Hayatın çıkmazında, bu evlilik olmalı mı??

Çok kızdım kardesinize..
Hele eski sevgilisine sadece yapma de kısmı sanki mağdur kendisi gibi davranması..
Evlendiği kişinin hayatının ipleri eski sevgilinin eline verilmiş.. yazık..
Kardesinizi aklı başına gelene kadar omuzlarindan tutup sarsin.. konuşun..
Yoksa hikayenin devamı abla geçen onu gördüm sokakta karşılaştık 1 haftadır konuşuyoruz ben napıyım şimdi tarzı olacak.. olan da evlendiği adamcagiza..

Daha 21 yaşında evlenmesin, düzgün karakterli biri karşısına mutlaka çıkar yine sever.

Edit: Aaaa evlenmiş bile?!? Üstünden çok geçmediyse nikah iptali yaptırsın derim.
.
Nikah iptali olunca boşanmış olmuyor mu. O da hepimiz de pişman olduk, keşke nikah olmasaydı, bu kız eski sevgilisine kaçar napar, aş bi de tazminatları falan uğraş. Çok sıkıntılı bi durum.. Nereye nasıl yönlebdirsek bilemedim. Evet yaşı çok küçük bence de

Merhaba arkadaşlar. Konu kızkardeşimle ilgili. gerçekten çıkmazda ve ben de hangisi doğru olur, bilemiyorum.
Şimdi kızkardeşim (adı burcu olsun). Bi sevgilisi vardı. Çok mutluydu. Evlenmek istiyorlardı. Çocuk ailesiyle tanıştırmıştı. Burcu sevgilisinin annesi ve ablasını çok seviyordu. Nerdeyse onlarla da gün içinde telefonda görüşüyor, güle oynaya konuşuyor, hediyeleşiyorlardı. Bir gün çocuk ayrılmak istedi. Hiç bir şekilde geri barışmak istemedi. Annesi ablası arkadaşları ikna edemiyordu. En son Sebep olarak kardeşimin bir önceki erkek arkadaşıyla yakınlaşıp, o çocuğun ben ona her türlü sahibim demesi olmuş. Ve kardeşimin abi dediği, hatta bi tanesi kuzenimizle evlilikten dönmüştü. Bu erkeklerin attığı iftiralar oldu. Çocuk seviyorum ama gururumdan istemiyorum. Bu evlilik olmaz.geleceğimiz yok dedi. Aynı sebepten daha önce ayrılıp barışmışlardı. Çocuk kendine şans verdi, denedi, yine olmadı yani. Burcuyla sevgilisinin ayrıldığı günlerde kardeşime görücü gelmişti. Ve kardeşim bu geleni ikinci günde kabul etti.
İşi, kazancı iyi. Ailesi tanıdık.güvenilir bi aile. Almanyada yaşıyorlar. Çocuk terbiyeli, efendi. Bir de malum dedikodulardan sıkıldı. Yaşadığım yerden başka yerde evlenmek isterim diyordu zaten burcu. İki hafta içinde söz, nişan, nikah. Hepsi oldu.
Hatta burcu sözden önce anlattı hersey aliye. Bak istemeyerek baskadıyla evleneceğim. Ne olur barışmasan bile sadece yapma de dedi. Ali kararım kesin, istemiyorum seni dedi.
Hasan ise (burcunun nişanlısı, veya eşi) çok düşkün burcuya. Çocuk hayallerine kavuştuğunu düşünüyor, nasıl daha çok mutlu edebilirim diye çırpınıyor adeta. Ama benim kardeşim ben aliyi (önceki sevgilisi) unutamıyorum.onunla çok mutluydum.annesi ablası çok ağlıyormuş diye üzülüyor. Keşke evet demeseydim, kabul etmeseydim diyor.
Ne diyeyim ben şimdi bu kıza..
Burcu 21,nişanlısı 26 yasında.
Düğün gelecek yaz planlanıyor ve oturum işlemleri için vs. Nikah olmalı dediler.kabul ettik biz de..
Yorumlarınız nedir? Ne anlatayım şimdi ben kardeşime..
Ben kuzene takıldım????
Kuzen iftira mı atmış ????
Abi dediği??
yoksa kuzenle ilişki mi olmuş
Karıştı benim kafa

