Bebek Beslenmesi Kızım doymuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ay yeri mi bilemedim ama sormak istedim.Yoğurdu normal inek sütünden mayalıyosunuz dimi?geçenlerde bi yerde okudum anne sütünden mayalanmış yoğurt vermek gerekiyomuş aslında.
Ben inek sütünden mayalıyorum yayladan alıyoruz sütü. Onu da duydum yani anne sütünden şart mı bilmem ama açıkcası bana çok iğrenç geldi. Çocuğuma ne veriyorsam önce tadına bakmam lazım ama onun tadına bakmayı düşünesim bile gelmiyor ki. Bence abartmaya gerek yok ya annemiz bizi normal yoğurtla büyütmüş gayet de sağlıklıyız.

Merhaba neden emzirmediniz acaba?

Bazen olabiliyor. Birkaç gün ara verin yada içerisine meyve püresi ekleyin

Masallah diyelim ama mutlaka dr a giturun Allah korusun simdiki cocuklarda doyumsuzluk diye bir hastalik var

Sevgili anne, oğlum da sizinkiyle aynı aylarda. Yemiyor. Çatlıyorum resmen.. ne mutlu size.. :)

Kaşık maması ver. Gece mamaları var tahıllı tok tutar

Az bile veriyorsunuz mamayı.
Eğer yeterince anne sütünden almıyorsa(2-3saat arayla 15şer dakika 2meme boşaltımı)
4saatde bir emse bile en az 150ml mama içmeli.yogurt ve çorba gibi şeyleri öğle uykusundan önce verin.akşam saatinde en geç 6da yemek öğünü.çorba olur.sebze püre olur.etsuyuna ev ekmeği olabilir.

Ve yatmadan önce emmeli ardına mama içmeli.

Nasıl yarım saat sürer mama hazırlamak!?
Eminmisiniz??? Abartıyormusunuz??
Mama saati belli değilmi?
20dakika Önceden su ısıtılıp ılımaya bırakılabilir.son andada almamayı atıp karıştırıp verirsiniz yani.
Erimiyor vs.demişsiniz.Son kullanma tarihi geçmiş veya hava almış olmasın mama paketiniz.

Bebeğinin okadar mama içmesi normal cnm ama meyve püresi falan verdikden sonra hemen mama verme hazımsızlık yapar .kati gıda verince bebekler doyduğunu pek anlamıyor. Emzirmeyide bırakma beslenme saatinden önce mutla emzirmeni tavsi ederim . Bi yudum bi yudumdur

C coffeex Su hep hazır ama mama topak topak kalıyor karıştırma işleminden sonra süzüyorum topak topak kalanları ezip içine karıştırıyorum bunu da yapmak biraz zaman alıyor. Bir de genel anlamda pratik bir insan değilim elim ağırdır. Azcık da takıntılıyım tek bir topak kalmayana kadar 3 defa falan süzüyorum mamayı. belki sıcaklığını ayarlayamıyor olabilirim yeteri kadar ılıtamıyor olabilirim suyu o sebeple topaklanabilir artık dikkat edeceğim ama tazeliğinden şüphem yok. Sıkı kapaklı kutuda, oda sıcaklığında saklıyorum. Tarihine bakmadan bir şey almak da adetim değildir.

Önce biberona sıcak suyu koyun.biraz ılısın3dakika kadar.sonra musluk altına içine su kaçmayacak şekilde tutun 1dakika kadar.ve hala ılık sıcak aralığındayken mama atıp karıştırın.
Daha bugüne kadar hiç başıma gelmedi o topaklanma dediğiniz şey.Siz suyu hala sıcakken yapıyorsunuzdur.fizik ve kimya bilimi düşününce bunu söylüyor
Kısaca biberona 180ml+2ml daha su koyun.O 2ml mi çay içme sıcaklığındamı diye temiz bir kaşıkla alıp kontrol edebilirsiniz.Siz içebiliyorsanız mama yapmaya hazırdır:)

Biraz uzun ve detay oldu ama annelik zor! Kendimden biliyorum.Bebeğiniz söz konusu olunca detaylı açıklama isteği duydum.
Sağlıklı büyütmeler dilerim.

