Kız kardeşim çok üzgün,bize yardımcı olur musunuz?

D

DiD

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi DiD
Sorun ben değilim ama kız kardeşim...2 sene önce 3 senelik ilişkisini bitirdi ve yeni yeni hoşlandığı biriyle nişanlandı,nişanlısı kardeşimi çok seviyordu,çok da ii terbiyeli bi çocuktu,hiç kimseleri beğenmeyen annem damat adayını çok sevdi,çok mutluyduk düzgün bi insanlar nişanlandı die ama çok sürmedi bizimki nişanı attı yapamıyorum olmuyor dedi,çocuktan soğumuştu bazı nedenlerden,4-5 ay sora eski sevgilisine döndü,tabi onu da artık eskisi kadar sevmiyordu ama o çocukta bizimkini çok seviyor hala,eski nişanlısı melek gibiydi,sevgilinde bulamadıklarını onda bulmuştu flan
ailem eski sevgiliyi istemiyordu,sorumsuz rahat bi çocuk,neyse sevgiliden ayrıldı kardeşim,çünkü çocuk yine üzülüyordu geçimsiz sinirli flan, yok eskisi gibi olmuyo bununla yine üzülüyorum kırıyo dedi,ben nişanlımı özledim sanırım dedi kafamçokkarıştı aslında böle dengesiz de deildir birilerini kırmaktan çok korkar ama hep kırılan kendisi olur sonra,
eski nişanlısı tabi hala bunu çok seviyor unutamıyor flan,bi şekilde görüşmeye başladılar çocuk tekrar ümitlendi,araları düzeldi çıkmaya başladılar annemlerin hbri yok söleyemiyo kendinden de emin olamadığı için,duygularına tam güvenemediği için,yaklaşık 6 aydır flan çıkıyorlar ama çocuk son zamanlarda çok değişmiş,uzaklaşmış,artık görüşmek için can atmıyormuş nerdeyse hiç aramıyormuş işlerim çok yoğun die,onun da ailesinin haberi yokmuş o yüzden çocuk evdeyken de gece arıyormuş sadece, biraz konuşup yatcam diyip yatıyormuş, kardeşim sürekli ağlıyor artık umursamıyor o da beni,önceden nasıldı şimdi nasıl diyor ama vazgeçemiyor çocuk çok ii,terbiyeli,çalışkan ve çok namuslu,dindar,kardeşimi de çok seviyordu 1 dediğini 2 etmiyodu ama şimdi umursamıyormuş fazla,sizce neden? Kardeşim nasıl davransın? Bana bi akıl verin benim de fazla zamanım olmuyor ki kafa patlatamıyorum eşim,evim flan derken anca kendi sorunlarımla ilgilenebiliyorum bir de aklım ermiyor açıkçası,bişey derim ters teper daha kötü olur korkuyorum,sizin yorumlarınızı okutucam çağırıp,annemlerde net yok ne yazık ki

• Konu Sahibi DiD
Canım tabiki kardeşin çok daha iyi karar verecektir ama şöyle bir söz vardır ''Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı''
Kız kardeşin her ikisine de yeterli zamanı ayırmış ve olmayacağına karar vermiş zaten bir kere , tekrar geriye dönmesi bence zaman kaybından ve gerilemekten başka bir işe yaramamış..
Şimdi her ikisini de tarihin tozlu sayfalarına gömme zamanıdır , yeni ufuklara yelken açma vaktidir.
Gençlik gibi güzel bir şey var mı , zamanını üzülerek harcamak yerine mutluluğu arayarak geçirmesinde fayda var.
Herşeyin hayırlısı olsun..

• Konu Sahibi DiD

Çocuk ona yaptıklarını yapıo anlaşılan bu
Bence onuda bıraksın. Yolunabaksın.
Eskilerden hayır gelseydi eski olmaz dı.