En son olarak şunu demiştim. Bir erkeğe söylenecek en son söz beni başkasına veriyolar, bişeyler yap mesajıdır. O erkek dahaorada duruyorsa yapacak bişey kalmamıştır. Eski sevgiline nişandan önce söylemiştim. Sana söylenecek en son söz buydu diye. Ağlayarak helalleştiler. Çocuğun son sözü seviyorum ama istemiyorum oldu.daha ne yapalım.
Yoksa ben de isterdim kardeşim sevdiğiyle evlensin..mutlu olsun en baştan sona kadar

Ben kuzene takıldım????
Kuzen iftira mı atmış ????
Abi dediği??
yoksa kuzenle ilişki mi olmuş
Karıştı benim kafa[/QUOTkuzenimiz var bi. Dayımızın kızı. Onla ciddi bi ilişkisi vardı. Ayrıldılar. Başkaları ile evliler, çocukları var. Yanı kuzenimizin eski sevgilisi. Ses kaydını dinletti bize kardeşimin eski sevgilisi bak bunları anlatıyorlar diye.

Ses kaydında kuzenimizin eski sevgilisi diyor ki beni ayartmaya çalıştı falan. Bunu dediği vakitler kardeşim 13 yasında falandı. Kuzenim ve eski sevgilisi zaten başkarıyla evliler, çocukları var. Ve bu iftira atan adam karısını hamile bırakıp evlenmiştiı. Herkes biliyor nasıl biri olduğunu...

kardeşin biraz ayıp ediyor. Ya arkasına bakmaktan vazgeçicek yada nişanlısı olan çocuğa bunları yaşatmicak. Hiç doğru değil normalide bu evliliğin olmaması. Yada dediğim gibi geçmişe tamamen rest çekmesi. Böyle olmaz.

düğün olmaması onu nişanlısı yapmaz, adam basbayagı resmi nikahlı kocası.
bence burcu hak etmis. eski sevgilisine inat gidip sevmedigi biriyle evlenmiş, blöfü ise yarar sanmıs, yaramayınca da olan kendisine olmus. gerçekten, bu dunyada bir sıfat sahibi olmak icin illa birisinin karısı olmak gerekmiyor.
gördüğünüz gibi her sey mustehak

Burcu eski sevgilisinin dikkatini cekmeye çalışti blöf yapacak ya tabi. Ama tutmadı hopp kendini nikah masasinda buldu. İşleri bi yerden sonra kontrol edemedi tabi.

Daha bir sene varmış düğüne bi şans versin hasana belki yaralarini sarar bilemedim. Yoksa da yazik oyalamasin çocuğu..

Yalniz anne babaniz neden iki haftada hoptadanak kiza nikah yaptırdı hiç anlamadım bu ne gariplik ya.

bu kız daha 21 yaşında
biri iftira atıyor öbürü daha iftira atıyor, bi sevgili var aileyle filan tanışılmış -hangi ara?
derken başkasıyla evleniyor
e maşallah.
flash mübarek. hızına yetişilmiyor. bu kızın işi gücü okulu başka meşgalesi yok mu?
yoksa kalıbımı basarım ki gurbetçi damadı görünce oooh zengindir rahat ederim diye hemen atlamıştır.
kızın eli yüzü de düzgünse damat da sanıyordur ki türkiyeden gün görmemiş, ortam bilmemiş saf kız aldım :p
kısacası herkese müstehak.
birşey yapmanıza gerek yok. alsın oturumu gitsin, hayatı değişsin, bu hızla 3-5 seneye 2 çocuk yapar adamı boşar, 2.yi alır.
not: işbu cevap senelerce avrupada görülen ithal gelin ve damatlardan esinlenerek yazılmıştır.

