Kizima olan tahammulsuzlugum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
3. Nerede okudun
Hadi söyle bakalım

Valla istediğin gbi düşünebilirsin tatlım
Sen benim burada yazdığım kadarına hakimsin hayatımın. Anlatıyorum anlamıyorsun.
Daha ne diyeyim
Hadi yolun açık olsun ...

Ne demek 3 nerede? Bir iki üç kere olan bir şey deşe değil bu tahammülsüzlük sinir hali. Hiçbir şey sürekli bebeğe tahammülsüz, sinirli davranmanıza neden değil bunu anlamıyorsun. Eşini suçluyorsun bebeğe kızıyorsun. Bir kız sonra isterden 100 kere güldür, bebek bu, bir canlı, bir kere korksa endişe etse yeter.

İnsanlar sana yaptığın yanlış diyor, mırın kırın ediyorsun. Yine kızdım ettim diyorsun. Saçma tutarsız davranıyorsun.

Her insanın depresif anı olabilir. Başa çıkamadığı durumlar. Üst üste geldi
Genel olarak agresifim ama kızıma 2. Yansıtısim bunu . İlkinde zaten psikiyatrist ile direkt iletişim kurdum . Bir çözümle sonlanmadi. Kendim 2. De asamadığim için yazdım
1 haftalık pediatrist sürecinde farklı bir yol izlerim belki diye. Muhtemelen sütü kes diyecek.

Arkadaşlar bence konu sahibinin üzerine fazla gitmeyin, belliki yaptığından zaten kendisi de rahatsiz ki konu açmış.
Bebek bakmak gerçekten cok zor, helede sağlığın yerinde değilse mental ruh halin bozuksa daha da zorlaşıyor, 5 saat 10 saat 3 gun 5 gūn değil surekli ve bebegin ihtiyacı hiç bitmiyor, sağlıklı bir anne bile olsan uykusuz kaliyorsun bazen halsiz oluyorsun, (bazen tahammül bitiyor gecip kenara gizlice ağlıyorsun (ben yasadim bunu).) Hele birde yalnız bakiyorsan gerçekten zor ve bazi bebekler cidden cok zor oluyor. Tabii bir gülüşüyle tüm yorgunlugunun bittiğide oluyor.
Bazı kadinlar lohusa doneminden cikamayabiliyor, konu sahibinin belki boyle bir problemi vardir + dunya derdi ve kocasının yaptıkları da gerginliğini tetikliyor.
Kisaca konu sahibi kendi bu durumundan rahatsız ve olumsuzluklar içinde yaşadığı bu rahatsizligini konu edip buraya taşımış bir nevi dertlesmek için.
Zaten derdi başından aşkın.
Taşlamaya gerek yok!

Aynı benim ablam, genç kızken erkek arkadaşıyla mutluysa şakalar yapar, kahkaha atar evde birinin morali mi bozuk hasta mı umrunda olmazdı, arası kötüyse bağırır çağırır, evi cehenneme çevirirdi. Onun da ağzından çıkanı kulağı duymaz, bana bir kavgada o… demişti. En son ailecek onu hayatımızdan çıkardık tamamen. Ben uzaktayım ama anneme demediğini bırakmayıp sonra hiçbir şey olmamış gibi davranıyordu. Bence herkes yaptıklarının bir bedeli olduğunu görmeli. Yoksa akıllanmıyorlar.

Allah razı olsun . Halden anlamak, empati yapabilmek herkese nasip olmuyor. Sabahtan beri kendimi anlatamıyorum. Yanlıştı diyorum
Zor zamanlardı diyorum.
Dilerim güzel günler göresiniz

Eşinizin size destek olması lazım. Çocuk için bazı fedakarlıklar yapması gerektiğini söyleyin. Bence eşinizle daha iyi olabilseniz her şey daha iyi olur. Ya da onu öyle kabullenin ve takmayın kafanıza bir süre. Çocuğunuz çok küçük. Ona yazık olmasın bu süreçte. Anneniz de yanınızda şanslısınız.
Benim bebeğim 1 yaşında ve her öğünde mutfak darmadağın ve pis oluyor. Yerlere yemekleri tükürüyor vs. Bu çok normal. Siz dökülmesine tahammül edemiyorsunuz ama bebekler böyleler. Bebeğinize haksızlık ediyorsunuz.

