Kızımın söyledikleri

Jameya

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
13.431
12.609
Merhaba kızlar, benim 6,5 yaşında bir kızım var eylülde ilkokula başlayacak.
babasına gitti 1 ay kaldı, orada babasının kız arkadaşıyla yan yana görünce kıskandı sanırım, geldiğinde sürekli babamla barışmanı istiyorum. babamla annemin aşık olmasını istiyorum diyor. bu durum bu yaşta normal mı? daha önce de birkaç kez söyledi ben biz babanla arkadaşız babanla küs değiliz biz ayrıldık annecim diyorum ama son zamanlarda bunu daha sık dile getirmeye başladı.
kızım zaten aşırı duygusal bir çocuk. birde arkadaşıma da eski eşimin kız arkadaşıyla ilgili birşeyler anlatmış, benimle ilgili sorular soruyormuş, nasıl giyiniyor annen, annen güzel mı, annenle baban nasıl konuşuyor güzel mı kötü mü. sakın annene bizim konuştuklarımızı anlatma üzülür babana söyler kavga ederler gibi şeyler söylemiş ve ben bunu gidip babasına söylesem benim uydurduğumu düşünüp saçma sapan tavızrlara girecek o yüzden tek kelime etmedim. ama pedagoga götürmemiz gerektiğini bizim barışmamızı istiyor geldiğinden beri bunu söylüyor ve bir çözüm bulmak sadece benim sorumluluğum değil ikimizin de sorumluluğu dedim ama asla cevap dahi vermiyor.
kızımla nasıl konuşmam lazım, babasıyla ayrıldığımızı ben 2 yaşından beri güzel güzel anlatıyorum ama içinde büyüttüğü şeyler çok farklı ve üzülüyorum. benim güzel giden bir ilişkim var,babasının da başka bir ilişkisi var, bunu nasıl kabullenecek?

Öyle şeyler demesi normal bu yaşlarda daha tam olayı bilmediği için kavrayamadığı için kuzenimin kızıda öyleydi sürekli geceleri ağlar yemek dahi yemezdi babamla barışcaksın diye ama biraz daha büyüyünce anlar sizi merak etmeyin zor bir süreçten geçiyorsunuz umarım üstesinden gelirsiniz

Öyle şeyler demesi normal bu yaşlarda daha tam olayı bilmediği için kavrayamadığı için kuzenimin kızıda öyleydi sürekli geceleri ağlar yemek dahi yemezdi babamla barışcaksın diye ama biraz daha büyüyünce anlar sizi merak etmeyin zor bir süreçten geçiyorsunuz umarım üstesinden gelirsiniz
pedagoga götürdüler mı peki? götürmeli miyim? kızım ağlamıyor gülerek söylüyor ama daha kötü olmaz umarım ben üzülüyorum bu duruma.

pedagoga götürdüler mı peki? götürmeli miyim? kızım ağlamıyor gülerek söylüyor ama daha kötü olmaz umarım ben üzülüyorum bu duruma.
TABİKi de uzun bir süre götürdüler hatta şuan dokuz yaşında daha idrak etti herseyi ve artık annesine diretme olayıda yok bence sizde götürmelisiniz

TABİKi de uzun bir süre götürdüler hatta şuan dokuz yaşında daha idrak etti herseyi ve artık annesine diretme olayıda yok bence sizde götürmelisiniz
tamam söyledim babasına umarım yanlış anlayıp farklı yere çekmez bu mevzuyu.

Kizimin yakin arkadasinin anne ve babasi boşandı. Benim kizim bile etkilendi bu durumdan. Gunlerce siz boşanmayacaksiniz degil mi diye sorguladi. Geceleri kalktiginda bizi kontrol etti beraber uyuyormuyuz diye.

Bu yasta normal bence.
oy kuzucuk kıyamam ona. evet içinde yaşıyor benim kızım normalde zaten. çok dile getirmez birçok şeyi ama bunu sık sık söylemeye başladı. bizim ayrıldığımızı bir daha bir araya gelmeyeceğimizi anlatıyorum güzel güzel ama o babamla annem aşık olsun istiyorum diyor :KK43:

babasına anlatmaya çalıştım umarım mevzuyu yanlış anlamazsa farklı yere çekmezse götürücez.
Farkli yere çekeceği birşey yok, sizin ona yakinlaşmaya çalışmanızı ima ederse bir ilişkiniz olduğunu hatırlatırsınız.. önemli olan zaten kızınızın mutluluğu, siz de teferruatlara canınızı sıkmayın..Diğer kadın da sizi dert ediyor demek ki, üzerinde durmayın..

