Kızım ve öğretmeni.

Kendinin güven problemi olduğu bariz belli kızını yanında tuttuğu göre, valla arkasında durun hakkınızı arayın geri durmayın şikayet edin, okuldan olumlu sonuç almadıysanız başka sınıf geçmek istiyoruz diye dilekçe verin. Okulda rehber öğretmeni ile görüşün çocuğunuz, ile konuşma yapsın tepkilerini ölçmek için ne kadar etkilenmiş belki size söylemediği sınıfta olan başka şeylerde vardır

Cimere basvurmayin derim diğer veliler sizin lehinize birşey demezse öğretmen ceza almaz üstelik siz mimlenmis olursunuz çünkü kimin şikayet ettiğini söylüyorlar çoğunlukta. Ve kızınız sınıf değiştirse de siz şikayetçi veli olarak kalacaksınız yeni öğretmenin gözünde de . Okul idaresi ile çözmeye çalışın rehberlik servisinden sınıf değişikliği için talepte bulunun çok zor değil veli isterse rehberlik servisi onaylarsa olur. Ciner araya girmediği iicn de diğer öğretmenin size yaklaşımı çok kötü olmaz.

Evi taşımanıza gerek yok dediğim gibi istediğiniz okula yakın bir adres bulmanız yeterli. İllaki tanıdık birileri çıkar. Yeni okulun müdürü ile konusabilrisniz

Allah'ım nasil merhametsiz insanlar varya.
Offf gerçekten çok üzgünüm. Sizin çocuğunuzda tepki gösteriyor. Başka okul değişimi yapamaz misiniz?

Okul değiştirmeyi düşündüm hatta biri akraba olmak üzere iki kişiye anlattım durumumuzu kızımın adresini oraya taşıyıp okul değişmek için ceza gelirse ben ödeyeceğim de dedim ancak yanaşmadılar.

Devlet hastanesinde çocuk ruh sağlığı kliniğine götürüp durumu anlattım. Eğer doktor raporu olursa sınıf değişikliği yapılabiliyormuş diye duymuştum. Doktor "Verme yetkimiz yok sizden ya da okuldan duyan herkes gelip bunu isteyebilir biz sıkıntıya düşebiliriz" dedi. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Konunuzu işgal etmiş oldum kusuruma bakmayın lütfen. Ve yorumunuz için de teşekkür ederim. Umarım bir çare bulabiliriz. Minicik yüreklerinde o korkuyu bilmek o kadar kötü ki...

okulunu değiştirebilirsiniz
çocuk korkudan öleyi mi diyor
lütfen önemseyin

Ahh Gülendam hanım önemsemez miyim hiç? Okula bıraktığımda ne kadar huzursuzum bir bilseniz. Yukarıda da yazdım çaresizliğimi hala uğraşıyorum tabi boş bırakmıyorum. İnşallah bir yolunu bulacağım. Size de teşekkür ederim yorumunuz için.

kusura bakmayın
söz konusu çocuk olunca ister istemez fazla tepki veriyorum

sınıf değişikliği neredeyse imkansız
okul değişikliği işiniz olur inşallah

Rica ederim. Umarım sizde bende bir anne olarak güvenle çocuklarimizi bırakacağımız bı okul buluruz.
Bende psikologtan yazı istedim ancak sınıf degisikligi tavsiye yazısı verebiliriz onunda kanunen bir yaptirimi yok okul yapmak zorunda değil dendi. Çevremde de adres taşıma teklifi yapacağım kimse yok. Ben bağış teklifi yapacağım.
Dualarım yavrunuzla.

İnşallah Ayten Hanım çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. İnşallah müdür geri çevirmez teklifinizi ve kızınızı gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz yeni sınıfına.

Forumda bir iki yerde okudum sadece bağışla nakil yaptırabilen ebeveynleri siz de yaptırabilirseniz nedense bana da ayrı bir umut doğacak gibi hissediyorum. İyi niyetiniz ve dualarınız için tekrar teşekkür ederim.

ama bu her hususta rezalet bir öğretmendir diyemeyiz.

Kendi sorumluluğundaki öğrencisine şiddet gösteren bir öğretmen her açıdan rezalettir. Şiddet normalleştirilecek bir şey değildir, suçtur. Derste öğrencilerine kalem fırlatan herhangi bir pisliği savunamazsın, gücü yetiyor diye bugün öğrenciye yarın başka canlıya zarar gösterir böyleleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…