Kizima olan tahammulsuzlugum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rica ederim. Bahsi geçen yerlerde deva aramış ilaçlardan yan etki dışında birşey elde edememiş ve belediyenin sayesinde terapi almış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki herşey sizin gayretinize kalmıştır. İlişkiler kangren olduğunda onu kesip atmak gerekir. Eğer evladınıza karşı sabrınız artacak ise bunu bir düşünün derim. Kaybınız için üzgünüm. Başınız sağ olsun. Ancak babanız sizi görebiliyorsa şuanki halinize çok üzülüyordur. Güçlü olmaya çalışın. Nefes almak ve ani tepkiler vermemeyi öğrenmek bana gündelik hayatta da çok işe yaradı. Sizin de yaracak çocuk onlar bırakın batırsın yeter ki yesin. Benim oğlum batırıyor ben temizliyorum her gün halı, koltuk vs silmek zorunda kalıyorum. Ama sorun değil onun canı sağ olsun. Bir yerine birşey olmadıktan sonra kirlenen temizlenir kırılan kaldırılır atılır dağılan ortalık elbet toplanır.

Şuan ona sıkı sıkı tutunun. O sizin canınız size ihtiyacı var. Bunların sorumlusu değil. Zaten bunun farkındasınız pişman olmak bir adımdır.

Hatayı kabullendiniz ve şimdi düzeltmek istiyorsunuz. Bu umut verici bir adım. Bu buhramdan kurtulmanız için dua edeceğim. Umarım iyi olursunuz.

Ağlattın beni. Güzel kalbin için minnettarım. Yüreğinden ve ellerinden öpüyorum saygıyla.

Umursamaz ilgisiz bencil kocaya laf yok, sağa sola borç takıp borcunu konu sahibine ödeten abiye laf yok ama anneye bebeğe bağırma bol bol var. Annem kalp hastası üzülmesin diye boşanamama bahanesi var ama yine aynı anneye bağırma çağırma var. Kadın akşam işten gelip 2 saat ilgilendiği çocuğuna bağırıyor. Saatlerce çocuktan uzak; yemesi içmesiyle, temizliği bakımı uykusuyla başkası ilgileniyor. Bütün gün bebeğine bakan annesine bağırıyor.

Boşan demek kolaymış evet kolay. Çevresindeki tüm erkekler kadının sırtına binmiş babası da dahil. Babası sorumsuz oğlunun borcunu üstlenmiş, şimdi o borç kızının üstünde. Karısının durumunu depresyonunu üzüntüsünü sıkıntısını fark etmeyen yardımcı olmayan çocukla evle ilgilenmeyen adamlar ne işe yarıyor, niye boşanmasın?

Benim bu hayatta en çok çekindiğim korktuğum şey sağlık-ilaç-tedavi konusunda tavsiye vermektir. Bir çocuğumda kullandığım ilacı bile diğer çocuğumda ezbere kullanmam, mutlaka önce danışırım. Ne kadar kolay geliyor ilaç kullanma yaa yan etki yapıyor demek.

Tatlım işten gelip 2 saat ilgilenmiyorum kızımla . Yarım gün calışıyorum ben . 19 saat bende çocuğun bakımı. Bu 1.
Abime laf söylemediğimi nereden biliyorsun? Ya da eşime?
Ya ne kadar kolay bilmediğiniz insan hakkında yorum yapmak?

Olmuş babama bisey yazarken 2 kere düşünün lütfen.
Ben o icra kağıdı gelene kadar haberdar bile değildim.babam babalık vazifesini yaptı. Tıpkı sizin kiziniz- oğlunuz uyuşturucuya düştüğünüzde sizin onun elinden tutacağını z gbi.

ayrica abim tövbe etti . Bidaha yaparsa o zaman düşünürüz. Rabbım bilr tövbe eden kulunu affederken bu lincleme çabası neden?

Bir ilacın etkisini ya da yan etkilerini bilmek için doktor olmama gerek yok.

Konu sahibi ustundeki baskıyla basedemedigi icin ilac kullanmali. Dusunce yoluyla ofke kontrolunu sağlayabilsw zaten konu acmazdi. Kisinin etrafinda stres yaratan etkenler azalmiyorsa, kisi bununla basetmekte zorlaniyorsa, psikologla geçirdiği 5 seans ise yaramiyosa ilactan baska care kalmıyor

Uzun vadeli ödem var ise de radikal çözüm için lenfodem araştırilması yapılsın.
Yok uzun vadeli değil, 12 gündür hastanede refakatçiyim tek başıma, oturup dinlenme ayaklarımı uzatma fırsatım olmadı çok. Alışık da değil vücutcağızım, otur Allah aşkına diyor kendince

Siz ne yazıyorsanız onu biliyoruz. Maşallah herkesi tersleyip azarlıyorsunuz. Abinize laf söylemeye gerek yok, ödemiyorum borcu deyin baksın başının çaresine. Benim babam öldüğünde biri 1 diğeri 3 yaşında iki bebek vardı kucağımda. Üstelik vefatında yanında değildim ve son anda cenazeye yetiştim göremedim bile. Sadece sizin babanız babaymış sizinki vefat etmiş gibi yansıtmayın. Allah hepsine rahmet eylesin.