Farkli yere çekeceği birşey yok, sizin ona yakinlaşmaya çalışmanızı ima ederse bir ilişkiniz olduğunu hatırlatırsınız.. önemli olan zaten kızınızın mutluluğu, siz de teferruatlara canınızı sıkmayın..Diğer kadın da sizi dert ediyor demek ki, üzerinde durmayın..
Farklı bir yere çekmesi için bir sebep yok aslında ama zihniyetini bildiğim için öyle düşüneceğini düşünüyorum. gerçekten istediği kadar dert etsin umurumda dahi değil. çok varoş davranışlar.

Farklı bir yere çekeceği bir durum değil hersey kızınız için sonuçta yetişkin birey ne demek istediğinizi anlamıştır sonuçta
genelde bu tarz şeyleri benim uydurduğumu zannediyor. bu çok rahatsız edici bir durum ama istediğini düşünsün ben çocuğum için muhattap oluyorum.

Merhaba kızlar, benim 6,5 yaşında bir kızım var eylülde ilkokula başlayacak.
babasına gitti 1 ay kaldı, orada babasının kız arkadaşıyla yan yana görünce kıskandı sanırım, geldiğinde sürekli babamla barışmanı istiyorum. babamla annemin aşık olmasını istiyorum diyor. bu durum bu yaşta normal mı? daha önce de birkaç kez söyledi ben biz babanla arkadaşız babanla küs değiliz biz ayrıldık annecim diyorum ama son zamanlarda bunu daha sık dile getirmeye başladı.
kızım zaten aşırı duygusal bir çocuk. birde arkadaşıma da eski eşimin kız arkadaşıyla ilgili birşeyler anlatmış, benimle ilgili sorular soruyormuş, nasıl giyiniyor annen, annen güzel mı, annenle baban nasıl konuşuyor güzel mı kötü mü. sakın annene bizim konuştuklarımızı anlatma üzülür babana söyler kavga ederler gibi şeyler söylemiş ve ben bunu gidip babasına söylesem benim uydurduğumu düşünüp saçma sapan tavızrlara girecek o yüzden tek kelime etmedim. ama pedagoga götürmemiz gerektiğini bizim barışmamızı istiyor geldiğinden beri bunu söylüyor ve bir çözüm bulmak sadece benim sorumluluğum değil ikimizin de sorumluluğu dedim ama asla cevap dahi vermiyor.
kızımla nasıl konuşmam lazım, babasıyla ayrıldığımızı ben 2 yaşından beri güzel güzel anlatıyorum ama içinde büyüttüğü şeyler çok farklı ve üzülüyorum. benim güzel giden bir ilişkim var,babasının da başka bir ilişkisi var, bunu nasıl kabullenecek?
Oncelikle geçmiş olsun. Benim kızım da o yaşlardaydı babasından ayrıldığımda. Tabii o babasının sevgilisini falan o yaşlarda görmedi ama eminim görse oda etkilenirdi Dolayısıyla sizin kendi başınıza çok ta çözmenizi mümkün kılacak bir durum değil bu durum o yüzden bir pedagoga gitmenizi kesinlikle öneririm.
Geçici bir durumdur diye düşünüyorum ve bu duygular çok normal. Sevgilisinin dediklerini eski eşinize söylediyseniz evet sizin uydurduğunuzu söyleyebilir, inanın bilmiyorum dilerseniz bunu direk kadınla irtibata geçerek mesaj da söyleyebilirsiniz. Cocugun etkilendigini lutfen bir daha yapmamasini rica edebilirsiniz. Bilemiyorum ya da pådagok ile o kadar konusun bunda. Kolaylıklar diliyorum 🌸

Oncelikle geçmiş olsun. Benim kızım da o yaşlardaydı babasından ayrıldığımda. Tabii o babasının sevgilisini falan o yaşlarda görmedi ama eminim görse oda etkilenirdi Dolayısıyla sizin kendi başınıza çok ta çözmenizi mümkün kılacak bir durum değil bu durum o yüzden bir pedagoga gitmenizi kesinlikle öneririm.
Geçici bir durumdur diye düşünüyorum ve bu duygular çok normal. Sevgilisinin dediklerini eski eşinize söylediyseniz evet sizin uydurduğunuzu söyleyebilir, inanın bilmiyorum dilerseniz bunu direk kadınla irtibata geçerek mesaj da söyleyebilirsiniz. Cocugun etkilendigini lutfen bir daha yapmamasini rica edebilirsiniz. Bilemiyorum ya da pådagok ile o kadar konusun bunda. Kolaylıklar diliyorum 🌸
benim kızım biz ayrıldığımızda 2,5 yaşındaydı. eşim beni aldattı, bu kadınla biz boşanır boşanmaz tatile gitmişlerdi. 2,5 yaşından beri şahit oluyor ilişkilerine. ben hep anlattım babasının başkasını sevdiğini biz anlaşamıyoruz diye ayrıldığımızı etkilenmesin diye elimden geleni yaptım. ama tabi ki tek tarafın çabasıyla çözülecek şeyler değil.
ikisiyle de bu konuda muhattap olmayacağım. ikisi de çok yanlış zihniyete sahipler malesef. kadın da zaten inkar eder ben öyle birşey yapmadım der.

