Kızım ve öğretmeni.

Sınıf öğretmeni ne kadar önemli yaKeşke her çocuk harika sınıf öğretmenlerine denk gelebilse..Çok üzüldüm bir öğretmen olarak.Cocugunuzun sınıfını değiştirmenizden yanayım.Diger öğretmeni de araştırın,şimdiki öğretmeni ile kanka falan olmasın.Bunu özellikle diyorum maalesef bazı meslektaşlarım kankasindan kendisine gelen öğrenciye önyargılı olabiliyor.Bazi durumlarda evet öğrencinin kendisi gerçekten sorunlu olabiliyor ama bazen de öğretmen de olsa olaya farklı bir pencereden bakabiliyor.Bunlar benim 20 yıllık gözlemlerim.Cocugunuz için en güzeli olsun dilerim

Artık öğretmenlere şiddet uygulayan kişilere daha ağır cezalar vereceklermiş , hatta tutuklu yargilanilacakmis , cezada yüzde 50 oraninda artmış. Bu çok iyi oldu doğru bir karar. Aynı yaptırımların el kadar çocuklara şiddet uygulayan öğretmen görünümlü canlılarada uygulanmasını istiyorum. Benim için psikolojik yaptırımda , sözlü davranışlarda bir şiddet değişmez.

Çocuklar yeni düzene çabuk alışıyorlar merak etmetin.
1.sınıfın 2.döneminde kızımın okul değişikliğini yaptım.
Evet arkadaşlarına çok alışmıitı bende zorlandım ama ne okul iyiydi nede öğretmeni.
Şimdi çok muyluyuz.
Arkadaşlarınada çabucak alıştı.
Öğretmenimizdr melek gibi.
Darısı başınıza

Çocuğunu kendi sınıfına alan öğretmenlerden uzak durun. En baştan etik olmayan birşey yapıyor. Kardeşlerimin öğretmeni öyleydi oğlunu sınıfına almıştır ve sorunluydu. Oğlumun öğretmeni de almıştı ve bence sıkıntılıydı. Bir daha kızımda öyle birşey görürsem baştan sakınırım o öğretmenden net. Oplum anlatmıştı. Okul denemesi olmuş. Oğlunun optik okuyucusunu alıp düzeltmiş. Neyse oğlu anneden korktuğu için İngilizce yanlışlarını söylememiş. Sınavda ingilizceleri düzeltemediği için oğlum 2. Olmuş o 3 ya da 4. Sonra oğluma demiş ki ingilizcenin puanı düşük. Yani benim oğlum 2. Sen değilsin! Yetmemiş gidip sınav merkezini aramış oğlum 2. Diye. Sınav merkezi de sonuçlar doğru deyip kapatmış. Sinirden çıldırmış. Ve bunlar sınıfta olmuş. Ben de lafımı soktum bir güzel. Ağzını bile açıp birşey diyemedi. Normalde benim oğlum asla okul yaşantısını anlatmaz. Ben sorarak öğrenirim. Bunu hemen anlatmıştı. Biz kurtulduk darısı size.

Öğretmenin kendi çocuğunun sınıfta olması hiç etik değil. Ayrım yapmama ihtimali zaten çok çok düşük. İdare kabul etmemeliydi bu durumu. Sizin yerinizde olsam sınıf değiştiririm
Evet o yüzden bence cimere falan yazılmalı. Ama ondan sonra o okulda nasıl devam edecek. Sanırım ben olsam önce cimere yazar sonra ilçe milli egitimle görüşüp okul değişimi isterdim.

Sınıfını değiştirin tabi gerekli şikayetleri yapın .
Ay bizim.ilkokul öğretmeni de tebeşir silgi kalem ne bulsa atardı geride adi pe**venkler diye bagirirdi . Talha'ya kaldırıp az mı elimizi birleştirip cetvelledi . Biz ne yaşamışız ya
İlkokul cicuguan pzvnk demek nedir. Çocuk anlamınıda bilmez
Kac yılında oldu bu

Sınıf değiştirme talebi maalesef okulların en olumsuz baktığı durum. Bu kadar rahatsızsanız okul değiştirme yoluna başvurmanız gerekecek.

Kendi ilkokul öğretmeninden çekmiş bir ilkokul öğretmeni ve bir anne olarak diyorum ki ilkokul öğretmeni çok çok önemli.Okul hayatını sevdirecek olan da nefret ettirecek olan da ilkokul öğretmeni (öncesinde anasınıfı öğretmeni).
Çocuk öncelikle kendini okulda ve sınıfta güvende hissedecek.Benim oğlum da bu yıl benim okulumda başladı,ya bir arkadaşı bişey fırlatırsa diye korkarken bunu öğretmenin yapması...
Çocuğunuzun hemen yarın sınıfını değiştirin.Psikopat mıdır ? Bu devirde böyleleri olduğunu duydukça çok şaşırıyorum.

Bir öğretmen olarak böyle öğretmenlerden nefret ediyorum. Daha ikinci sınıf çocuğuna okulu, dersleri sevdirmesi gerekirken şu yaptığının elle tutulur hiçbir açıklaması olamaz. Tamam füze atmamış sonuçta ama yaptığı davranış eve gelen çocuğun aklında olumsuz bir anı olarak kalıyorsa orada bir hata var demektir. Yapabiliyorsanız sınıfını değiştirin bence tabii öncesinde kızınızla da konuşun.

