Kızım için 2.üniversite ve 33 yaşındaki ablanızdan gençlere ..

cok sanlsiniz ve bilincli. bende uni okudum ama cok istedgm bi bolum dgldi .ingilizce istiyoedum baska bi dil okudum . simdi use yurtdisindauim ve burda nasil okucam bilmiyorum yas oldu 30 . bebegm olck .en azindan bir yasina kadar biseu yapamam. burda turkiyede no gibi imkan yok . turkiyede uzaktam egitimi aof si ne bilim oss so kpss imkan cok ve ucretsiz .banada dua edin hayalini gerceklwstirwnlere giptayla bakiyorum.

Bir sınav öğrencisi olarak bunu okumak yüreğime umutlarla doldurdu. :)
Sizin gibi bende emeklerimin karşılğını alabilirim umarım.
Daha nice başarılara imza atmanız dileğiyle.. :dua:

Merhaba arkadaşlar,
33 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. 6.5 yaşında otizm ve cerablal palsy tanısı ile %87 oranında engelli bir kızım var. Yaklaşık 5 yıldır gece gündüz maddi manevi herşeyimi ona göre ayarlamaya çalıştım. Yaş büyüdükçe problemleri büyüyor ve rehabilasyonda geçirdiği zamanlar yetmemeye başlıyor. Bu düşünceler ile engelli bir çocuğa sahip olup kızıma nasıl faydalı olurum diye 15 yıl sonra 2.üniversitemi okumaya karar verdim ve sınava girdim. LYS de Türkiye 360. oldum ve Medipol Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliğine Tam Burslu olarak yerleştim. Kızım için bu üniversiteyi seçtim çünkü ayda 3000 tl de burs verecek bana bu üniversite. Umarım kızım ve diğer melekler için iyi bir eğitimci olurum.
Neden bu konuyu açtın diyecek olanlar için cevabımı vereyim özellikle derdim var topiğinde 20 yaşlarında genç kızlarımız üniversite kazanamadım hayatım bitti ya da liseden sonra evlendim ayrılıyorum mesleğim yok diyorlar. Örnek olmak istedim ben 15 yıl sonra malesef çok yoğun bir iş hayatı ve kızımın koşturmaları arasında sınava çalışamadan girdim(hatta sınavdan bir hafta önce canım babamı kaybettim).
Allah ömür veriyorsa yorulmayın yılmayın kızlar. Atatürkümüz bize okuma hakkı vermiş babam da sen yeterki oku ben taş taşır seni okuturum diyerek beni okuttu ilk üniversitemde (boğaziçi matematik öğretmenliği mezunuyum bu arada). Bu sene eşim malesef çalışamadı ben hem gece 11lere kadar ders verdim hem sabah erkenden kalktım evimin işini yaptım. günlerce babamın başında hastanede bekledim, kızımı eşimle terapilere yetiştirdim hem de eşime moral olmaya çalıştım.
Yılmayın hayata dört elle sarılın lütfen..
Not:Eşim de sınava girdi o da çok güzel bir üni.ye yerleşti
Arkadaş naptın sen ya tebrik ederim hem başarın hem de şahsıma (yıllardır dusunuyordum kararsızdım) 2. Üniv okuma hevesi-zihniyeti yukledıgın için. Allah yolunu açık etsin. Bebeğine de sağlık versıin inşallah. Mutluluklar

Bir sınav öğrencisi olarak bunu okumak yüreğime umutlarla doldurdu. :)
Sizin gibi bende emeklerimin karşılğını alabilirim umarım.
Daha nice başarılara imza atmanız dileğiyle.. :dua:
teşekkür ederim başarılar diliyorum

Arkadaş naptın sen ya tebrik ederim hem başarın hem de şahsıma (yıllardır dusunuyordum kararsızdım) 2. Üniv okuma hevesi-zihniyeti yukledıgın için. Allah yolunu açık etsin. Bebeğine de sağlık versıin inşallah. Mutluluklar
çok teşekkürler. yolunuz açık olsun...

Helal olsun diyorum.
Bahanelerin ardına sığınmadığınız için tebrik ediyorum.
Tam şu aralar 2. üniversite için kararsızken kendimden utandım konunuzu görünce.
Çok çok tebrik ederim, Allah yardımcınız olsun.

