kızım henüz 5.5 yaşında kıyafet yüzünden evden çıkamıyoruz

karabibernilis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
118
0
kızım henüz 5.5 yaşında bir yere giderken ben hazırlanıyorum ama kızım kıyafet beğenmiyor o mu bumu sonunda ağlıyor ona bırakıyorum hiç birşey beğenmiyor sonu kavgayla bitiyor ne yapacağımı şaşırdım artık biryere gitmek problem olmaya başladı bazen markete gidecez diyorum kandırıyorum ama sonra eve gidip üstümü değiştireyim sonra gidelim anne sen bana sadece market dedin diye ben giyinmedim diyor ay ne yapacağımı şaşırdım artıkklava:benneyaptımkiCADIARZUCADIARZU

maşallah pek süslüymüş. bırak kendi giyinsin hatta alışveriştede sadece onun istediklerini al. bençe kötü bir durum değil bu. özgüveni çok sağlam bir çocuk olucak bence.

cnm sennki 5.5 yaşında başlamış bnm kız 3.5 yaşında ve ianan aynı dert bizde de var kıyafet beğendiremiyorum
bnm bildiğim ergenilk döneminde olur böle şeyler zamanmı değişti nedir anlamdıım
kavga yapıyoruuz zor giyindiriyorum şaştım kaldıım

ah ahh ...bende çok yaşadım bu durumu ama yapacak birşey yok...minik hanımların geneli süsülü zaten...
birgün önceden anlaşacaksınız ne giyeceğine,gideceğiniz günde sorun olmayacak yani en azından ben böyle başardım...kolay gelsin...
sevgiler...

ay yerim ben onu süslü kokoş:CüvCüv:
kızma annesi ne güzel iştesırnaşık şey
ben küçükkende öyleydim:dance:
keşke şimdi de öyle süslü olabilsem
:teytey:

Resmi var mi şimdi ki kizlar pek bakimli. Benim kuzeninmde öyle uyumlu giyiniyor. Bazen bana makyaj yaparmisin bile diyor.

ne guzel yaa, benim arkadasimin kizida øyle 4 yasinda oda, birde pembe takintisi var, beni de cok sever annesi pek suslu degildir ben ise tam tersi gørdugu yerde yanima kosar uzerimdekileri sorgular:roflol:

Ne güzel bişey,süslü şey,ne tatlı yaa:CüvCüv:
Kendi kararlarını kendi verebilmesi,buna cesaret edebilmesi çok güzel bişey bence. Cesaret diyorum; çünkü insanın kendi kararlarını kendi alması bir cesaret ve özgüven işidir.
Bence de sewin sen sırnaşık şey neden üzülüyosun kii. .
a.s.

yavrukuşum benim ay çok şeker geldi bana.yerim onun cicilerini.valla bence süper bakımlı olsun kokoş olsun:1hug:

Ahh ahh keşkesenağlama bi kızım olsada kavga etsek ben ona pembiş pembiş cicileralsam,renkli renkli tokalar taksam saçlarına:çok üzgünüm:

yerim ya onu ben kiz cocuk hastasiyim ben bayiliyorum bence birlikte alisverise cikin begendiklerini almasina izin verin karar veremedigi zaman bak canim sen bunu burdan almistin ya diye kendi aldiklarini hatirlamasina ve begendiklerini giymesine yardim edin.
benim annem kucukken beni cok kisitlardi asla sokaga cikarken guzel giydirmezdi beni begenmelerini istemezdi basima bisi gelcek diye devamli korkardi hep cok uzulurdum.
istediklerini yapmasina izin verin inanin bu yaslar hic bi zaman unutlmuyor.

