Bebek Beslenmesi Kızım doymuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

MioRa

Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2017
113
77
30
Merhaba bayanlar aranızda yeniyim. Konu yeri yanlış olabilir ama burada daha hızlı cevap bulacağını düşündüğüm için burada açtım kusura bakmayın.
6 aylık kızım var 4. Aydan beri ek gıdaları ufak ufak tattırıyorduk damak tadı gelişsin diye şimdi iyice geçiş yapmaya başladık doktorumuzun tavsiyeleri doğrultusunda.
Sütüm tam yetmediği için günde 3-4 biberon mama veriyorum bazen 2 biberon falan... Doymamaya başlayınca 2 numara mamaya geçtik 1 hafta oldu.
1 haftadır takip ediyorum ama 2 numara mamanın hiç doyurmadığını farkettim 1 numara daha tok tutuyordu.
Kutu üzerindeki talimata göre günde 4 öğün 5 er ölçek verilebiliyor diye hatırlıyorum. Ama kızım 5 ölçekle doymuyor.
Az önce yarısını dolaba koymak üzere 10 ölçek mama yaptım kalanını dolaba koyup sonraki öğünde verecektim ama kızım 8 ölçek yedi mama kalmadı neredeyse.
Üstelik öncesinde meyve püresi yemişti zaten meyve püresiyle doymayıp ağladı diye mama verdim. 8 ölçek normal mi ya çok kafama takıldı.

Biberon mamasindan mi bahsediyosun? Ne guzel yiyosa benimkide emmiyor icmiyor uyumuyor boylesi daha zor
Evet biberon maması. Yemesi güzel evet ama 8 ölçek bitirmesine şaştım kaldım. Bir de bu 2 numara mama çok zor eriyor ya yapması zaman alıyor pratik bir çözümü var mı acaba 5 ölçek mama yapmak için yarım saat uğraşıyorum yapana kadar çocuğum çatlıyor.

Markasi ne? Erimesi zor olmasa gerek???8 olcek kac ml ediyo ya? 180 den fazla dimi? Peki gunde kac defa iciyor?

Bebelac. 225 ml miş baktım şimdi günde 2-3-4 biberon olabiliyor sütüme bağlı bazem sütüm iyi oluyor 2 biberon yetiyor belli bir düzeni yok.

1 numara daha tok tutuyordu ya. 2 gündür internette araştırıyorum ama benle benzer durumdan şikayet eden bulamadım en son burada paylaşayım dedim. Acaba bebelac marka da mı sorun var yoksa benim kızımda mı? Doktora danışmalı mıyım? Ek gıdaları mı çoğaltmam gerekiyor acaba?

Bebelac. 225 ml miş baktım şimdi günde 2-3-4 biberon olabiliyor sütüme bağlı bazem sütüm iyi oluyor 2 biberon yetiyor belli bir düzeni yok.
Bebeginin gunluk 600-800 ml arasi sute ihtiyaci var..3 biberon aliyosa cok normal hatta 4 bile normalden biraz fazla.. zmnla sut azalacak ek gida cogalacak

6 aylık bebek günde 5 ölçek 6-7 defa içebilir diye biliyorum eğer sütünüz yoksa

6 aylik olduğuna göre su vermeye başlayabilirsiniz. Belki de susadığı için mamayi içmiştir. Ama 10 ölçek yapmanizi tavsiye etmem. Saklamak icin de yapsaniz temiz bir biberonda saklayin. Yarisi içilmiş mamayi saklamak pek doğru gelmedi bana.

6 ufak ufak birseyler yedirebilirsiniz çorba ve yogurt çok guzel olur mesela bn 8. Aydan itibaren et vermeye başlamıştım ama 6. Ayimiz da çorba ve yoğurdu hava da götürüyor ev yapımı yoğurdu tavsiye edrim

Kizim bir yasina kadar devam sutu icti.En fazla 6 olcek verdim.Ben milupa kullandim.Sanki daha doyurucu digerlerinden.

6 ufak ufak birseyler yedirebilirsiniz çorba ve yogurt çok guzel olur mesela bn 8. Aydan itibaren et vermeye başlamıştım ama 6. Ayimiz da çorba ve yoğurdu hava da götürüyor ev yapımı yoğurdu tavsiye edrim
Evet yoğurt çorbası veriyorum genellikle sabahları da anne sütünden sonra bizimle beraber masada peynir ezip veriyorum su içiriyorum. Doğru mu sizce sade peynir? Karışım şeklinde mi vermem gerekiyor kahvaltı tarifleri gibi?

Haklısınız daha mantıklı temiz biberonda saklamak. Ben 2 numara mamayı eritemiyorum hazırlaması çok zor geliyor uğraştırdığı için bu sefer 2 öğünü birden hazır edeyim demiştim. Bu arada kızıma su veriyorum ara ara ama reddediyor çıkarıyor ne yapmam lazım sanırım sevmiyor.

Dogru degil zaten.. yapilmis mamanin 1 saat icinde tuketilmesi gerekiyor..

Bebekler ek gıda hem doymuş oluyo ama en onemimlisi zamanla çiğneme hareketli gelişiyor pirinç çorbası yoğurt 7. Ayında sebze çorbalari yoğurdun içine meyve koyup verin iyice ezerek sürekli yoğurt verin diyorum çünkü kemik gelişiminde çok etkili ve siz ne yedirirseniz o ona.alisir

Dogru degil zaten.. yapilmis mamanin 1 saat icinde tuketilmesi gerekiyor..
Ben de öyle biliyorum normalde. Dün bir kaynakta gğn içinde tüketilecek öğünlerin hepsi birden hazırlanıp dolapta saklanabilir diye okudum denemek istedim. Ama en iyisi doktora sorayım önce.

Benim kızım iki yaşında ve şimdiye kadar en fazla 7 ölçek yaptım. O da bir kaç kez. Normalde 6 ölçekten fazla yapmam hala. Bir kez çok içti diye stres yapmayın. Bundan sonra dikkatli davranırsınız. Suyu da beslenmeden sonra verirseniz agzi da temizlenir biraz. Doymuyorsa kaşık mamalarindan da deneyebilirsiniz. Bizim çocuk doktorumuz ne kadar yiyecegine çocuk karar verir demisti. O yüzden ben hic takmamistim fazla yediginde de. Arada olur o kadar.

Peki mercimek çorbası verilebilir mi? Dün annem bir şey olmaz diyerek 4-5 kaşık verdi. Ben verme gaz yapar dedim ama bir şey olmaz dedi ne hikmetse sabaha kadar da ağladı. Onlar diş kaşıntısı dese de ben mercimek çorbasına bağlıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…