Ah Jameyam dert biter mi ya…
Babaya yollasan dert yollamasan dert…
Kızına da kıyamam kendince bir dünya kurmaya çalışıyor işte…
Zilli sevgilisi de maşallah hiç boş durmamış.
valla elimden geldiğince yollamıyorum da ona da ihtiyacı olduğunu görüyorum. mecbur gönderiyorum kuzum yoksa bana kalsa hiç gitmesin oraya. kuzum benim içinde neler biriktiriyor :KK43: çok duygusal zaten kim bilir anlatmadığı neler var bide bana da anlatmıyor üzülmiyim diye yakın bir arkadaşıma sohbet etti geçen gün ona söylemiş bunları.
zilli sevgilisinin tek derdi benim sanırım.

bence kiskandigindan degil. o iki ayda babasiyla guzel vakit gecirince ayrilmak istememistir hep bir arada olmak istemistir. bunun da yolu barismak ve yeniden evlenmek

bence kiskandigindan degil. o iki ayda babasiyla guzel vakit gecirince ayrilmak istememistir hep bir arada olmak istemistir. bunun da yolu barismak ve yeniden evlenmek
evet bu sefer güzel vakit geçirmişler. tatile götürmüş denize havuza sık sık götürmüş baya keyifliydi ordayken.

benim kızım biz ayrıldığımızda 2,5 yaşındaydı. eşim beni aldattı, bu kadınla biz boşanır boşanmaz tatile gitmişlerdi. 2,5 yaşından beri şahit oluyor ilişkilerine. ben hep anlattım babasının başkasını sevdiğini biz anlaşamıyoruz diye ayrıldığımızı etkilenmesin diye elimden geleni yaptım. ama tabi ki tek tarafın çabasıyla çözülecek şeyler değil.
ikisiyle de bu konuda muhattap olmayacağım. ikisi de çok yanlış zihniyete sahipler malesef. kadın da zaten inkar eder ben öyle birşey yapmadım der.
Anlıyorum çok da üzüldüm. Allah kolaylıklar versin. Çocuğunuz bebek denecek yaşta bunlara şahit olmuş ve çocuklar o yaşta bile bu tarz şeylerin ne olduğunu anlayabiliyorlar bence. Bu durumda zaten kesinlikle pedagoga gitmeniz gerekiyor şimdiye kadar gitmemiş olmanız aslında hata olmuş maalesef. Ama zararı neresinden dönerseniz kârdır.
Evet haklısınız, siz de onlarla muhattap olmayın. Mademki bir de sizi o kadınla aldatmış. Körler sağlar birbirini ağırlar gibi bir durum olacaktır. Zaten eşiniz ne kadar istedi veya istemeyerek boşandı bilmiyorum ama genel olarak bunu çaktırmasalarda pişman oluyorlar ve kaybeden ben değildim gibi karşı tarafı yani sizi suçlayabiliyorlar. Işte sen kıskanıyorsun da iftira atıyorsun da vesaire vesaire gibi.
Ama doğru olmak her zaman Allah katında da, dünyada çok daha değerli ve insana geri dönüşü iyi olan bir şeydir. ıKız çocuğunuza odaklanın. Inşallah Rabbim her şeyi gönlünüze göre verir, bir an önce de pedagoglara gidin ve çözdürebilirsiniz inşallah Allah'a emanet olun, ikinizi de öpüyorum.

Not: Eğer aklınızın ucuna takılıyorsa beni aldattığı kadında mutlu mu diye, benim mantığım şunu söylüyor.... eğer o kadın eşinizin sevgisinden çok memnun, emin ve mutlu olsaydı ona güven duysaydı zaten ufacık çocuğunuzun bunu size söyleme ihtimaline ya da babasına söyleme ihtimaline karşın bu riski alıp çocuğunuzu kenara cekip sizin aranızdaki iletişim sormazdı. Demek ki mutlu değil genelde de aldatan insanlar, o ahlaktaki insanlar mutlu olmuyor. Belki biz hiç görmüyoruz ama Allah onların yanına bırakmıyor. Ama genelde de görülüyor. En azından çok şükür ben öyle deneyimledim.

Tekrar mutlu bir hayat diliyorum.

Son düzenleme:
X