• Konu Sahibi DiD
Bir de şu var,kardeşim bunun geçen facebook şifresini istemiş,çocuk biraz nazlanmış vermek istememiş sanki,neyse sonra vermiş,bu çocuğun 10 sene kadar önce üniversitede platonik bi sevdiği varmış sınıfında,kız kabul etmemiş ama çocuk kızı çok sevmiş,kardeşim bakmış listesinde o kız var daha yeni eklemişler birbirlerini,sormuş çocuğa ben ekledim demiş çocuk
kardeşim küplere binmiş onu nsl eklersin eski sevdiğin kız flan die,çocuk da sadece ekledim konuşmadım hiç demiş ama kardeşim gönderilen msjlardan msjları buldum 2 msj varmış,beni tanıyabilicek misin yamış çocuk,o kız da tanıdım yazmış,çocuk hiç değişmemişsin vs demiş kız cvp vermemiş burda kalmış,ama çocuk inboxtan silmiş msjlarını,kardeşim gönderilen kutusundan bulmuş,sorunca da çocuk üste çıkmış,sadece sınıf arkadaşım olarak görüyorum 10 sene geçti aradan bişi hissetmiyorum demiş,msjları da kardeşim görür yanlış anlar die silmiş,bu olay üstüne kardeşim ayrıldı 2 hf konuşmadılar sora çocuk aradı buluştular barıştılar,sizce bunun altında bişi var mıdır şimdi hiç güvenemiyor ama nasıl emin olacak çocuğun masum olduğundan? böle şeyler yapacak bi çocuk da deil ama,çok sıkışınca da sen beni neden yokken terkettin gittin,ben aylarca neler çektim diyormuş,şimdi sana güvenemiyorum diyormuş,ya yine sıkılırsan diyormuş
ama kardeşim diyor ki artık çok ii davranıyorum,ben üstüne düşüyorum,bu durumda tekrar güvenmesi lazım deil mi ufff ben kardeşime üzülüyorum hasta olacak yakında düşünmekten,üzülmekten,zaten bünyesi çok hassas,psikoloğa flan mı götürsem?

• Konu Sahibi DiD
üzüldüm canım kızkardeşin için:çok üzgünüm: acaba nişanlısı, eski sevgilisine geri döndüğünü, görüştüklerini falan öğrenmiş olabilir mi? o yüzden mi bi mesafe koydu acaba aralarına??

• Konu Sahibi DiD
Evet biliyordu eski sevgiliyle barıştığı,kulağına gitmiş o sırada,zaten kardeşim de en baştan söylemişti onunla barıştığını sonra ayrıldığını saklamadı yani,çocuğun da çok kısa süreli flörtümsü bi ilişkisi olmuş yürümemiş

• Konu Sahibi DiD

bütün bu olanlardan sonra eski nişanlısının yerine ben de olsam eskisi gibi can atmazdım birlikte olmak için ne yalan söyliyim..Bu saatten sonra nasıl güvensin ki duygularına kardeşinizin.Kimse deneme yanılma yoluyla duygularından emin olana kadar bir ilişkiyi yürütmez..Hata kardeşinizde olduğu için eski nişanlısının bu tavırlarını yadırgamamak gerek..

• Konu Sahibi DiD
bence bitirsin canım bu işten hayır gelmez.eğer nişanlısı eski defterleri kendini aklamak için tkrar tekrar acıyosa bu ilerde sorun yaratır.kaçan kovalanır ya hani kardeşin bu şekilde çok yorulur.ilerde her gün ağlayacağına şimdi 1gün ağlasın bıraksın.hayatına tertemiz bi sayfa acsın ve yeni bi insanla yeni bi hayata adım atsın bence en sağlıklısı bu olur.diğer türlü hayır gelmez...iyiydi neden bıraktı kötüydü neden döndü hesabı nişanlsının hep bi yanı soru işaretleri ile meşgull olacak belki gururuna yedıremeyıp o da benzer bısey yapacak misilleme olsun diye.ayrıca kimseye güvenmeyin hele bi erkege o bunu yapmaz demeyın insanoğlu herşey yapar allah yardmcınız olsun

• Konu Sahibi DiD

Bende olsam çocuk gibi davranırdım hiç bir sorun yokken onca acıyı çektirmiş kardeşiniz.. Muhtemeln çocuk eski sevgilisine geri döndüğünüde öğrenmiştir. Çocuk şuanki korkularında da çok haklı. Kardeşiniz eğer istiyorsa onu güven vermeli ona... Ayrıca birini eklemesi çokta önemli bişey değil bende nişanlıyım 10 gün sonra düğünüm var ama eski sevgilimin profiline baktım kavgalı ayrılmış olmasak eklerdim belki ama bu ona bişey hissettiğim için değil sadece geçmişte de olsa tanıdıgım için. Yani duygusal kısmıyla ilgilenmezdim..