2003 eylül doğumlu benimde bir kızım var kızınla aynı yaşlarda aynı dert bendede var ben çalıştığım için sabah kalkınca önce kendim giyiniyorum yatağının üzerine geceden kıyafetlerini koyuyorum uyanınca çığlığı atıyor bunlar giymem diye dolabını açıp kendi beğeniyor süslü püslü giyinmeyi çok seviyor banada karışıyor.

bayanlar sakın beni yanlış anlamayın ama çocuk hasreti çeken sürekli tedavilerle uğraşan biri olarak bu yazı içimi burktu senağlama

ama çokda güldüm yaa dimek allah izinverirde bir yavru verirse bana o bide kız olursa bölemi olacakkkkkkkkkkkkkk

hayırlı ve sağlıklı olsundaa ondan gelen herşeye rağzı olurummm :1rolleyes:

kızını kocaman öppp lütfennn sanda çokkkkk sabır diliyorumm:1hug::nazar
:

arkadaşım benim kızımda 2003 eylül 6 dogumlu pembe ve mavi takıntılı pembe olursa kıyafetleri ya barbili ya vinnis kızları kıyafetleri olacak tabi maviyide gözlerinin rengi diye tercih ediyor birde makyaj merakımız var her zaman siperişleri olur ne hikmetse hepside alınır kıyafetleri kıymetlidir küçüleni kimseye vermez hemen kaldırır kız bebegimiz olursa o giyer diye dışarıda yemek yemegi çok sever eger babamız evde yoksa eve sipariş gelir hafta sonu özel yerlere götürür babası bende evin tek kızıydım ama bu kadar şımartılmazdım şimdikiler çok şanslılar gerçekten ama evlat dünyaya degişilmez allah acılarını göstermesin

bu konuda küçük kızım bana çekmiş, nereye gidecek olursak olalım hemen hazırlanır çıkarız kapıya. ama büyük bu konuda biraz farklı biz ikimizden. bunumu giysem şunumu derken bazen saatler geçiyor aradan..ve ben rahatsız oluyorum bu huyundan.küçükken evet sevimli geliyor o halleri ama eğer ileriki yıllardada devam ederse sorun olur diye düşünüyorum. çünkü daha çok kendiyle barışık olmayan, kendini sevmeyen insanlar vakit geçirir kılık kıyafet seçimi ile bu kadar ve daha küçükken anlatmak lazım onlara çokta önemli olmadığını, temiz ve düzenli olmasının yeterli olacağını.

çokmu ciddi yaklaştım konuya acaba:smiley-cool:

Ay ay ay yesinler onun süsünü püsünü. Alışsın şimdiden. Pasaklı olması daha mı iyi . Belki zamanla normale döner. Canınızı sıkmak yerine daha çok mutlu olun bence. Allah bağışlasın yavrunuzu. a.s..

ayni sorunu bizde yasiyoruz benim kizimda 2003 temmuz dogumlu. sürekli bir kiyafet kavgasi var evde.almanyanin havasina belli olmuyorki bir sicak bir soguk,yok askili giycekmis,yok uzun kollu giycekmis falan sacini tararim kiyamet kopar,ayrica cok mizmiz ya ne yapicam ben bununla kafamçokkarıştı

arkadaşım alışacaksın...kızların çocuğu böyle süslü oluyo...bencede alışverişte onun fikirlerine önem ver.alıcağın şeylerde onun fikrini sor..böylece senle çatışmaktan vazgeçer.ammmaa kıyafete verdiği önem böyle sürer gider....o kokoşun bi boy büyüğüde bende var..........öpüyorum süslüyü.......

Benim kızım da küçükken kıyafet beğenmezdi .Vallahi huy kesinlikle değişmiyor .Şimdi 22 yaşında hala kıyafet onun için büyük bir problemdir .Hatta çalıştığı işten kılık kıyafete karışıyorlar diye ayrıldı .İnanılmaz takıntıları vardır .Hayatta spor ayakkabı , dolgu topuk diz altı etek giydiremezsiniz .Bu durum ister istemez şimdi bile can sıkıyor .
Yani yedisinde neyse yetmişinde o .Benim tavsiyem dışarı çıkarken hangi kıyafetini istiyorsa kendi seçsin .Birde alışverişlerde küçük hanımın beğendiği şeyleri alırsan belki sorun hafifler.:1hug::1hug:

bende aynı sorunu yaşıyorum ya benimde 6 yaşında bir oğlum var be benim aldığım hiçbirşeyi beğenmiyor dışarı çıkarken 1 saatte hazırlanıyor ve hatta parfümüne kadar sürüp öyle çıkıyor ya bu çocuklar acaba doğmadan bunları öğreniyorlarda ondan sonramı doğuyorlar ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…