Bebek Beslenmesi Kızım doymuyor.

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ilık suda yapıyorsunuz değil mi ? Neden erimesin ki benim mamasını yapmam 20 saniye sürüyor.
Ya şöyle yapıyorum Önce 5 ölçeğe kadar sıcak su. Üstğne 5 ölçek mama. Sonra dairesel hareketlerle eritiyorum ama yine de topak topak kalıp biberon ucunu tıkıyor. Mama ambalajındaki talimatta ne yazıyorsa öyle yapıyorum. 1 numarada sorun olmuyordu kolayca eriyordu. 2 numara mamaya yeni geçtik 1 haftadır sorun yaşıyoruz. Topak topak kaldığı için mamayı süzgeçten geçiriyorum topak topak kalanları kaşıkla ezip içine karıştırıyorum derken yarım saat oluyor.

6. Ayda benim kızım da öyleydi bir kase çorba içer üzerine de mamasını içerdi. Bir ayda 800 gr almıştı da doktoru cok demişti. Ama müdahale etmedim bebekler kendileri ayarlıyor. Sonraki ay geçti bu durum normale döndü. Belki sizinki de şuan büyüme atagindadır yetmiyordur kilo alımını gözlemleyin. Mutlaka değişecektir bu iştahı

Ya şöyle yapıyorum Önce 5 ölçeğe kadar sıcak su. Üstğne 5 ölçek mama. Sonra dairesel hareketlerle eritiyorum ama yine de topak topak kalıp biberon ucunu tıkıyor. Mama ambalajındaki talimatta ne yazıyorsa öyle yapıyorum. 1 numarada sorun olmuyordu kolayca eriyordu. 2 numara mamaya yeni geçtik 1 haftadır sorun yaşıyoruz. Topak topak kaldığı için mamayı süzgeçten geçiriyorum topak topak kalanları kaşıkla ezip içine karıştırıyorum derken yarım saat oluyor.
Hmm belki mama farkındandır ben sma gold kullanıyorum çok memnunum 2 saatte bir 3 ölçek yediriyorum .

Mama markanizi degiştirebilirsiniz ben ogluma sma kullanmistim cok memnun kaldik fos kilo yapmadi iyide doyardi ..hem hic erime sorunu yasamadik ben kaynamis sogumus suyu ayri saklardim kavanozda kaynar suyla mamayi eritip üzerini kaynamis sogumussuyla cogaltirdim hic beklemedi oglum hatta gece icin kaynar su termosumuz vardi canta boy mama yapmam hep kolaydi...emzirmeye ara vermeyin sütüm yok demeyin emzirdikce tetiklenir ve süt üretimi olur ilk günler gibi gögüste süt hazir akmalar şişmeler olmaz gögüs terbiye olur belkide sütünüz vardir...bol su icin

6. Ayda benim kızım da öyleydi bir kase çorba içer üzerine de mamasını içerdi. Bir ayda 800 gr almıştı da doktoru cok demişti. Ama müdahale etmedim bebekler kendileri ayarlıyor. Sonraki ay geçti bu durum normale döndü. Belki sizinki de şuan büyüme atagindadır yetmiyordur kilo alımını gözlemleyin. Mutlaka değişecektir bu iştahı
Geçen ay hemşiremiz kilosu biraz geride demişti. Aşı günümüze 3 gün kaldı bakalım kilosu düzelmişmi göreceğiz bana toparladı gibi geliyor.

Haklısınız daha mantıklı temiz biberonda saklamak. Ben 2 numara mamayı eritemiyorum hazırlaması çok zor geliyor uğraştırdığı için bu sefer 2 öğünü birden hazır edeyim demiştim. Bu arada kızıma su veriyorum ara ara ama reddediyor çıkarıyor ne yapmam lazım sanırım sevmiyor.
Hazır mamaları önceden yapıp saklayamazsıniz zaten yazar çoğunda. Mutlaka taze olmalı. Iyice calkalayin Eğer erimiyorsa başka marka alın. 10 ölçek çok aslında. Ayından 2 ölçek fazla olsa neyse diyeceğim. ek gıda ogunlerini arttırın biraz zaten erken başlamışsınız. Doktora danisin ve kilosunu takip edin.

Siz nasil mama yapiyorsunuz? Ben temiz biberonun icine atiyorum 150 yada 180 ml su koyuyorum ve 20 saniye microdalgada isitiyorum. Ondan sonra 150 isitmis isem 5 ölcü, 180 isittigimda 6 ölcü icine katiyorum ve biraz biberonu elimin icinde hafif saliyorum ve eriyor. Kizim mamasinin hepsini icmediginde digerini atiyorum.

