kiz ismi

canım ben ARMİNA düşünüyordum ama şimdi değiştirdim .MELİNDA olcak benim kızımın ismi.
ispanyolca kökenli benim güzel kızım anlamına geliyor...
biz kızımız için şu isimleri düşünmüştük
MİLENA,ARMİNA, MELİNDA

ceylin anlamı ise cennet kapısı demek
elvin anlamı ise gökkuşağındaki her bi renk çizgisine verilen ad
umay anlamı ise doğum anında anneyi koruyan meleğin adı
asena dişi kurt demek
umarım birini beğenirsin
allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin kızını

canım ben ARMİNA düşünüyordum ama şimdi değiştirdim .MELİNDA olcak benim kızımın ismi.
ispanyolca kökenli benim güzel kızım anlamına geliyor...
biz kızımız için şu isimleri düşünmüştük
MİLENA,ARMİNA, MELİNDA

ben bir türlü prebsesime isim yakıştıramıyorum.ama bulduğun isim çok tatlı canım.her an çalabilirim.kusuruma bakmazsın artıkyerimseniben

Allah kısmet ederse benim melek kızımın adı kesinlikle DEREN olucak..
Anasının kızı olucakyerimseniben:asigim:

ben bir türlü prebsesime isim yakıştıramıyorum.ama bulduğun isim çok tatlı canım.her an çalabilirim.kusuruma bakmazsın artıkyerimseniben
HANGİSİNİ ÇALCAN CANIM MELİNDAYI MI ÇOK GÜZEL DEGİL Mİ
ÇALABİLİRSİN CANIM KIZIMIN ADAŞI OLUR HEM ANLAMI DA ÇOK GÜZEL

Ada
öykü
Masal
Ela
Dilara
Simay
Tuğsem En çok Hoşuma Giden Kiz Ismleri Mesela Benim Kizim Olursa 2 Isim Arasinda Kararsizim
1-simay Mi
2-öykü Mü Ikisinden Biri Kismet Tabi Sizce Hangisi Daha Güzel Isim

neden ikisi birden koymuyorsunuz,böylece o da ileride en çok hoşuna gideni kullanır,hem de sizin de içinizde kalmamış olur.

elif sude,
mina,
lara,
bade,
derin,
beyza
lal
bahar,
şimdilik bu kadar allah analı babalı büyütsün.

9 yaşında bir kızım var iki isim koyduk biz; öykü deniz :1hug:

Türkçe isim konulmasından yanayım ben sengözlerimebaksanab

ve inceltme,uzatma işareti gerektirmemesine de dikkat ettim

Sevgili Öyküm katılıyorum sana,isim seçerken ileriki yaşlarda çocuğun ruh halini de düşünmek gerekiyor,bende zor telaffuz edilen isimlerden yana değilim.

Benim en sevdiğim isimler Şebnem ve Mina.. kızım olursa ikisini de koymayı düşünüyorum,hangisini arzu ederse ileride onu kullansın.

ben geçen gün bi isim duydum ok hoşuma gitti eliznaz ilk defa duydum belki beğenirsiniz

kayra-ilayda,irem,elanur,bengü,ebrar,didar,aysima,yaren,aybike,almina,zeynep,berra,CEYLİN.REYYAN,AÇELYA.AYÇA,AYLİN,DİLA,DİLEM,ECEM,ERÇİL,GÜLŞAHEZGİ MELODİ.....allah sağlıklı kucağna almayı nasip etsin:dance::dance::dance::teytey::teytey::teytey::teytey:

benimde kızım olacak ama ne isim koyacağımızı bilmiyorum yalnız NİL NAZ ELA SU hoşuma gidiyor...

Sevgili ata tanem,ne demek acaba Eliznaz.. pek bi zarifmiş.. kulağa hoş geliyor,telafuzu da kolay.

evet benimde çok hoşuma gitti çok da zarif bir isim ama anlamını hiç bilmiyorum çünkü tesadüf eseri duymuştum dur ben bi araştırayım öğrenirsem anlatırım sizede

X