Merak ettim neden cicibebe. Hazır içinde ne olduğu belli olmayan bol şekerli ve katkı maddeli bir ürün. O aylarda pekmeze bile gerek yokken neden cicibebe. Tabi beni ilgilendirmez kendi cocugunuz ama sonucta burda örnek menü olarak yanlış birşey verdiğiniz için söylüyorum. Ne gerek var

Ben kaynamis sicak duyla kaynamis soguk suyu karistiriyorum vakitten kazaniyorum..

Cici bebe nin internette tarifleri var evde kendiniz hazırlayabiliyorsunuz. Bu mamanın tarifini yeğenlerimin doktorları verdiler. Doktorlar farklıydı ama tarifler aynıydı. Çevremdeki annelerin birçoğu bu tarife göre hazırlıyorlardı. Pekmez de yengemlerin köylerinde kendileri yaptıkları doğal dut pekmezi.

Kaynamis su her zmn bulundurun bi sulahide sonra agladiginda ketila kotup ilitin ben oglumda oyle yapiyodum bide bebelac benim ogluma hic yaramamisti ben sma kullaniyodum denemenizi tavsiye ederim daha tok tutuyodu

İlk söyleyeceğim artan mama asla icirilmez.
Üzerinde yazıyor, 30 dk sonra dökün diye.
Sadece hazırlayıp biberon kullanılmadan ve kapağı açılmadan 24 saat buzdolabında bekleyebilir o kadar.
Mama içen çocuğa su kesinlikle verilmeli, onu atlamayın.
İkincisi mamaninki çok erimemesi dert değil, bazı markalar erimez.
Ben golden goat kullandım hep çok memnunum erimemesi sorunu da yaşamadım.
Her zaman 2 termos hazirlarim birinde kaynamış diğerinde kaynamış soğumuş su olur.
İkisini karistirarak mama yaparım.
Üçüncüsü her bebegin mide kapasitesi farklıdır, 17 aylık oğlum şuanda da 150 cc içiyor tek seferde, 2 aylıkken de 150 cc içerdi.
Bir diğeri 6. Ay meyve ve sebze pureleri zamanı gelmiş.
3 gün kuralını tamamladığınız sebzeleri karıştırarak bir öğün olusturabilirsiniz.
Ve son olarak bebeğinizin ana besin kaynağı ane sütü ve mamasidir.
Ne kadar istiyorsa, ne kadarla doyuyorsa o kadar verin, diğer şeyler mama arası takviyelerdir 1 yaşına kadar.

Yag hucrelerini sisirmeyin bebeklerin ne kadar gerekiyorsa o kadar verin obezite riski oluyor cucuklarda

Mama dediginiz devam sutu mu?
Nasil topaklanir o hayret..
Mamanin ustune su boca etmeyin, once suyu biberona koyup sonra mama ilave edin ve calkalayin bitti gitti iste.
Suyun sicakligi elinizi yakmamali, kaynar suyla asla mama yapilmaz, butun bilesenlerini bozarsiniz.
Birde mama bekletilmez, buzdolabinda dahi max 2 saat durur ki o bile cok iyi degil, hep taze yapilmali.

Doymayan bebeginiz var insan daha ne ister yesin icsin yarasin masallah.
Disleri cikarken zaten reddedicek yemeyi, tadini cikarin.

Inananin yememesi daha kotu. Bide mamalar taze yapilmali bekletilmemeli diye biliyorum. I an bebegin yiyecegi kadar yapilmali

Benim oğlumda doymuyor
9 gün sonra 4 aylık olucaz
Sütüm olmadığı için sadece mama veriyorum 1,5-2 saatte bir 150 cc içiyor günde 11-12 defa mama veriyorum
Daha fazla versem yine içer
Doktor 120'den fazla verme demişti ama çatlayacak ağlamaktan mecbur veriyorum.... sen ne güzel ek gıdaya başlamışsın ah bide ben başlasam...
Ablam ek gıdaya geçtiğinde irmikli mama yapardı gayet doyururdu sen onu yapıyormusun biraz su 2 tatlı kaşığı irmik zeytinyağı ve piştikten sonra azıcık pekmez tat verir faydalıdırda bunu bi dene istersen Miora

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…