Bebek Beslenmesi Kızım doymuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ben de öyle biliyorum normalde. Dün bir kaynakta gğn içinde tüketilecek öğünlerin hepsi birden hazırlanıp dolapta saklanabilir diye okudum denemek istedim. Ama en iyisi doktora sorayım önce.
Onu bende duymustum ama ben taze yapiyorum hep..

8 aylikken verilir diye biliyorum ben

Kahvaltiyi karistirmadan vermek gerekiyor tadları ogrenmesi icin ama yemezse karistirin demisti dr bize.

Sütünüz yok çocuk doymuyor demekki. Gayet normal yediği ölçü,abartmayın.

Benim prematüre ikizlerim de doymuyor.İstahlilar maasallah.Tahlileri yapılmasa korkacağim bir hastalıkları mı var diye.
Benimkiler 6 aylıkken 170-180 CC içiyorlardı

Genellikle günde 3 defa dolu dolu emzirmekle beraber 3-4 biberon mama alıyor. Normal evet ama tek seferde 225 ml fazla gibi geldi

Tatlım günde sadece 3 defa mı emziriyorsun? Çok az değil mi. Benim kuzum 9 aylık ben sürekli emziriyorum. Ek gıda verdiğim halde maksimum 3 saatte 1 emer. Sen mama veriyorsan ve sadece günde 3 kere emziriyorsan sütun çok azalmıştır. Dolu dolu emiyor dediğin nasıl oluyor peki?

Yani bu sütümün düzelmiş hali olduğu için bana dolu dolu emiyor gibi geliyor. Sağlık ocağına 1 ay önce gittiğimde günde sadece 1 kez emziriyordum sabah onda da doymuyordu sadece yatışıyordu. Sağlık ocağında hemşiremiz cesaretlendirdi emzirebilirsin dedi deniyorum elimden geleni yapıyorum inanın ve gerçekten arttı günde 3 e çıktı emzirmeler. Ama tabii yine de 1 saate tekrar acıkıyor mama almadan tam doymuyor. Durum bu. Ben de isterdim sadece emzireyim ama olmayınca olmuyor. 2. Ayda bıçak gibi kesildi sütüm üzüntüden stresden bir de sezaryen oldum sütüm düzen tutturamadı hiç. Ondan beri düzensiz sütüm.

yorumlari okumadim belki yazan olmustur ama 6 aylik brbrk ek gidaya gecer zaten sutum az mama veriyorum diyorsunuz , artik corba meyva vermeye baslayin , aralarda mama verin
Veriyorum ki zaten. :) O 8 ölçek (225 ml) mamayı meyve püresinden az sonra içti.

Maşallah iştahı daim olsun annesi bunda anormal birşey yok ki demek çocuk sütün le doymuyor ayrıca meyve yı ara öğün olarak ver karnı tok iken meyve doyurucu değil ki gayet normal yemesi

Veriyorum ki zaten. :) O 8 ölçek (225 ml) mamayı meyve püresinden az sonra içti.
benim kizim tam 12 aylik , 6 aylikken sabah kahvalti + anne sutu +corba +mama+meyva yada yogurt + anne sutu + aksam yemegi + anne sutu seklinde besleniyordu
yani bana kizinizin o kadar mama icmesi fazla gelmedi benimki de iciyordu

Siz nasil mama yapiyorsunuz? Ben temiz biberonun icine atiyorum 150 yada 180 ml su koyuyorum ve 20 saniye microdalgada isitiyorum. Ondan sonra 150 isitmis isem 5 ölcü, 180 isittigimda 6 ölcü icine katiyorum ve biraz biberonu elimin icinde hafif saliyorum ve eriyor. Kizim mamasinin hepsini icmediginde digerini atiyorum.

Kullanilmis bir biberonda süt muhafaza edilmez ve icilmezde. Sonucta kizinin salyasi degdi o biberona.Daima biberon hijinik olmali. Ben her kullandigindan sonra yikiyorum ve yeni mama'yi, yeni bir biberonda hazirliyorum.

Yani bir mama yapmak yarim saatinizi almamali. 10 ölcüyüde bende fazla buldum. Gerekirse daha fazla meyve püresini ver bence.

Yaptığınız mamayi 30 dakika içinde tükenmesin gerekir.sonraki öğün için saklanmaz.Her öğün taze yapın bebeğinizin sağlığı icin

Mercimek çorbası azdq olsa gaz yapar bnce ona göre çorbalar yapın

Mama için kapaklı bir şişeye kaynamış temiz su koyup bir kenarda tutabilirsiniz. Mama saatinde cezveye göz kararı o sudan koyup 40-42 dereceye kadar yaklaşık 30 saniye ısıtıp biberona koyup üzerine mama döküp 30 saniye de çalkalarsanız mamanız hazır olur. (Elektronik derecelerden alırsanız (tabanca gibi) hem pişirme hem ageş konusunda çok yardımcı olur.) böylelikle mama 1 dakikadan az sürede hazır olur.
Bence de bir kez hazırlanmış mamayı yarım saat sonra bile vermeyin ve hep tAze hazırlayın.

Doktorunuzdan beslenme listesi isteyebilirsiniz. Bakliyatlar, et,süt, bazı kuruyemişler için çok erken mesela.

6. Ayda ben sabah kahvaltı (bebe ekmeği- labne- pekmez-tereyağını anne sütü ya da mama ile ıslatıp) sonra mama sonra yoğurt sonra çorba (bebek tarhanası-yoğurt çorbası)/ ya da sebze sonra mama sonra meyve sonra mama sonra gece maması (muhallebi vs gibi) ile kapanış yapardım.

O ayda ne kadar içtiklerini hatırlayamadım ama bu devam sütlerini anlık hazırlamak gerekiyor,yapip dolaba koymak sağlıklı değil.

O ayda ne kadar içtiklerini hatırlayamadım ama bu devam sütlerini anlık hazırlamak gerekiyor,yapip dolaba koymak sağlıklı değil.
Haklısınız hata etmişim zaten geriye kalan mamayı döktüm bile dolaba koymadım. 8 ölçek birden içince geriye kalan 2 ölçeği dolaba koyma gereği duymadım. İyi ki de vermemişim taze taze vermek en iyisi öteki türlü vitamin değerlerinin bir anlamı kalmayacak.

Ilık suda yapıyorsunuz değil mi ? Neden erimesin ki benim mamasını yapmam 20 saniye sürüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…