Psikiyatrist emziriyorum diye ilaç vermedi yazdınız, ilacın yardımı olacaksa emzirmeyi bırakırım dediniz mi? Ben buradan rahatsız oldum tavırlarınızdan Allah annenize ve bebeğinize yardım etsin. Hayır diyemeyen, istemediği halde yapmak zorunda olan, kendini saydıramayan birisiniz o halde. Tedavi olmayın, ilaç kullanmayın, abinizin borcunu ödeyin, annenize bebeğinize bağırmaya devam edin o halde. Kocanız da sıfır destek yan gelip yatsın.

Tahammülsüzlüğünüze çözüm bulmazsanız sadece bağırmakla kalmaz o iş. Sorunlarınızın nedenleri belli, siz isterseniz çözebilirsiniz ancak. Hayat sizin çocuk sizin ne yaparsanız yapın. Konu başlığınız bile çocuğuma tahammülsüzlüğüm.

Maşallah psikiyatri asistanına da akıl veriyorsunuz şu an Otrera psikiyatri asistanı
Eminim bebeğiniz de yoktur. Anne de değilsiniz.
Ondan buradaki tepkileri anlayamıyor empati yapıyorsunuz güya konu sahibiyle.
Bir empati de bebekle yapın bakalım.
Tek güvendiğiniz tanıdığınız insan sizden iki kat büyük biri. Ama o en güvendiğiniz sevdiğiniz insan size anlamadığınız şekilde bağırıp korkutuyor. Kaçmak istiyorsunuz yürümeyi bilmediğiniz için kaçamıyorsunuz. Ağlamaktan başka bir çareniz yok. Sizi bir yerden bir yere taşımak için o kişinin kucağına almasına muhtaçsınız ama hem sevip hem korkuyorsunuz. Daha konuştuğu dili anlamıyor siz de konuşamadığınızdan neden bağırdığını da anlayamıyorsunuz zaten. Muhtaç olduğunuz insandan korkuyorsunuz.
E bu ne hissettirdi size.
Konu sahibinin yaşadığı şeyden daha korkunç bana göre. O bebeğin yaşadığı travma ne olacak? Bir bebek ve bir yetişkin arasında kalırsam empatiyi her zaman bebekten yana kullanırım. Doğrusu budur

Çocukların uyuşturucuya düşmesiyle kazık kadar evli barklı adamın kumar keyfine düşmesi aynı şey değil. Üstelik borcunu da ödemeyip bebeği olan ablasına ödeten boş beleş adamlarla çoluk çocuğu bir tutmayın. Tövbe eden adam en azından ucundan tutar, ek iş yapar yine de borcun ödenmesine yardım eder.

Beğenmediğiniz karşıt her yoruma linç deyip durmayın. Hiç de çocuğuna bağırdığı için pişmanlık duyma yok sizde. Yanınızda yörenizde olsak bizlere de bağıracaksınız. Siz söyleyin madem nedir çözüm? Çocuğuma zarar vermeden nasıl çıkarım bu işin içinden diye plan program vs yaptınız mı? Her cümleniz ters sinirli agresif. İşyerinde hastalarınıza veya müdürünüze de bağırın, biraz da onlardan çıkarın sinirinizi.

Yaptım tatlım. Merak etme
Almam gerekeni aldım burdan .sagolsun o yol gösterenlere.

Tatlım sen önce paranoid şizofreni haline bir çare bul..
Ruh hastasi
çarşaf gibi sıralamis manyak .
Sizde tavır problemi olduğu kesin. Çocuğunuza tahammülünüz yok, keza burda sizi eleştirenlere de yok. Biz bir dert karşısında ancak empati yapıp, tavsiye verebiliriz. Pek çoğumuz benzer süreçlerden geçti ama buna benzer tepkiler vermedi. Biri 9 aylık, diğeri 21 aylık iki çocuğum var. Şimdi kahvaltıdan kalktık. Çocukların üstü başı yumurta, peynir. Masanın altı salatalık, domates. Oturdum temizledim. 2 senedir masadan aç kalkıyorum. Gecede en az 3 kez uyanıyorum. Bazen 4 gün duş alamıyorum. Ama bunların hırsını çocuklarımdan çıkarmıyorum. Biliyorum ki bu dönemde geçecek. Sabırla bekliyorum. Sizin yaşadığınız sorunlar hayatınızla alakalı değil, kişiliğinizle alakalı. Bunu düzeltmeniz için de sakinleştirici almanız şart.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…