Helal olsun diyorum.
Bahanelerin ardına sığınmadığınız için tebrik ediyorum.
Tam şu aralar 2. üniversite için kararsızken kendimden utandım konunuzu görünce.
Çok çok tebrik ederim, Allah yardımcınız olsun.
ben teşekkür ederim. motivasyon olarak yazdım zaten:)

Nasıl gitti peki ilk seneniz?
öncelikle kızım için faydalı olacak pek çok kişi ile tanıştım hatta bir hocam kızıma ücretsiz ders verdi bir yıl boyunca. yanlışlarımızı gördük eşimle ve bazı şeyleri yeniden planladık.
Pek çok dersten muaf oldum üst sınıftan ders aldım. bir de bölümde derece yaptım bu yıl bursum artacak. bu da ayrıca motivasyon sebebi. özel üniler çok iyi burs veriyor. ilk üni. okuyanlar adaptasyon şokundayken ortalamanız yüksek oluyor. hocalar çap için kendileri teklif sunuyor vb.

öncelikle kızım için faydalı olacak pek çok kişi ile tanıştım hatta bir hocam kızıma ücretsiz ders verdi bir yıl boyunca. yanlışlarımızı gördük eşimle ve bazı şeyleri yeniden planladık.
Pek çok dersten muaf oldum üst sınıftan ders aldım. bir de bölümde derece yaptım bu yıl bursum artacak. bu da ayrıca motivasyon sebebi. özel üniler çok iyi burs veriyor. ilk üni. okuyanlar adaptasyon şokundayken ortalamanız yüksek oluyor. hocalar çap için kendileri teklif sunuyor vb.
Tebrik ederim. Harika. Sizin için de çok iyi olmuştur eminim.

Merhaba arkadaşlar,
33 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. 6.5 yaşında otizm ve cerablal palsy tanısı ile %87 oranında engelli bir kızım var. Yaklaşık 5 yıldır gece gündüz maddi manevi herşeyimi ona göre ayarlamaya çalıştım. Yaş büyüdükçe problemleri büyüyor ve rehabilasyonda geçirdiği zamanlar yetmemeye başlıyor. Bu düşünceler ile engelli bir çocuğa sahip olup kızıma nasıl faydalı olurum diye 15 yıl sonra 2.üniversitemi okumaya karar verdim ve sınava girdim. LYS de Türkiye 360. oldum ve Medipol Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliğine Tam Burslu olarak yerleştim. Kızım için bu üniversiteyi seçtim çünkü ayda 3000 tl de burs verecek bana bu üniversite. Umarım kızım ve diğer melekler için iyi bir eğitimci olurum.
Neden bu konuyu açtın diyecek olanlar için cevabımı vereyim özellikle derdim var topiğinde 20 yaşlarında genç kızlarımız üniversite kazanamadım hayatım bitti ya da liseden sonra evlendim ayrılıyorum mesleğim yok diyorlar. Örnek olmak istedim ben 15 yıl sonra malesef çok yoğun bir iş hayatı ve kızımın koşturmaları arasında sınava çalışamadan girdim(hatta sınavdan bir hafta önce canım babamı kaybettim).
Allah ömür veriyorsa yorulmayın yılmayın kızlar. Atatürkümüz bize okuma hakkı vermiş babam da sen yeterki oku ben taş taşır seni okuturum diyerek beni okuttu ilk üniversitemde (boğaziçi matematik öğretmenliği mezunuyum bu arada). Bu sene eşim malesef çalışamadı ben hem gece 11lere kadar ders verdim hem sabah erkenden kalktım evimin işini yaptım. günlerce babamın başında hastanede bekledim, kızımı eşimle terapilere yetiştirdim hem de eşime moral olmaya çalıştım.
Yılmayın hayata dört elle sarılın lütfen..
Not:Eşim de sınava girdi o da çok güzel bir üni.ye yerleşti
👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

çok çok tebrikler ne mutlu size
çocuğunuz için ne kadar da güçlüsünüz onun kahramanısınız
Allah azminizi gücünüzü kuvvetinizi daim etsin
eğitim hayatınızda iş hayatınızda anneliğinizde çok başarılısınız
darısı başımıza :KK5: :KK200:

çok çok tebrikler ne mutlu size
çocuğunuz için ne kadar da güçlüsünüz onun kahramanısınız
Allah azminizi gücünüzü kuvvetinizi daim etsin
eğitim hayatınızda iş hayatınızda anneliğinizde çok başarılısınız
darısı başımıza :KK5: :KK200:
Teşekkür ederim inşallah kızım da memnundur benden
Darısı sizin başarı ve Sevinç'lerinize

Bdvdeki bi yorumunuzdan gördüm konunuzu
Hem tebrik etmek hem de konuyu güncellemek daha çok kişinin görmesini sağlamak için yazıyorum.

Gönülden tebrik ederim.
Gıpta edilesi bi kadınsınız. Allah ailenizle beraber sağlıklı huzurlu uzun ömürler versin inşallah..
Enerjinizin gücünüzün hiç bitmemesi dileğiyle..

X