İşte sorun şu ki böyle yapacaktı neden barıştı çocuk,barışmak isteyen kardeşim olmamış çocuk olmuş,sarılmış kardeşime birden seni unutamadım çok seviyorum demiş,madem içine sinderemedi terkedilmeyi nie tekrar barıştı silseydi kardeşimi keşke,ben bizimkine de çok kızıyorum hepsini çıkar hayatından diyorum ama o şunu düşünüyor,çocuk çok ii,çalışkan,efendi,tam aile babası olacak biri,eğlenmeyi gezmeyi de bilen,eli bol cömert flan,bi daha böle birini nasıl bulacakmış
çocuk sevmiyo desem o zaman nie ayrılmıyo,kavga döğüş gidio ama bırakmıyo kardeşimi,salak kardeşim de bunu bırakamıyo
ben eskiden hayır gelmez sözüne inanmıyorum da ayrılıp barışmalar çok ilişkinin başına gelir bence,yani ne biliym offf ben bacıma ne desem kar etmiyo,yüz verme uzaklaş korksun seni kaybetmekten demek istiyorum ama öle yapar da çocuk bunu hepten bırakır bu beni yine
istemiyo,sıkıldı die gurur yapar da ayrılmak ister,sorumlu olurum o yüzden akıl veremiyorum

Evet kardeşim yüzünden çocuk kafayı yedi aylarca kendine gelemedi,şehri terkedip gitmeyi bile düşünmüş,şimdi çocğun ailesi kardeşimi sevmiyor haklılar da :1no2:
Annem günlerce yalvardı kardeşime bırakma bu çocuğu die,ben de öle bak dedim bunun gibisini bulamazsın dedim,daha ne istiosun dedim kar etmedi,sonra noldu çok pişman oldu,çocuk da barışmaya dünden razıydı zaten hala kardeşimin gözüne bakıyodu,ama 6 aydır çıkıolar nie şimdi değişti ben onu anlamıyorum?

Ne yalan söyliyeyim, eski nişanlıya zerre suç bulamıyorum. Kardeşiniz sıkılmış eski sevgilisine dönmüş, peki nişanlısının ne duruma düştüğünü düşündümü hiç. Herkes durumu öğrenmiştir muhtemelen, nişanlısı toplumda küçük düşmüştür. Bence intikam almak için tekrar birliktelik yaşamıştır kardeşinizle.
Ayrıca kardeşiniz de bir hoş yani, kendisi eski sevgilisine dönmek için nişanı atıyor ama sonradan facebookta şunu bunu nasıl eklersin diye hesap soruyor.
Açıkcası bence kızkardeşinize söyleyin her ikisindende vazgeçsin kendine yeni bir yol çizsin. Sıkılıp sevgili değiştirmekle iş olmaz, bu deneme tahtası değildir.
Bence kendisini toparlasın ve yeni bir yol çizip, yeni bir hayata başlasın.

bu tereddütler ve güvensizlik varken ilişkinin rayına oturması zor.kardeşin hayatının hatasını yapmış.
ondan ayrıldı bari sevgilisine dönmeseydi.
çünkü bir erkeğin güveni azaldı mı bir daha toparlanması çok zor

durum yaprak dökümündeki necla, oğuz, cem olayına dönmüş sanki.. ferhunde ne demişti "biz kadınlar niye böyleyiz? cem oldukça yakışıklı, efendi, terbiyeli, zengin.. ama tutku yok deil mi??" belki kardeşiniz de böyle düşünmüştür, ya da macera aramak istedi, kimbilir..

şimdi eski nişanlısının ailesi de kızkardeşinize malesef mesafeli davranacaktır..acaba ailesi ne düşünüyor bu konuda? belki çocukta ailesinin etkisinde kalıp soğuk davranıyordur.. ama nişanlısı da eskisi gibi davranmıyorsa, ilgisizse artık bence kardeşiniz yürütmesin bu ilişkiyi... çünkü vazo bir kere kırılmış, ne kadar yapıştırılsa da eskisi gibi olmayacaktır.. ve nişanlısı da bu nedensiz bırakmayı içine sindiremeyecek, gurur yapacak, her tartışmada yüzüne vuracaktır belki de.. kardeşiniz de kendisini bu kadar üzmesin.. kimse ondan daha değerli değildir.. hakkında hayırlısı olsun..:teselli:

