babası ne konuşuyor bilmiyorum açıkçası bana anlatmak istemiyor ordan geldiğinden beri. annene anlatma üzülür demiş sanırım ikisinden birisi.o da inatla anlatmıyor bana

Sizin erkek arkadaşınızla tanıştı mı? Onların arası nasıl?
tanıştı evet, ama çok kısa süre. araları iyi şakalaşıyorlar sürekli ama uzun vakit geçirmedik 3 ümüz olarak.

Babasını boşverin siz kendiniz götürün pedagog a. Onu beklerseniz ohooo

Boşanıp da çocuğu birlikte götüren yoktur zaten. O medeniyet yok çoğu çiftte.
ben öyle düşünmüyorum böyle birşeye babasının da dahil olması gerekiyor. bütün sorumluluk annede olmamalı.

Eşim 39 yaşında
Hala annesiyle babasının barışmasını içten içe istiyor yani onları beraber görme isteği imkansız olmasına rağmen var. Her çocuk ister diye düşünüyorum
bence yakında kabullenir, normal bir istek olarak gördüm ben, çevresindeki anne babası evli arkadaşlarından da etkileniyordur. Yakında kabullenir, biz babanla iki arkadaşız ama her zaman senin annen ve babanız vs işte böyle açıklamalarla devam ederseniz kafasında oturtur artık
her çocuk ister tabi anne babasının yan yana olmasını. ama böyle de büyüsün istemiyorum içinde hep bir boşluk olmasını istemiyorum o boşluğu doldurmalıyım bir şekilde onu da pedagog ile halledebilirim sanırım.

ben öyle düşünmüyorum böyle birşeye babasının da dahil olması gerekiyor. bütün sorumluluk annede olmamalı.

E adam istemiyor ne yapacaksın? Silah zoruyla mı götürteceksin?

Çocuğunun psikolojisini beklettirme hemen götür.

Bütün sorumluluk beraber pedagoga gitmek değil ki.

Adam istemiyor gönülsüz aş ya karın ağrıtır ya baş.

Benim çevremde bisürü çocuklu ayrılan var alsa görüşmüyorlar.

babası ne konuşuyor bilmiyorum açıkçası bana anlatmak istemiyor ordan geldiğinden beri. annene anlatma üzülür demiş sanırım ikisinden birisi.o da inatla anlatmıyor bana
Cok zorlamayın ,oyun içinde başka bir şeyden bahseder gibi anlatmasını sağlayabilirsiniz. Gerekirse babasına " kızımıza ara sıra arkadaş oldugumuzu ,kusmedigimizi hatırlat" diyebilirsiniz ki çok da umurunda değilmiş adamın. Siz sevgilisi olduğunu biliyor muydunuz ? Kızınızı bu duruma hazirlamamismiydiniz ??

Cok zorlamayın ,oyun içinde başka bir şeyden bahseder gibi anlatmasını sağlayabilirsiniz. Gerekirse babasına " kızımıza ara sıra arkadaş oldugumuzu ,kusmedigimizi hatırlat" diyebilirsiniz ki çok da umurunda değilmiş adamın. Siz sevgilisi olduğunu biliyor muydunuz ? Kızınızı bu duruma hazirlamamismiydiniz ??
sevgilisi olduğunu biliyordum kızım da biliyordu 2,5 yaşından beri hazırladım bu duruma.

oy kuzucuk kıyamam ona. evet içinde yaşıyor benim kızım normalde zaten. çok dile getirmez birçok şeyi ama bunu sık sık söylemeye başladı. bizim ayrıldığımızı bir daha bir araya gelmeyeceğimizi anlatıyorum güzel güzel ama o babamla annem aşık olsun istiyorum diyor :KK43:
Eski eşinin söylemleri olmasın bunlar Jameya.
Bu çocuk alışmıştı ayrılığa. Şimdi tekrar babamla barışmanı istiyorum demesi sanki babasının ben istiyorum annen istemiyor barışmayı vb söylemleri olduğuna işarette olabilir bence.
Senin eski eşinde o potansiyel var zira.

Eski eşinin söylemleri olmasın bunlar Jameya.
Bu çocuk alışmıştı ayrılığa. Şimdi tekrar babamla barışmanı istiyorum demesi sanki babasının ben istiyorum annen istemiyor barışmayı vb söylemleri olduğuna işarette olabilir bence.
Senin eski eşinde o potansiyel var zira.
var tabi potansyel. ben sordum babanla neler konuştunuz diye ama anlatmak istemiyor. bende zorlamıyorum ama ordan gelir gelmez bunları söylemesinde bir katkısı olduğunu bende düşündüm. arkadaşıma demiş ki kızım, annem babamla güzel konuşursa babam ona araba bile alabilir bana öyle söyledi demiş.

var tabi ben sordum babanla neler konuştunuz diye ama anlatmak istemiyor. bende zorlamıyorum ama ordan gelir gelmez bunları söylemesinde bir katkısı olduğunu bende düşündüm. arkadaşıma demiş ki kızım annem babamla güzel konuşursa babam ona araba bile alabilir bana öyle söyledi demiş.
Hiç şaşırmadım.
Birde tembihlemiş çocuğu annene söyleme diye. Ne ahlaksız,duygusuz, bencil bir adam bu ya,utanmıyor el kadar çocuğu böyle kullanmaya.
Yerinde olsam oyun oynayarak anlattırırdım,biri kız bebek olsun,biri anne biri baba sohbet ediyorlarmış gibi yaparak bir oyun başlat istersen. Oyun oynarken dalıp anlatabilir. Kızım bazen okuldaki olayları anlatmıyordu bu şekilde o farkında bile olmadan agzından alıyordum lafı.

Hiç şaşırmadım.
Birde tembihlemiş çocuğu annene söyleme diye. Ne ahlaksız,duygusuz, bencil bir adam bu ya,utanmıyor el kadar çocuğu böyle kullanmaya.
Yerinde olsam oyun oynayarak anlattırırdım,biri kız bebek olsun,biri anne biri baba sohbet ediyorlarmış gibi yaparak bir oyun başlat istersen. Oyun oynarken dalıp anlatabilir. Kızım bazen okuldaki olayları anlatmıyordu bu şekilde o farkında bile olmadan agzından alıyordum lafı.
valla yıldım ben bu adamdan inan ki. bugün söyledim böyle diyor neden bu şekilde brşey mı söyledin yada kız arkadaşından mı kıskanıyor, pedagog araştır pedagoga götrelim dedim görmezden gelme bu sorunu dedim görmezden gelmiyorum konuşuruz yazmış. belli ki hiç şaşırmadı. baktı ki beni manipule edemiyor kızıma sıçradı manipule etmeleri. yapayım bu akşam bakalım işe yarar umarım.

X