Cocuk istemiyor, danisman da sinif degistirin demis niye inat ediyorsunuz?? Olmuyorsa olmuyor zorlamayin ben olsam baska okula verirdim hatta.

Gec bıle kalmıssımız

Kesin doğrudur veya yanlıştır diyemem. İlçe Milli Eğitim'e şikayet edebilirsiniz. Soruşturma açarlar. Sınıftaki diğer çocuklarında rehber öğretmen eşliğinde ifadesi alınır doğru olup olmadığı ortaya çıkar.Olay doğruysa gereken cezayı alır

Yani zor bir durum de denir bilemedim. Kendimde öğretmenim ve veliyim kızımı kendi sinifima almadim. Çocuklara bazen kızarım çok yanlış davranış da yapabilirler. Ama kalem fırlatmam çok yanlış bir davranış. Ama niye diğer veliler bu durumdan rahatsiz olmaz onu anlamadım yani öğretmen böyle aykırı davranışlarda bulunuyorsa sadece sizin rahatsız olmamanız gerekir üstünden bir yıl geçmiş hiç mi veliler kendi aranızda konusmadiniz. Geçen yaşadığımız bir olayı anlatayim bir öğrencim var kabul edilemeyen bazı davranışları var ve aileyi asla ikna edemedik destek alması konusunda . Sürekli diğer çocukların kendi çocuğuna zorbalık uyguladığını söylüyor ama kendi çocuğu diğer çocuklara zorbalık uyguluyor. Yine sınıfta böyle bir olay olmuş öğle arası aileyi aradım bilgilendirdim akşam anne beni aradı hocam oğlum sizin yanınıza gelmiş öğretmenler odasına ve siz git başımdan diyerek onu kovmussunuz oda kendini korumak zorunda kalmış dedi. Çok büyük bir itham ve çocuk annenin babanın ona kizacagini düşündüğü için böyle bir yola başvurmuş. Kamera kayıtlarını izledik ben öğle arası boyunca öğretmenler odasindayim ve o çocuk hiç yanima gelmemiş başka gelen çocuk da yok . Kızınız sizin çok kizacaginiz bir durumda kalmış da söylüyor olabilir o yüzden önce diğer veliler ile görüşün mutlaka evde başka anlatanlar olur eğer böyle bir durum yoksa kızınız ile tekrar konusun. Ama iki durumda da okul değişikliği yapın .

Herkese çok teşekkür ederim yorumlarınız için.
Bu akşam 2 yıl önce mezun ettiği bir öğrencinin velisi ile konustum çocuğuna oncedende böyle yapıp yapmadığını sormasını rica ettim. Çocuğa Sormadan daha, evet bir kaç kez bizimkinin sınıfında da yapmıştı dedi.
Sonra kızıma sınıf değiştirmenizin uygun olacagini söyledim. İstemiyorum, ben bu sınıfta kalmak istiyorum dedi. Neden dedim. Daha da kotu bir öğretmene denk gelebilirim dedi
Ne diyeceğimi bilemedim. Birde sınıf değişikliğinde öğretmenler kendi aralarinda konuşuyor olabilir. heleki şikayet etmem durumunda çocuğumun yaşadığı şeyleri az çok tahmin edebiliyorum. Yarın bir başka okulla konuşmaya gideceğim inşallah aldirabilirim.

Bu aralar en yaralı olduğum konu malesef. Kızım 2. sınıfa gidiyor. 86 yılından beri öğretmenlik yapan ve baktığınız zaman bile artık takatinin kalmadığını anlayabileceğiniz bir öğretmeni var.

Çocuklar arası ayrım, hatta cinsiyet ayrımı (erkek çocukların şikayetini dinlerken kız çocukları susturma), kulak ve saç çekme, sırt cımcıklama, aşağılama ve son ses bağırma her şey var.

Velilerden yanıma kimseyi bulamadım ki azcık karıştırayım ortalığı. Kızıma birebir tepkisi yok ama neredeyse her sabah ağlayarak kalkıyor "korkudan öleyim mi istiyorsun anne? Çok bağırıyor korkuyorum." diye. Sağolsun!!! müdür bey umursamıyor edilen şikayetleri, Milli eğitime gittim söyledim, anlattım "Yapabileceğimiz bir şey yok" dediler. Polise gitsem anlamsız olacak. Ki daha önce bir şikayet için gittim doğal olarak Milli Eğitime yönlendirdi. Sonra da öğretmen seçmek yasak deniyor. Biz de istemeyiz ama bu kadar sabırsız, tükenmiş ve merhametini kaybetmiş öğretmenleri de ayırt etseler keşke.

Okula gitme vakti gelince karnı ağrıyan çocuk sendromu. Maalesef bazı öğretmenlerde var. Benim ilkokul öğretmenim de bu şekildeydi. Matematiği hâlâ da sevmem asla yapamam. Anaokulu öğretmenimi arar,ortaokul ve lise hatta üni. hocalarımla görüşürüm fakat ilkokul öğretmenimin öğretmenler gününü dahi kutlamam.
Çocuğunuz için üzüldüm. Başka sınıf ya da okula nakil olamaz mı?

Ben de ortaokulda öğretmenim fakat çocuklara yanlış bir imada bulunurum diye bile korkuyorum. Hepsi benim kıymetlim. Eğer bu söyledikleriniz gerçekse çok korkunç. Bence önce öğretmeninizle konuşun bakalım ne diyecek. Az çok hal ve tavırları karakteriyle ilgili sinyal verir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…