KIZIM

Ben anlamadım, hangi kanal? Özelden yazabilir mi bilen biri?
Ben de kızım izlerken prensesli bir kanala denk geliyorum bazen, babası çekiyor videoları, adamın sesi aşırı irrite ediyor beni. Adam sanki kendi için çekiyor oyun videolarını, çocuk olaydan bağımsız.
Böyle kanallar iyi kazanıyor reklamlardan, oyuncaklar da firmalardan hediye, bedava tanıtım.

Aynen böyleydik. Taa ki yaza kadar yazon yine bu kadar kötüleşmedi. Özellikle okula başladıktan sonra ne olduysa oldu. Bana mutfakta yardım eder. Ev temizlerken onun da oyuncak viledasına azıcık su koyarım hadi sen koridoru sil ben salonu sileyim derim. Bulaşık makinesini boşaltırken kaşıklıkta kesici aletleri alırım, hadi ellerini yıka banyoda kaşıkları çatalları yerleştir derim veya oyalamak için işim varken eline bez veririm aa dolaplar pis olmuş hadi sen sil ben de yemek yapayım derim ama son dönemlerde işe yaramıyor.

Youtube daki o kanalı engelleyin.
Çocuğunuz yararlı birşeyler öğreniyor diyor tableti veriyorsanız tablette girmesini istemediğiniz tüm uygulamaları devre dışı bırakın. Boylelikle kendi kendine giremez ve vazgeçer. Istediği kadar ağladın bağırsın apartmanı yıksa taviz vermeyin.

Bizimkisi yeni başladı kararlıyım keseceğim. Allah yardımcımız olsun. Benim de 7 aylık bebeğim var.

Yani birsey diyemiyorum. Yasadiginiz hayat bana cok uzak. Izledikleriniz, evdeki teknolojik aletlerin coklugu, gittigi okul, verdikleri odevler.

biz trt cocuk disinda kanal bilmiyoruz. Birde pijamskeliler var. Hangi kanalda oynadigini bile bilmem. kardesim birgun lisansli takimini almisti ordan ogrendi sonra tesadufen youtubede gorup izlettim ama 1 yildir toplamda iki saat ancak izlemiztir. Sizim bahsettiginiz videolarida ben bi donem sinava calistim o arada acti 1 2 izledi baktim cocugun huyu degisti, ilerlemeden hemen kestim önünü. Simdi trt cocuk izleyip orda yaptiklari deneyleri yapmak istiyor. Elif ve arkadaslari var cizgi film anaokulu temali, orda gorduklerini oynamak istiyor.

4 yasinda ve 3 yildir okula giden bir cocuk icin tuslari gormesi ve acmadi cok sasilasi birsey degil, bu simdiki cocuklarada has birsey degil. Biz kendi zamanimizda atlamayi , ziplamayi ve o donemdd yeni cikan ne varsa adapte olmayi nasil basardiysak onlarda kendi cağına ayak uyduruyor.

Beli ilerde benim oglumda izleyecek bu cizgi filmleri, oda isteyecek o yuzden buyuk konusmak istemiyorum. Bu konuda bildigim tek sey 4 yasindaki cocuk icin izledigi seyler cok zararli ne yapip edip onlemini alin.
Birde hangi okula gidiyor allah askina kitap dinleyip hafta sonu ne dersi gonderiyorsunuz. Benim bildigim 4 yas cocugu resimli kitap alir evebeynleriyle okur hayal kurar.

Bahsettiğiniz kanalı merak ettim ? Bende bir egitimciyim ve velilerimden çok fazla duyduğum bi şikayet bu.. çocuğunuz küçük olduğu için şanslı bile sayilabilirsiniz.. yas buyudukce istekler iphone x telefona nike uçuk model tasarım ayakkabilara tabletlere evriliyor.. ıçerik olarak bende çok zararlı buluyorum

Tablet kızım doğmadan önce de vardı. Bebekken 1.5 sene, özel gittiğim yerler hariç eski külüstür bir telefon kullandım. Tableti çok kısıtlı zamanlarda sadece şarkı dinlemesi için açtım. Fakat son dönemlerde veriyordum. Sınır biliyordu. Bir defa söylediğim zaman tamam anne der kapatırdı. Şimdi öyle değil. Dengemiz şaştı.

Kizim 3 yasinda krese gitti surekli etkinlik faliyet arkadaslar inanilmaz sosyal algisi acik istekleri abartisiz diksiyonu duzgun ve oz becerisi yuksekti kres sayesinde.
Gecen sene izin verdim tablete yani 9 yasinda.o zaman o da takildi bir kanala anne bunu almislar bak ne guzel dedigi ilk gun kisitli modlar ve haftada 1 gun 1 saat izin verdim.
Sadece gun icinde ingizlizce odevi icin bakacagi bir yer var onun disinda elini suremez.
Belki sizde krese gönderseniz sosyallesse arkadas edinse faydasi olur

Ayy bende youtube batağına düştüm çıkamıyorum. Kızınız daha çok küçük unutturmaya çalışın,dikkatini başka yerlere çekin. Alışacaktır.