Canım eski sevgilisine dönmek için atmadı nişanı,onu da çıkarmıştı hayatından,nişanı attı yaklaşık 4-5 ay sora sevgiliyle barıştı,nişanla alakası yoktu,işte intikam meselesini ben de düşündüm olabilir mi die,çocuk çok dindar çok iyi yani konduramıyorum,böyle bi basitlik yapacak bi insan asla deil,inanılmaz bi çevresi var ve herkesin gözbebeği,herkesin yardımına koşar,kimseyi üzmez,herkesi hoş tutar,sizce çocukla konuşsam mı intikam mı alıyorsun kardeşimden die? Kafam karıştı kafamçokkarıştı

kardeşiniz bana göre 2 kapanmış sayfayıda neden yeniden açıyorki göründügü gibi eski tadı vermemiş ikiside. ikisinin üzerinide hatıra olarak kapatıp önüne baksın herşeyi zorlayabilir insan hayatında ama gönül işinde zorlama olmaz kendisinide eski nişanlısınıda eski tadı almak için zorlamasın bence

cok karmasik bir durum.kardesin acaba cabuk soguyan bir tip mi?simdi,bir erkek,her kim olursa olsun böyle birsey yasadıysa unutamaz.aklından atamaz.her kim olursa olsun diorum DİD.yani eger bu iliski sürerse ortada cok yogun bi ask warsa sürer.ama egerki kafalarda boyle sorular varsa ewt arkadaslarında dedigi gibi cok zor.sorulardan kastımsa su,çocugun kıza karsı davranısı.bende düşündüm.çocuk güvenemio ve ayagını denk alıyo.yani her an terkedilebirim korkusuyla kendini çok kaptırmamaya çalısıo.ama eger kızkardesin cok yogun biçimde sewiosa,cocuk da cok iyiyse anlattgın gibi,biraz daha savas verilebilir.sonucta bugunlerde dogru insan bulmak pek kolay degil.ama su da var.savasayım derken iyice işleri mahvedip karsılıklı ah almak da cok kötü bi durum.yani kız kardesin kendini bi sorgulasın,kalbine sorsun once.acaba gercekten mi seviyo yoksa içindeki duygusal boslugu mu dolduruyo yoksa da bi daha böyle iyi birini bulamam deyip kendinimi zorluyor?bunlardan mutlaka birisi gercek cewaptır.bu cewabı bulmak gerek.ama su da bir gercek ki bazı insanlar cabuk soguyo,artık şıpsewdilik mi maymun iştahlılık mı ? her ne derseniz?bu insanların işi zor.galiba bu duygu bozuklugu ya da karakter.canım ben bi uzmandan yardım almasını tavsiye ederim kardesine.iyi bi psikolog mesela.bide cidden bu işi en iyi kendi kalbinde çözecektir.bizler olaya onun kalbiyle bakamıyoruz.çünkü ortadaki mesela ancak askla,güvenle,ve en önemlisi zamanla aşılacak bi durum.saglıcakla kal.

kardeşini seviyordur mutlaka ama güven problemi yaşıyordur
aynı şeyi ben de yaşadım seviyordum ama
tekrar bırakır beni diye ilişkiye veremiyordum kendimi
ne onunla mutlu olabiliyordum ne de onsuz olmak istiyordum
inan çocuğun durumu kardeşininkinden daha zor .
bu büyük problemi aşmak kardeşine düşüyor
hem nişanlısının hem de onun ailesinin güvenini kazanmaya çalışmalı
tabi tekrar vazgeçmeyecekse !

önce duygularını mantığını tartsın kardeşin. neyi istediğini tam olarak anlasın.
ve istediği neyse onun için savaşsın

tipik terkedilen erkek intikamı....nisanlisi once tekrar elde edebildigini gorup sonra da intikam almak istemis bu kadar basit...simdiki ilgisizligi bundan...evlenmeyecek yakinda da terkedecek bence

cnm kardeşin biras kafasını toplasın illaki sevgilisi olmak zorunda deil..neyaptıgını bilmiyor şu sıralar eski nişanlısı haklı bence herkonuda..dielimki facebookka bilmemkaçsene önceki hoşlandıgı kızı eklemişş nevarki bunda senin kardeşin çocugu yarıyolda bırakıp eski sevgilisine gitmiş bunu düşünmüyo sanırım kardeşin..eski nişanlısının yerinde olsam barışmasdım yine ii çocukmuş..bence ne eski sevgilisinden nede eski nişanlısından ona bi fayda gelmes artık..az kafasını toplasın..sonrası allaha kalmış..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…