Merhaba arkadaşlar. Konu kızkardeşimle ilgili. gerçekten çıkmazda ve ben de hangisi doğru olur, bilemiyorum.
Şimdi kızkardeşim (adı burcu olsun). Bi sevgilisi vardı. Çok mutluydu. Evlenmek istiyorlardı. Çocuk ailesiyle tanıştırmıştı. Burcu sevgilisinin annesi ve ablasını çok seviyordu. Nerdeyse onlarla da gün içinde telefonda görüşüyor, güle oynaya konuşuyor, hediyeleşiyorlardı. Bir gün çocuk ayrılmak istedi. Hiç bir şekilde geri barışmak istemedi. Annesi ablası arkadaşları ikna edemiyordu. En son Sebep olarak kardeşimin bir önceki erkek arkadaşıyla yakınlaşıp, o çocuğun ben ona her türlü sahibim demesi olmuş. Ve kardeşimin abi dediği, hatta bi tanesi kuzenimizle evlilikten dönmüştü. Bu erkeklerin attığı iftiralar oldu. Çocuk seviyorum ama gururumdan istemiyorum. Bu evlilik olmaz.geleceğimiz yok dedi. Aynı sebepten daha önce ayrılıp barışmışlardı. Çocuk kendine şans verdi, denedi, yine olmadı yani. Burcuyla sevgilisinin ayrıldığı günlerde kardeşime görücü gelmişti. Ve kardeşim bu geleni ikinci günde kabul etti.
İşi, kazancı iyi. Ailesi tanıdık.güvenilir bi aile. Almanyada yaşıyorlar. Çocuk terbiyeli, efendi. Bir de malum dedikodulardan sıkıldı. Yaşadığım yerden başka yerde evlenmek isterim diyordu zaten burcu. İki hafta içinde söz, nişan, nikah. Hepsi oldu.
Hatta burcu sözden önce anlattı hersey aliye. Bak istemeyerek baskadıyla evleneceğim. Ne olur barışmasan bile sadece yapma de dedi. Ali kararım kesin, istemiyorum seni dedi.
Hasan ise (burcunun nişanlısı, veya eşi) çok düşkün burcuya. Çocuk hayallerine kavuştuğunu düşünüyor, nasıl daha çok mutlu edebilirim diye çırpınıyor adeta. Ama benim kardeşim ben aliyi (önceki sevgilisi) unutamıyorum.onunla çok mutluydum.annesi ablası çok ağlıyormuş diye üzülüyor. Keşke evet demeseydim, kabul etmeseydim diyor.
Düğün gelecek yaz planlanıyor ve oturum işlemleri için vs. Nikah olmalı dediler.kabul ettik biz de..
siz ailesi olarak neden engel olmadınız.
iki hafta içinde nikah mı kıyılır.
üstelik aklının eski sevgilisinde olduğunu bile bile.
kardeşin daha çocuk yaşta 21 yaş nedir ki.
mantıklı düşünemediği de ortada.
çocuk oyuncağı değil ki bu iş.
ailesi olarak ne yapıp edip engel olmalıydınız.
sadece bi yüzük olsa neyse kolaydı da bi de nikah kıyılmış ya.
büyük hataya düşülmüş.
ancak vazgececek kardeşin yapacak bişey yok.
nikah iptalini araştırın

kardeşin şunu geçişi unutmamakla, önüne bakmamakla doğru olanı yapıyor :işsiz::işsiz: okadar kısa sürede unutulmaz.. ağlasın dursun, zamanla unutur inşallah.

21 yaşındaki kıza ne lafı sözü geliyor bilmiyorum.

iki hafta içinde bukadar olay olmus neden durdurmadınız. unutamaz zayen yada cok zorlanır ben nisanlısına üzüldüm .

X