Bunların hepsini yapıyoruz zaten. Fakat son dönemlerde çocuk böyle. Belirttim zaten yazıda da son birkaç aydır diye. Evet eskiden de inatlaşır, ısrar ederdi ama sonunda pes ederdi. Şimdi kendini yerlere atıyor. Bana vurmaya kalkıyor. Kardeşinin de etkisi var muhakkak. Zaten dikkatini sürekli dağıtmaya, etkinlik yapmaya çalışıyorum. Fakat bir yere kadar oluyor. Kucağımda 7 aylık bebek, evde saklambaç oynuyoruz. Alt katta kimse yok, top oynuyoruz. Etkinlikler yapıyoruz. Milrofonu var üst kata çıkıp şarkı söylüyoruz ama en ufak bir boşlukta yeniden başa sarıyoruz.

O annelerin gercekten sosyal hizmetler tarafindan denetlenmesi gerekiyor. Resmen cocuk istismari, igreniyorum oyle insanlardan. Insallah biran once sonlari gelir

bu şey gibi o meşhur kızı izleyip makyaj malzemelerine kozmetikçilere özenmek gibi aslında her yaşta var.özenip harcama yapmak istemiyorsak kanalı takipten çıkıyoruz irademiz var engelliyoruz.4 yaşındaki çocukta da bu iradeyi siz sağlatacaksınız.youtube a erişiminizi engelletin.kapandı artık kızım deyin.4 yaşında çocuk hemen başka etkinliğe alışacak nasılsa.

Bizdede var benzer durum. Gördükleri herseyi iatemiyorlar ama. Kızım 4 yaşı oglum 6 pek telefon vermiyoruz bi akşamları babaları gelince yarım saat veriyoruz. O bile fazla geliyor artık. Bide bizim açtıklarımızı istemiyorlar illa o oyuncaklı saçma sapan şeyleri izliyecekler.
Oğlumda tablet istiyor aklına geldikçe ama unutuyor sonra.
Birde çocuklarin dönemleri oluyor. Oglum bi dönem çom telefon isterdi durmazdı ama sonra değişti simdi hiç vermesem tutturmaz

P. Y. ya kimseye zorla izletmiyorlar ama rahatsız ediyor. Çocuk üzerindeki etkisi kötü.
Prens yankı mı o?
Bez değiştirirken zaptedemediğim için veriyorum ben de telefonu, o iğrenç sesli kadını engellediğim halde hala çıkıyor ya. Bez değiştirme süresinde bile katlanamıyorum. Değiştiriyorum hemen.

Vala benimde 4 yaşında kızım var ne YouTube dan haberi var ne bahsettiğiniz kanaldan şimdiye kadarda kitap ve sakız dışında şunu alalımmı dediğini hiç duymadım , osu var busu var diye sayıyorsunuz zaten siz alırken fazla abartmışsınız çocuk doyumsuzdur siz aldığınız sürece aldırır zaten

Bu yaz ağzında çok yanlış şeyler duydum. Ablamın çocuklarıyla parka falan gitti -16 yaşındaki yiğenimle birlikte-. Dangalak demeyi öğrenmiş. Unutturana kadar canım çıktı. Oje falan çok büyük bir mesele değil. Ben de kullanıyorum. Bana özenip yapmıyor. Yaşıtlarında gördüğü zaman bitti aynısını istiyor. Haftasonu bir defalığına sürdüm. Sürmeden önce konuştum, anlattım. Bitti. Bir diğer hafta başka bir şeyle geldi. Başka bir hafta başka bir şey ile geliyor. Bu sene sınıflarında bir öğrenci var. Onda ne görüyorsa yapıyor, rol model alıyor. Sanırım aralarında sessiz bir savaş gibi bir şey var. Kızım aslan burcu ve tam bir aslan burcu çocuğu.

Ne güzel. Biz de toparlarız inşaallah. Yoruldum çünkü fazlasıyla.

Ağlayasım geliyor düşündükçe.

Hanımefendinin sesi sürekli beynimde çınçın çınlıyor. Psikolojim bozuldu. Ben böyle bir şey görmedim ya. Duyduğum an artık yere çöküp ağlamak istiyorum. Sadece kendi çocukları olsa iyi. Geçen kanalı izlerken havuz videosu falan gördüm. Kendi çocukları neyse de başkalarının çocuklarını istismar etmeye ne hakları var. Ben görsem öyle bir şey kafayı yerim galiba. Ortalık sapık dolu bir de çocuğumun havuzdaki videoları benim iznim olmadan video platformlarında gezecek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…