Kızım çok iştahsız lütfen bi akıl verin

Nasıl gerçekten normal duruyormu yani doğum kilosu normal mıydı bide boyu kaç
Doğum kilosu 3160, şimdiki boy 110.
Kısa ve zayıf.
Ama doktora göre tamamen normal.
Sizin çocukluğunuz böyleydi muhtemelen diyor, eşim de ben de öyleymişiz gerçekten.
Peşini bırakırsam her şey daha güzel oluyor.
Kendi acıktım deyince inatlaşmamış oluyoruz.
Birkaç lokmada doyuyor ama genelde çok aç olsa bile.

Yok çok şükür boyunda sorun yok ama çok zayıf soluk hasta gibi duruyor kilo verince de daha çok korktum
Bende 4. Sınıfta 20 kilo civarıydım öğretmen çok zayıfım dıye kızardı
Şimdi 172 boy 54-55 kilo arasındayım
Çok çok sağlıklıyım
Hiç takılmayın kilo vermesıde belki fazla harekettendır
Doktora sorup argivit var kullanabilirsiniz belki iştah acıcı özelliği var diye biliyorum

Doğum kilosu 3160, şimdiki boy 110.
Kısa ve zayıf.
Ama doktora göre tamamen normal.
Sizin çocukluğunuz böyleydi muhtemelen diyor, eşim de ben de öyleymişiz gerçekten.
Peşini bırakırsam her şey daha güzel oluyor.
Kendi acıktım deyince inatlaşmamış oluyoruz.
Birkaç lokmada doyuyor ama genelde çok aç olsa bile.
Bizimde doğum kilomuz 3140 boyda 115 yani aslında bütün kilosunu bebekliginde aldı sonrasında boyu uzadıkça zayıf göründü tabi duzgunde bişey yemeyince dahada zeyifladi arık ne yapalım canları sağ olsun çok belli etmiyorum dahada inat etip yemez diye bazen stresten başıma ağrı giriyor

Bizimde doğum kilomuz 3140 boyda 115 yani aslında bütün kilosunu bebekliginde aldı sonrasında boyu uzadıkça zayıf göründü tabi duzgunde bişey yemeyince dahada zeyifladi arık ne yapalım canları sağ olsun çok belli etmiyorum dahada inat etip yemez diye bazen stresten başıma ağrı giriyor
Beni yememesi değil, faydasız şeyler yemesi sıkıyor, bazen sadece ekmek kemiriyor.
Yoksa acıktığı zaman yesin, istediği kadar yesin.

Sizinki bizimkine göre gayet iyi durumda ama siz yine de doktora götürün.

Çok iştahlı bebek var mı acaba 🙄 bütün annelerin derdi aynı sanırım. Bizde de öyle yemek yemiyor doğru dürüst hep yakınıyorum yemiyor diye dr götürüyorum kilosu gayet yerinde diyor demekki yetiyor yedikleri 🤷

Ben de 3 gün tam koca 3 gün hiçbisey yemeden yaşamışım🤪🤪
Annem cam kenarlarına süt elma gibi şeyler koyarmış belki görürdü canı ister diye
3. Gün sonunda sütü alıp içmişim🙈🙈
Halam yemek yedirme işkencesıne dayanamayıp annem görmeden yermiş
Annem de sevinirmiş yemeklerimi bitirdiğimi sanıp 😀
Boy uzamasında sıkıntı yoksa doktorlar takılmıyor
Kendi yiyecektir illaki 🤷‍♀️
Ahahah ben de annemin seviyorum belki yerim diye yapıp elime verdiği sandviçi bahçedeki diğer obur çocuklara yediriyormuşum. Sırayla herkese bi ısırık😂

Yemeyen çocuk çok zor, anlayabiliyorum ama baskı bir işe yaramaz. Sağlıklıysa sorun etmemeli.