Kullanilmis bir biberonda süt muhafaza edilmez ve icilmezde. Sonucta kizinin salyasi degdi o biberona.Daima biberon hijinik olmali. Ben her kullandigindan sonra yikiyorum ve yeni mama'yi, yeni bir biberonda hazirliyorum.

Yani bir mama yapmak yarim saatinizi almamali. 10 ölcüyüde bende fazla buldum. Gerekirse daha fazla meyve püresini ver bence.
mikrodalga cok tehlikeli , kullanmayin bebeklerde :KK43:
su kaynatip yapin mamayi

Evet yoğurt çorbası veriyorum genellikle sabahları da anne sütünden sonra bizimle beraber masada peynir ezip veriyorum su içiriyorum. Doğru mu sizce sade peynir? Karışım şeklinde mi vermem gerekiyor kahvaltı tarifleri gibi?
Benim oglum aptamil iciyor dogdugundan beri bi donem bebelac aldm doymak bilmedi normaldd 3 saatte bir yiyen cocuk 2 saat olmadan acikiyodu gece surekli kalkiyodu anladm zaten doyurucu olmadigini erimeme konusu zaten baslica sorunu topaklaniyor hep nette arastirmissaniz gormussunuzdur herkes topaklanmasindan sikayetci mama degistirmeyi dusunun bence

Bebeginizin suyunu isitip ona ozel termosta saklayin gun icinde kullanirsiniz cok zararli birsey yapiyorsunuz.

Isıtma süresi ile alakalı bir durum değil ki onun verdiği o ışınlar zarar li termos lar var 2 litre su alıyorlar kaynatın koyun zaten kaynama yan sudan mama yapmak da çok sağlıklı değil kaynatın suyunuzu varsa mikrop ölür sağlık lı olur yine de siz bilirsiniz

Su kaynatmam daha fazla zaman aliyor. 20 saniyelik sonucta, dakikalarca isitmiyorum sonucta. Yani o kadar tehlikeli bulmuyorum acikcasi.

Suyun basinda beklemeniz gerekmiyor ki. Ben bazen koyuyorum ocaga. Bakamiyorum. Kaynayip duruyor kendi kendine.
Zaten kaynar suyla yapamazsiniz mamalar besin degerlerini kaybeder. Musait oldukca kaynatip kavanoza alin. Kullanilacaginda cezvede ılıtın. Mikrodalgada isitmaktan fazla vakit alacagini sanmam. Alsa bile 10 saniye fazla zaman harcamak bebekten kiymetli olamaz sanirim.

Isıtma süresi ile alakalı bir durum değil ki onun verdiği o ışınlar zarar li termos lar var 2 litre su alıyorlar kaynatın koyun zaten kaynama yan sudan mama yapmak da çok sağlıklı değil kaynatın suyunuzu varsa mikrop ölür sağlık lı olur yine de siz bilirsiniz
Mikrodalgada isitan ben degilim :)
A Arya_Stark01

Bebeğiniz 6 aylık olmuş. Bence mama vermek yerine kahvaltı maması, çorba, yoğurt ve meyve püresi verebilirsiniz zaten sütünüzde varmış, emzirmeye de devam edersiniz.

Sıcak su ile yaparsanız topaklanır zaten bebek bisküvisi ile de dikkat ederseniz sıcak süt dökünce Topak Topak olur ezilmez.
Ilık su ile yapın kolayca erir.

Tarihine bakin herzaman lütfen tarifi gecmis olabilir kizimin hic topak topak olmadi ben hipp kullandim 1 yil bir ara bebelac simdi de aptamil bu arada nekadar icerse yarim saat en fazla 40 dk sonra icmezse devamini dokerim hem kalınca o mama kokar ve bozulur benim kizimda istahsiz ama 20 aylik olacak 6 olcegi bile zor icer banada fazla geldi ama corba yapin yogurt verin

Canım emzirirken şunu unutma .Saatlerce bekleyeyim süt birikim diye birşey yok.Bebek göğüs bosda olsa emicek ve sütü çağıracak.O cagirdikca (emdikce) göğüs bir sonraki gün için daha fazla süt üretiyor.Goguste kalan süt vücuduna süt üretimine gerek yok mesajı veriyor. Simdi gelelim bebeğim doymuyor olayına.Bebeginin bir takım ihtiyaçları var,anne tarafından kabul görmek de bunlardan birtanesi. Siz bebeğinize ister biberon ister yoğurt verin bebek sizden gelen bu adimi geri çevirmemek için emecek/yiyecektir.Yani bebeğin sadece karnı değil,ruhu da doyurulmali. Alın bebeğinizi öpüp koklayin onu,oyunlar yaratın,gezmeye götürün,yıkayın.Ac olan karnı mi ruhu mu anlarsınız.

X