Kızım ve öğretmeni.

Konuşarak aldiramazsiniz istediğiniz bir okula yakın birinin üzerinden e devletten ikametgah almanız lazım bazinokullar su faturası da istiyor. Ev dolu olabilir sorun yok evde oturan kişinin sizin yaninizda oturduğunuz u doğrulaması gerekiyor sadece ikametgah geçtikten sonra nakil talebinde bulunacaksınız. Yani cimere şikayet olmadigi sürece öğretmenin bunu duyuracagini çok düşünmüyorum ama sizin çocuğunuza birebir birşey yapılmadığı için müdür de değiştirmez sınıfını artık rehberlik raporu falan isteniyor gibi okul değiştirmek en mantıklısı bu dediğimi araştırın bir yakın komşumuz bu şekilde okul değişikliği yapti

İdareyle konuşun, yol alamazsanız şikayet edin.

Okula gidin, psikologdan sınıf değişimi tavsiyesi üzerine rapor alın, yazı alın bir şey alın. Okulun rehberlik servisindeki pdr öğretmenine durumu izah edin. Okul idaresine de aynı şekilde. Sınıf değişimi için toplantı onay yazı vs lazım. Öyle ha deyince ordan oraya kolay kolay almazlar. Hele ki dönem başlayalı neredeyse 2 ay olacak. Geç kalmışsınız keşke 2 nin başında direk yeni sınıfında yeni arkadaşları ile başlasa idi kolayca herkes adapte olurdu. Süreci siz de zorlaştırıyorsunuz.
Sağlam durun idare edelim hocayla görüşelim vs diyebilirler. Gözlem vs.
Kalem vs fırlatılmz ayıp bir şey uyar çağır velisini vs.
Gidip yüz göz olarak çözmek zor. Çocuk da aynı okulda kalacaksa idare ve okul içinde hocalar ile tersleşmeden durumu çözmeniz gerekiyor

Bu konuşmaları çocuğun yanında yapmayın , hoca şöyle böyle imiş diye. İyice kafasında korku figürünü büyüteceksiniz. Şahsın kalem kapağı fırlatmasını doğru bulmuyorum otokontrol konusunda sorun var belli ki ama bu her hususta rezalet bir öğretmendir diyemeyiz. Çocuğu da bu şekilde geri bildirimle beslemeyin çocuklar sünger gibi çeker olumlu olumsuz her şeyi

Yani daha cikip abd baskani mi sinif degistirin desin ? Bence psikologu dinleyin .

Allah'ım nasil merhametsiz insanlar varya.
Offf gerçekten çok üzgünüm. Sizin çocuğunuzda tepki gösteriyor. Başka okul değişimi yapamaz misiniz?

Başka okul için görüşmeye başladım. İnşallah kısa zamanda olur.

Baskın bir karakter. Geçen yıl mayıs gibi karşısına geçip konuştum. O zamanda yaşadık. İnkar etti tabiki. Sınıf degisimi için konuşacağımi gerekirse MEB e gidecegimi aktardım hayır kesinlikle ben ogrencimi vermem bir takim yanlış anlaşılmalar var duzeltilmeyecek bir şey yok diye ikna etti. Yumuşadi tavırları bizim yanımızda öyle yani. Bu kalem atma olayinida benim kızıma yapmamış güya yada kızım söylemiyor. Ama ne olursa olsun ben artık baş edemiyorum daha ne kadar gidip gelip tartisabilirim. Ki diğer veliler memnunken

Son düzenleme:
öğretmeni şikayet edin, bu tarz öğretmenler malesef var çocukları okuldan soğutuyorlar.

Kalem kapağı değil bildiğiniz tahta kalemini fırlatıyormus kapağını kapatıp.
Çocuğun yanında asla konuyu acmiyoruz ki ilk kez sınıf degisikligi için Konuştum.
Hernekadar güzel ders anlatsa da merhametsiz biri ve güçsüz bir masumu korkutarak susturmasi benim için kabul edilebilir değil. Ben cocugumu kaç aydır psikologa götürüyorum biliyor bunu.

Valla enerjileri uyuşmamış, çocuğa eziyet etmenin anlamı yok.
Herhangi bir şey fırlatmanın savunulur yanı yok. Haksız orda.

Yani daha cikip abd baskani mi sinif degistirin desin ? Bence psikologu dinleyin .
Çevrede başka ilkokul yok. Sınıf degisikligine asla yanasmiyorlar. Cimeri devreye sokup değiştirsem çocuğum aynı okulda farklı ogretmende ne kadar iyi olacak. Hepsi birbiriyle arkadaş. ogretmende inkar etti herseyi.
İmkan meselesi bazı şeylerde.

sınıf değiştirmek neredeyse imkansız aynı okul içerisinde bilgini olsun
susup oturmayın kesinlikle müdüriyet cimer neresi varsa şikayet edin
velileri de ayaklandırın
okul değiştirin sonrasında da başka çare yok
kalem fırlatmak ne yaa pislik

okulunu değiştirebilirsiniz
çocuk korkudan öleyi mi diyor
lütfen önemseyin

Başka okul için görüşmeye başladım. İnşallah kısa zamanda olur.
bir böyle dediniz
bir de böyle.. anlayamadım

çok mu ıssız bir yerde yaşıyorsunuz başka ilkokul yok falan

bir böyle dediniz

bir de böyle.. anlayamadım

çok mu ıssız bir yerde yaşıyorsunuz başka ilkokul yok falan
Mecburen uzak okulla konuştum artık. Bu Mudurde nakil zor vs diyor. İlle de ev mi tasimak lazım yaa .. sanırım bir kaç kere kapısını asindiracagim.
Issız yerde yaşamıyoruz bilmiyorum okula giden çocuğunuz varmı ama büyük şehirlerde okul işi daha zor malesef.

Boyle insan olmamislar yuzunden cocuklar okuldan soguyor.. maalesef liyakat denilen bir sey zaten yok. Bir ogretmenin kendi cocugunun sinifinda olmasi ne demek ayrica.. asabim bozuldu. Velilerin sesi cikmali. Kimse kimseye boyle saygisizligi kendine hal gormemeli. Onlar cocuk gelecegimiz boyle bir hakki yok. Egitimci noteligi olsaydi zaten gerekte duymazdi boyle zorbaliklara. Cocuk ne yaparsa yapsin egitimcinin gorevi insan gibi bir egitimle dogrusunu ogretmektir, fiziksel ya da psikolojik siddet ne demek, kim o kim?! Asabim bozuldu. Gercekten her meslekten once insanlar o meslek icin sosyal ve psikolojik olarak yeterli oldugunu kanitlamali. Ama sacma sapan sinavlar yeterli oluyor ne yazik ki..

evet okula giden çocuğum var
bazıları okul değişikliği yapan arkadaşlarım var o kadar da zorlanmadılar
müdür belki biraz bağış parası isteyebilir birde okul uzak olduğu için servise yazdırmanız gerekebilir

Okul yönetimine şikayet edin takip edin sonuç olmazsa Cimere şikayet edin hemen okula yazı gider ilgilenirler arkasını bırakmayın çocuklarda resmen okul korkusu olacak . Genelde kendi çocuklarını başka sınıfa aldırıyorlar sizin ki neden kendi sınıfına aldırmış orası da garip

Meslektaşına bile güvenmiyor neden olsun.
Birde ben içim rahat değil aklım sürekli çocukta, dediğimde o zaman bir güven problemi var dedi gözlerini patlata patlata. Evet güven problemi var. Davranışlarınızi ne tecrubenize ne egitimciliginize yakistirdim demiştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…