Babanızı kaybetmenin acısını minicik yavrunuza yaşatmayın. İnsan akıllı bir canlıdır. Kendisini egitebilir. İlacın faydasindan çok zararı olacak size, bırakınca başa döneceksiniz. Kendinize gelin ya! Anne,baba,eş, evlat mal mülk bunların hangisi bizim ki sonsuza dek elimizde kalsınlar? Hepsi de emanet. Olum bir gerçek, annelik de bir gerçek. Yavrunuzun suçu sizin çocuğunuz olması mı? Yapmayın. Her bağırıp çağırmak geldiğinde hayır bagirmayacagim, annelik böyle vlbirsey, o dökecek, dağıtacak, kirletecek, ben halledeceğim (eşinizi geçin, onunla mevzuyu bu mevzuyu çözer çözmez halledersiniz) diyeceksiniz. İlk zamanlar o bagirmalar içinizde patlayıp sizi iyice gerecek ama 3 günde, vallahi 3 günde tahammül yavaş yavaş artacak, o annelikten nasıl keyif alınacak,, iç huzur nasıl yerine gelecek göreceksiniz. Ben kendimden biliyorum. Babanız yaşamış ve malesef ömrünü tamamlamış. Onu çok seven de bir evladı varmış. Ama siz bu acıyı uzattıkça daha 7 aylıkken yiten bir ömre, hiç seveninin olmadığını düşünecek bir evlada malediyorsunuz. İçinizde çok kolay bulacağınız gücü başka kapılarda aramayın, sonra beklediğiniz mucize gerçekleşmezse daha da hircinlasirsiniz. Bana güvenin.

Bebeğe ses yükseltilmez. Tekrar yazıyorum, bebeğe ses yük-sel-til-mez!
Çünkü o bir bebek, dünyaya yeni geldi, hiçbir şey bilmiyor, bu sebeple de yapamadığı bilmediği şeylerden sorumlu tutulamaz. Bebeklere bağırılmaz. Bir kere bile bağıramazsınız. Normalleştiremezsiniz bunu, dövmedim ki sadece bağırdım diyemezsiniz. Gerçekten şok geçiriyorum her yorumunuzda.
Hatalıyım çocuğuma kötü davranıyorum diye kabullenmeniz lazım önce. Ama hala her yoruma, vurmadım ki bağırdım diyorsunuz.
0-2 yaşta bebekler dünyaya karşı güven duygusunu oluştururlar. Eğer bakım vereni güzel ilgilenirse, mesela sizin gibi bağırmazsa, sürekli evde babasıyla kavga etmezse özgüvenli bir birey olmasında etkili olur bu süreçteki yaşantıları.
Ama bağırmaya devam ederseniz, babasıyla da kavgalara mesela, o zaman kendi kızınızın gelişimini olumsuz etkileyeceksiniz.
Yine tekrar ediyorum bebeğinize bağıramazsınız.

Olmayana takilipta, olanlari kaybetmeyin
Cok büyük bir aci yasamissiniz basiniz sagolsun, Profesyonel yardim alin ve kizinizda sifa bulun.

Her yoruma vurmadım ki bağırdım diyorum
Doğru
Ama çok da pişman oldum diyorum
İstersen bunu da gözardı etme olur mu? Almak istediğini alıp bana yüklenemezsin
Pişman olduğum ve pediatriste 1 haftalik sürecimiz var
Bu aşamada ben nasıl değişebilirm belki farklı fikirler sunulabilir diye yazdım
Linclemen bittiyse lütfen vermen gereken cevabi ver.

Merhaba, bende emzirme dönemindeyim ve selectra25mg kullanıyorum doktor tavsiyesi ile. Doktorunuza bir danışın isterseniz. Ben sizi anlıyorum çok zor bir süreç.. eş desteği çok önemli.. eşiniz sizi bu kadar mutsuz etmese eminim herşey çok daha kolay olurdu. Karı koca ilişkisi bittiyse bitmiştir, iyi bir anne baba olmanın çözümünü arayın..

Bana ne be!
Ben size hiçbir şey vermek zorunda değilim. Aaa kadına bak, bir de emrediyor.
Gidip eşinize emredin aynen böyle. Bana değil.
Değişime kullandığınız acayip dilden başlayabilirsiniz mesela. 7 aylık bebeğime bağırıyorum ama dövmüyorum demek doğru bir dil değil.
Şunu da belirteyim, zararınız kendinize bile değil bebeğinize olur. Bunu da unutmayın. Maması geç verilse, altı zamanında temizlenmese bile bebeklerin kişilik gelişimi olumsuz etkileniyor. Siz bağırmaktan bahsediyorsunuz.

Ya çocuğun ne suçu var hiç yumuşak bir yorum yapamiycam ilaç kullanamıyorum terapi alamıyorum eee napcaksiniz peki yazık degilmi o çocuğa.Kocaman kadın babasının eksikliginden duyduğu üzüntüyü anlatırken 7 aylık bir bebeğin anne şefkatinin eksikliğinden nekadar etkilenecek bı düşünün !!

Poff
Baydın ama
İstediğim.sekilde konusum seninle
Konuma yorum yapıyorsun
Edebinle değil üstelik. Hakkettiği şekilde de cevabını alırsın

İnsan olsan laftan anlardin
Bu durumdan hoşnut değilim zaten..anlayamiyor musun?

Size özelden sorsam olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…