Çok iştahlı bebek var mı acaba 🙄 bütün annelerin derdi aynı sanırım. Bizde de öyle yemek yemiyor doğru dürüst hep yakınıyorum yemiyor diye dr götürüyorum kilosu gayet yerinde diyor demekki yetiyor yedikleri 🤷
Hayatımda gördüğüm en iştahlı bebeğin (ben onun kadar yemiyorum bu yaşımda) annesi yemediğinden şikayetçiydi. Problem çoğu zaman çocuklarda değil annelerde bence. Çocuğun yediği asla tatmin etmiyor anaları 😂

Benim yeğenimde yemezdi
Zor zar yediğini çıkarırdı kusardı
Ne üzüldük
Şimdi maşallah az kalsın beni yiyecek😅😅
Çok ısrarcı dayatmacı olmayın
Acıkınca kendi ister belli bir süre sonra iştahları açılıyor

Hayatımda gördüğüm en iştahlı bebeğin (ben onun kadar yemiyorum bu yaşımda) annesi yemediğinden şikayetçiydi. Problem çoğu zaman çocuklarda değil annelerde bence. Çocuğun yediği asla tatmin etmiyor anaları 😂
Haklısınız aslında bencede çoğu zaman onlar kendilerini kurtarcak kadar yiyor da bize yetmiyor onların yedikleri sanırım hep daha fazla hep daha fazla 😏😏

Fiziksel aktivite yaptırın. Koşma oynamadan sonra bebeler deli gibi acıkıyor. Olmazsa spora yazdırın, spordan gelince kurt gibi acıkmış oluyrm maşallah😁😁

Aç olan çocuk 5.5 yaşına gelemezdi zaten :)
Valla benim oğlum 2.5 ikizlerim 1.5 yaşında. 1 portakalı 3 kardeş bitiremiyorlar. Bazen açlıktan nefesleri kokuyor yine de yemiyorlar. Değiştirip değiştirip kahvaltı hazırlıyorum. Biri peynir yemez biri ıspanak sevmez kafam dönüyor kahvaltı ve akşam yemeği yedirirken. Her çocuk iştahlı olacak diye birşey yok. Hiç kendinizi hirpalamayin,benimkiler de boyle:KK14:
Konudan bağımsız 2 arti 1 hayat nasıl
Benim de 3 u yeni bitirmiş bi kızım 10 aylık ikiz kızlarım var şuan her şey çok yorucu ve zor gece gündüz 😐

Konudan bağımsız 2 arti 1 hayat nasıl
Benim de 3 u yeni bitirmiş bi kızım 10 aylık ikiz kızlarım var şuan her şey çok yorucu ve zor gece gündüz 😐
Bakıcı var yatılı. Ona rağmen çok zor. Gece bı biri uyanıyor bı biri. Kesintisiz 6 saat falan uyumuslugum yok uzun zamandir:anne: hastalık birine gelince diğerleri de hemen hastalanıyor o zaman facia oluyor:olamaz: herkes geçecek falan diyor ama biz alışacağız galiba geçeceği falan yok:KK47:

Son düzenleme:
Bakıcı var yatılı. Ona rağmen çok zor. Gece bı biri uyanıyor bı biri. Kesintisiz 6 saat falan uyumuslugum yok uzun zamandir:anne: hastalık birine gelince diğerleri de hemen hastalanıyor o zaman facia oluyor:olamaz: herkes geçecek falan diyor ama biz alışacağım galiba geçeceği falan yok:KK47:
Aynı aynı valla bi de büyüğün nazi kaprisi kıskançlığı ki kreşe gidiyor gündüz hiç yok ona rağmen akşamları full enerjiyle geliyor, ikizlerin de diş emekleme sürünme zamanları tam..bence de geçecek diye bir şey yok alışmak diye bi gerçek var :))çünkü bildiğim sorduğum tüm ikizdaslar çok ic acıcı konuşmuyor:KK70:

Aynı aynı valla bi de büyüğün nazi kaprisi kıskançlığı ki kreşe gidiyor gündüz hiç yok ona rağmen akşamları full enerjiyle geliyor, ikizlerin de diş emekleme sürünme zamanları tam..bence de geçecek diye bir şey yok alışmak diye bi gerçek var :))çünkü bildiğim sorduğum tüm ikizdaslar çok ic acıcı konuşmuyor:KK70:
Bende oğlumu kreşe vereceğim daha doğrusu oyun grubuna. Evde cinsiyet ayrımı var,kızlar bir oluyor oğlanı istemiyorlar. Oğlum 2.5 yaşında sinir krizi geçirecek kıvama gelmek üzere. İkizlerde ittifak kurma olayi oluyor. Biz baştan güzel idare ediyorduk,zaman geçtikçe aradaki fark açılmaya başladı. Kresle toparlariz gibime geliyor. Her akşam topuk ağrısından uykuya dalmakta zorlanıyorum diyeyim siz anlayin:KK70::KK31:

Bende oğlumu kreşe vereceğim daha doğrusu oyun grubuna. Evde cinsiyet ayrımı var,kızlar bir oluyor oğlanı istemiyorlar. Oğlum 2.5 yaşında sinir krizi geçirecek kıvama gelmek üzere. İkizlerde ittifak kurma olayi oluyor. Biz baştan güzel idare ediyorduk,zaman geçtikçe aradaki fark açılmaya başladı. Kresle toparlariz gibime geliyor. Her akşam topuk ağrısından uykuya dalmakta zorlanıyorum diyeyim siz anlayin:KK70::KK31:
Anlamaz miyim benim saç diplerimden tırnak uçlarına ağrıyor ruhsal çöküntu cabasi..Eşim en büyük destekcim benimde haftanın 3 günü evde haftaiçi haftasonu buna rağmen tükendim
Ay evet bi de bu var dimi ittifak kurmalar benimkiler hepsi kız şuan daha başlamadi ama bizde de şuan lale devri sonra fetret ve en sonundataht kavgaları görünüyor:))

Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙊

Selam aleyküm hayırlı sabahlar herkese gerçekten yemeyen çocuk çok zor kızım 5.5 yaşında kaç defa doktora götürdük bişey yok dedi kızıyorum kendime bırak acıkınca yesin gerçekten inanır mısınız gün boyu insan hiç açikmaz mı yok acikmiyor en son yine dayanamıyorum zorla veriyorum mesela akşam çok doyurucu bırsey yemediği halde kahvaltı 10 11 gibi yaksakta ama ben tokum akşam yedim ya diyor geçen seneden biri bir kilo vermiş bu yaştaki çocukların kilo alması geriyiyorken tam gelişim zamanı bilmiyorum gerçekten benmi abartiyorum yoksa normal değilmi bazen çok yoruluyorum nerdeyse 6 yaşını doldurcak 18 kilo aslında kilosundan ziyade sağlıklı ve yeteri kadar besleniyor gibi geliyor çocuğu böyle olan varmı bı fikri olan lütfen bı akıl verin
Çok da zayıf değil sürekli yemiyo diye düşünürseniz takıntı olabilir doktor da bi şey yok demiş merak etmeyin

Anlamaz miyim benim saç diplerimden tırnak uçlarına ağrıyor ruhsal çöküntu cabasi..Eşim en büyük destekcim benimde haftanın 3 günü evde haftaiçi haftasonu buna rağmen tükendim
Ay evet bi de bu var dimi ittifak kurmalar benimkiler hepsi kız şuan daha başlamadi ama bizde de şuan lale devri sonra fetret ve en sonundataht kavgaları görünüyor:))

Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙊
Amin insallah:dua:

Bu arada bir arkadasimin kizi var 10 yasinda. Cok zayıf ama yiyor yani kiz her seyi . Boyu da uzun. Ama saglikli bunyesi boyle demekki.

Bir de baska arkadasim vardi yiyip ama kilo almayan. O da cok zayifti, dogum sonrasi toparladi.
Ben de bekarken deli giyi yiyip kilo almazdim. Kemiklerim sayilirdi.
Ah ne guzel gunlerdi🤪

X